Новости

Програма Рамблер-ICQ как она есть

Програма Рамблер-ICQ как она есть

В кінці минулого тижня програма   ICQ Lite 5 В кінці минулого тижня програма ICQ Lite 5.04 (Я вже досить давно відмовився від альтернативних клієнтів через численні глюків і різних несовместимостей) радісно видала мені по електронній пошті про те, що тепер доступна для скачування російська версія ICQ Lite 5, якої, як слід було прямо з назви, нас ощасливив Rambler . Ну, ощасливив і ощасливив - спасибі йому за це, тому що мені, як не дивно, потрібна російська версія: для того, щоб ставити її друзям і знайомим, які ще не опанували англійську. Та й самому було цікаво подивитися, що це таке, тим більше що Rambler в рекламних текстах обіцяв якісь додаткові можливості в порівнянні зі звичайним клієнтом.>

Скачав, почав встановлювати. При установці Rambler-ICQ зажадала у мене ввести мою поштову адресу на Rambler. А у мене його немає. У мене є основний ящик на Exler.ru, технічні ящики на деяких інших доменах і спеціальні тестові ящики на Mail.ru і на Яndex. Але на Rambler пошту я не заводив - ні до чого вона мені. Та й відгуки про цю поштою якось не радували. Але ICQ наполягала. Ні пошти, говорила вона, давай заведемо. "No shirt, no service. Get the hell out of my store!" Інакше ніяк, рідний, вибач. Або пошта з аською, або фіг тобі, а не російську версію.

Ну ладно, мені не шкода, завів скриньку на Rambler. Нарешті запросили UIN і пароль. Ввів. Після цього Rambler-аська радісно оголосила, що пароль до мого UIN вона зараз змінить на пароль до поштової скриньки Rambler - і не заперечуйте, поспішила додати аська, так краще, я знаю. Причому скасувати цей нав'язливий сервіс не було ніякої можливості: пароль до ящика на Rambler і до асьці буде один і той же - я сказала, заявила аська.

Ну добре. Стерпимо і це. Проинсталлировать, запустив. На вигляд - все та ж ICQ Lite 5. Правда, скін у неї якийсь противний - колір занадто отруйний, причому в списку скінів як навмисне все нормальні скіни прибрані (в базовій асьці їх три: старий, стандартний і крутий) і залишений тільки цей rambler-skin, викликає легку ідіосинкразію.

Правда, скін у неї якийсь противний - колір занадто отруйний, причому в списку скінів як навмисне все нормальні скіни прибрані (в базовій асьці їх три: старий, стандартний і крутий) і залишений тільки цей rambler-skin, викликає легку ідіосинкразію

Ну ладно, в епоху DOS і не таке терпіли. Дивимося, що ж іще ощасливили ... рамблеровський вікно "Ласкаво просимо в ICQ" було і раніше, я його кілька місяців спостерігаю (як і часом з'являється російську рекламу в ICQ - її вже стали купувати).

рамблеровський вікно Ласкаво просимо в ICQ було і раніше, я його кілька місяців спостерігаю (як і часом з'являється російську рекламу в ICQ - її вже стали купувати)

Рядок пошуку тепер замість Google стала рамблеровський - це очікувано, але цілком неприємно, тому що пошуком Rambler я не користуюся і не збираюся, а от рядок пошуку Google була цілком корисна. Змінити її, зрозуміло, не можна, їжте, що дають.

Переклад ICQ зроблений цілком непогано (втім, нічого складного там немає), але з деякими кидаються в очі ляпами, наприклад:

Екстра (Xtraz) також все переведені, що радує.

Тепер про пошту. Пошта в асьці присутній у вигляді панельки над повідомленнями. Там можна налаштувати опитування ящика на предмет оповіщення про нові листи (інтервал в хвилинах задається), а також можна змусити аську повідомляти про прихід листів в системній області повідомлень (текст листа показувати не буде, просто кине повідомлення з серії "Вам лист"). При натисканні мишкою по повідомленню в браузері розкривають ящик на Rambler. Ось і вся любов. Тобто аська в даному випадку може використовуватися як мейл-агент. Ймовірно, це корисно - для тих, хто отримує десяток листів в день.

Я про всяк випадок цю пошту потестувати ... Ні, не піде. Причому движок-то хороший - Comunigate Pro (у мене на сервері такий же), але веб-інтерфейс налаштований вельми бідненько. Толком нічого немає. Десь в рекламі написано, що там присутній захист від спаму, але навіть в описі пошти більш ніде це не згадується, не кажучи вже про якісь зовнішні ознаки (наприклад, про наявність папки "Спам" або чогось в цьому роді ). Заради хохми кинув туди кілька десятків листів з відловлених ашмановскім фільтром спаму - все благополучно були доставлені, так що щодо захисту від спаму - просто брешуть.

Потім потестувати, як ходить пошта, - результати дуже дивні. З одних доменів листи приходять швидко. З інших - десь гуляють годинами. Наприклад, відправляю з Exler.ru на свій ящик на Rambler лист - нуль реакції. Як в чорну яму. Пишу з Rambler лист на Exler.ru - приходить миттєво. Відповідаю - як в чорну яму ... Правда, потім з'ясувалося, що листи все-таки не пропали. Вони прийшли. Через годину після відправки з сервера Exler.ru. Чому в одну сторону все як з гармати, а в іншу йде годинами - я не знаю. Перший раз з таким стикаюся. Причому потім кілька днів тестував - то швидко приходить, то затримується на півгодини-годину. Не знаю, як кому, а мені така пошта не годиться. Я з нею працюю, мене навіть на п'ять хвилин затримки не влаштовують ...

До речі, товариші рамблеровци, розкажіть мені, будь ласка, хто додумався в списку листів другим стовпцем ставити розмір листа, а потім вже кількість отриманих і непрочитаних, а? Точніше, хто додумався зробити так, що це не можна поміняти?

Дуже незручно: дивишся на папку "Вхідні" і бачиш 876 листів. Думаєш, звідки така радість, але тут раптом розумієш, що це все-таки розмір. Ну не ставлять розмір першим стовпцем, не ставлять! А тут ця дурниця наглухо забита ...

Що ще цікавого, крім прив'язки до пошти (вельми сумнівною), відчайдушно-голубенького скіна без альтернатив (у комплекті), заміни Google на рамблеровський пошук і русифікації програми, включаючи Xtraz? Так більше нічого.

Отже, що ми маємо з гусака? Русифікація - добре. Заміна пошуку - марно. Самовільна зміна пароля до асьці на пароль до пошти - за таке вбивати треба. Безальтернативний скін - це знущання. Жорстка прив'язка до поштової скриньки на Rambler - вельми дратує. Таким чином, маємо продукт, який може стати в нагоді тільки тим, хто активно використовує поштову скриньку на Rambler. Решті ж отримувати такі незручності (і діри в безпеці, тому що пароль передається на Rambler і бог знає, де і як він там зберігається) тільки заради русифікації - по-моєму, сенсу не має, тим більше що в Рунеті можна без проблем знайти цілком якісні русифікації ICQ Lite 5, ніяк не страждаючі подібними вадами.

До речі, я не дуже розумію, чому на головному сайті ICQ даний продукт - Rambler-ICQ - рекомендується як офіційна локалізована версія. Це не офіційна локалізована версія. Це покручена локалізована версія, яка багатьом користувачам не підійде.

Проте Rambler заявляє, що завдяки новій версії кількість активних користувачів ICQ в Росії злетить наполовину - з 2 мільйонів до 3 мільйонів. Ага, ага, як же, як же ...

Після цього я поліз читати переможні реляції з приводу нового продукту, які з'явилися в Рунеті, і добре повеселився. Ну ладно ще коли в прес-релізах Rambler базові можливості п'ятої ICQ підносяться як особливості Rambler-ICQ - в кінці кінців, це не обман, а як би лукавство: мовляв, Rambler-ICQ вміє проводити голосові і відеоконференції, змінювати стандартний "око", створювати свої статуси, встановлювати фотографії користувачів і так далі - ну да, Rambler-ICQ це все вміє, тому що це вміє звичайна ICQ. Але коли журналісти в своїх статтях починають повторювати все те ж саме, причому вже в найвищому ступені, стає просто смішно. Хлопці, ну поставте ви собі ICQ Lite 5, ну подивіться, що вона вміє. А потім вже порівняйте з нею Rambler-ICQ і поясніть, чим вона відрізняється.

Ось, один з характерних прикладів - стаття Травіна   Аська-ньюсмейкер II Ось, один з характерних прикладів - стаття Травіна "Аська-ньюсмейкер II" . цитую:

І, нарешті, в майбутньому планується реалізація ще однієї задумки. Іван Засурский, керівник відділу спецпроектів в «Рамблері», висловився приблизно в такому дусі. Якщо ви не мали раніше поштової скриньки на «Рамблері», то, реєструючи «Рамблер-Аську», ви зіткнетеся з ситуацій, коли логіни [email protected] (dimon, wolf і т. П.) Будуть зайняті. Тому замість перебору різних слів рекомендується реєструвати відразу адреса, що складається зі свого номера мобільного телефону. А потім «Рамблер» обіцяє цю особливість логінів поставити на служіння їх володарів.

Реєструвати адреса, що складається з номера свого мобільного? Офигительная думка. Головне - дуже свіжа ...

Rambler-ICQ автоматично оповіщає користувачів про появу нових листів. Але цікавіше інше, можна по ходу написання повідомлення вибрати, куди його відправити - на пошту або в аську. І поставивши крапку, негайно вибрати спосіб відправки.

Цього, хлопці, там навіть поруч немає. І бути не може - через суто технічні причини. E-mail пишеться в веб-інтерфейсі Rambler, у якого немає зовсім ніякого зв'язку з ICQ. Листи в ICQ можна відправляти як повідомлення ICQ і як SMS (у нас це, на щастя, поки що не працює, хоча злі люди начебто збираються зробити таку можливість - це стане чорним днем ​​для всіх власників мобільників).

В Rambler-ICQ також безліч всякої мішури: можливість пошуку за допомогою пошукової машини Rambler, бета-версіяінтернет-радіо (поки тільки через Welcome Screen), можливість змінювати зовнішній вигляд своєї програми, змінювати значок (там, де ми звикли бачити ромашку), яка буде відображатися в контакт-листах інших користувачів і ін. «тюнінг».

Виділені мною "особливості Rambler-ICQ" - це стандартні можливості ICQ Lite 5. А вже з приводу "міняти зовнішній вигляд" - так з точністю до навпаки, тому що тут якраз базова можливість ICQ (3 скіна) в Rambler-ICQ урізана ( хоча нормальні скіни, звичайно, можна відшукати самостійно, скопіювати в папочку і підключити).

А ось ще одна стаття -   Аська пустила російські корені А ось ще одна стаття - "Аська пустила російські корені" . Стаття насправді цілком нормальна, але в кінці - все ті ж сни, цитую:

З точки зору російського "асечніка", Rambler-ICQ виглядає як російськомовна версія ICQ-клієнта версії 5 з деякими новими можливостями ....

В системі також присутній і клієнт IP-телефонії (можна спілкуватися по черзі або в режимі "голосового чату"), а також відеотелефон - можна розмовляти зі співрозмовником, бачачи його на моніторі, за умови, що у учасників розмови є веб-камери ...

Сучасна російська молодь (і не тільки вона, але статистичні дослідження ICQ говорять про те, що системою в основному користується саме молодь), таким чином, отримує широкий спектр послуг, який раніше був привілеєм лише американської молоді.

Який, до біса, широкий спектр послуг, який раніше був привілеєм тільки американської молоді? Розмова через ICQ голосом? Відеоконференції? Повинен засмутити автора: це все і раніше було доступно нашої славної російської молоді, а не тільки американської. Тому що це базова функціональність ICQ Lite п'ятої версії. Хоч англійської, хоч русифікованої. Хоч китайської. Будь-яка молодь могла задіяти всі ці сервіси. Без Rambler.

До речі, товариші рамблеровци, розкажіть мені, будь ласка, хто додумався в списку листів другим стовпцем ставити розмір листа, а потім вже кількість отриманих і непрочитаних, а?
Точніше, хто додумався зробити так, що це не можна поміняти?
Отже, що ми маємо з гусака?
Реєструвати адреса, що складається з номера свого мобільного?
Який, до біса, широкий спектр послуг, який раніше був привілеєм тільки американської молоді?
Розмова через ICQ голосом?
Відеоконференції?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: