Новости

Компактні слайд-сканери AVE - огляд

Відома проблема практично будь-якої російської родини - старі фотографії та плівки Відома проблема практично будь-якої російської родини - старі фотографії та плівки. Скільки разів, дивлячись на полиці, завалені поступово вицвітають фотографіями і коробочками з-під найпопулярнішою тоді плівки «Свема-65", ви (і я теж) давали собі страшну клятву, що ось виберете час, сядете, отсканіруете все це багатство, після чого вийде нормальна сучасна цифрова колекція, яку і дивитися зручно, і розсортувати за категоріями можна буквально за день, і в Інтернет викласти, щоб інші родичі могли дивитися ... Загалом, всім хороші подібні плани, за винятком одного-єдиного моменту: вони пр ктіческі ніколи не здійснюються, якщо колекція зібралася чималенька.

Тому що і сканування фотографій - заняття нудне, обтяжлива і займає багато часу, а вже сканування плівок - тут простіше повіситися.

Мені-то це все дуже добре знайоме: і батьки захоплювалися фотографією, і я сам ще в школі активно фотографував - в загальному, самостійно розгребти ці завали, що я планував зробити вже дуже давно, практично нереально.

Так, у більшості сучасних сканерів вже давно з'явилося просунуте програмне забезпечення, що дозволяє класти на робочий стіл сканера дві, три і навіть чотири фотографії, а програма сканування при обробці відсканованих зображень самостійно їх Кадрування і зберігає у вигляді окремих файлів. Але навіть в цьому випадку відсканувати пару сотень фотографій - заняття далеко не на один день. Ну і також стомлює необхідність постійно скакати від сканера до комп'ютера: поклав фотографії, закрив кришку, натиснув кнопку сканування, під'їхав до комп'ютера, зробив необхідні дії в програмі (іноді потрібно щось відкоригувати), дав імена файлів при збереженні, потім знову під'їхав до сканера - і так далі. (У деяких користувачів сканер стоїть поруч з монітором, що спрощує завдання, але це далеко не завжди, особливо в разі модних нині МФУ.)

Дуже часто разом зі старими фотографіями одночасно зберігаються і плівки, згорнуті в рулони і упаковані в картонні коробочки. (В деяких випадках плівки розрізали на шматки по кілька кадрів і зберігали в спеціальних клясери.) Теоретично було б зручніше сканувати саме плівки - по-перше, фотографії від часу сильно псуються, а по-друге, може бути, свого часу з будь то плівок надрукували далеко не всі фотографії. Ну і плюс - з міркувань якості: скан плівки по визначенню краще за якістю ськана зробленої з цієї плівки фотографії. Крім того, можна заново зробити кадрування, обробку і так далі - так, як вам подобається.

Однак до відносно недавнього часу сканування плівок проводилося тільки за допомогою спеціальних насадок до звичайних сканерів (були і спеціальні слайд-сканери, але вони зазвичай ставилися вже до професійного обладнання та коштували дорого), і заняття це було на порядок геморойні сканування звичайних фотографій - я кілька раз пробував.

Але технології не стоять на місці, і зараз, як я з'ясував, є прості і зручні сканери що для плівок, що для фотографій, які весь цей процес спрощують настільки, що у мене і мільйонів інших користувачів з'являється шанс самостійно оцифрувати, нарешті, сімейну колекцію .

компанії AVE надала мені для вивчення дві моделі, що випускаються ними слайд-сканерів такого типу - простеньку AVE FS180 і саму просунуту AVE PS970 .

Почнемо з найпростішої моделі - AVE FS180 .

AVE FS180
AVE FS180

У комплект входять: пристрій, кабель USB-miniUSB, рамка для рулонної плівки, рамка для окремих кадрів (як правило, під слайди), диск з програмним забезпеченням, інструкція, пластикова смужка для вилучення коротких шматків плівки.

Комплектація
Комплектація

Цей сканер працює тільки через комп'ютер. Перед початком роботи потрібно встановити на комп'ютер драйвер сканера і програмне забезпечення - програму BlazePhoto. Перезавантажується, підключаєте до комп'ютера маленький сканер, після чого можна починати сканування.

Окремі кадри (слайди) вставляються в спеціальну пластикову вставку і поміщаються в сканер. Кілька кадрів - що цілий рулон, що окремі шматки плівки - вставляються справа в спеціальну щілину в сканері і пропускаються через пластикову вставку, яка дозволяє плівці, не застрягти всередині сканера і чітко спрямовує плівку на виходi. (Я спочатку не врубався і проводив плівку без вставки - вона застрявала.)

Сканер з плівкою і вставкою
Сканер з плівкою і вставкою

Праве пластикове колесо дозволяє плавно проводити плівку від входу до виходу. Ліва велика кнопка при натисканні викликає програму сканування.

Програма насправді дуже проста і зручна: дерево папок, відскановані зображення в різних видах, запис їх на CD / DVD або публікація слайд-шоу в Інтернеті, але головне - сканування плівки в сканері.

Головне вікно програми
Головне вікно програми

Сканування викликається через пункт меню Файл - Отримати фото - Сканувати плівку, там задаєте відповідні параметри.

параметри сканування
параметри сканування

Тут найголовніше - можна вибрати слайд (позитивне зображення на слайді - як правило, кольоровому), кольоровий негатив, чорно-білий негатив. Дозвіл там пропонується 1800 або 3600 - це відповідає кінцевому кадру в 2596 × 1680 або 5184 × 3360 пікселів (приблизно 9 або 12 мегапікселів).

Вибираєте режим, з'являється вікно сканування, яке працює в режимі реального часу - тобто що у вас там вміщено в сканер, то і показується. Бачите, що кадр поміщається НЕ цілком - обертає праву ручку до суміщення кордонів. Після того як кадр буде нормально встановлений, натискаєте кнопку Capture для остаточного сканування, потім Save - щоб зберегти кадр в заздалегідь зазначеній папці.

Процес сканування плівки
Процес сканування плівки

Якщо буде потрібно обробка зображення - можна натиснути кнопку настройки яскравості і контрасту.

Налаштування яскравості та контрасту
Налаштування яскравості та контрасту

Але там насправді все дуже примітивно, та й незручно зроблено (немає повзунків, доводиться збільшувати або зменшувати кожен параметр по черзі на одиницю), так що краще зберегти як є, а потім вже правити фотографію в просунутому редакторові.

Я потестувати всі три варіанти (слайд, кольоровий негатив, чорно-білий негатив) - все сканувати дуже швидко і якісно.

Чорно-білий негатив
Чорно-білий негатив

Дуже сподобалося те, що йде попередній прямо в процесі протягання ролика з кадрами. При цьому дуже швидко можна виставити кадр туди, куди треба. Тому що інакше-то - ніяк, все одно доводиться виставляти вручну з чітким контролем того, що відображається в сканері. Хоча, з іншого боку, хотілося б механізм, який дозволяв би виставити початковий кадр, а потім прокручував кадри автоматично - вони все одно однакового розміру.

Отримані кадри можна вже обробляти в чому завгодно і як завгодно - кадрування, настройка яскравості, контрасту, колірного балансу і так далі.

У загальному і цілому - сканер сподобався. Якби ще йому вбудували механізм відстеження кадрів (після виставлення початкового), а потім щоб воно автоматом сканувати по кнопці зліва - це було б просто супер.

Другий сканер - топова модель AVE PS970 .

AVE PS970
AVE PS970

У комплект входять: сканер, кабель USB-miniUSB, адаптер харчування, рамки для негативів і слайдів, рамки для фотографій 9 × 13, 10 × 15 і 13 × 18 см.

Комплектація
Комплектація

Це зовсім цікава модель. Крім того що даний сканер дозволяє легко і швидко сканувати плівки і фотографії, він ще й працює взагалі без комп'ютера, скидаючи відскановані зображення на карту пам'яті, яких тут підтримується аж кілька штук - SD / MMC / MS / MS-PRO.

Дозвіл одержуваного знімка - 1800 dpi, розмір відповідає 5,1 мегапікселя (2592 × 1680). Також є режим сканування в 10 мегапікселів (3648 × 2736).

Давайте подивимося, як це все працює.

Підключаємо сканер до мережі (він також може харчуватися від USB-порту комп'ютера). Беремо негативи, беремо рамку для негативів, вставляємо в рамку плівку.

Рамка з негативом
Рамка з негативом

Плівка вставляється зручно - там є спеціальні напрямні. Однак є і певний мінус: рамка не розрахована на роботу з бобіни, плівку доведеться різати на шматки по шість кадрів. Але це навряд чи така велика проблема, тим більше що після сканування плівка вже взагалі, по суті, не потрібна.

Далі рамка вставляється в сканер.

Сканер з рамкою
Сканер з рамкою

Заходьте в режим захоплення - сканер буде на дисплеї показувати поточний кадр. Причому, що дуже навіть зручно, він його показує відразу в режимі позитиву (якщо використовується негатив).

Поточний кадр
Поточний кадр

Якщо в режимі перегляду плівки натиснути Enter, можна змінити значення експозиції, щоб зробити кадр світліше або темніше. Там задається до чотирьох одиниць зсуву в бік освітлення або, навпаки, затемнення кадру.

Також клавішами курсору ви можете перевертати знімок на 180 градусів по горизонталі (дзеркальне зображення) або по вертикалі (це корисно, якщо ви вставили плівку догори ногами).

Далі залишається натиснути на кнопку Scan і підтвердити збереження файлу на карті пам'яті. Після цього пересуваєте рамку на наступний кадр (рамка фіксується спеціальними напрямними на кожному повному кадрі) і повторюєте операцію.

З отриманими файлами потім можна робити що завгодно: роздруковувати їх на принтері, обробляти на комп'ютері і так далі.

Я спеціально взяв стару кольорову плівку з якістю нижче середнього (погана передача кольору, бляклі кольору). Ось як воно відсканувати (клікабельно).

Відсканований поганий негатив
Відсканований поганий негатив

Хороші негативи сканує відмінно, а головне - виходить передача кольору, повністю адекватна самому негативу, тобто сканер нічого не спотворює. Якщо передача кольору негативу вас не влаштовує, ну тоді можна отримані зображення відкоригувати у відповідній програмі.

Файл в режимі 10 мегапікселів виходить розміром під 800 кілобайт з роздільна здатність 3648 × 2736 пікселів. На мій погляд, саме те, що треба для зберігання аматорських фотографій в цифровому вигляді.

Фотографії скануються схожим чином. Береться фоторамка відповідного розміру.

фоторамка
фоторамка

У неї вставляється фотографія.

Рамка з фотографією
Рамка з фотографією

Далі сканер переключається в режим сканування фото, рамка вставляється у відповідний приймач і натискається кнопка Scan.

Сканер з вставленої рамкою
Сканер з вставленої рамкою

За кнопці Mode на дисплеї сканера з'являється меню, в якому можна налаштовувати різні параметри.

захоплення зображення
захоплення зображення

За замовчуванням з'являється режим захоплення зображення. Далі йде режим відтворення картинок з карти пам'яті. У цьому режимі на відсканованому зображенні можна натиснути клавішу Enter - з'явиться можливість редагування.

редагування
редагування

У режимі редагування картинку можна повертати і видаляти.

Далі в меню - визначення вигляду плівки: кольоровий негатив, позитив (слайди), чорно-білий негатив.

Установ плівки
Установ плівки

Наступна піктограма - вибір між режимами в 5 Мпікс і 10 Мпікс.

Далі - USB-режим: якщо його включити, коли сканер підключений через USB до комп'ютера, то ви з комп'ютера зможете побачити вміст карти пам'яті та перенести на ПК фотографії.

Остання піктограма - список мов інтерфейсу, серед яких є російська.

У режимі сканування фотографій додаються ще два пункти: встановлення ігрових ефектів (кольорове зображення, чорно-біле) і обрізка (під стандартний розмір фотографій - 9 × 12, 10 × 15 і 13 × 18).

Я відсканував кілька десятків кадрів з плівок і з десяток старих фотографій. З фотографіями, в загальному, виходить явно не швидше роботи зі звичайним сканером, тим більше що на великому сканері можна обробляти відразу два-три знімки за раз (програмне забезпечення сучасних сканерів вміє відслідковувати кілька знімків і зберігати їх в окремі файли), хоча в даному випадку є помітний плюс у тому, що не потрібно використовувати комп'ютер (це особливо цінно для людей похилого віку, які не опанували всі ці комп'ютерні премудрості). А ось робота з плівкою - це просто свято якесь: швидко, зручно, якісно. Я як згадаю сканування негативів за допомогою слайд-насадки для сканера - так Здригніться. А тут - все дуже легко і швидко.

Загалом, на мій погляд, вкрай корисні гаджети, тим більше що і недорогі (найпростіша модель коштує 2700 рублів , сама дорога - 4999 рублів ). Просту модель найкраще використовувати для сканування плівки, що зберігається в рулончиках, а просунута модель абсолютно чудово працює без всяких комп'ютерів. Подарувати таку штуку батькам, щоб вони самі оцифрували сімейний фотоархів, - а що, це дуже хороша думка, я так і зроблю! Та й у мене старих плівок ціла купа - потрібно буде зайнятися їх оцифруванням.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: