Новости

Огляд операційної системи Android 5.0 Lollipop

Перші власники смартфонів і планшетів на операційній системі Android напевно пам'ятають те, наскільки «сирою» і малофункціональних вона була. І саме в ті часи Apple зі своєю iOS стрімко завойовував ринок смартфонів, незважаючи на те, що їх iPhone коштував не менше, ніж в два рази дорожче навіть вельми просунутих моделей смартфонів на Android .

Звичайно ж, компанія Google прагнула зробити все, щоб оптимізувати свою ОС. І в цьому їй старанно допомагали численні сторонні розробники, навперебій пропонували власні «збирання», покликані зробити інтерфейс Android хоч трохи більш дружнім до користувачів.

З кожним новим оновленням Android ставав все більш зручним, але його ядро ​​практично не змінювалося, хоча все інше приваблювало користувачів все більше. І ось, нарешті сталося! Компанія Google нарешті випускає п'яту версію своєї мобільної операційної системи, яка, як стверджується, змінилася абсолютно кардинально, тобто як зовні, так і всередині. Що з цього вийшло?

Давайте дізнаємося ...

Перш за все варто відзначити, що офіційно нова ОС була представлена ​​компанією ще рік тому - 25 червень 2014 року на ключовому заході конференції розробників Google I / O і вже 26 червня 2014 роки з'явився заводський .img файл для прошивки Nexus 5 і Nexus 7 2013 Wifi в режимі fastboot. Фінальна версія Android Lollipop з індексом 5.0 була випущено 15 жовтня 2014 року, разом з виходом фаблет Nexus 6 і планшета Nexus 9. Уже в кінці осені випустили версію ОС для попередніх пристроїв сімейства Nexus (Nexus 7 2012 Nexus 4, Nexus 10, Nexus 7 2013 і Nexus 5).

Однак треба зазначити, що навіть сьогодні, через півроку після початку продажів, нова версія Android все ще є для багатьох користувачів недоступною з двох причин: все ще залишилися пристрої, для яких до цього часу не вийшло оновлення на нову ОС, а також багато користувачів не вирішуються відразу перейти зі звичною, багаторазово і, мабуть, оптимально пропатченний на сьогоднішній день Android 4.

Традиція компанії Google називати кожну свою нову версію Android на честь якої-небудь солодкої «вкусняшки» збереглася і для п'ятого релізу. Lollipop - це льодяник, переважно - на паличці. Причому традиційний «Лолліпоп» - виглядає як свита в плоский кружок леденцовая «ковбаска», хоча більш нам знайомий «Чупа-чупс» теж є різновидом «Лолліпоп». Хто б міг подумати, що, свого часу розтоплюючи цукор в каструльці і заливаючи його в алюмінієві форми, ми самі робили ці самі «Лолліпоп» навіть не знаючи, що вони називаються саме так.

Хто б міг подумати, що, свого часу розтоплюючи цукор в каструльці і заливаючи його в алюмінієві форми, ми самі робили ці самі «Лолліпоп» навіть не знаючи, що вони називаються саме так

Втім, повернемося до нашої несолодкої «солодощі»

На цей раз розробники з Google вирішили наслідувати приклад Apple і перестати займатися «самодіяльністю» в варіантах інтерфейсу, надаючи можливість всім підряд «клепати» з нього все, що завгодно, аж до практично повної зовнішньої схожості з інтерфейсом iOS.

У Google розробили новий стандарт під назвою Material Design, який покликаний остаточно затвердити зовнішній вигляд інтерфейсу операційної системи: іконки, анімація, вікна. Розробники вирішили піти по шляху останнього «писку» моди - плоского дизайну. Причому, як стверджують розробники, новий дизайн не просто плоский, як, наприклад, Metro в Windows 8, а «плоско-об'ємний», тобто підкріплений тінями, що створюють перспективу, а також оригінальної об'ємної анімацією.

Ідея полягає в тому, що людське око краще сприймає об'ємні об'єкти, але при цьому на екрані смартфона або планшета плоскі елементи виглядають набагато краще.

Однак ще до оцінки візуальних принад нового інтерфейсу користувач стикається з першими ознаками новизни вже на екрані блокування.

екран блокування

Тепер на нього вводяться повідомлення і панель швидких налаштувань. Так що тепер, скажімо, для перегляду вхідного листа або відключення Wi-Fi вам не потрібно розблокувати весь пристрій.

По кутах екрана відображаються іконки камери і телефону, і, потягнувши за них, можна запустити відповідну програму.

Розблокувати екран тепер можна не тільки простим жестом знизу-вгору або подвійним тапом по екрану (до речі, про таку можливість самі розробники чомусь «забули» згадати), але і ускладнити процес, вибравши в налаштуваннях системи і більш безпечний спосіб. Наприклад - встановити графічний ключ, пароль або скористатися функцією розпізнавання особи, яка в новій версії Android працює набагато коректніше і спритно.

основний екран

На відміну від екрану блокування, основний екран в Android 5.0 не став для користувачів старих версій Android великим сюрпризом у функціональному плані. Як і раніше, можна створювати необмежену кількість робочих столів і легко по ним переміщатися. Всі також можна виносити на робочий стіл віджети, іконки додатків і папки.

Всі також можна виносити на робочий стіл віджети, іконки додатків і папки

Зате в кращу сторону змінилася анімація і зовнішній вигляд іконок.

Навіть навігаційні кнопки «Назад», «Додому» і «Огляд» в нижній частині екрана тепер виглядають по-новому.

Меню і швидкі налаштування

Меню і швидкі налаштування

Всі сторонні і системні програми збираються в окремому меню, яке також тепер виглядає інакше.

Білий фон, по завіреннях розробників, покликаний значно полегшити навігацію по меню.

Зсувні шторка панелі сповіщень також повністю перероблена. Тепер вона стала напівпрозорої і не закриває наглухо весь екран.

Потягніть за шторку один раз і на екрані з'являться оповіщення, якщо повторити дію, то ви отримаєте доступ до панелі швидких налаштувань, де можна змінити яскравість, включити або вимкнути Wi-Fi, Bluetooth, автоповорот екрану, GPS і передачу зображення з дисплея .

Тут же можна дізнатися обсяг спожитого трафіку, активувати Авіарежім і включити ліхтарик.

налаштування

Меню налаштувань, як і основний екран, не зазнало кардинальних змін у функціональному плані, але зовні змінилося досить суттєво.

Меню налаштувань, як і основний екран, не зазнало кардинальних змін у функціональному плані, але зовні змінилося досить суттєво

В меню тепер з'явилося кілька корисних пунктів, відповідних реаліям сьогодення, на кшталт «Безконтактною оплати», яка призначена для мобільних платежів.

У розділі «Батарея» ви тепер можете побачити не просто графік витрати батареї, а дізнатися прогноз витрати заряду при поточному енергоспоживанні. Можна також налаштувати оповіщення від будь-яких додатків, навіть вони самі не підтримують таку функцію.

За допомогою клавіші гучності на пристрої можна не тільки переключитися в беззвучний режим, а й викликати меню настройки звукових профілів. Тут же можна встановити режим ігнорування дзвінків на певний час, вказавши його в пункті «Не турбувати».

багатозадачність

Перемикання між активними додатками здійснюється в спеціальному вікні зі слайдами запущених додатків. Воно викликається за допомогою крайньої правої навігаційної кнопки і зовні може відрізнятися в залежності від виробника вашого пристрою.

Вікно багатозадачності в Lollipop називається дуже просто і зрозуміло: «Вікна». Закрити активні додатки можна за допомогою хрестика в кутку, або «змахнувши» їх з екрану зліва-направо. Окремою клавіші, що закриває відразу всі програми немає.

Телефон і контакти

Додаток для дзвінків за умовчанням відкриває «Швидкий набір». Доступ до контактів і журналу дзвінків можна отримати, пролістнув праву частину екрана.

Змінився процес визначення номера вхідного дзвінка. Якщо вам подзвонить незнайомий номер, система автоматично просканує Мережа по його всіляким контактам і місцях. Так, якщо вам подзвонили, скажімо, з веломастерні, салону-перукарні або піцерії, то, якщо про них є дані в інтернеті, - вхідний номер автоматично буде асоційований з ними.

В контакти в меню відображаються повним списком, але можна виводити їх в іншому меню - «Вибране», внісши в нього все, найбільш часто використовувані. Крім того, тепер можна виводити контакти з Outlook, Yahoo і Exchange.

Камера і клавіатура

Додаток камери в новій ОС тепер стало більш функціональним. Тепер ви можете без сторонніх програм використовувати «фотосфери», панорамну зйомку, кадри з розмитим фоном і фото в HDR +. Відеозапис залишилася без змін.

Клавіатура в новій ОС змінилася досить серйозно: зовнішній вигляд, анімація натискань, Тактильна ... До неї потрібно звикати, але зручність в роботі очевидне.

Шифрування, ART, Bluetooth LE і project Volta

У плані протистояння несанкціонованому вторгненню Android 5.0 Lollipop стала набагато більш просунутою. В першу чергу потрібно відзначити шифрування даних , Яке включено вже за замовчуванням, як і примусова система контролю доступу SELinux, яка запобігає небажаному використання системних процесів і даних.

Нове середовище виконання додатків ART (Android Runtime), яка в Android 5.0 повністю замінила Dalvik, працює набагато стабільніше і плавно. З урахуванням можливості підключення розумних годин був розроблений новий, економічний режим роботи модуля Bluetooth Low Energy.

Ще одна нова технологія, project Volta, оптимізує автономну роботу пристрою, продовжуючи його «життя» на 15-20%, як запевняють самі розробники.

підсумок

Без сумніву, нова ОС Android 5.0 Lollipop для тих, хто вирішить встановити її до себе на гаджет принесе чимало приємних несподіванок. Концепція Material Design робить її зовнішній вигляд дійсно свіжим, а функціональність - істотно більш широкої.

На відміну від попередніх версій Android, тепер увага приділена навіть дрібницям на зразок власного ліхтарика.

Єдиним «недоліком» нової ОС є те, що, не встигнувши з'явитися і «захопити» всі сучасні моделі гаджетів від різних виробників, їй «на п'яти» вже «наступає» нещодавно представлена ​​ОС Android 6.0 M (що означає ця буква поки неясно).

В цьому сенсі не зовсім зрозуміло, навіщо потрібно було створювати цю дійсно функціональну і насправді кардинально оновлену систему, щоб вже через півроку її міняти на нову, минаючи звичні апдейти.

Іван Ковальов

[email protected]

Що з цього вийшло?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: