Новости

Гідравлічний підсідельний штир

  1. 1. Який хід штиря мені потрібен?
  2. 2. Подседел з ступінчастими положеннями або з вільним ходом?
  3. 3. Кнопка регулювання висоти
  4. висновок

Гідравлічний підсідельний штир, безумовно є одним з найкращих апдейтів, які ви можете прикупити для свого велосипеда. Сьогодні ми трохи розповімо про те чому вони такі хороші.

У статті розглянуті наступні питання:

  1. хід штиря
  2. особливості регулювання
  3. Тип регулювання висоти сідла

хід штиря   особливості регулювання   Тип регулювання висоти сідла

Якщо пояснювати на пальцях, то гідравлічний подседел дозволяє вам змінювати висоту сідла в одну мить, тим самим збільшуючи ваш простір для маневрів на спусках або дозволяє швидко підняти ефективність педалювання на підйомах. Принцип роботи майже як у офісного крісла!

Принцип роботи майже як у офісного крісла

Такі широкі можливості роблять гідравлічний подседел ідеальним апдейтом для тих умов катання, де важливо швидко перемкнутися зі спуску з гори на підйом або навпаки. Такий підсідельний штир став практично стандартом для всіх ендуро-байків, хоча і любителі Трейл і Крос-кантрійщиков користуються його перевагами. Чесно сказати, навіть автор цих рядків, маючи зараз лише довгохідний підвіс для швидкісного спуску з задоволенням би встановив такий подседел собі, якби це дозволяла рама.

Чесно сказати, навіть автор цих рядків, маючи зараз лише довгохідний підвіс для швидкісного спуску з задоволенням би встановив такий подседел собі, якби це дозволяла рама

Але повернемося до нашої теми. Коли гідравлічний підсідельний штир тільки починав своє переможний хід, вибирати було особливо ні з чого, на ринку існувала всього кілька пропозицій. Однак зараз їх величезна кількість, тому ми постараємося розповісти вам про основні критерії, на які вам варто звернути увагу при виборі такого підсідельного штиря.

1. Який хід штиря мені потрібен?

Який хід штиря мені потрібен

Від ходу штиря залежить наскільки далеко ви зможете підняти своє сідло, зберігши при цьому положення для максимально ефективного педалювання. Зазвичай більш дешеві версії підсідлових штирів пропонують менший діапазон, так як забезпечити достатню міцність при великому важелі (яким є сідло) непросте завдання.

Хода в 100мм цілком достатньо, щоб відчути переваги такого подседела, але вам доведеться йти на компроміс між мінімальною і максимальною висотою сідла. Або в нижньому положенні ваше сідло буде злегка зависока, або не буде дотягувати до максимально ефективного верхнього положення. Якщо ваш ареал катання має переважно підйоми, то краще буде налаштувати під них, і на оборот зі спусками. Загалом, ми вважаємо, що 100мм штир - це непогана відправна точка.

Більшість сучасних підсідлових штирів мають хід 125-150мм, що відмінно підходить для більшості гонщиків. Хоча останнім часом виробники намагаються надавати моделі і для дуже високих райдерів, з ходом від 170мм до шокуючих 200мм.

Якщо у вас не супер-довгі ноги і зростання не як у Дяді Стьопи - велетня, то не варто впадати в крайнощі і брати найбільші підсідельні штирі. Виміряйте мінімальну висоту сідла, з якої ви катаєтеся. А тепер порівняйте її з мінімальною висотою сідла, на яку можна коректно встановити гідравлічний підсідельний штир в складеному стані. Якщо вона дорівнює або трохи менше, то такий підсідельний штир вам підійде, якщо вона більше, це може викликати труднощі. Не забудьте врахувати глибину посадки підсідельного штиря .

2. Подседел з ступінчастими положеннями або з вільним ходом?

Подседел з ступінчастими положеннями або з вільним ходом

На ринку зараз два основних види підсідлових штирів. Ті, у яких ступеневе регулювання висоти, тобто при натисканні на кнопку подседел піднімається на певну висоту (50-75-100мм і т.д.). І ті, які піднімаються поки ви тиснете на кнопку. У обох є свої плюси і не плюси.

Ступінчасті подседели дозволяють дуже швидко виставляти їх в потрібне положення, без необхідності регулювання висоти самостійно. Підсідельні штирі з вільним ходом дозволяють встановити сідло на будь-якій висоті, що теж зручно і дозволяє підібрати оптимальну висоту. В даний момент на ринку велика частина подседелов саме з вільним ходом.

У кожному гідравлічному подседеле повинна бути пружина, яка розтискає подседел і механізм його блокування. Ранні підсідельні штирі використовували потужні пружини, які часом працювали прям як катапульта, дуже-дуже швидко піднімаючи сідло. Звичайно, викинути вас із сідла такий подседел не зможе, а ось зарядити по кулях особливо «щасливим» користувачам - це запросто.

Зараз принцип залишився тим же, але частіше використовується закритий картридж з повітряною пружиною, а сам підсідельний штир тепер не повинен бути герметичним, як вилочні нога. Отже, зменшилося навантаження на сальники, а робота механізму разжіманія стала помітно м'якше. Плюс, в разі чого не потрібно перебирати весь штир, а досить замінити картридж, проте сам картридж важче знайти, і він коштує грошей.

3. Кнопка регулювання висоти

Кнопка регулювання висоти

Розташування кнопки регулювання теж дуже важливо. Стандартом стала виносна манетка, на зразок тієї, яка використовується для виносної блокування вилки або амортизатора. Вона встановлюється на кермо і дозволяє без переміщення рук з легкістю регулювати висоту сідла, що вельми актуально для катання по пересеченке, коли руки від керма прибирати не варто.

Вона встановлюється на кермо і дозволяє без переміщення рук з легкістю регулювати висоту сідла, що вельми актуально для катання по пересеченке, коли руки від керма прибирати не варто

Зустрічаються підсідельні штирі, де регулювання здійснюється за допомогою важеля під сідлом. Кому-то це здається зручним, але все ж таке розташування дуже специфічне. Якщо ви не хочете паритися з проводкою манетки для регулювання і спокійно можете прибрати руку від керма, то можете взяти такий. Зазвичай він коштує трохи дешевше, що теж плюс. Також такі підсідельні штирі використовують в шосе і ціклокроссе, де є можливість спокійно підняти сідло на ходу, і не паритися, що тебе викине на купині.

З проводкою для манетки підсідельного штиря є два варіанти. Це або звичний трос, або гидролінія. Трос простіше провести, якщо ви використовуєте внутрішню проводку в рамі, систему не доведеться прокачувати, як гідравлічні гальма.

До речі, зверніть увагу на те, звідки виходить віддалена регулювання. Якщо ваша рама не підтримує внутрішню проводку, то не беріть підсідельний штир, у якого віддалена регулювання виходить знизу, ви не зможете її нормально встановити. Беріть підсідельний штир з зовнішньої проводкою, де трос або гидролінія виходить зверху штиря. Якщо у вас кілька велосипедів, то штир з зовнішньої проводкою ви зможете переставляти між ними.

висновок

Сучасні регульовані підсідельні штирі вельми технологічні і безпроблемно. Звичайно, хтось скаже про що збільшився вага, але давайте говорити відкрито - ви віддасте перевагу зручність або економію двох сотень грам? Хороший підсідельний штир повинен бути легким, надійним, ергономічним і з відповідною регулюванням висоти. Розкажіть нам, як ви ставитеся до регульованим підсідельним штирів?

1. Який хід штиря мені потрібен?
2. Подседел з ступінчастими положеннями або з вільним ходом?
1. Який хід штиря мені потрібен?
2. Подседел з ступінчастими положеннями або з вільним ходом?
Звичайно, хтось скаже про що збільшився вага, але давайте говорити відкрито - ви віддасте перевагу зручність або економію двох сотень грам?
Розкажіть нам, як ви ставитеся до регульованим підсідельним штирів?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: