Новости

Як змінювалися рекламні агентства протягом 170 років

Історія виникнення і розвитку реклами бере свій початок в далекому минулому. За останні 170 років роль рекламних агентств сильно змінилася. Дивовижні факти з історії рекламних агентств - в нашій статті.

Дивовижні факти з історії рекламних агентств - в нашій статті

Фото: Shutterstock

Історія рекламних агентств бере свій початок з газетних шпальт до гігантам бізнесу.

«Батько реклами» Девід Огілві якось сказав: «Не конкуруйте з вашим рекламним агентством у творчості. Навіщо тримати собаку і самому гавкати? ». Іменитий копірайтер мав рацію: з творчими завданнями краще справляються спеціалізовані агентства. Однак були часи, коли основною діяльністю таких компаній було всього лише посередництво між рекламодавцями і періодичними виданнями

Історія виникнення і розвитку реклами як ринку бере свій початок ще в XVIII столітті доклав руку політичний діяч Бенджамін Франклін. У 1729 році у Філадельфії вийшла належала йому газета The Pennsylvania Gazette, в якій вперше кілька смуг призначалися тільки для рекламних оголошень.

Волні Палмер, власник Американського газетного агентства - першого в історії рекламного агентства, - почав налагоджувати зв'язки між рекламодавцями і ЗМІ. Він пропонував редакціям по 50% від суми, що виплачується йому клієнтом.

Він пропонував редакціям по 50% від суми, що виплачується йому клієнтом

У 1869 році своє рекламне агентство під назвою NW Ayer & Son відкрив Френсіс Ейр. Серед його клієнтів значилися такі бізнесмени, як Джон Уонамейкер, котрий творив свою торгову імперію, і Аарон Монтгомері Уорд, вибудовувати систему поштової продажу по каталогам.

Бізнес розвивався: через рік реклама продавалася вже в 27 штатах США. А в 1975 році Ейр ввів схему «відкритий контракт плюс комісійні»: тепер агентство визначало вартість своїх послуг, виходячи з найменшої ціни, про яку могло домовитися з виданнями, і заздалегідь встановленого гонорару за посередництво.

Тоді ж Ейр відкрив в агентстві друкований відділ. Тепер можна було побачити, як текст і ілюстрації виглядатимуть в газетах, а також уникнути витоку інформації до конкурентів рекламодавця. Це стало важливою подією в історії виникнення і розвитку реклами як самостійно ринку.

Це стало важливою подією в історії виникнення і розвитку реклами як самостійно ринку

Реклама агентства NW Ayer & Son, опублікована в журналі Saturday Evening Post, 1920 рік.

Агентство NW Ayer & Son благополучно проіснувала до 2002 року, воно вважається одним з найстаріших в історії розвитку реклами. Правда, за це звання з ним сперечається інше велике рекламне агентство - JWT, вже міжнародного рівня. Воно було засноване в 1864 році і спочатку називалося Carlton & Smith, проте в 1878-му його купив Джеймс Уолтер Томпсон, який дав йому своє ім'я; в 2005 році назва була скорочена до JWT.

Агентство стало піонером в багатьох областях: так, саме воно вперше склало фінансовий план рекламної кампанії, початок приймати на роботу жінок і першим продюсував телевізійну програму.

В даний час JWT є найбільшим американським і четвертим за величиною в світі рекламним агентством. Серед його клієнтів - найбільші транснаціональні компанії, такі як Nestlé, Nokia, Kraft Foods, Efes, Unilever, Kimberly-Clark і багато інших.

Тисячі ваших колег обговорюють найцікавіші статті "Комерційного директора" тут. Приєднуйтесь і діліться з друзями!

Навіщо тримати собаку і самому гавкати?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: