Новости

Акт приймання-здачі виконаних робіт: зразок, як заповнити

 1. Сутність акту здачі-приймання виконаних робіт
 2. Правила складання акту здачі-приймання виконаних робіт
 3. Відповідальність за неправильно оформлений акт здачі-приймання виконаних робіт
 4. Зразок заповнення акту здачі-приймання виконаних робіт

Угода між двома сторонами, об'єктом якої виступають роботи, в обов'язковому порядку повинна оформлятися договором

Угода між двома сторонами, об'єктом якої виступають роботи, в обов'язковому порядку повинна оформлятися договором. Це є підтвердженням правомірності дій її учасників, а також гарантією виконання зобов'язань обома контрагентами. Важливим додатком до документа є акт здачі-приймання виконаних робіт. У ньому висвітлюється факт виконання зобов'язань підрядника перед замовником, виявлення несправностей, можливості їх ліквідації та ряд інших суттєвих моментів.

Зміст: 1. Сутність акту здачі-приймання виконаних робіт 2. Правила складання акту здачі-приймання виконаних робіт 3. Відповідальність за неправильно оформлений акт здачі-приймання виконаних робіт 4. Зразок заповнення акту здачі-приймання виконаних робіт

Сутність акту здачі-приймання виконаних робіт

Актом здачі-приймання є папір, в якій підтверджується виконання підрядником обумовлених договором робіт і висвітлюється подальша передача наявних результатів замовнику.

Документ є додатком до угоди надання послуг. Його наявність обговорюється ще до моменту складання основної частини договору.

Основна мета цього акту - підтвердження виконання всіх покладених на підрядника обов'язків, а також гарантія відсутності претензій з боку замовника в майбутньому при добровільному підписання ним акта.

Зазвичай акт містить в собі наступну інформацію:

 1. Про відсутність дефектів, що означає анулювання зобов'язання і подальшу оплату замовником суми за договором. За фактом його прийняття замовник ставить на акті свою печатку і підпис, а також дату оформлення.
 2. Про наявність дефектів. Якщо такі є, в акті необхідно це зафіксувати. При цьому підрядником повинні передбачатися (якщо це прописано в договорі) способи усунення виявлених порушень або зниження ціни за неякісне виконані роботи пропорційно недоліків.

Акт здачі-приймання стане суттєвою доказовою базою в ситуації правових розглядів між сторонами.

Правила складання акту здачі-приймання виконаних робіт

Такий акт не передбачає наявність регламентованої форми Такий акт не передбачає наявність регламентованої форми. Це дозволяє контрагентам складати його по самостійно розробленому однієї зі сторін шаблоном. Однак, при формуванні зразка документа необхідно спиратися на Федеральний Закон №402 «Про бухгалтерський облік», тобто враховувати, що він не повинен суперечити в будь-якому зі своїх пунктів зазначеного нормативного акту.

Так, акт являє собою папір з надрукованими таблицями. За фактом завершення всіх обговорених сторонами робіт, він передається в бухгалтерію організації-замовника для цілей оподаткування.

Незважаючи на те, що форма документа не закріплена на законодавчому рівні, існує ряд обов'язкових реквізитів, необхідних для підтвердження правомірності документа:

 • реквізити контрагентів;
 • відомості про угоду, на підставі якого проводилися роботи: його номер, дата, місце (місто) складання;
 • назва послуг, що надаються;
 • періодичність здійснення робіт;
 • опис якості виконаних зобов'язань (замітка про наявність чи відсутність дефектів);
 • вартість робіт, де окремою графою буде виділено ПДВ.

На останній сторінці керівники обох фірм ставлять свої підписи і печатки.

Зверніть увагу

Законодавством РФ з 2016 року не передбачено обов'язкову наявність печатки юридичних осіб. Це означає, що відсутність штампу на договорі не є порушенням законів.

У разі, якщо обсяг робіт виявився великим, а виконані роботи - підвищеної складності, може найматися експерт з боку або створюватися окрема комісія в одній з компаній-сторін. Метою комісії буде оцінка акту і його звірка з реальним станом справ.

Відповідальність за неправильно оформлений акт здачі-приймання виконаних робіт

Судова практика показує, що однією з найбільш частих помилок при оформленні актів здачі-приймання виконаних робіт стають неточності в оформленні документа, а також невірне заповнення граф Судова практика показує, що однією з найбільш частих помилок при оформленні актів здачі-приймання виконаних робіт стають неточності в оформленні документа, а також невірне заповнення граф. Якщо в документі будуть невірно позначені реквізити сторін або будь-які інші нюанси (наприклад, система оподаткування), податкова служба зможе не дати своєї згоди на податковий кредит, тим самим, зменшити суму підсумкового податку. Крім цього, якщо в поточному періоді витрати не зареєструють в обліку, а на їх обсяг не буде знижено ПДВ, то подібний податок буде сплачено в більшій сумі, ніж потрібно законодавчо.

Зверніть увагу

Коли помилки допущені за фактом неуважності становить, відповідальності та санкцій не передбачено.

Втім, для контрагентів допущені помилки можуть стати причиною довгих судових розглядів. При цьому, в ході судового процесу, потрібно довести, що помилки - результат неуважності, а не шахрайські дії.

Зразок заповнення акту здачі-приймання виконаних робіт

Завантажити зразок акту здачі-приймання виконаних робіт

На початку документа зазначаються дані про угоду, додатком до якого він є. Відомості про договір повинні зазначатися такі: його номер, дата, місце складання. Після цього, посередині документа, вказується його назва, тобто «Акт здачі-приймання виконаних робіт».

Основна частина документа - таблиці. У них по черзі заносяться всі параметри виконаних робіт. Так, в наступних після найменування робіт шпальтах вказуються вартість робіт, наявність або відсутність дефектів, термін здачі, наявність зауважень від організації-замовника відповідно.

важливий факт

Графи з назвою наданих послуг слід прописувати максимально детально, тому що саме ця частина документа стане вирішальною при судових суперечках.

Після табличній частині робиться замітка про відсутність претензій від замовника до виконаних робіт, їх обсягу, якості, вартості і так далі Після табличній частині робиться замітка про відсутність претензій від замовника до виконаних робіт, їх обсягу, якості, вартості і так далі. Якщо претензії, обумовлені виявленням дефектів, є, слід вказати їх, а також позначити способи ліквідації будівельно-монтажних недоліків.

В кінці документа зазначаються дані обох контрагентів: їх найменування, прізвища керівників, візи і друку (при наявності, не обов'язково). Крім безпосереднього керівника, підписувати документ також може уповноважена на це особа на підставі довіреності від керівництва компанії про правомірність подібних дій.

За фактом підписання акта обома сторонами все подальші претензії розглядаються тільки в судовому порядку.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: