Новости

«Аналіз пошукових запитів» в Google Search Console: нові можливості сегментації

  1. Що покращився в звіті
  2. 5 варіантів сегментації даних в звіті «Аналіз пошукових запитів»

Автор: Олександр Кеслер (Alexander Kesler) - керівник цифровий комапнії Segment, Inc Автор: Олександр Кеслер (Alexander Kesler) - керівник цифровий комапнії Segment, Inc. Закінчив коледж Бабсон за фахом «Підприємництво». Спеціалізується на онлайн-просування проектів, міжнародному SEO, мобільного оптимізації, просування компаній в локальному пошуку, керує великим агентством.

джерело: Searchenginejournal.com

Деякий час назад в сервісі Google Search Console з'явився звіт «Аналіз пошукових запитів» (Search Analytics Report), який був покликаний замінити існуючий історично звіт «Пошукові запити». Після кількох помітних оновлень пошукового алгоритму в 2015 році, це невелике поліпшення стало справжнім подарунком для SEO-фахівців і інтернет-маркетологів. Звіт відкрив завісу таємниці органічних переходів з пошуку, адже в останні роки Google активно застосовував шифрування запитів. Така політика пошукової системи переслідувала головною метою назавжди викорінити веб-спам.

Новий звіт від Google став надавати фахівцям галузі більше інформації про пошукові запити, показах і кліках. Він також дозволяє здійснювати сегментацію даних і детально аналізувати статистику відвідувань. Однак перш, ніж перейти до розгляду всіх можливостей по використанню звіту, має сенс трохи поговорити про те, що ж в ньому змінилося.

Що покращився в звіті

Перше, що кидається в очі, це розширення даних звіту за кількома критично значущим областям:

  1. Головне поліпшення полягає в тому, що тепер всі дані стали ще більш достовірними. Розробники Google внесли ряд змін в процес використання та компонування дані в звітах, що робить статистику більш змістовною. Так, наприклад, в результатах видачі по запитах, для яких одні і ті ж сайти з'являються відразу на декількох позиціях, кількість показів буде підраховано і відображено в звіті 1 раз щодо домену.
  2. Звіт «Аналіз пошукових запитів» дозволяє одночасно використовувати до декількох фільтрів. Тепер фахівці з маркетингу отримали можливість детально сегментувати трафік, застосовуючи критерії, які найсильніше впливають на відстеження. Поліпшення також дозволяє аналізувати трафік по різних сегментах.
  3. При роботі зі звітом стало набагато простіше відслідковувати статистику. Так, наприклад, фільтрація на основі URL дозволяє побачити, як конкретні сторінки показуються у видачі по різним запитам. Це дозволить миттєво зрозуміти, з чого починати оптимізацію посадочних сторінок.
  4. Нарешті, тепер у користувачів Search Console з'явилася можливість переглядати статистику показів за певним запитом, аналізувати те, як ранжируется сторінка, і який відсоток користувачів клікає по ній для здійснення переходів з пошуку. Сьогодні з упевненістю можна сказати, що звіти в сервісі для вебмайстрів помітно покращилися, і тепер Search Console пропонує своїм користувачам аналітику високої якості, яка за своєю цінністю анітрохи не поступається даними комерційних сервісів, вартістю в сотні і навіть тисячі доларів.

У подальшій частині статті ми розглянемо кілька найбільш ефективних способів використання звіту фахівцями галузі.

5 варіантів сегментації даних в звіті «Аналіз пошукових запитів»

1. Покращуємо мобільний досвід

якщо наступ «Мобайлгеддона» поки що не змусило власників сайтів взяти курс на адаптивність, сам факт того, що велика частина пошукової активності здійснюється користувачами з мобільних пристроїв, повинен зміцнити їх у цьому рішенні. «Аналіз пошукових запитів» має в своєму розпорядженні відмінним інструментом, який дозволяє відстежувати присутність сайту на різних платформах.

Більш того, вже зараз в звіт включені дані про перегляд сайтів з планшетних ПК. І це - крім відомостей про переглядах на десктопах і смартфонах.

Щоб почати використовувати статистику сегментації платформ, важливо визначитися з тим, які показники для ресурсу будуть відслідковуватися. Важливо аналізувати лише значущі для бізнесу показники. Також важливо пам'ятати, що будь-яка трансформація пошукового алгоритму Google здатна спричинити за собою істотну зміну даних.

2. Сегментація за типами користувачів

Ще одна важлива перевага звіту - можливість фільтрації результатів по конкретним типам користувачів, які здійснюють пошук. Оновлений функціонал звіту дозволяє зіставляти дані з веб-пошуку Google, пошуку по зображеннях, а також - з пошуку по відео. Це може виявитися дуже корисним, у випадках, коли для різних категорій користувачів встановлюються різні цілі.

Так, наприклад, здійснюючи пошук за запитами: [Excel] або [Photoshop] - користувачі веб-версії пошуковика, швидше за все, хочуть придбати програмні продукти. З іншого боку, наявність тих же запитів в пошуку по відео, найімовірніше, вказує на те, що людину цікавить будь-якої навчальний матеріал по роботі з програмами.

Додаючи подібні можливості фільтрації в звіти, можна в значній мірі підвищити якість SEO та оптимізувати підходи до відстеження даних за ключовими для ресурсу типам користувачів.

3. Сегментація на основі тимчасових інтервалів

Сьогодні у фахівців в галузі пошукової оптимізації з'явилася можливість вимірювати і порівнювати показники ресурсів в залежності від цікавлять тимчасових періодів. Такий підхід може бути корисним у випадках, коли критично важливо проаналізувати відвідуваність ресурсу в одні і ті ж дні різних тижнів або встановити довільний часовий інтервал для відстеження цікавлять показників по сайту. Наприклад, так можна порівнювати кількість переходів на сторінки сайту з пошуку до запуску його адаптивної версії і після. У цьому випадку буде зіставлятися статистика переглядів за тиждень до запуску редизайну сайту і після нього.

У цьому випадку буде зіставлятися статистика переглядів за тиждень до запуску редизайну сайту і після нього

Ще один корисний аспект такої сегментації - можливість відстежувати статистику за періоди до великих оновлень пошукових алгоритмів і після них. Це дозволить веб-майстрам практично безпомилково визначати, чи потрапив сайт під фільтр або, навпаки, вийшов з-під нього.

4. Вивчаємо статистику по країнам

Фільтр «Країни» дозволяє аналізувати покази в ведучих різних країн і з різних пошуковими запитами регіональних версій сайтів компаній, які ведуть свій бізнес на декількох ринках. Використання фільтра даного типу буде особливо корисним у випадках, коли сайт на одній мові просувається в різних регіональних ведучих. Мабуть, найпоказовішим прикладом тут буде просування англомовного сайту в ведучих різних країн. Навіть здійснюючи пошук на одному і тому ж мовою, користувачі з різних країн можуть вводити різні пошукові запити. Застосування звіту дозволить швидко і легко перевірити, які формулювання запитів приносять на сайт найбільшу кількість трафіку. Також за допомогою фільтра можна порівнювати статистику конкурентів.

5. Вимірюємо цінність бренду

Вперше цю ідею озвучив на сторінках блогу Yoast творець популярного SEO-плагіна для WordPress. Використовуючи новий звіт, можна зіставляти показники CTR сайту по брендованим і небрендовану запитам. Так, наприклад, в блозі наводиться порівняння показників CTR за запитом [WordPress SEO] зі статистикою запиту [Yoast SEO]. Різниця в показниках покаже, так звану, «силу бренду». В даному випадку в якості бренду виступає назва фірми «Yoast».

Такий підхід дозволить власнику ресурсу зробити висновок про те, наскільки популярним і авторитетним його бренд є в галузі. Залежно від результатів, можна приймати остаточне рішення про інвестування в онлайн-брендинг.

замість висновку

Звіт «А нализ пошукових запитів» в Google Search Console надає безліч можливостей сучасним SEO-фахівцям. Проте, його поява не скасовує використання інших добре зарекомендували себе тактик. Сама пошукова система Google постійно вдосконалює свої алгоритми, здатні оцінювати якість контенту і розпізнавати використання заборонених технік, які негативно впливають на результати пошукової видачі. Цей факт змушує ресурси постійно стежити за власною статистикою в пошуку.

Тим же, хто хотів би зосередитися на нових пошукових тренди і отримати від цього максимум вигоди, слід приділити більше уваги розробці, так званого, «залучає» контенту. На цьому етапі критично важливо постійно заміряти видимість цього контенту в результатах видачі по цікавлять запитам. Звіт «Аналіз пошукових запитів» ідеально підходить для цього.

Крім іншого, є безліч додаткових шляхів використання Google Search Console і його звітів. Головне, не боятися пробувати і експериментувати.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: