Як налаштувати проксі-сервер Windows 10

 1. Як налаштувати проксі-сервер Windows 10 Для того щоб використовувати проксі-сервер Windows 10, є...
 2. 2. Налаштування проксі-сервера Windows 10
 3. 3. Сторонні альтернативи для анонімного виходу в Інтернет
 4. 4. Де шукати безкоштовні проксі-сервери
 5. Як налаштувати проксі-сервер Windows 10
 6. 1. Що таке проксі-сервер і навіщо він потрібен
 7. 2. Налаштування проксі-сервера Windows 10
 8. 3. Сторонні альтернативи для анонімного виходу в Інтернет
 9. 4. Де шукати безкоштовні проксі-сервери
 10. Як налаштувати проксі-сервер Windows 10
 11. 1. Що таке проксі-сервер і навіщо він потрібен
 12. 2. Налаштування проксі-сервера Windows 10
 13. 3. Сторонні альтернативи для анонімного виходу в Інтернет
 14. 4. Де шукати безкоштовні проксі-сервери
 15. Як налаштувати проксі-сервер Windows 10
 16. 1. Що таке проксі-сервер і навіщо він потрібен
 17. 2. Налаштування проксі-сервера Windows 10
 18. 3. Сторонні альтернативи для анонімного виходу в Інтернет
 19. 4. Де шукати безкоштовні проксі-сервери

Як налаштувати проксі-сервер Windows 10

Для того щоб використовувати проксі-сервер Windows 10, є два варіанти реалізації - старий, той, що в налаштуваннях панелі управління, і новий, який перебуває в додатку «Параметри». Новий механізм простіше старого, і з його допомогою з'єднання з проксі-сервером в Windows 10 здійснюється в пару кліків.

Як можна налаштувати проксі-сервер Windows 10, а також, де брати дані проксі-серверів - всі ці питання розглянемо нижче. Також поговоримо про альтернативи такому способу виходу в Інтернет - готових рішеннях, в яких клопоти з пошуку сервера-посередника беруть на себе творці програмного забезпечення.

1. Що таке проксі-сервер і навіщо він потрібен

Слово «проксі» утворено від англійського «proxy», що можна перекласти як «представник, уповноважений» або «посередник».

Проксі-сервер - це проміжний сервер між вашим комп'ютером і сайтом (веб-ресурсу). Якщо Ви використовуєте проксі, тоді запит від вашого комп'ютера до якого-небудь сайту надійде спочатку до посередника (до проксі-сервера), а звідти після деякої обробки на проксі-сервері надійде на необхідний веб-сайт.

Навіщо потрібен проксі-сервер?

1) На перший погляд, proxy-сервер, виступаючи як посередник, зменшує швидкість завантаження того ресурсу, який потрібно відкрити користувачеві.

Насправді ж, якщо потужний проксі-сервер підключений до високошвидкісного інтернету, то таким чином доступ до сайтів відбувається швидше.

2) Проксі-сервер захищає комп'ютер користувача (або іншого пристрою) від можливих мережевих атак , Також дозволяє фільтрувати рекламу, блокувати більшість вірусів, ефективно боротися зі спамом, виступаючи посередником між відкритим Інтернет-простором і комп'ютером (гаджетом) користувача.

3) Використання проксі-сервера сприяє анонімності в мережі за рахунок заміни ip-адреси користувача. Цей варіант використовують, наприклад, ті користувачі, які були забанені на будь-якому форумі або сайті за своїм ip-адресою. Зміна адреси за допомогою проксі іноді дозволяє заблокованих користувачів обійти бан.

4) Досить поширене використання проксі в корпоративних мережах (на роботі). Налаштування проксі-сервера дозволяє системним адміністраторам регулювати навантаження на канали зв'язку, боротися з потоком спаму, вірусів і реклами. Також за рішенням керівництва компанії проксі-сервер дозволяє заборонити вихід на будь-які зовнішні веб-сайти (в першу чергу, соціальні мережі), відволікаючі співробітників від основної роботи.

2. Налаштування проксі-сервера Windows 10

Проксі-сервер Windows 10 налаштовується таким чином.

Проксі-сервер Windows 10 налаштовується таким чином

Мал. 1. Пуск - Параметри в Windows 10

 • Відкриваємо «Пуск» - штатний додаток «Параметри» (цифри 1 і 2 на рис. 1),
 • проходимо в розділ «Мережа та Інтернет» (рис. 2):

Мал. 2. Параметри Windows 10 «Мережа та Інтернет»

Відкривши «Мережа та Інтернет», перемикається на підрозділ «Проксі».

Мал. 3. Розділ «Мережа та Інтернет», підрозділ «Проксі»

Кількома «Проксі» (рис. 3), далі справа знаходимо графу «Налаштування проксі-сервера вручну»:

Мал. 4. Налаштування проксі-сервера Windows 10 вручну

 • Тут ставимо перемикач на положення «Вкл.» (Цифра 1 на рис. 4);
 • вводимо адресу і порт проксі-сервера (2 на рис. 4). Де взяти ці дані - читайте нижче ;
 • тиснемо «Зберегти» (3 на рис. 4).

Якщо потрібно, щоб до окремих сайтів не застосовувався доступ з підміною IP, вводимо домени цих сайтів в поле нижче через крапку з комою:

Якщо потрібно, щоб до окремих сайтів не застосовувався доступ з підміною IP, вводимо домени цих сайтів в поле нижче через крапку з комою:

Мал. 5. Додавання сайтів, для яких не потрібно використовувати проксі-сервер

Важливо: проксі-сервер, що настроюється засобами Windows 10, може не працювати в браузерах з інтегрованими (вбудованими) проксі або VPN-розширеннями. Навіть якщо вони реалізують доступ тільки в рамках окремих сайтів, заблокованих територіально. Такі розширення в браузері повинні бути відключені.

3. Сторонні альтернативи для анонімного виходу в Інтернет

Якщо мова йде не про безкоштовну можливості доступу до Інтернету через проксі, а про платну таку послугу (відповідно, зі списком надійних, 100% тих, що працюють серверів, з гарантією від постачальника послуги і т.п.), в такому випадку необхідності в будь то сторонніх програмах немає.

Якщо говорити про безкоштовну можливості виходу в Інтернет з підміною IP, тоді питання про використання сторонніх інструментів для цих цілей варто розглянути в першу чергу. Це відбувається через недосконалість роботи безкоштовних проксі-серверів. У них зазвичай повільна швидкість, перебої в роботі, а їх списки, викладені у вільному доступі в мережі, швидко втрачають актуальність.

Тому питання забезпечення стабільності роботи серверів-посередників беруть на себе творці спеціальних програм, мотивовані іноді ентузіазмом, але частіше - перспективою заробітку на додаткових або розширених послугах.

Для доступу до територіально заблокованим веб-ресурсів, а також в силу інших причин необхідності анонімного (або з підміною IP-адреси) виходу в Інтернет простіше скористатися спеціальними розширеннями для браузерів.

Для Chromium-браузерів таких розширень, що пропонують абсолютно безкоштовну можливість проксі або VPN-підключення, правда, зазвичай в рамках обмеженого переліку країн, чимало представлено в магазині Google Chrome:

 • це Yandex Access для розблокування недоступних в Україні Яндекса і соціальних мереж,
 • універсальні розширення для повної заміни IP - friGate, Hide My IP VPN, VPN Hotspot Shield.
 • У браузері Opera і зовсім є свій, вбудований VPN .

Однак розширення всередині браузера не вирішують питання з інтернет-підключенням на рівні операційної системи, а, відповідно, не допоможуть при роботі з клієнтськими програмами заблокованих сервісів.

Доступ до Інтернету через проксі-сервер або VPN можуть організувати спеціальні програми, що встановлюються в середу Windows. А такі програми зазвичай є платними. Серед них:

 • Proxy Switcher,
 • me VPN,
 • Hide My IP,
 • Free Hide IP (безкоштовно працює тільки з однією країною) і
 • пр.

Безкоштовні інструменти для підміни IP можна зустріти з числа UWP-додатків для Windows 10, які встановлюються в магазині Microsoft Store. Але у цього типу контенту є свій недолік - багато хто з сторонніх UWP-додатків живуть недовго. Через стрімке розвитку самої операційної системи універсальні додатки незабаром або починають працювати некоректно, або перестають запускатися зовсім.

Наприклад, на дату написання цієї статті є робоче безкоштовний додаток TouchVPN, причому ще й з досить значним переліком країн підміни IP: https://www.northghost.com/

Мал. 6. Безкоштовний додаток TouchVPN

Але ось як довго додаток буде актуальним? Навряд чи можна його розглядати в якості надійного інструменту для тривалого використання. Багатьох з його аналогів, ще якихось півроку тому доступних в магазині, там вже немає і в помині.

4. Де шукати безкоштовні проксі-сервери

Що робити, якщо не хочеться платити ні за сторонні програми, ні за списки якісно працюють серверів-посередників? Потрібно шукати безкоштовні проксі. Шукати їх необхідно в мережі за запитами типу «безкоштовні проксі», «проксі-лист», «проксі безкоштовно» і т.п.

Дуже добре, якщо сайт, де пропонуються списки безкоштовних серверів, передбачає їх фільтрацію по швидкості доступу і можливість перевірки на працездатність. Але якщо на сайті такого функціоналу немає, і дані серверів викладені просто текстовим списком, копіюємо їх і вирушаємо на будь-який сервіс, що пропонує їх перевірку (проксі-чекер). Наприклад, на сайт https://hidemy.name/ru/proxy-checker/ (на жаль, в 2019 році вже не працює).

Вводимо скопійовані списки в спеціальну форму на сайті і запускаємо перевірку.

Вводимо скопійовані списки в спеціальну форму на сайті і запускаємо перевірку

Мал. 7. Онлайн-перевірка проксі серверів за допомогою HideMy.name

У результатах перевірки отримаємо сервери, працездатні і непрацездатні в даний момент. А за діючими серверів ще й буде відстежено швидкість доступу.

Мал. 8. Список робочих і неробочих проксі-сервери в результаті перевірки за допомогою HideMy.name

Тепер залишиться тільки перенести адресу і порт проксі-сервера - найшвидшого або потрібної країни - в настройки Windows 10, як показано вище .

Також про Windows 10:

1. Як в Windows 10 знайти файли за розміром: все великі, все маленькі і інші

2. Як створити диск відновлення Windows 10

3. Як створити образ системи Windows 10


Автор: Надія


Як налаштувати проксі-сервер Windows 10

Для того щоб використовувати проксі-сервер Windows 10, є два варіанти реалізації - старий, той, що в налаштуваннях панелі управління, і новий, який перебуває в додатку «Параметри». Новий механізм простіше старого, і з його допомогою з'єднання з проксі-сервером в Windows 10 здійснюється в пару кліків.

Як можна налаштувати проксі-сервер Windows 10, а також, де брати дані проксі-серверів - всі ці питання розглянемо нижче. Також поговоримо про альтернативи такому способу виходу в Інтернет - готових рішеннях, в яких клопоти з пошуку сервера-посередника беруть на себе творці програмного забезпечення.

1. Що таке проксі-сервер і навіщо він потрібен

Слово «проксі» утворено від англійського «proxy», що можна перекласти як «представник, уповноважений» або «посередник».

Проксі-сервер - це проміжний сервер між вашим комп'ютером і сайтом (веб-ресурсу). Якщо Ви використовуєте проксі, тоді запит від вашого комп'ютера до якого-небудь сайту надійде спочатку до посередника (до проксі-сервера), а звідти після деякої обробки на проксі-сервері надійде на необхідний веб-сайт.

Навіщо потрібен проксі-сервер?

1) На перший погляд, proxy-сервер, виступаючи як посередник, зменшує швидкість завантаження того ресурсу, який потрібно відкрити користувачеві.

Насправді ж, якщо потужний проксі-сервер підключений до високошвидкісного інтернету, то таким чином доступ до сайтів відбувається швидше.

2) Проксі-сервер захищає комп'ютер користувача (або іншого пристрою) від можливих мережевих атак , Також дозволяє фільтрувати рекламу, блокувати більшість вірусів, ефективно боротися зі спамом, виступаючи посередником між відкритим Інтернет-простором і комп'ютером (гаджетом) користувача.

3) Використання проксі-сервера сприяє анонімності в мережі за рахунок заміни ip-адреси користувача. Цей варіант використовують, наприклад, ті користувачі, які були забанені на будь-якому форумі або сайті за своїм ip-адресою. Зміна адреси за допомогою проксі іноді дозволяє заблокованих користувачів обійти бан.

4) Досить поширене використання проксі в корпоративних мережах (на роботі). Налаштування проксі-сервера дозволяє системним адміністраторам регулювати навантаження на канали зв'язку, боротися з потоком спаму, вірусів і реклами. Також за рішенням керівництва компанії проксі-сервер дозволяє заборонити вихід на будь-які зовнішні веб-сайти (в першу чергу, соціальні мережі), відволікаючі співробітників від основної роботи.

2. Налаштування проксі-сервера Windows 10

Проксі-сервер Windows 10 налаштовується таким чином.

Проксі-сервер Windows 10 налаштовується таким чином

Рис. 1. Пуск - Параметри в Windows 10

 • Відкриваємо «Пуск» - штатний додаток «Параметри» (цифри 1 і 2 на рис. 1),
 • проходимо в розділ «Мережа та Інтернет» (рис. 2):

Рис. 2. Параметри Windows 10 «Мережа та Інтернет»

Відкривши «Мережа та Інтернет», перемикається на підрозділ «Проксі».

Рис. 3. Розділ «Мережа та Інтернет», підрозділ «Проксі»

Кількома «Проксі» (рис. 3), далі справа знаходимо графу «Налаштування проксі-сервера вручну»:

Рис. 4. Налаштування проксі-сервера Windows 10 вручну

 • Тут ставимо перемикач на положення «Вкл.» (Цифра 1 на рис. 4);
 • вводимо адресу і порт проксі-сервера (2 на рис. 4). Де взяти ці дані - читайте нижче ;
 • тиснемо «Зберегти» (3 на рис. 4).

Якщо потрібно, щоб до окремих сайтів не застосовувався доступ з підміною IP, вводимо домени цих сайтів в поле нижче через крапку з комою:

Якщо потрібно, щоб до окремих сайтів не застосовувався доступ з підміною IP, вводимо домени цих сайтів в поле нижче через крапку з комою:

Рис. 5. Додавання сайтів, для яких не потрібно використовувати проксі-сервер

Важливо: проксі-сервер, що настроюється засобами Windows 10, може не працювати в браузерах з інтегрованими (вбудованими) проксі або VPN-розширеннями. Навіть якщо вони реалізують доступ тільки в рамках окремих сайтів, заблокованих територіально. Такі розширення в браузері повинні бути відключені.

3. Сторонні альтернативи для анонімного виходу в Інтернет

Якщо мова йде не про безкоштовну можливості доступу до Інтернету через проксі, а про платну таку послугу (відповідно, зі списком надійних, 100% тих, що працюють серверів, з гарантією від постачальника послуги і т.п.), в такому випадку необхідності в будь то сторонніх програмах немає.

Якщо говорити про безкоштовну можливості виходу в Інтернет з підміною IP, тоді питання про використання сторонніх інструментів для цих цілей варто розглянути в першу чергу. Це відбувається через недосконалість роботи безкоштовних проксі-серверів. У них зазвичай повільна швидкість, перебої в роботі, а їх списки, викладені у вільному доступі в мережі, швидко втрачають актуальність.

Тому питання забезпечення стабільності роботи серверів-посередників беруть на себе творці спеціальних програм, мотивовані іноді ентузіазмом, але частіше - перспективою заробітку на додаткових або розширених послугах.

Для доступу до територіально заблокованим веб-ресурсів, а також в силу інших причин необхідності анонімного (або з підміною IP-адреси) виходу в Інтернет простіше скористатися спеціальними розширеннями для браузерів.

Для Chromium-браузерів таких розширень, що пропонують абсолютно безкоштовну можливість проксі або VPN-підключення, правда, зазвичай в рамках обмеженого переліку країн, чимало представлено в магазині Google Chrome:

 • це Yandex Access для розблокування недоступних в Україні Яндекса і соціальних мереж,
 • універсальні розширення для повної заміни IP - friGate, Hide My IP VPN, VPN Hotspot Shield.
 • У браузері Opera і зовсім є свій, вбудований VPN .

Однак розширення всередині браузера не вирішують питання з інтернет-підключенням на рівні операційної системи, а, відповідно, не допоможуть при роботі з клієнтськими програмами заблокованих сервісів.

Доступ до Інтернету через проксі-сервер або VPN можуть організувати спеціальні програми, що встановлюються в середу Windows. А такі програми зазвичай є платними. Серед них:

 • Proxy Switcher,
 • me VPN,
 • Hide My IP,
 • Free Hide IP (безкоштовно працює тільки з однією країною) і
 • пр.

Безкоштовні інструменти для підміни IP можна зустріти з числа UWP-додатків для Windows 10, які встановлюються в магазині Microsoft Store. Але у цього типу контенту є свій недолік - багато хто з сторонніх UWP-додатків живуть недовго. Через стрімке розвитку самої операційної системи універсальні додатки незабаром або починають працювати некоректно, або перестають запускатися зовсім.

Наприклад, на дату написання цієї статті є робоче безкоштовний додаток TouchVPN, причому ще й з досить значним переліком країн підміни IP: https://www.northghost.com/

Рис. 6. Безкоштовний додаток TouchVPN

Але ось як довго додаток буде актуальним? Навряд чи можна його розглядати в якості надійного інструменту для тривалого використання. Багатьох з його аналогів, ще якихось півроку тому доступних в магазині, там вже немає і в помині.

4. Де шукати безкоштовні проксі-сервери

Що робити, якщо не хочеться платити ні за сторонні програми, ні за списки якісно працюють серверів-посередників? Потрібно шукати безкоштовні проксі. Шукати їх необхідно в мережі за запитами типу «безкоштовні проксі», «проксі-лист», «проксі безкоштовно» і т.п.

Дуже добре, якщо сайт, де пропонуються списки безкоштовних серверів, передбачає їх фільтрацію по швидкості доступу і можливість перевірки на працездатність. Але якщо на сайті такого функціоналу немає, і дані серверів викладені просто текстовим списком, копіюємо їх і вирушаємо на будь-який сервіс, що пропонує їх перевірку (проксі-чекер). Наприклад, на сайт https://hidemy.name/ru/proxy-checker/ (на жаль, в 2019 році вже не працює).

Вводимо скопійовані списки в спеціальну форму на сайті і запускаємо перевірку.

Вводимо скопійовані списки в спеціальну форму на сайті і запускаємо перевірку

Рис. 7. Онлайн-перевірка проксі серверів за допомогою HideMy.name

У результатах перевірки отримаємо сервери, працездатні і непрацездатні в даний момент. А за діючими серверів ще й буде відстежено швидкість доступу.

Рис. 8. Список робочих і неробочих проксі-сервери в результаті перевірки за допомогою HideMy.name

Тепер залишиться тільки перенести адресу і порт проксі-сервера - найшвидшого або потрібної країни - в настройки Windows 10, як показано вище .

Також про Windows 10:

1. Як в Windows 10 знайти файли за розміром: все великі, все маленькі і інші

2. Як створити диск відновлення Windows 10

3. Як створити образ системи Windows 10


Автор: Надія


Як налаштувати проксі-сервер Windows 10

Для того щоб використовувати проксі-сервер Windows 10, є два варіанти реалізації - старий, той, що в налаштуваннях панелі управління, і новий, який перебуває в додатку «Параметри». Новий механізм простіше старого, і з його допомогою з'єднання з проксі-сервером в Windows 10 здійснюється в пару кліків.

Як можна налаштувати проксі-сервер Windows 10, а також, де брати дані проксі-серверів - всі ці питання розглянемо нижче. Також поговоримо про альтернативи такому способу виходу в Інтернет - готових рішеннях, в яких клопоти з пошуку сервера-посередника беруть на себе творці програмного забезпечення.

1. Що таке проксі-сервер і навіщо він потрібен

Слово «проксі» утворено від англійського «proxy», що можна перекласти як «представник, уповноважений» або «посередник».

Проксі-сервер - це проміжний сервер між вашим комп'ютером і сайтом (веб-ресурсу). Якщо Ви використовуєте проксі, тоді запит від вашого комп'ютера до якого-небудь сайту надійде спочатку до посередника (до проксі-сервера), а звідти після деякої обробки на проксі-сервері надійде на необхідний веб-сайт.

Навіщо потрібен проксі-сервер?

1) На перший погляд, proxy-сервер, виступаючи як посередник, зменшує швидкість завантаження того ресурсу, який потрібно відкрити користувачеві.

Насправді ж, якщо потужний проксі-сервер підключений до високошвидкісного інтернету, то таким чином доступ до сайтів відбувається швидше.

2) Проксі-сервер захищає комп'ютер користувача (або іншого пристрою) від можливих мережевих атак , Також дозволяє фільтрувати рекламу, блокувати більшість вірусів, ефективно боротися зі спамом, виступаючи посередником між відкритим Інтернет-простором і комп'ютером (гаджетом) користувача.

3) Використання проксі-сервера сприяє анонімності в мережі за рахунок заміни ip-адреси користувача. Цей варіант використовують, наприклад, ті користувачі, які були забанені на будь-якому форумі або сайті за своїм ip-адресою. Зміна адреси за допомогою проксі іноді дозволяє заблокованих користувачів обійти бан.

4) Досить поширене використання проксі в корпоративних мережах (на роботі). Налаштування проксі-сервера дозволяє системним адміністраторам регулювати навантаження на канали зв'язку, боротися з потоком спаму, вірусів і реклами. Також за рішенням керівництва компанії проксі-сервер дозволяє заборонити вихід на будь-які зовнішні веб-сайти (в першу чергу, соціальні мережі), відволікаючі співробітників від основної роботи.

2. Налаштування проксі-сервера Windows 10

Проксі-сервер Windows 10 налаштовується таким чином.

Проксі-сервер Windows 10 налаштовується таким чином

Рис. 1. Пуск - Параметри в Windows 10

 • Відкриваємо «Пуск» - штатний додаток «Параметри» (цифри 1 і 2 на рис. 1),
 • проходимо в розділ «Мережа та Інтернет» (рис. 2):

Рис. 2. Параметри Windows 10 «Мережа та Інтернет»

Відкривши «Мережа та Інтернет», перемикається на підрозділ «Проксі».

Рис. 3. Розділ «Мережа та Інтернет», підрозділ «Проксі»

Кількома «Проксі» (рис. 3), далі справа знаходимо графу «Налаштування проксі-сервера вручну»:

Рис. 4. Налаштування проксі-сервера Windows 10 вручну

 • Тут ставимо перемикач на положення «Вкл.» (Цифра 1 на рис. 4);
 • вводимо адресу і порт проксі-сервера (2 на рис. 4). Де взяти ці дані - читайте нижче ;
 • тиснемо «Зберегти» (3 на рис. 4).

Якщо потрібно, щоб до окремих сайтів не застосовувався доступ з підміною IP, вводимо домени цих сайтів в поле нижче через крапку з комою:

Якщо потрібно, щоб до окремих сайтів не застосовувався доступ з підміною IP, вводимо домени цих сайтів в поле нижче через крапку з комою:

Рис. 5. Додавання сайтів, для яких не потрібно використовувати проксі-сервер

Важливо: проксі-сервер, що настроюється засобами Windows 10, може не працювати в браузерах з інтегрованими (вбудованими) проксі або VPN-розширеннями. Навіть якщо вони реалізують доступ тільки в рамках окремих сайтів, заблокованих територіально. Такі розширення в браузері повинні бути відключені.

3. Сторонні альтернативи для анонімного виходу в Інтернет

Якщо мова йде не про безкоштовну можливості доступу до Інтернету через проксі, а про платну таку послугу (відповідно, зі списком надійних, 100% тих, що працюють серверів, з гарантією від постачальника послуги і т.п.), в такому випадку необхідності в будь то сторонніх програмах немає.

Якщо говорити про безкоштовну можливості виходу в Інтернет з підміною IP, тоді питання про використання сторонніх інструментів для цих цілей варто розглянути в першу чергу. Це відбувається через недосконалість роботи безкоштовних проксі-серверів. У них зазвичай повільна швидкість, перебої в роботі, а їх списки, викладені у вільному доступі в мережі, швидко втрачають актуальність.

Тому питання забезпечення стабільності роботи серверів-посередників беруть на себе творці спеціальних програм, мотивовані іноді ентузіазмом, але частіше - перспективою заробітку на додаткових або розширених послугах.

Для доступу до територіально заблокованим веб-ресурсів, а також в силу інших причин необхідності анонімного (або з підміною IP-адреси) виходу в Інтернет простіше скористатися спеціальними розширеннями для браузерів.

Для Chromium-браузерів таких розширень, що пропонують абсолютно безкоштовну можливість проксі або VPN-підключення, правда, зазвичай в рамках обмеженого переліку країн, чимало представлено в магазині Google Chrome:

 • це Yandex Access для розблокування недоступних в Україні Яндекса і соціальних мереж,
 • універсальні розширення для повної заміни IP - friGate, Hide My IP VPN, VPN Hotspot Shield.
 • У браузері Opera і зовсім є свій, вбудований VPN .

Однак розширення всередині браузера не вирішують питання з інтернет-підключенням на рівні операційної системи, а, відповідно, не допоможуть при роботі з клієнтськими програмами заблокованих сервісів.

Доступ до Інтернету через проксі-сервер або VPN можуть організувати спеціальні програми, що встановлюються в середу Windows. А такі програми зазвичай є платними. Серед них:

 • Proxy Switcher,
 • me VPN,
 • Hide My IP,
 • Free Hide IP (безкоштовно працює тільки з однією країною) і
 • пр.

Безкоштовні інструменти для підміни IP можна зустріти з числа UWP-додатків для Windows 10, які встановлюються в магазині Microsoft Store. Але у цього типу контенту є свій недолік - багато хто з сторонніх UWP-додатків живуть недовго. Через стрімке розвитку самої операційної системи універсальні додатки незабаром або починають працювати некоректно, або перестають запускатися зовсім.

Наприклад, на дату написання цієї статті є робоче безкоштовний додаток TouchVPN, причому ще й з досить значним переліком країн підміни IP: https://www.northghost.com/

Рис. 6. Безкоштовний додаток TouchVPN

Але ось як довго додаток буде актуальним? Навряд чи можна його розглядати в якості надійного інструменту для тривалого використання. Багатьох з його аналогів, ще якихось півроку тому доступних в магазині, там вже немає і в помині.

4. Де шукати безкоштовні проксі-сервери

Що робити, якщо не хочеться платити ні за сторонні програми, ні за списки якісно працюють серверів-посередників? Потрібно шукати безкоштовні проксі. Шукати їх необхідно в мережі за запитами типу «безкоштовні проксі», «проксі-лист», «проксі безкоштовно» і т.п.

Дуже добре, якщо сайт, де пропонуються списки безкоштовних серверів, передбачає їх фільтрацію по швидкості доступу і можливість перевірки на працездатність. Але якщо на сайті такого функціоналу немає, і дані серверів викладені просто текстовим списком, копіюємо їх і вирушаємо на будь-який сервіс, що пропонує їх перевірку (проксі-чекер). Наприклад, на сайт https://hidemy.name/ru/proxy-checker/ (на жаль, в 2019 році вже не працює).

Вводимо скопійовані списки в спеціальну форму на сайті і запускаємо перевірку.

Вводимо скопійовані списки в спеціальну форму на сайті і запускаємо перевірку

Рис. 7. Онлайн-перевірка проксі серверів за допомогою HideMy.name

У результатах перевірки отримаємо сервери, працездатні і непрацездатні в даний момент. А за діючими серверів ще й буде відстежено швидкість доступу.

Рис. 8. Список робочих і неробочих проксі-сервери в результаті перевірки за допомогою HideMy.name

Тепер залишиться тільки перенести адресу і порт проксі-сервера - найшвидшого або потрібної країни - в настройки Windows 10, як показано вище .

Також про Windows 10:

1. Як в Windows 10 знайти файли за розміром: все великі, все маленькі і інші

2. Як створити диск відновлення Windows 10

3. Як створити образ системи Windows 10


Автор: Надія


Як налаштувати проксі-сервер Windows 10

Для того щоб використовувати проксі-сервер Windows 10, є два варіанти реалізації - старий, той, що в налаштуваннях панелі управління, і новий, який перебуває в додатку «Параметри». Новий механізм простіше старого, і з його допомогою з'єднання з проксі-сервером в Windows 10 здійснюється в пару кліків.

Як можна налаштувати проксі-сервер Windows 10, а також, де брати дані проксі-серверів - всі ці питання розглянемо нижче. Також поговоримо про альтернативи такому способу виходу в Інтернет - готових рішеннях, в яких клопоти з пошуку сервера-посередника беруть на себе творці програмного забезпечення.

1. Що таке проксі-сервер і навіщо він потрібен

Слово «проксі» утворено від англійського «proxy», що можна перекласти як «представник, уповноважений» або «посередник».

Проксі-сервер - це проміжний сервер між вашим комп'ютером і сайтом (веб-ресурсу). Якщо Ви використовуєте проксі, тоді запит від вашого комп'ютера до якого-небудь сайту надійде спочатку до посередника (до проксі-сервера), а звідти після деякої обробки на проксі-сервері надійде на необхідний веб-сайт.

Навіщо потрібен проксі-сервер?

1) На перший погляд, proxy-сервер, виступаючи як посередник, зменшує швидкість завантаження того ресурсу, який потрібно відкрити користувачеві.

Насправді ж, якщо потужний проксі-сервер підключений до високошвидкісного інтернету, то таким чином доступ до сайтів відбувається швидше.

2) Проксі-сервер захищає комп'ютер користувача (або іншого пристрою) від можливих мережевих атак , Також дозволяє фільтрувати рекламу, блокувати більшість вірусів, ефективно боротися зі спамом, виступаючи посередником між відкритим Інтернет-простором і комп'ютером (гаджетом) користувача.

3) Використання проксі-сервера сприяє анонімності в мережі за рахунок заміни ip-адреси користувача. Цей варіант використовують, наприклад, ті користувачі, які були забанені на будь-якому форумі або сайті за своїм ip-адресою. Зміна адреси за допомогою проксі іноді дозволяє заблокованих користувачів обійти бан.

4) Досить поширене використання проксі в корпоративних мережах (на роботі). Налаштування проксі-сервера дозволяє системним адміністраторам регулювати навантаження на канали зв'язку, боротися з потоком спаму, вірусів і реклами. Також за рішенням керівництва компанії проксі-сервер дозволяє заборонити вихід на будь-які зовнішні веб-сайти (в першу чергу, соціальні мережі), відволікаючі співробітників від основної роботи.

2. Налаштування проксі-сервера Windows 10

Проксі-сервер Windows 10 налаштовується таким чином.

Проксі-сервер Windows 10 налаштовується таким чином

Рис. 1. Пуск - Параметри в Windows 10

 • Відкриваємо «Пуск» - штатний додаток «Параметри» (цифри 1 і 2 на рис. 1),
 • проходимо в розділ «Мережа та Інтернет» (рис. 2):

Рис. 2. Параметри Windows 10 «Мережа та Інтернет»

Відкривши «Мережа та Інтернет», перемикається на підрозділ «Проксі».

Рис. 3. Розділ «Мережа та Інтернет», підрозділ «Проксі»

Кількома «Проксі» (рис. 3), далі справа знаходимо графу «Налаштування проксі-сервера вручну»:

Рис. 4. Налаштування проксі-сервера Windows 10 вручну

 • Тут ставимо перемикач на положення «Вкл.» (Цифра 1 на рис. 4);
 • вводимо адресу і порт проксі-сервера (2 на рис. 4). Де взяти ці дані - читайте нижче ;
 • тиснемо «Зберегти» (3 на рис. 4).

Якщо потрібно, щоб до окремих сайтів не застосовувався доступ з підміною IP, вводимо домени цих сайтів в поле нижче через крапку з комою:

Якщо потрібно, щоб до окремих сайтів не застосовувався доступ з підміною IP, вводимо домени цих сайтів в поле нижче через крапку з комою:

Рис. 5. Додавання сайтів, для яких не потрібно використовувати проксі-сервер

Важливо: проксі-сервер, що настроюється засобами Windows 10, може не працювати в браузерах з інтегрованими (вбудованими) проксі або VPN-розширеннями. Навіть якщо вони реалізують доступ тільки в рамках окремих сайтів, заблокованих територіально. Такі розширення в браузері повинні бути відключені.

3. Сторонні альтернативи для анонімного виходу в Інтернет

Якщо мова йде не про безкоштовну можливості доступу до Інтернету через проксі, а про платну таку послугу (відповідно, зі списком надійних, 100% тих, що працюють серверів, з гарантією від постачальника послуги і т.п.), в такому випадку необхідності в будь то сторонніх програмах немає.

Якщо говорити про безкоштовну можливості виходу в Інтернет з підміною IP, тоді питання про використання сторонніх інструментів для цих цілей варто розглянути в першу чергу. Це відбувається через недосконалість роботи безкоштовних проксі-серверів. У них зазвичай повільна швидкість, перебої в роботі, а їх списки, викладені у вільному доступі в мережі, швидко втрачають актуальність.

Тому питання забезпечення стабільності роботи серверів-посередників беруть на себе творці спеціальних програм, мотивовані іноді ентузіазмом, але частіше - перспективою заробітку на додаткових або розширених послугах.

Для доступу до територіально заблокованим веб-ресурсів, а також в силу інших причин необхідності анонімного (або з підміною IP-адреси) виходу в Інтернет простіше скористатися спеціальними розширеннями для браузерів.

Для Chromium-браузерів таких розширень, що пропонують абсолютно безкоштовну можливість проксі або VPN-підключення, правда, зазвичай в рамках обмеженого переліку країн, чимало представлено в магазині Google Chrome:

 • це Yandex Access для розблокування недоступних в Україні Яндекса і соціальних мереж,
 • універсальні розширення для повної заміни IP - friGate, Hide My IP VPN, VPN Hotspot Shield.
 • У браузері Opera і зовсім є свій, вбудований VPN .

Однак розширення всередині браузера не вирішують питання з інтернет-підключенням на рівні операційної системи, а, відповідно, не допоможуть при роботі з клієнтськими програмами заблокованих сервісів.

Доступ до Інтернету через проксі-сервер або VPN можуть організувати спеціальні програми, що встановлюються в середу Windows. А такі програми зазвичай є платними. Серед них:

 • Proxy Switcher,
 • me VPN,
 • Hide My IP,
 • Free Hide IP (безкоштовно працює тільки з однією країною) і
 • пр.

Безкоштовні інструменти для підміни IP можна зустріти з числа UWP-додатків для Windows 10, які встановлюються в магазині Microsoft Store. Але у цього типу контенту є свій недолік - багато хто з сторонніх UWP-додатків живуть недовго. Через стрімке розвитку самої операційної системи універсальні додатки незабаром або починають працювати некоректно, або перестають запускатися зовсім.

Наприклад, на дату написання цієї статті є робоче безкоштовний додаток TouchVPN, причому ще й з досить значним переліком країн підміни IP: https://www.northghost.com/

Рис. 6. Безкоштовний додаток TouchVPN

Але ось як довго додаток буде актуальним? Навряд чи можна його розглядати в якості надійного інструменту для тривалого використання. Багатьох з його аналогів, ще якихось півроку тому доступних в магазині, там вже немає і в помині.

4. Де шукати безкоштовні проксі-сервери

Що робити, якщо не хочеться платити ні за сторонні програми, ні за списки якісно працюють серверів-посередників? Потрібно шукати безкоштовні проксі. Шукати їх необхідно в мережі за запитами типу «безкоштовні проксі», «проксі-лист», «проксі безкоштовно» і т.п.

Дуже добре, якщо сайт, де пропонуються списки безкоштовних серверів, передбачає їх фільтрацію по швидкості доступу і можливість перевірки на працездатність. Але якщо на сайті такого функціоналу немає, і дані серверів викладені просто текстовим списком, копіюємо їх і вирушаємо на будь-який сервіс, що пропонує їх перевірку (проксі-чекер). Наприклад, на сайт https://hidemy.name/ru/proxy-checker/ (на жаль, в 2019 році вже не працює).

Вводимо скопійовані списки в спеціальну форму на сайті і запускаємо перевірку.

Вводимо скопійовані списки в спеціальну форму на сайті і запускаємо перевірку

Рис. 7. Онлайн-перевірка проксі серверів за допомогою HideMy.name

У результатах перевірки отримаємо сервери, працездатні і непрацездатні в даний момент. А за діючими серверів ще й буде відстежено швидкість доступу.

Рис. 8. Список робочих і неробочих проксі-сервери в результаті перевірки за допомогою HideMy.name

Тепер залишиться тільки перенести адресу і порт проксі-сервера - найшвидшого або потрібної країни - в настройки Windows 10, як показано вище .

Також про Windows 10:

1. Як в Windows 10 знайти файли за розміром: все великі, все маленькі і інші

2. Як створити диск відновлення Windows 10

3. Як створити образ системи Windows 10


Автор: Надія


Навіщо потрібен проксі-сервер?
Навіщо потрібен проксі-сервер?
Навіщо потрібен проксі-сервер?
Навіщо потрібен проксі-сервер?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: