Новости

Місцеві ради отримали можливість обмежувати продаж алкоголю в нічний час

Місцеві ради отримали можливість обмежувати продаж алкоголю в нічний час

ВРУ зняла юридичні перепони для обмеження продажу алкогольних напоїв органам місцевого самоврядування.

Так, до недавнього часу в прийнятті відповідного рішення органу місцевої влади керувався положенням ч. 3 ст. 15 прим. 3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р № 481/95-ВР яким передбачено, що на час проведення масових заходів сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть заборонити або обмежити продаж пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та куріння тютюнових виробів. Однак ні цим Законом, ні іншими нормативно-правовими актами, зокрема, Правилами роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затвердженими постановою КМУ від 30.07.1996 р № 854 органам місцевого самоврядування не надані повноваження вводити такі заходи, як заборона реалізації (обмеження роздрібної торгівлі) алкогольних напоїв, пива, слабоалкогольних напоїв у стаціонарних об'єктах торгівлі та тимчасових спорудах в певний період часу. До такого спільного висновку прийшли і судді ВСУ в постанові від 08.11.2017 у справі № 21-2968а16.

В результаті ВРУ надав таку можливість місцевим радам доповнивши ст. 15 прим. 3 Закону № 481/95-ВР частиною такого змісту:

«Сільські, селищні та міські ради в межах території відповідної адміністративно-територіальної одиниці можуть встановлювати заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб'єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) в певний рішенням таких органів час доби».

Також були внесені зміни в Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 р № 280/97-ВР і КоАП.

Закон вступає в силу з 25.04.2018 р, на наступний день після публікації в «Голосі України» від 24.04.2018 р № 76.

Закон України від 22.03.2018 р. № 2376-VIII

Джерело: Інтерактивна бухгалтерія - не забудьте оформити передплату на улюблене видання!

Місцеві ради отримали можливість обмежувати продаж алкоголю в нічний час оновлено: автором: admin

Місцеві ради отримали можливість обмежувати продаж алкоголю в нічний час

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: