Новости

"Punto Switcher і Keyboard Ninja: зовні це виглядає як битва титанів ..."

Проблема перемикання розкладки клавіатури знайома всім, хто хоча б раз працював за комп'ютером. І як приємно, коли про це дбає програма! На сьогоднішній день існують дві розробки, які використовуються для вирішення даної проблеми: Punto Switcher і Keyboard Ninja. На перший погляд здається, що вони, крім конкурентної боротьби, не мають ніякого відношення один до одного, проте це не так ...

Герою сьогоднішньої рубрики "Хто є хто" належить ідея створення Punto Switcher. Також він має безпосереднє відношення до програми AfterScan, про яку ми вже писали (див. №31 за 2001 рік). Отже, знайомтеся:

ПІБ: Москальов Сергій ПІБ: Москальов Сергій

Вік: 43

Коли і які навчальні заклади закінчили?

Два освіти: букинист і художник по гобеленам.

На перший погляд, Ваша освіта ніяк не пов'язане з комп'ютерами. Що ж тоді вважати хобі, а що - покликанням?

У Білла Гейтса освіту 3 місяці ... Зараз, щоб нормально жити, потрібно вчитися і переучуватися кожен день!

Сімейний стан: одружений, синові 7 років.

Де проживаєте?

Проживаю в Москві.

Місце роботи: Директор пошукової машини Punto.

Коли Ви написали свою першу програму?

Першу програму я написав в 1988 році для комп'ютера Атарі. Вона в верхньому правому куті екрану показувала стан диска в дисководі: чи захищений він від запису чи ні і взагалі чи перебуває він в дисководі. Мене завжди дивувало, чому ніхто не реалізував це в Windows, і при спробі запису лунав жахливий скрегіт дисковода і потім, секунд через 30, з'являвся напис про неможливість виконати запис.

Хм ... Це досить цікава програма! Як вона називалася і чи є її варіант для Win 98 і вище? Якщо немає, то чи збираєтеся Ви її оновити?

У Атари це було принципово! Там флоппі-диск використовувався постійно, зараз Дискетка користуються рідко. Актуальність такої програми незначна.

У яких ще проектах Ви брали участь і який з них найбільш вдалий?

Найвдалішим проектом можна назвати Punto Switcher совісно з Олександром Коурова за участю Михайла Морозова (автор редактора "Ієрогліф"). Моя роль у проекті полягала в тому, що я придумав програму і розробив алгоритми перемикання. Що стосується Олександра Коурова, то я шукав людину, яка могла б вирішити поставлене завдання, написав кільком людям. Саша спробував, у нього вийшло, і ми стали працювати. До цього ми намагалися зробити таке перемикання по "неможливо" з Мішею Морозовим в програмі "Ієрогліф", але потрібно було всюди.

Найбільшим же проектом є програма AfterScan ( www.afterscan.com ) Для автоматичного редагування текстів. Ми помітили, що після розпізнавання тексти виходять в нечитабельним вигляді з величезним числом "неможливостей" для російської мови. Там я займався розробкою правил і алгоритмів для редагування, а також промоцією. Основну роботу з програмування робить Міша Морозов, який живе в Сан-Дієго. З Мішею я познайомився через інтернет, він, на мій погляд, геній програмування, він за день робить те, що п'ять чоловік будуть кодувати тиждень.

Що підштовхнуло написати таку програму?

Я вирішив створити Switcher зважаючи всім набридлої проблеми. Якщо зібрати всі чертиханія комп'ютерників, коли текст друкується не в тій розкладці, то ми отримали б енергію, рівну одній атомній бомбі, а може, і двом. :) Спершу ми зробили таку конвертацію в редакторі "Ієрогліф", але все це працювало тільки там, а конвертація потрібна скрізь. У Миши не було часу, і я зв'язався з Сашком Коурова з міста Касл (Челябінська область) і запитав, чи може він відловлювати натискання клавіш і потім їх конвертувати. Він спробував і сказав, що зможе зайнятися цим. Робота пішла! Так народився Punto Switcher. Потім у Мишка з'явився час, і він сваял Keyboard Ninja. Ми вирішили, що дві програми - це добре, нехай конкурують між собою і розвиваються. Забавно в цій історії те, що "конкуренти" знаходяться в постійному контакті і пояснюють один одному, як краще зробити ту чи іншу частину. Хоча зовні все це виглядає як битва титанів. :)

А яке тоді майбутнє у Punto Switcher і Keyboard Ninja? Чи об'єднаються вони в одну програму? Адже рано чи пізно в конкуренції хтось перемагає, а ви з Михайлом Морозовим, як ніяк, хороші знайомі ...

Будь-яка справа можна порівняти з вирощуванням дерева. Чи буде дерево рости і приносити плоди, залежить від кількох факторів: від садівника, погоди, якості насіння, від землі. Подивимося, посилено поливаємо ... - хочемо бути корисними. Програма потрібна людям: 6000 листів за 3 місяці - це серйозний індикатор.

На мій погляд, у програми Punto Switcher - велике майбутнє. Яким воно бачиться вам? Що планується змінити в програмі, як поліпшити?

Багато в чому майбутнє залежить від "Мікрософт" - як скоро вони почнуть впроваджувати подібні алгоритми на рівні операційки.

Ми розробляємо напрямки біофеедбек. Комп'ютер дуже багато знає про людину. Комп'ютер може сказати, новачок працює на ньому або досвідчений користувач, чи добре він говорить по-англійськи або по-російськи. Є кілька ідей, за оригінальністю не поступаються Punto Switcher, які ми будемо реалізовувати!

Чи приносить Punto Switcher прибуток?

У плані грошей це не приносить нічого, хоча кілька свідомих людей пропонували щось заплатити. Побічно програма розкручує наш пошуковик www.punto.ru . Але найголовніше - ми відчуваємо позитивні флюїди вдячних користувачів.

Цікаві випадки, які сталися під час написання і поширення програми ...

Сміятися над людською дурістю не варто - в листах багато забавного було. Вразило, що, в основному, просять додати в правило "ща". У російській мові до часів Аськи і e-mail це слово вживалося не часто. Ми довго не додавали, так як "ща" - це "of" в англійській мові. Але коли число листів з даною пропозицією перевалило за сотню, ми вставили це в правила. Крім того, спочатку в правилах Punto Switcher не виявилося поєднань, що входять в нецензурні вирази, але народ нас швидко поправив. :)

Павло БАДЯЛІК, [email protected]


Punto Switcher (див. № 42 за 2001 рік) та Keyboard Ninja (див. № 52 за 2001 рік) - дві програми, які призначені для автоматичного перемикання розкладок клавіатури при наборі тексту. Програми мають практичний однаковий набір можливостей, однак Keyboard Ninja може працювати ще й з буфером обміну.

Що ж тоді вважати хобі, а що - покликанням?
Де проживаєте?
Коли Ви написали свою першу програму?
Як вона називалася і чи є її варіант для Win 98 і вище?
Якщо немає, то чи збираєтеся Ви її оновити?
У яких ще проектах Ви брали участь і який з них найбільш вдалий?
Що підштовхнуло написати таку програму?
А яке тоді майбутнє у Punto Switcher і Keyboard Ninja?
Чи об'єднаються вони в одну програму?
Яким воно бачиться вам?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: