Новости

Який колір підвищує конверсію сайту?

  1. Який колір підвищує конверсію? Колір - невід'ємна частина нашого сприйняття світу. Але чи грають...
  2. Колір і смак гарячого шоколаду
  3. Кращий колір кнопок
  4. Червоний проти зеленого
  5. Що ви думаєте з цього приводу?
  6. Перемога?
  7. Повернемося до HubSpot
  8. висновки

Який колір підвищує конверсію?

Колір - невід'ємна частина нашого сприйняття світу. Але чи грають кольору роль в процесі оптимізації конверсії?

Все в нашому світі має той чи інший колір. Кольори можуть як підвищувати настрій, так і наганяти на нас тугу. Також у кожного кольору є психологічні характеристики - певні кольори асоціюються з різними якостями і емоціями. Чи можуть вони позитивним чином позначитися на конверсії сайту?

У різних культурах один і той же колір може мати абсолютно протилежні значення. Наприклад, білий колір вважається в Китаї траурним. Колір смерті в Бразилії - пурпурний. Жовтий колір священний для індусів, але в Греції він асоціюється з сумом, а у Франції - з ревнощами. У Північній Америці ж ревнощі, як правило, зеленого кольору. Людям з тропічних країн приємніше теплі кольори, жителям північних широт - холодні і так далі.

Відомо, що в північноамериканській культурі синій колір викликає почуття довіри, але також посилює апетит. Зелений колір пов'язують з природою, свіжістю, зростанням і грошима. Жовтий викликає асоціації з сонцем, світлом і щастям.

У всьому цьому є сенс, але як ми можемо використовувати силу кольору на користь конверсії?

Експерименти з використанням кольору

Червоний колір принесе вам перемогу

Практично у всьому світі червоний колір несе в собі посил «стоп». Червоний - небезпека. Червоний - висока температура. І, аналізуючи результати Олімпіади 2004 року, дослідники виявили, що червоний колір також асоціюється з домінуванням.

Дослідники вивчили результати Олімпіади 2004 в таких видах спорту, як бокс, тейквондо, греко-римська боротьба і реслінг. Конкурентам видавали сині або червоні костюми у випадковому порядку, так що ніяких збігів або підтасовок бути не могло.

Конкурентам видавали сині або червоні костюми у випадковому порядку, так що ніяких збігів або підтасовок бути не могло

У 16 з 21 раундів вигравав спортсмен в червоній формі. Ті ж самі тенденції були виявлені в Чемпіонаті Європи з футболу 2004 року. Однак, дослідники не беруться стверджувати, що колір форми є визначальним фактором перемоги. Швидше, це додаткова перевага, якщо в іншому сили суперників рівні.

«Ми виявили, що червона форма частіше асоціюється з високою ймовірністю перемоги», - пишуть дослідники університету Дарема Рассел Хілл і Роберт Бартон.

... і поразка

Дослідники з університету Рочестера виявили, що червоний колір також може заважати нам показувати в тестах хороші результати. У своєму експерименті вони хотіли з'ясувати, чи впливає червоний колір на результати IQ-тестів або академічних іспитів. У нашій системі освіти червоний колір традиційно асоціюється з виділенням помилок в шкільних зошитах.

результати

Чотири проведених експерименту показали, що навіть короткочасне сприйняття червоного кольору негативно впливає на результати. «Він ніби збиває людей з пантелику», - говорить Еліот (один з авторів), коли мова заходить про академічні досягнення.

Результати показали, що «в контексті досягнень червоний колір повинен бути використаний з обережністю». Дослідники стверджують, що червоний колір, навіть в малих кількостях, може сильно вплинути на поведінку людини.

Колір і смак гарячого шоколаду

Колір і смак гарячого шоколаду

Виявляється, колір посуду, в якій подається їжа або напій, впливає на сприйняття їх аромату і смаку. До такого висновку в ході експерименту з гарячим шоколадом прийшла Бетіна Пікьераз-Фішман, дослідник з Політехнічного університету Валенсії (Іспанія). Вона проводила експеримент у співпраці з Чарльзом Спенсом з Оксфордського університету (Велика Британія).

експеримент

Експеримент задіяв 57 учасників, які повинні були оцінити зразки гарячого шоколаду, подані в пластикових стаканчиках різних кольорів (білого, кремового, оранжевого і червоного). Стаканчики були однакового розміру, зсередини все вони були білими.

результати

Результати показали, що смак шоколаду з кремових і помаранчевих стаканчиків тестованим здався краще. Однак, солодкість і аромат у всіх випадках був оцінений однаково.

"Не існує певних правил, які свідчать, що смак і аромат в чашці певного кольору або відтінку посилюється", - визнає Пікьераз-Фішман. "Насправді це залежить від типу їжі. Однак, ефект має місце бути, а колір посуду грає в сприйнятті набагато більш значну роль, ніж ми могли подумати ".

В ході інших експериментів було з'ясовано, що на білій тарілці полуничний мус здається солодше і більш насиченим, ніж на чорній.

Кращий колір кнопок

Зрозуміло, дуже цікаво дізнатися, що червона форма збільшує шанси на перемогу в змаганнях і що гарячий шоколад смачніше пити з чашок певного кольору. Але як пов'язати ці знання з конверсією в Мережі? Чи може використання червоного кольору підвищити конверсію?

Червоний проти зеленого

У Мережі давно точаться суперечки про те, кнопки яких кольорів здатні підвищити конверсію. За версією Unbounce, майбутнє призову до дії за БОК, що розшифровується як Велика Помаранчева Кнопка.

Було проведено ряд цікавих А / Б тестувань, в яких помаранчева, в нашому випадку навіть швидше червона, кнопка протиставлялася іншим кольорам, в тому числі зеленому.

Зелений колір у більшості з нас асоціюється з приємними емоціями. Коли світлофор загоряється зеленим, можна їхати або йти. У червоного кольору протилежна емоційне навантаження, найчастіше його пов'язують з негативними емоціями. Червоний сигнал світлофора велить вам зупинитися.

Що ви думаєте з цього приводу?

Яка кнопка переможе? Зелена або червона? Червона або зелена? Ми розповімо вам, що з цього приводу кажуть результати тесту.

дослідження 1

дослідження 1

Dmix писали про один зі своїх проектів, в якому вони протестували зелені та червоні кнопки. Тестування з 600 суб'єктів показало, що при використанні червоної кнопки конверсія зросла на 34%.

34% - пристойний зростання конверсії. 1: 0 на користь червоних кнопок.

дослідження 2

дослідження 2

Далі у нас йде дослідження HubSpot . На сайті своїх клієнтів вони запустили схожий тест з зеленими і червоними кнопками. Тест тривав кілька днів, за цей час сайт відвідало більше 2000 чоловік.

Результати показали, що червона кнопка обійшла зелену приблизно на 21%. 2: 0 на користь червоних

дослідження 3

дослідження 3

Третій тест був проведений в Visual Website Optimizer . Їх клієнт - інтернет магазин стільникових телефонів і аксесуарів до них. Вони протестували на своєму сайті кольору кнопки «Купити зараз». У змаганні брали участь біла кнопка з зеленим текстом, зелена з білим і червона (темно-помаранчева) з білим.

І переможцем стала ... Вгадайте з першого разу - червона кнопка, яка показала конверсію вище на 5%. 3: 0 на користь червоних.

дослідження 4

дослідження 4

Поки що червоні впевнено ведуть. Давайте звернемося ще до одного з дослідженням. Цього разу подивимося на битву червоною і блакитний кнопки, тестування було проведено в Monetate . Дивно, але блакитна кнопка показала зростання конверсії на 9% більше. Дивно, може, в результати вкралася якась помилка ...

У будь-якому випадку, за сукупними результатами червона кнопка перемагає з рахунком 3: 1. З упевненістю можна сказати, що, на основі різних А / Б тестувань кращої закликає до дії кнопкою можна вважати ЧЕРВОНУ! Ура, перемога ...

Перемога?

Ось що ПЕП Лая (один з кращих оптимізаторів конверсії в світі і мій учитель) написав про квіти в веб-дизайні:

"Мені сподобався цей твіт Наомі Найлс:

Мені сподобався цей твіт Наомі Найлс:

Коли мені в наступний раз попадеться стаття, радна людям підвищувати конверсію за допомогою квітів, я розплачуся.

Не можу не погодитись. Подібні заяви перекручують саме поняття тестування. Звичайно - іноді колір впливає на результати - особливо коли він впливає на візуальну ієрархію, робить заклик до дії більш помітним і так далі. Але «зелений проти помаранчевого» ... Навряд чи в цьому сенс А / Б тестувань. Тестування повинні допомагати вам краще зрозуміти свою цільову аудиторію. Дослідження і аналіз - штука втомлива і непроста, але дійсно важлива.

Щоб значно підняти конверсію, потрібно її досліджувати. Щоб отримати результати, необхідно попрацювати.

Серйозного підвищення конверсії не добитися фізіологічними трюками. Воно досягається тільки аналізом потреб покупців, словами, які знаходять в них відгук і викликають бажання купити ваш товар. Вся справа в актуальності і цінності пропозиції в цілому ".

Останнє дослідження

Давайте поглянемо на останній приклад, який здається найбільш істотним. В RIPT Apparel протестували колір кнопки «Купити», щоб подивитися, чи впливає він на прибуток.

Ось оригінальна версія:

Ось оригінальна версія:

А ось нова кнопка:

А ось нова кнопка:

Не дивно, що коефіцієнт конверсії поповз вгору. А знаючи результати попередніх тестувань можемо сказати, що червона кнопка була б ще «прибутковіше».

Ну не зовсім.

Погляньте ще раз на оригінал, вам нічого не здається дивним? Або ж чогось в ньому не вистачає?

Бракує кнопки

В оригіналі немає кнопки! Заклик до дії «Купити» просто втрачається на тлі інших деталей оформлення, його не видно. Нову кнопку добре видно, і колір тут особливої ​​ролі не грає. І це, на жаль, суперечить ідеї червоних / помаранчевих кнопок, з якої ми починали. Ви бачите разючі результати тестів, які повідомляють, що той чи інший колір здатний збільшити конверсію.

Але варто тільки придивитися уважніше, як з'ясовується, раніше такої кнопки зовсім не було або ж вона була так непомітна, що колір просто виділив її серед інших елементів сторінки, тому і конверсія зросла.

Ось що пишуть про це Monetate (автори тесту з блакитною і помаранчевої кнопкою):

"Але якщо копнути глибше, то з'ясується, що помаранчева кнопка тестувалася в парі з контрольним варіантом, в якому кнопки не було зовсім. Не дивно, що в таких випадках конверсія зростає. Зрозуміло, помаранчевий колір робить свою справу ... Але в порівнянні з повною відсутністю кнопки. Насправді, кнопка будь-якого кольору показала б точно такий же результат ".

У випадку з RIPT Apparel протестована була ще одна версія - в жовтому кольорі:

У випадку з RIPT Apparel протестована була ще одна версія - в жовтому кольорі:

Конверсія зросла ще на 6.3%. Жовтий колір сильніше зеленого? Ні ні і ні.

Сам по собі колір не має особливого значення

І ефекту колір кнопки сам по собі не виробляє. Набагато важливіше зміни в візуальної ієрархії сторінки в цілому, виділення призову до дії. Плюс додаткова інформація і слова, написані на кнопці.

Також велику роль в цьому відіграє звичка. доходи Bing виросли до 80 мільйонів доларів після того, як вони знайшли свій синій колір для посилань. Чому? Тому що люди звикли до того, що посилання виділяються синім кольором. З моменту виникнення інтернету посилання були синіми. Інженери Microsoft, які працювали над цією проблемою, також визнавали: "... це був відтінок синього, схожий на той, що використовують в Google".

Не існує кольору, використання якого на інтернет-сторінці підвищило б конверсію. Повторюся: кольору, підвищує конверсію, НЕ ІСНУЄ.

У випадку з жовтою кнопкою творці також привернули увагу і обмеженням у часі ( «Купити за 10 доларів тільки в найближчі 24 години»), такий заклик також значно підвищив конверсію. У випадку з блакитним кольором Bing в силу вступив закон звички.

Повернемося до HubSpot

Те ж саме можна сказати і про приклад HubSpot. Подивіться ще раз:

Подивіться на оригінальну зелену кнопку зліва і на нову червону праворуч. Чи помічаєте ви що-небудь, що могло зробити червону кнопку привабливіше? Щось в загальному дизайні сторінки?

Може бути - навіть не знаю - використання зеленого в якості основного колірного рішення на сайті? Бінго! Зелений колір в загальному і цілому на цій сторінці домінує. І що відбувається, коли додається ще одна зелена кнопка?

Вона непомітна! Замість червоного в тестуванні міг використовуватися будь-який яскравий колір, і результати підвищення конверсії були б аналогічними.

До честі HubSpot, вони підсумували дослідження наступними словами: "Не можна узагальнювати і застосовувати дані результати до всіх ситуацій. Ми можемо лише сказати, що вони можуть бути застосовані до поточних умов тестування: дизайну сторінки, сайту, аудиторії, його відвідує ". Але все ж, хто додумався додати зелену кнопку на зелену сторінку?

висновки

Використання кольорів має значення. Іноді досить велика. Але говорити про те, що один колір збільшує конверсію в порівнянні з іншим - неправильно. Те, що працює для одного сайту, зовсім не обов'язково буде працювати для іншого!

Найважливішим все ж є візуальна ієрархія. Тому питання «зелена кнопка або червона?» - це швидше питання не про конкретний кольорі, а більше про те, чи виділяється досить контрастно найважливіше на сайті чи ні? І якщо немає - як ми можемо це поліпшити?

Який колір підвищує конверсію?
Перемога?
Але чи грають кольору роль в процесі оптимізації конверсії?
Чи можуть вони позитивним чином позначитися на конверсії сайту?
У всьому цьому є сенс, але як ми можемо використовувати силу кольору на користь конверсії?
Але як пов'язати ці знання з конверсією в Мережі?
Чи може використання червоного кольору підвищити конверсію?
Що ви думаєте з цього приводу?
Яка кнопка переможе?
Зелена або червона?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: