Новости

Огляд Антивірус Kaspersky Free

 1. Найвищі оцінки в лабораторних тестах
 2. Сканування і настройки
 3. Захист від шкідливих програм і посилань
 4. Відмінний захист від фішингу
 5. Нечисленні додаткові функції
 6. відсутні можливості
 7. Чудовий подарунок для фанатів Лабораторії Касперського
 8. Огляд Антивірус Kaspersky Free: Рейтинг PCMag

Огляд і тестування Kaspersky Free. Основні можливості, достоїнства і недоліки безкоштовного антивіруса. Результати тестів незалежних лабораторій і рейтинг PCMag

Результати тестів незалежних лабораторій і рейтинг PCMag

Кожен користувач має потребу в надійної та ефективної антивірусного захисту. Чи справедливо позбавляти захисту тих користувачів, які не можуть собі дозволити платне рішення? Засновник АТ "Лабораторії Касперського" Євген Касперський так не думає. Абсолютно новий антивірус Kaspersky Free пропонує повнофункціональну, відзначену нагород антивірусну технологію вендора без додаткових компонентів і інструментів. Ви можете використовувати продукт абсолютно безкоштовно.

Як і більшість безкоштовних антивірусів Kaspersky Free доступний тільки для некомерційного використання. Під час установки буде запропоновано створити обліковий запис My Kaspersky або увійти в уже існуючий акаунт, активації продукту виробляється автоматично. Антивірус також встановлює панель інструментів для Chrome, Firefox і Internet Explorer. Kaspersky Free автоматично оновлює антивірусну базу в фоновому режимі, але не буде перешкоджати ручному викликом поновлення відразу після установки.

Незважаючи на те, що Kaspersky Free є простим урізаним продуктом, важливо ознайомитися з усіма його функціями. З цією метою встановлення завершується ознайомленням з важливими аспектами програми.

Головне вікно безкоштовного антивіруса дуже нагадуємо інтерфейс Kaspersky Internet Security , Але з одним серйозним відмінністю. Екран антивіруса містить ті ж шість іконок, що і в комплексному антивірус: Перевірка, Оновлення баз, Безпечні платежі, Захист приватності, Батьківський контроль, Захист всіх пристроїв. Проте, в Kaspersky Free доступні тільки Перевірка і Оновлення баз. Сірі неактивні іконки із позначкою корони вказують на те, що для доступу до них потрібно оновлення до платної версії.

Найвищі оцінки в лабораторних тестах

Антивірусна технологія Kaspersky отримує найвищі оцінки в тестах більшості відслідковуються лабораторій. Єдиним винятком став тест Reactive and Proactive від Virus Bulletin. В даному випробуванні Kaspersky показав середній результат. Дійсно, результати тесту RAP часто відрізняються від даних тестування в інших лабораторіях, тому при підрахунку сукупного показника цей тест отримує невеликий ваговий коефіцієнт.

дослідники SE Labs збирають реальні шкідливі сайти і використовують унікальну систему відтворення для дотримання ідентичності умов тестування всіх продуктів. Антивіруси можуть отримати сертифікацію 5 рівнів: AAA, AA, A, B і C. Також як Avast, AVG і деякі інші протестовані продукти, Kaspersky отримав сертифікацію ААА.

Також як Avast, AVG і деякі інші протестовані продукти, Kaspersky отримав сертифікацію ААА

сертифікація в AV-Comparatives працює трохи інакше. Всі продукти, які отримують мінімальний прохідний бал, отримують сертифікацію Standard, а більш успішні рішення можуть отримати сертифікацію на рівні Advanced або Advanced +. Kaspersky отримав найвищий рейтинг Advanced + у всіх чотирьох відслідковуються тестах даної лабораторії. Bitdefender і Avira також змогли повторити цей результат.

лабораторія AV-Test оцінює антивіруси за трьома критеріями: захист від шкідливого ПО, вплив на продуктивність і кількість помилкових спрацьовувань, що впливають на зручність використання. Антивірусний продукт може набрати до 6 балів в кожній з цих категорій. Kaspersky в цілому заробив 18 очок в тесті AV-Test, також, як і Avira, Norton та Trend Micro.

Лабораторія MRG-Effitas не використовує кількісну або багаторівневу оцінку ефективності антивірусів. Протестований продукт може або пройти випробування лабораторії, або провалити їх. Kaspersky пройшов тест на захист від банківських троянів , А в випробуванні на блокування шкідливих програм різних типів пройшов сертифікацію 2 рівня.

Сукупний результат лабораторного тестування Kaspersky дорівнює 9,8 балам з 10 можливих. Для порівняння Bitdefender Antivirus Free Edition і Avira Free Antivirus змогли заробити максимальні 10 балів.

Сканування і настройки

Файловий антивірус сканує об'єктів в режимі реального часу, кожен раз, коли будь-який процес намагається отримати до них доступ. Веб-антивірус виконує моніторинг небезпечних сайтів і завантажень. Компоненти IM-антивірус і Поштовий антивірус виявляють шкідливі вкладення і повідомлення з фішингом в месенджерах і електронній пошті. На вкладці "Захист" сторінки "Налаштування" користувач може ввімкнути або вимкнути окремі компоненти, але рекомендується залишити їх активними. Ще 10 компонентів залишаються недоступними - для їх використання потрібно оновитися до платного рішення.

Повне сканування стандартної чистої тестової системи зайняло 30 хвилин, що непогано, враховуючи, що поточний середнє значення становить 45 хвилин. Bitdefender і AVG виконували перевірку понад годину, а Avira Antivirus потрібно більше двох годин. Як і багато антивірусні продукти, Kaspersky виконує оптимізацію під час початкового сканування для прискорення наступних перевірок. Друге сканування все тієї ж тестової системи завершилося за 4 хвилини.

Теоретично, компонент захисту реального часу повинен обробляти будь-які шкідливі атаки, які будуть виявлені після початкового сканування. Проте, у користувача залишається можливість запланувати повні або швидкі сканування системи - їх можна виконувати щодня, щотижня, тільки по буднях, тільки по вихідним або щомісяця.

Захист від шкідливих програм і посилань

За замовчуванням Kaspersky Free вирішує не турбувати користувача при виявленні шкідливих програм і виробляє їх обробку в автоматичному режимі. Також спочатку антивірус не видаляє можливо заражені об'єкти в системі. Для тестових потреб обидва параметри були відключені, і Kaspersky повинен був узгодити з користувачем всі свої дії. Більшості користувачів рекомендується не чіпати дані настройки і довірити вирішення питань безпеки продукту.

На самому початку тестування була відкрита папка з поточною колекцією шкідливих програм. Мінімального файлового доступу, викликаного зверненням Провідника Windows до файлів, було досить для активації сканування захистом реального часу. Антивірус вилікував заражені вірусом об'єкти і запропонував видалити загрози іншого типу. Деякі зловредів були ідентифіковані як "легальних програм, які можуть бути використані зловмисником для нанесення шкоди комп'ютера або даних користувача". Під час тесту було вибрано видалення в тому числі і цих загроз, які за описом відповідають потенційно небажаних програм (ПНП).

Коли, через кілька хвилин, потік попереджень припинився, Kaspersky Free встиг заблокувати 57 відсотків загроз. Для порівняння Emsisoft і IObit на даному етапі змогли нейтралізувати 79 відсотків зловредів.

Потім залишилися зразки були запущені. Результати трохи розчарували. Kaspersky повторив результат Bitdefender і виявив 79 відсотків тестових зразків. Деякі виявлені об'єкти змогли встановити виконувані сліди в системі, що знизило результат за очистку до 7,2 балів з 10 можливих. При тестуванні з ідентичною колекцією загроз Emsisoft зміг набрати 9,4 балів.

В іншому випробуванні використовувалася колекція шкідливих посилань від MRG-Effitas. Вік даних посилань не перевищував одного дня. Кожен URL-адресу відкривався в браузері, після чого фіксувалася реакція антивіруса. Можливо три стандартних сценарію: блокування загроза на мережевому рівні, блокування небезпечного файлу під час завантаження або ігнорування загрози.

Можливо три стандартних сценарію: блокування загроза на мережевому рівні, блокування небезпечного файлу під час завантаження або ігнорування загрози

Реакція Kaspersky в різних тестових випадках була різною. Досить часто антивірус показувався попередження в браузері і виводив спливаюче повідомлення про блокування небезпечного URL. Продукт також пропонував блокувати надійне, але небезпечне програмне забезпечення, а також веб-сторінки, що пропонують рекламні програми. Проте, в результаті антивірус запобіг тільки 67% шкідливих завантажень. Лідером в даному випробуванні залишається Norton з 98% -ним рівнем виявлення.

Відзначимо, що якщо результати власних тестів PCMag розходяться з даними незалежних лабораторій, то пріоритет віддається останнім.

Відмінний захист від фішингу

В Kaspersky Free для боротьби з шкідливими посиланнями і шахрайськими сайтами використовується один і той же механізм веб-захисту. Однак користувач все-одно може визначить тип небезпеки. У випадку з шкідливими сайтами відображається попередження "Небезпечний URL", а у випадку з фішинг-сайтами - "Загроза втрати даних".

Для тестування антифішинга використовується список новітніх шахрайських посилань, які ще не були перевірені і додані в чорні списки. Тестований продукт захищає один з тестових браузерів. Інший браузер знаходиться під захистом умовного лідера в особі Symantec Norton AntiVirus Basic. Ще 3 браузера покладаються на вбудовані контент-фільтри Chrome, Firefox і Internet Explorer.

Випадки, коли відображаються повідомлення про помилки замість сторінки блокування або, коли сторінка не намагається перехоплювати дані користувача, відкидаються. Випробування триває, поки не буде зібрано дані по 100 реальним спробам крадіжки даних.

Рівень виявлення Kaspersky Free виявився лише на 1% менше, ніж результат Norton. Під час попереднього тестування Kaspersky, продукт зміг навіть обійти Norton. У будь-якому випадку, поточний результат виглядає відмінно - Kaspersky спрацював краще, ніж 80% протестованих рішень.

Kaspersky також зміг перевершити всі вбудовані в популярні браузери захисту. Зауважимо, що більше половини протестованих продуктів не змогли обійти принаймні один з контент-фільтрів. Лідером в даному тесті залишається Bitdefender - він зміг виявити на 12% більше фішинг-загроз, ніж Norton.

Нечисленні додаткові функції

У більшості випадків антивірусні вендори приберігають розширені функції безпеки для комерційних рішень, але є винятки з правил. Безкоштовна версія AVG пропонує віддалену панель управління AVG Zen, файловий шредер, систему веб-репутації і функцію блокування трекерів. Безкоштовний антивірус від Avira поставляється з окремою установкою Avira Phantom VPN, захищеним браузером, сканером вразливостей і інструментом порівняння цін в інтернет-магазинах.

Як і Bitdefender Antivirus Free Edition, Kaspersky пропонує дуже мізерний набір додаткових можливостей. Ви можете активувати екранну клавіатуру для безпечного введення паролів, не залишаючи шансів будь-яким типам кейлогерів, навіть апаратним. Крім того, спільно з антивірусом встановлюється безкоштовна версія Kaspersky Secure Connection VPN . Вона має обмеження по трафіку в 200 мегабайт в день. І нарешті, Kaspersky Free включає просту систему веб-репутації, яка позначає небезпечні посилання в результатах пошукової видачі.

відсутні можливості

Євген Касперський назвав Kaspersky Free "базою, без якої жоден користувач на планеті не повинен обходиться". Ключове слово тут - "база". Kaspersky Free включає повноцінну антивірусну технологію Kaspersky, але розширені функції зарезервовані для платних рішень. Серед функцій платного антивіруса початкового рівня, що не були додані в Kaspersky Free можна відзначити завантажувальний диск Kaspersky Rescue Disk, функції Усунення слідів активності і Пошук вразливостей.

Kaspersky Free включає ідентичні з платною версією файловий антивірус, веб-антивірус, IM-антивірус, поштовий антивірус, але позбавлений компонента "Моніторинг активності". Даний модуль вміє скасовувати шкідливі зміни, в тому числі виконані шифрувальником. при тестуванні Kaspersky Anti-Virus з відключеним "Моніторингом активності", продукт коректно ідентифікував півдюжини зразків троянів-вимагачів в якості шкідливого ПЗ.

Нарешті, безкоштовна версія не пропонує розширену технічну підтримку, що надається платним користувачам. Ви можете переглянути актуальні питання та документацію, або розміщувати питання на форумах. Але ви не можете отримати допомогу по телефону або в чаті, якою користуються платні користувачі.

Чудовий подарунок для фанатів Лабораторії Касперського

Якщо ви є давнім користувачам продуктів лабораторії Касперського, але ваш бюджет не передбачає покупку антивірусного захисту, то Kaspersky Free надасть ефективну базову захист без будь-яких витрат. Використовувана антивірусний захист отримує найвищі бали в лабораторних тестах і добре показав у власному тесті PCMag на протидію фішингу.

Цей продукт абсолютно безкоштовно, тому ви можете протестувати його, не витративши ні копійки. також розгляньте Avast Free Antivirus і AVG AntiVirus Free . Обидва антивіруса отримують відмінні оцінки в лабораторіях і непогано укомплектовані додатковими функціями безпеки.

Огляд Антивірус Kaspersky Free: Рейтинг PCMag

Огляд Антивірус Kaspersky Free:  Рейтинг PCMag

переваги

 • найвищі оцінки від незалежних лабораторій
 • дуже хороші результати в тестуванні PCMag на захист від фішингу
 • повністю безкоштовний продукт

недоліки

 • середні результати в тестуванні PCMag на блокування шкідливих програм
 • відсутні розширені функції безпеки платної версії
 • немає прямої технічної підтримки

Загальна оцінка

Антивірус Kaspersky Free абсолютно безкоштовно пропонує повнофункціональну базову антивірусний захист, яка отримує відмінні бали в лабораторних тестах.

Завантажити Kaspersky Free

Чи справедливо позбавляти захисту тих користувачів, які не можуть собі дозволити платне рішення?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: