Новости

В "Голосі України" опублікований закон про судову реформу

Цей закон набирає чинності з початку роботи Верховного Суду \ Фото УНІАН

У газеті Верховної Ради «Голос України» опубліковано закон про внесення змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства та інших законодавчих актів (№6232).

Читайте також Порошенко підписав закон про судову реформу Відзначається, що в цілому цей закон набирає чинності з дня початку роботи Верховного суду, визначеного рішенням його пленуму відповідно до закону «Про судоустрій і статус суддів», опублікованому в газеті «Голос України».

У той же час, зміни в закон «Про Вищу раду правосуддя», передбачені розділом 4 цього закону, набирають чинності з дня, наступного за днем ​​опублікування цього закону.

Крім того, зміни в ч. 3 ст. 82, п. 4, 6 ч. 1 ст. 106, ст. 133, 147, 152, 155, розділ XII закону «Про судоустрій і статус суддів» також вступають в силу з дня, наступного за днем ​​опублікування цього закону.

Зокрема, ці положення стосуються огляду доказів, видалення із залу судового засідання, стягнення на підставі судового наказу, підстав для відмови у видачі такого наказу та змісту такого наказу.

Як повідомляв УНІАН, 3 жовтня Верховна Рада прийняла президентський законопроект про внесення змін до Господарського та Цивільного процесуальних кодексів, Кодексу адміністративного судочинства та інші законодавчі акти.

У той же день перед голосуванням за проект закону в цілому депутати пакетом, без обговорення прийняли десятки непідтриманих раніше поправок.

Посадові особи Генпрокуратури заявляли, що деякі поправки в Кримінальний процесуальний кодекс приведуть до закриття кримінальних проваджень проти високих посадових осіб і вбивць, «руйнування слідства» і обмеження прав громадян.

У Національному антикорупційному бюро також заявляли, що зміни в КПК паралізують роботу органів досудового розслідування і закликали президента ветувати їх.

22 листопада президент підписав закон про проведення судової реформи.

Законом, зокрема, передбачено створення Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Встановлюється, що в судах, Вищу раду правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Державної судової адміністрації, їх органах і підрозділах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система. Вона забезпечує обмін документами в електронній формі між судами, між судом і учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу та участь сторін процесу в судових засіданнях в режимі відеоконференції.

визначення судді або колегії суддів (Судді-доповідача) для розгляду конкретної справи здійснюється системою в порядку, визначеному Кодексом (автоматизований розподіл справ). Вона також забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень.

Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацією в газеті «Голос України» і на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Системи.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: