Новости

Аналіз конкурентів інтернет-магазину

 1. Як знайти конкурентів
 2. Аналіз сайту конкурента
 3. Кількість замовлень у конкурента
 4. Моніторинг асортименту конкурента
 5. Моніторинг цін інтернет-магазинів
 6. Географія сайту
 7. Визначення CMS сайту
 8. Як дізнатися відвідуваність сайту конкурента
 9. alexa.com
 10. SpyWords
 11. Так скільки заробляє конкурент?

Всі розуміють, що конкурентів потрібно вивчати, тільки мало хто цим займається. Багато хто просто не знають, що власне робити, куди дивитися і які висновки винести з аналізу. У цій статті ми будемо використовувати білі методи, отримаємо приблизні, але застосовні дані.

Як знайти конкурентів

Перше, з чого варто почати аналіз конкурентів - це з пошуку цих самих конкурентів. Багато створюють свій бізнес навіть не вивчивши ринок і його гравців.

Отже з чого варто почати пошук конкурентів. Найпростіший спосіб - уявіть себе на місці покупця. Пошукайте свій товар за стандартними запитам як покупець. Для чистоти експерименту можете попросити своїх знайомих, можливо співробітників. Шукайте в Яндексі і Google.

Якщо у вас є представництва в різних містах, то в кожному з них конкуренти можуть бути свої. Щоб дізнатися конкурентів з інших міст, використовуйте пошук по регіону.

Таким чином можна знайти кілька сильних компаній-конкурентів, які проводять активну рекламну компанію в мережі. Саме на підставі таких компаній робиться весь подальший аналіз. Відібрати необхідно 4-6 компаній, більше сенсу немає - дані будуть сильно відрізнятися, а аналіз займе багато часу. Бажано вибирати компанії, які знаходяться на першій сторінці пошуку Google і Яндекс.

Варто відразу відкинути великі мережеві магазини і супермаркети на кшталт Ашана, МВідео, Юлмарт і інших. Нехай вони і продають ваш асортимент, для них це не основний товар.

Після вибірки своїх конкурентів можна приступати до аналізу їхніх сайтів і компаній. При грамотному підході це робиться за один день.

Аналіз сайту конкурента

Отже приступаємо до найголовнішого - аналізу інтернет-магазину, варто розібрати все по поличках і приділити увагу всіх дрібниць, багато в чому на дрібницях може бути побудований успіх всього бізнесу.

Кількість замовлень у конкурента

Це перше, що цікавить багатьох власників бізнесу. Дійсно, іноді можливість відстежити кількість замовлень, що надходять в інтернет магазин, є. Пов'язано це частково з недосконалістю деяких систем, частково з небажанням витратити час на їх налаштування. Для початку необхідно дізнатися номер замовлення. Це можна зробити декількома способами.

Деякі сайти не приховують номер свого замовлення. Зробіть замовлення на сайті конкурента. Зрозуміло, платити нічого не треба. Телефонний номер і адресу вкажіть підроблений. Цілком ймовірно, що коли ви натиснете кнопку "Підтвердити", ви потрапите на сторінку з написом "Ваше замовлення №1568 прийнятий!". Відразу зробіть ще одне замовлення. Якщо номер збільшиться всього на одну або кілька одиниць, значить номери присвоюються по порядку, тобто вам пощастило. Тепер періодичні робіть такі замовлення, наприклад раз в тиждень. Різниця між номерами і буде кількістю замовлень, які зробили реальні покупці за тиждень.

Різниця між номерами і буде кількістю замовлень, які зробили реальні покупці за тиждень

Іноді сайт не вказує номер замовлення на сторінці, але показує в URL адресі. Зазвичай перед номером замовлення йде слово ORDER або ID, але не обов'язково. Шляхом проб можна знайти номер замовлення в URL-посиланням.

Шляхом проб можна знайти номер замовлення в URL-посиланням

Але у цього способу є величезна кількість недоліків. По-перше, неможливо оцінити цінність замовлень. Звичайно, можна помножити кількість на середній чек у вашій ніші, і приблизно зрозуміти, скільки заробив конкурент. Але це дуже приблизні дані. По-друге, немає ніякої інформації про те, чи була взагалі продаж. Може клієнт відмовився від замовлення трохи пізніше. По-третє, ми все одно не знаємо кількість замовлень по телефону.

Але все ж користь від цієї інформації є, можна скласти загальне уявлення про потік клієнтів, конверсії. Звичайно, все залежить від специфіки товару і цільової аудиторії. Чи варто ховати дану інформацію на своєму-інтернет магазині питання спірне. З одного боку ця інформація не особа цінна. А різні сервіси, провідні базу замовлень зручні. З іншого боку, все таки якась інформація доступна конкуренту, що в умовах жорсткої конкуренції не завжди добре.

Моніторинг асортименту конкурента

Основною частиною аналізу магазину конкурента - це моніторинг асортименту конкурента. Знаючи свій бізнес досить добре, можна без проблем проаналізувати більшу частину асортименту. На що слід звернути увагу при аналізі:

 • Загальна кількість товарів. Дуже важливим є розуміння масштабів роботи. Окремо варто звернути увагу на те, що є в наявності, а що возять під замовлення, і скільки доводиться чекати клієнта;
 • Ширина і глибина асортименту. Даний показник допоможе вам визначити цільову аудиторію конкурента, працює він тільки за основними напрямками або намагається задовольнити самого вибагливого клієнта.
 • Загальна інформація про асортимент товару дозволить зрозуміти, наскільки широко розгорнув свою діяльність ваш конкурент, цілком можливо, що при першому аналізі товару стане ясно, що ви займаєте абсолютно різні ніші.

Структура і юзабіліті сайту

Це дуже важливий фактор, про який забувають багато магазинів, які торгують в інтернеті. Який толк в тому, що магазин пропонує найвигідніші ціни в інтернеті, якщо цей товар просто неможливо знайти на сайті. Важливо не просто залучити клієнта - важливо його утримати. На що варто звертати увагу:

 • Розташування товарів і груп товарів на сайті. Важливо оцінити зручність навігації по групах, чи зможе клієнт швидко знайти потрібний товар;
 • Опис товарів. Наскільки інформативно опис про товар, чи всі характеристики вказані;
 • Наявність супутніх і схожих товарів. Це дуже важливий фактор про який багато хто забуває, але це все покращує юзабіліті;
 • Зручність оформлення замовлення. Чи не виникає труднощів при оформленні замовлення, виборі способів оплати і доставки;
 • Консультація. Чи встановлений онлайн чат, як швидко відповідають консультанти, наскільки вони компетентні. Якщо функція замовлення зворотного дзвінка;
 • Доступність інформації. Чи зможе людина, перший раз зайшов на сайт знайти, контакти, розділ ЧаВо і іншу корисну інформацію;
 • Наявність соціальних мереж. Кількість учасників в групах, яку активність проявляє магазин в соціальних медіа.

Все це на перший погляд не здається важливим, але саме це дозволяє утримати людину зайшов на сайт, перетворити відвідувача в клієнта. Грамотний аналіз дозволить виявити сильні сторони і цікаві знахідки, які можна застосувати на своєму сайті, усунути недоліки і слабкі сторони. Можливо варто показати своїм знайомим і співробітникам сайт, щоб люди з різним досвідом і знанням змогли спробувати і оцінити і сказати, що їм подобається, а що ні. Саме це інформація допоможе підвищити конверсію в вашому-інтернет магазині.

Моніторинг цін інтернет-магазинів

Моніторинг цін інтернет-магазинів

І все ж ціна, а то й основний, то дуже важливий фактор, який врешті-решт впливає на зроблений вибір на користь того чи іншого магазину. І на відміну від асортименту, моніторинг цін конкурентів проводити вручну не завжди просто. Якщо у конкурентів асортимент невеликий, то можна це робити самостійно. А якщо цих товарів тисячі або десятки тисяч? Проводити самостійний моніторніг таких сайтів практично неможливо, але існують різні сервіси, що дозволяють моніторити ціни на товари в автоматичному режимі, такі як: competera.ru , metacommerce.ru , my.z-price.ru . Сервіси ці платні, але при серйозних намірах на ринку ними необхідно користуватися. Що ж дасть грамотну моніторинг цін:

 • Розуміння сильних і слабких товарних позицій. При правильному аналізі можна визначити сильні і слабкі сторони того чи іншого товару і вибудовувати маркетингову кампанію, грунтуючись на даних, а не інтуїції;
 • Проводити статистичне порівняння, за допомогою якого можна визначити наскільки сильно ціна впливає на вибір того чи іншого товару;
 • Стежити за різними акціями;
 • Можливість знайти більш вигідного постачальника. Багато в чому це непрямий показник, але якщо у конкурентів ціна на ряд товарів стабільно нижче, то можливо є більш вигідний постачальник даного товару.

Моніторинг цін дозволяє тверезо оцінювати ситуацію на ринку і правильно вибудувати маркетингову та рекламну кампанію по просуванню потрібного товару.

Географія сайту

Особливо уважно необхідно вивчити вкладку «Контакти». Це дозволить скласти повне уявлення про роботу компанії, на цій вкладці можна знайти наступну корисну інформацію:

 • Чи є фізичний магазин, якщо є, то де він знаходиться;
 • Дізнатися графік роботи інтернет-магазину;
 • Філії та представництва. Чи існують у компанії своїх філій в інших містах, яким є обхват магазину, працює він по одному регіону, кількох чи по всій країні.

Визначення масштабу діяльності конкурента допоможе правильно скласти політику просування сайту.

Визначення CMS сайту

Навряд чи ця інформація може принести велику користь, але іноді може стати в нагоді. Дізнатися, яку систему управління сайтом використовує конкурент можна за допомогою цих сервісів:

Як дізнатися відвідуваність сайту конкурента

Відвідуваність сайту - один з найважливіших показників, які нам необхідно дізнатися. За допомогою нього можна розрахувати приблизний трафік, який можна отримати. Багато інтернет-магазини якщо і не приховують свою статистику, то намагаються її на показ не виставляти. Існує кілька способів визначити відвідуваність стороннього сайту:

 1. Іноді компанії не закривають дані лічильника відвідуваності в футере свого сайту. Це велика рідкість, але трапляється і таке;
 2. Якщо на сайті встановлений лічильник Яндекс метрики, то можна спробувати дізнатися дані про кількість відвідувачів за допомогою нього. Заходимо на потрібний сайт і відкриваємо вихідний код сторінки за допомогою комбінації клавіш CTRL + U шукаємо збіг по слову metrika. Якщо лічильник на сайті встановлений, то отримуємо номер лічильника. Як видно по картинці шуканий номер 4403596. Після чого переходите на сайт метрики і прописуєте шуканий номер метрики в такому вигляді https://metrika.yandex.ru/dashboard?id=4403596. Якщо пощастить і лічильник виявиться відкритий, то ви отримаєте статистику по сайту конкурента;
 1. Багато компаній користуються лічильником Liveinternet.ru, з його допомогою так само можна дізнатися про статистику відвідування, працює це тільки для відкритої статистики. Для цього необхідно перейти за посиланням http://counter.yadro.ru/values?site=домен_сайта і замість «домен_сайта» вставити сайт конкурента без www. Якщо доступ відкритий, то з'явиться статистика відвідування за місяць, тиждень, добу.
 2. Якщо жоден із способів не допоміг, то можна спробувати отримати статистику за допомогою сервісу https://2ip.ru/site-statistics , Але на жаль даний сервіс рідко надає потрібні дані.

Як видно, способів отримати статистику досить багато, але це не завжди можливо. Якщо це вийде, то можна скласти повну картину потоку трафіку, що є найважливішим показником при складанні маркетингової кампанії.

alexa.com

com

Одним з найстаріших, але найкорисніших сервісів для аналізу сайту є alexa.com . На даному сайті, просто ввівши домен, можна дізнатися багато корисної інформації, хоча вона буде приблизною. За допомогою даного сервісу можна дізнатися:

 • Географію користувачів, звідки на сайт найчастіше заходять відвідувачі. Географія розбита по країнам, але інформація може бути корисною;
 • Динаміку відвідуваності сайту. Можна зрозуміти, чи росте трафік у сайту або навпаки, спостерігаються просадки по відвідувачах. Інформація дуже корисна, особливо, для сезонного бізнесу;
 • Відсоток відмов. Дуже важливий показник, що дозволяє оцінити відразу два пункти: юзабіліті і конкурентоспроможність;
 • Дізнатися основні запити, за якими даний сайт отримав трафік - вкрай корисна інформація, що дає розуміння популярності того чи іншого товару;
 • Інформацію про цільову аудиторію сайту, хто відвідує, якої статі, віку і освіти.

Варто розуміти, що вся інформація приблизна, і робити якісь точні висновки по ній неможливо. Але alexa.com дає загальне уявлення про аудиторію і трафіку, який отримує сайт, а це дуже цінна інформація, для подальшого просування сайту в мережі.

SpyWords

SpyWords

Існує і більш цікавий і детальний сервіс аналізу сайту - SpyWords . Даний сервіс є платним, але в порівнянні з alexa.com він дозволяє скласти більш точну статистику по сайту. Ось лише невелика частина можливостей сервісу SpyWords:

 • аналіз контекстної реклами конкурента Яндекс Директ і Google AdWords, запущених для даного сайту;
 • Набагато більш точний аналіз сайту в порівнянні з безкоштовними аналогами;
 • Можна дізнатися про зміни в пошуковій видачі на яндекс і google;
 • І найголовніше сервіс SpyWords збирає інформацію про запити, наявних в пошуковій видачі і їх позиціях в пошуковій системі.

Інформація, яку збирає даний сервіс, має величезну цінність. На підставі тільки цих даних можна скласти для свого сайту семантичне ядро ​​і довести його до досконалості. А статистичні дані, отримані таким способом, допоможуть скласти справжню картину про стан справ в бізнесі.

Так скільки заробляє конкурент?

І ось, коли вже всі дані зібрані, залишилося їх проаналізувати і отримати відповідь на головне питання - скільки заробляє конкурент. Для того щоб відповісти на це питання треба трохи порахувати - помножити середній чек у вашій ніші на кількість замовлень. Спосіб приблизний, ми писали про це вище.

Можна розрахувати конверсію сайту, це теж корисні дані. Робиться це просто: дізнаємося приблизну кількість замовлень за період часу, краще брати два тижні або місяць. І ділимо на відвідуваність. Наприклад за місяць компанія отримала 500 замовлень, відвідуваність сайту в місяць - 70000. Шляхом ділення отримуємо, що середня конверсія сайту становить 0.7%.

Безумовно всі ці дані приблизні і дізнатися точно, скільки заробляє конкурент, без доступу до механізмів управління неможливо. Але ця інформація допоможе скласти картину про успішність сайту і його середній заробіток.

А якщо цих товарів тисячі або десятки тисяч?
Ru/dashboard?
Ru/values?
Так скільки заробляє конкурент?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: