Реєстрація розбіжностей при поставці товарів

 1. Реєстрація розбіжностей при прийманні товарів
 2. 1-й варіант. Оформлення фінансового документа і фактична приймання на склад відбуваються одночасно...
 3. 2-й варіант. Оформлення фінансових документів і фактична поставка товарів виробляються різними користувачами...
 4. Оформлення акта про розбіжності

1С: Підприємство 8.2 /
Управління торгівлею для України /
Робота з постачальниками

Зміст

Реєстрація розбіжностей при прийманні товарів

1-й варіант. Оформлення фінансового документа і фактична приймання на склад відбуваються одночасно (якщо склад не є ордерним)

2-й варіант. Оформлення фінансових документів і фактична поставка товарів виробляються різними користувачами (наприклад, бухгалтером і комірником), і ці операції розділені в часі (якщо склад є ордерним)

Оформлення акта про розбіжності

При оформленні поставки товарів може виникнути ситуація, при якій кількість товарів, зареєстроване в фінансовому документі Надходження товарів і послуг, не збігається з фактично прийнятою кількістю. У програмі передбачена можливість реєструвати дані про розбіжності і друкувати супутній документ: Акт про розбіжності при надходженні товарів (типова форма М-7).

Фактично оформлення даної операції можна розбити на наступні етапи:

 • реєстрація розбіжностей при прийманні товарів,
 • оформлення актів за результатами розбіжностей.

Реєстрація розбіжностей при прийманні товарів

Порядок роботи по реєстрації розбіжностей при прийманні товарів залежить від того, яким чином відбувається приймання товарів.

 • 1-й варіант. Оформлення фінансового документа і фактична приймання на склад відбуваються одночасно (якщо склад не є ордерним).
 • 2-й варіант. Оформлення фінансових документів і фактична поставка товарів виробляються різними користувачами (наприклад, бухгалтером і комірником), і ці операції розділені в часі (якщо склад є ордерним).

Розглянемо порядок дій користувачів при оформленні поставки по кожному з цих варіантів.

1-й варіант. Оформлення фінансового документа і фактична приймання на склад відбуваються одночасно (якщо склад не є ордерним)

У документі Надходження товарів і послуг на сторінці Товари за фактом заповнюється інформація про товари, які фактично надійшли на склад. таблична частина документа може бути заповнена відповідно до раніше заповненим замовленням постачальнику або вручну.

При заповненні інформації про фактично прийнятий товар менеджер може використовувати сканер штрихкодів або термінал збору даних. Передбачена також можливість використання електронних ваг для зважування вагового товару. Попередньо всі ці пристрої повинні бути підключені, і їх параметри повинні бути визначені в обробці підключається обладнання (розділ Адміністрування, сторінка Налаштування підключається). Після заповнення інформації про фактично надійшли товари менеджер виробляє звірку товарів, що надійшли з тими позиціями, які вказані в друкованій формі накладної постачальника.

Після заповнення інформації про фактично надійшли товари менеджер виробляє звірку товарів, що надійшли з тими позиціями, які вказані в друкованій  формі  накладної постачальника

В поле № по док. заповнюється номер рядка товару, як він зареєстрований в друкованій формі документа поставки. Використовуючи команду Звірка рядків - метод сортування номерами рядків документа, можна впорядковувати список товарів відповідно до тих номерами рядків, які вказані в друкованій формі документа постачальника:

 • якщо в результаті перевірки були виявлені розбіжності, то менеджер встановлює прапорець Є розбіжності;
 • при установці цього прапорця стають доступними сторінки Товари за даними постачальника і Розбіжності.

У табличну частину Товари за даними постачальника буде автоматично перенесена та інформація за даними постачальника, яка заповнена на сторінці Товари за фактом. Рядки будуть впорядковані відповідно до номерів рядків в друкованій формі накладної постачальника, зазначеними в полі № по док. Якщо при звірці фактично прийнятих товарів з даними постачальника будь-якої номер рядка був пропущений (недопоставка товару), то в табличній частині Товари за даними постачальника буде додана додаткова рядок з даними номером. У нашому прикладі була пропущена 5-й рядок.

У табличній частині Товари за даними постачальника інформація повинна бути заповнена в повній відповідності з друкованою формою документа поставки, тобто той список і кількість товарів, яке зареєстровано в друкованій формі накладної постачальника. Додамо в табличну частину той товар, який був зареєстрований в друкованій формі постачальника, але не був фактично прийнятий на склад. Тобто фактично зареєструємо недопоставку товару.

Після заповнення інформації в табличній частині Товари за даними постачальника слід перейти на сторінку Розбіжності і заповнити інформацію про розбіжності у відповідності з введеними даними.

У нашому випадку постачальник поставив нам зайві 10 м'ясорубок, але недопоставив два кухонних комбайна. Нам необхідно вирішити, як ми будемо відображати ці дані в нашому обліку. За замовчуванням розбіжності стосуються за рахунок постачальника. Якщо ці розбіжності сталися з вини перевізника або з нашої вини, то необхідно зафіксувати факт віднесення цих витрат за рахунок перевізника або віднести їх за наш рахунок на сторінці Розбіжності.

Розглянемо докладніше приклад, наведений на малюнку. Після розмови з постачальником ми вирішили взяти зайве поставлений товар на суму 6500 гривень і погодилися виплатити постачальнику суму цього товару. Суму недостачі (3000 гривень) ми віднесемо за транспортну компанію «Вега Транс».

Загальна сума заборгованості , Яка виникла у нас перед постачальником, буде дорівнює тій сумі, яка була зареєстрована в документі поставки, плюс сума надійшли надлишків товарів - 22160 гривень 00 копійок (15660 + 6500). Ця сума і буде врахована у взаєморозрахунках з постачальником. Сума недостачі буде покрита транспортною компанією.

Список зареєстрованих розбіжностей можна подивитися в звіті Аналіз розбіжностей.

Список зареєстрованих розбіжностей можна подивитися в звіті Аналіз розбіжностей

На підставі зареєстрованих даних про розбіжності можна оформити акт про розбіжності.

2-й варіант. Оформлення фінансових документів і фактична поставка товарів виробляються різними користувачами (наприклад, бухгалтером і комірником), і ці операції розділені в часі (якщо склад є ордерним)

Уявімо таку ситуацію. З постачальником було укладено угоду на поставку товарів, оформлений і підтверджений документ замовлення постачальникові . Відповідно до переліку товарів, зареєстрованих в замовленні постачальнику, постачальник доставив товари на склад. Комірник прийняв ці товари на склад. Фінансові документи поставки постачальник надіслав пізніше. Необхідно звірити фактичну поставку товарів з фінансовими документами постачальника.

У замовленні постачальнику за допомогою звіту Стан виконання замовлень постачальникам можна проконтролювати, скільки товарів було прийнято на склад комірником.

У замовленні постачальнику за допомогою звіту Стан виконання замовлень постачальникам можна проконтролювати, скільки товарів було прийнято на склад комірником

тепер потрібно зареєструвати інформацію про фінансовий документ поставки. Фінансовий документ поставки можна оформити на підставі Замовлення постачальнику.

В оформленому документі поставки потрібно провести звірку даних з друкованою формою документа поставки, зазначити номери рядків відповідно до того, як зареєстровані товари в друкованій формі документа.

Після того як сталася звірка з первинною формою документа, потрібно заповнити документ інформацією про фактично прийнятих товари (Заповнити - перенаповнений з приймання).

У момент заповнення програма задає питання про заповнення табличній частини за даними постачальника.

При позитивній відповіді на питання програма автоматично перенесе інформацію за даними постачальника в табличну частину Товари за даними постачальника, а таблична частина Товари за фактом буде заповнена фактично прийнятими на склад товарами. У документі буде встановлений прапорець Є розбіжності. Далі необхідно виконати всі ті дії щодо фіксації розбіжностей, які були описані в попередньому випадку. За результатами аналізу розбіжностей менеджер повинен узгодити з постачальником подальші дії: постачальник виробляє допоставку товарів відповідно до фінансових документами; недопоставка товарів відбулося з вини транспортної компанії; за недопоставку товарів платить страхова компанія; постачальник визнає факт недопоставки; витрати по недопоставки списуються за рахунок постачальника і т. д.

Слід звертати увагу на той факт, що програма контролює кількість товарів, що надійшли на замовлення. Якщо фактично прийнято більше товарів, ніж вказано в замовленні постачальнику, то програма не зможе провести цей документ. В цьому випадку рядок з товаром слід розбити на два рядки: товар, що надійшов понад замовленої кількості, слід вказати окремим рядком. Передбачена команда для автоматичного розбиття рядків. Товар, що надійшов понад замовлення, буде відзначений в рядку характерною ознакою (сверхзаказа).

Відповідно до наведеного прикладом постачальник недопоставив нам товарів на суму 400 гривень. Інформацію про суму розбіжностей ми зможемо побачити не тільки в формі документа, але і в списку документів надходження .

За результатами розбіжностей оформляється Акт про розбіжності За результатами розбіжностей оформляється Акт про розбіжності.

Оформлення акта про розбіжності

Акт про розбіжності оформляються на підставі документа Надходження товарів і послуг.

Якщо на підставі зафіксованих розбіжностей потрібно оформити і роздрукувати акти про розбіжності товарів ( типова форма М-7), то можна оформити документ Акт про розбіжності при надходженні товарів. Перед використанням акту необхідно встановити прапорець Акти про розбіжності при надходженні товарів в розділі адміністрування , На сторінці Запаси і закупівлі. Документ не здійснює ніяких рухів і служить для формування типовий друкованої форми М-7. У документі необхідно заповнити відсутню інформацію для друку типової форми.

Інші матеріали по темі:
з постачальником , менеджер , поставки , на склад , оформлення , програма , рядки , постачальника , акт , товару , надходження товарів , на підставі , надходження товарів і послуг , постачальник , кількість , товари , приклад , товар , заповнити , документів , регістр , склад , операції , документа , рахунок , документ

Матеріали з розділу: 1С: Підприємство 8.2 / Управління торгівлею для України / Робота з постачальниками

Інші матеріали по темі:

Резервування і розміщення товарів. Основні поняття

Робота з документами

Закупівля товарно-матеріальних цінностей

Облік безготівкових грошових коштів. Надходження грошових коштів

Оформлення поставок товарів


Нас знаходять: як оформити протокол розбіжностей по акту звірки з постачальником, якщо відбулася недопоставка документи оформлення, які операції потрібно проводити в 1с після підтвердження акту розбіжностей, Акт про розбіжності після надходження УТ11 4, вказується чи накладної факт складання акта про невідповідність, як надрукувати Акт розбіжностей з поставки товарів, облік розбіжностей за кількістю при поставці, таблиця невідповідність поставок, реєстрація розбіжностей при поставці товару, розбіжності сум по поверненню що робити київ


Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: