Новости

Контроль інтернет-трафіку на Android OS

Ні для кого не секрет, що "з коробки" будь-який "гуглофон" в плані функціональності софта поступається, без перебільшення, всім конкурентам. Чи у всесвітній павутині знайдеться хоч один холівар про мобільних ОС, в якому б забули згадати про споживанні трафіку смартфонами, що базуються на Android OS.

І дійсно, перспектива залишитися без грошей на балансі в перший же день використання недешевих девайса є вагомим аргументом для того, щоб вибрати комунікатор на іншій платформі. У нас же ця проблема стає ще більш актуальною у зв'язку з відносно дорогими розцінками на мобільний інтернет. Якщо в багатьох країнах безлімітний інтернет на телефоні - норма, то в Білорусі більшість користувачів рідко підключають тарифні плани, які б не обмежувалися хоча б кількома сотнями мегабайт. Що передбачувано, з розвитком екосистеми ОС з'явилося досить багато програм для обліку і контролю трафіку, в асортименті яких ми і спробуємо сьогодні розібратися.


DroidWall (Rodrigo ZR)

Як і всі інші програми, розглянуті в цій статті, DroidWall можна безкоштовно скачати в Android Market'е. Програма, по суті, являє собою інтерфейс для утиліти iptables, що перекочував з "дорослої" linux'a. Відповідно, для її функціонування необхідні права суперкористувача , Що на багатьох смартфонах робиться за допомогою однієї кнопки, в інших - кілька більш складними маніпуляціями. У будь-якому випадку, це тема для окремого матеріалу, так що, як то кажуть, Google в допомогу. UI до неможливого простий і інтуїтивно зрозумілий: список всіх встановлених програм, близько назви кожної з яких розташовується 2 чекбокса (один для Wi-Fi, інший для мобільних мереж ). Є два режими роботи, від яких залежить, буде зазначеним програмами заборонятися або ж, навпаки, вирішуватися доступ в мережу. Режим білого списку, в якому доступ не обмежується тільки обраним додаткам, мені здався більш надійним.

Отже, одним головним болем менше: кожна з програм підключається тільки так, як хочеться Вам. Залишилося тільки організувати облік трафіку, щоб контролювати ще й себе. Тут вибір не настільки очевидний.

Тут вибір не настільки очевидний


Статистика по трафіку (YXLK)

Простенька утиліта, що радує безпосередністю назви, не може похвалитися красивим інтерфейсом, так само як і функціоналом. Зате справно вважає сумарний трафік (тобто Ви не будете знати, що саме "їсть" дорогоцінні мегабайти), а також повідомить Вас у разі перевитрати заданого ліміту (як щоденного, так і місячного). Проте, одного разу встановивши за раз кілька клієнтів різних хмарних сервісів, я виявив, що за ніч пішло близько 20 мегабайт. Винуватцем, до слова, виявився Google Docs . Але щоб це з'ясувати, довелося шукати більш функціональну заміну вже прижилася "Статистикою".


Traffic Monitor (RadioOpt)

Віджет, який поєднує в собі ще й менеджер запущених процесів, а також вміє тестувати з'єднання. Інтерфейс нічим не виділяється, але в той же час все виглядає інформативно і лаконічно. Підтримується тільки Android версії 2.2 і вище. Другим обмеженням є те, що це саме віджет. Тобто, на робочому столі повинна бути розміщена однорядкова версія (або ж просто ярлик), що не зовсім логічно, так як потреба в тому, щоб глянути, скільки трафіку витрачено, особисто у мене виникає не частіше разу на тиждень. До того ж, дані оновлюються рідко: все одно доведеться натискати кнопку "оновити" і, як наслідок, розгортати віджет на весь екран. Втім, якщо Вас не бентежить естетичний вигляд непотрібного віджета, то, можливо, варто зупинитися саме на цій програмі. За кілька місяців ніяких нарікань по роботі не виникло, в разі необхідності і завіснувшій процес можна закрити.


Mobile Counter - 3G, Wi-Fi (Grzegorz Mackiewicz)

Ще одна програма з промовистою назвою і невеликою кількістю завантажень, але, тим не менш, цілком придатна до використання. Має базовий функціонал і "фішку" у вигляді можливості побудови діаграм, які відбивають споживання трафіку за той чи інший період. Враження зіпсував абсолютно неадекватний переклад, який зроблений виключно для галочки: заходимо в налаштування, і бачимо чекбокс "окремо круглий вхідної та вихідної передачі", який пояснюється не менше геніальною фразою "інвалідів ця опція буде збережена"; в загальному, зрозуміти, що має на увазі та чи інша настройка, набагато простіше з відключеною русифікацією. Йдемо далі.

Йдемо далі


3G Watchdog (Richard Gruet)

Додаток, що має максимальну оцінку і майже 60 тисяч завантажень, володіє несерйозним ярликом у вигляді собачки і відповідною назвою. Тим не менш, це саме збалансоване і функціональне програмне рішення для обліку трафіку на Android, яке можна знайти. Єдине, до чого можна причепитися: відсутня можливість перегляду деталізації споживання трафіку тією чи іншою програмою, яка так зручно реалізована в Traffic Monitor. Не могла не порадувати динамічна іконка в рядку повідомлень, вид якої змінюється в залежності від того, яка частина від заданого обсягу вже витрачена. Окремо варто відзначити, що ліміт можна задавати як на місяць, так і на кілька днів / тижнів. Крім попереджень, програма може відключати з'єднання (правда, тут є деякі нюанси у вигляді останньої версії ОС або ж додатково встановленого софта). Так що якщо у Вас не виникає підозр, що будь-який процес "їсть" більше, ніж потрібно, то саме 3G Watchdog стане найбільш логічним вибором.


Мушу нагадати і про банальні можливості зменшити споживання трафіку: для перегляду web-сторінок, не переобтяжених різними скриптами, використовуйте Opera Mini. Можна відключити завантаження графіки в RSS, а офіційний клієнт last.fm замінити на Simple Last.fm Scrobbler - сумарно вийде не один десяток мегабайт, за які довелося б переплачувати в кінці місяця.

Підсумовуючи, можу зауважити, як це зазвичай і буває з Android'ом, щоб реалізувати той чи інший функціонал довелося витратити деяку кількість часу на пошук і порівняння однотипного софта, але, врешті-решт, все працює так, як цього очікуєш від пристрою (ну або від ОС, якщо бути точним). Сподіваюся, даний матеріал дозволить вам заощадити як гроші на балансі, так і час на пошук потрібного додатка.

Антон Ковалевський

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: