Новости

Робота з ID3 тегами в Linux

  1. Робота з тегами в програвачах
  2. консольні утиліти
  3. Програми з графічною оболонкою
  4. K3D

При сьогоднішніх обсягах жорстких дисків вся інформація може легко перетворитися на звалище. Це стосується і музичної колекції, що займає зазвичай значну частину дискового простору. На певному етапі хочеться навести порядок в цьому звалищі. Можна вручну розсортувати файли, перейменовуючи і копіюючи кожен, але простіше заповнити поля id3 тегів і всю сортування або пошук можна буде виконати автоматично. Про деякі програмах для редагування тегів музичних файлів для ОС Linux і піде мова далі.

Робота з тегами в програвачах

Перш ніж шукати спеціалізовані утиліти варто згадати про можливості по роботі з тегами закладених в деяких програвачах. Наприклад, в Amarok досить у вікні Файли або Колекція вибрати каталог, альбом або окрему композицію і в контекстному меню пункт Метадані (Edit Track Information). Перейшовши у вікні в пункт «Теги» можна редагувати інформацію в ID3 ​​тегах.

Для альбому або групи файлів будуть доступні всі пункти крім суто індивідуальних Назва та Доріжка. Щоб занести інформацію про назву композиції, встановлюємо прапорець «Редагувати дані про кожної композиції окремо» і рухаємось по файлах за допомогою кнопок внизу. Також натисканням кнопок в розпочатому поле можна автоматично заповнити теги, використовуючи сервіс MuzicBrainz або згенерувати теги на ім'я файлу. В останньому випадку необхідно задати шаблон імені файлу на підставі якого будуть визначені поля тега. У Amarok занесено з два десятка схем, при бажанні можна додати свою або змінити наявну. Після закінчення правки не забуваємо натиснути кнопку «Зберегти і закрити». На підставі інформації в ID3 ​​тегах в Amarok можна легко файли розсортувати по каталогам. Для цього в контекстному меню слід вибрати пункт Управління файлами - метод файли (Organize File). Файли по каталогах упорядковано відповідно до типу, виконавцям або знову ж ставимо свій шаблон. Як ім'я каталогу за замовчуванням використовується назва альбому. Є можливість установки обкладинки альбомів в якості малюнка каталогів, автоматична заміна прогалин в імені файлів на символи підкреслення і інші.

В інших програвачах також є деяка можливість роботи з тегами медіафайлів. Наприклад в BMP можна автоматично редагувати деяку інформацію для файлів альбому, для чого у вкладці досить вибрати Albums - Edit Metadata. Програвач JuK також має редактор тегів розуміє формати MP 3, Ogg Vorbis, FLAC (Free Lossless Audio Codec) і MPC (MusePack), інформація з тегів може бути використана для перейменування файлів. Нагадаю також, що практично всі ріпери вміють автоматично заповнювати поля тегів, грунтуючись інформації в спеціальних он-лайн базах. Але пора переходити до спеціалізованих додатків.

В Ubuntu команда «sudo apt-cache search id3» видасть великий список програм і бібліотек, ми познайомимося лише з деякими з них.

консольні утиліти

Eyed3 - простий скрипт на мові високого рівня Python, що вміє виводити і редагувати інформацію записану в ID3 ​​теги, версійv1.0 / v1.1 і v2.3 / v2.4. Можливо конвертування тегів в різні версії, перейменування файлів. При запиті користувачу виводиться також і інформація про фото - бітрейт, тривалість звучання, режим стерео, розмір і інша.

На сторінці проекту можна завантажити як самі вихідні тексти утиліти, так і пакети для деяких дистрибутивів і систем (Gentoo, Debian, SUSE, RedHat / Fedora, Solaris x86 / SPARC). Щоб вивести записану в теги інформацію досить запустити утиліту без параметрів із зазначенням файлу або каталогу.

$ EyeD3 * .mp3

Зверніть увагу на заголовки, вони відповідають параметрамeyeD3, тобто щоб вставити тег можна ввести таку команду.

$ EyeD3 1.mp3 -artist = «Red Hot Chili Peppers» -album = «Stadium Arcadium» -title = «Desecration Smile» -track = 15-genre = Rock -year = 2006

Додатково використавши параметр -add-image можна додати в тег зображення. Крім шляху до файлу малюнка, через двокрапку слід вказати тип зображення. Список підтримуваних типів можна отримати, ввівши -list-image-types. Бажано використовувати параметр -set-encoding, щоб вказати кодування. Підтримуються наступні значення latin1, utf8, utf16-BE, utf16-LE (Big Endian і Little Endian відрізняються порядком проходження байт, BE називають юнікодом зі зворотним порядком байтів).

Параметр -rename дозволяє перейменувати файл або групу файлів, в якості аргументу можна використовувати такі змінні:% A (артист),% a (альбом),% t (заголовок),% n (номер треку) і% N (загальна кількість треків) .

До речі перекодувати теги з однієї кодування дуже легко досить ввести команду на кшталт: $ find -iname '* .mp3' -print0 | xargs -0 mid3iconv -eCP1251 --remove-v1

Крім цього в репозитарії будь-якого дистрибутива можна знайти ще ряд подібних рішень працюють в консолі - id3, id3ed, id3ren, id3tool, id3v2, mp3info, lltag. Цей список можна продовжувати довго. Ми ж переходимо до інструментів, які мають графічну оболонку.

Програми з графічною оболонкою

EasyTag - зручна програма для перегляду і редагування тегів в файлах форматів MP3, MP2, FLAC, MusePack, MP4 / AAC, Monkey Audio і Ogg Vorbis з зрозумілим і локалізованим інтерфейсом побудованим на Gtk + бібліотеках.

При чому на даний момент паралельно розвиваються дві версії програми для GTK бібліотек 1.2 і 2.х версій. Є збірки як для Linux так і для Windows. Щоб встановити цю програму в KUbuntu досить ввести команду «sudo apt-get install easytag». Після запуску програма просканує домашній каталог користувача в пошуках файлів в підтримуваних форматах. У доступних вкладках Загальне і Картинки EasyTag дуже просто відредагувати будь-яке поле доступне в тегах: Назва, Виконавець, Альбом, Рік випуску, Номер треку, Жанр, Коментарі, Композитор, Перший виконавець, Авторське право, Посилання (URL), Кодувальник, Прикріплене зображення. При цьому реалізовано рекурсивне заповнення тегів, в тому числі і в підкаталогах, видалення, перейменування і збереження. При введенні деяких даних на зразок назви альбому, дати та інших реалізовано автозаповнення полів. Крім інформації в тегах користувачеві виводиться інформація про файл (бітрейт, час звучання, розмір, режим стерео та інші). При наявності з'єднання з Інтернет, щоб заповнити поля тегів можна використовувати один з серверів CDDB, для чого достатньо натиснути кнопку Пошук CDDB. Можливо автоматичне заповнення тегів виходячи з назв файлів, і зворотна операція - перейменування каталогів і файлів виходячи з вмісту тегів. Для чого можуть використовуватися шаблони або спеціальний текстовий файл. Крім цього за допомогою «Сканера тегів та імен файлів» інформація в обраних полях тегів легко конвертуються в рядкові, заголовні, транслітерація і зміна кодування. Прогалини або підкреслення в назвах полів легко конвертуються один в одного.

Якщо користувач помилився при введенні, може виправити ситуацію багаторівнева відміна дій. Є вбудований деревообразний браузер перегляду, можливий висновок файлів по виконавцю, альбому. Доступні численні варіанти сортування (по тегу або властивостями файлу) і пошуку потрібних файлів. З відібраних файлів можна скласти M3U плейлист для чого достатньо вибрати Різне-Зберегти список записів. При необхідності прямо з вікна програми можна запустити зовнішній програвач і прослухати вибрані мелодії.

K3D

K3Dочень зрозумілий і простий у використанні редактор тегів файлів в форматахMP3, Ogg / Vorbis, FLAC або MPC. З локалізованим інтерфейсом заснованим на Qt бібліотеках використовуваних в KDE.

В репозитарії Ubuntu потрібний пакет є, але доступна рання версія 0.6. Щоб використовувати останній реліз його потрібно завантажити з сайту проекту. Тут пропонуються як архіви з вихідними текстами, так і пакет для Debian і Ubuntu різних версій. Крім цього в окремому списку наведені ресурси, на яких можна знайти пакети для інших дистрибутивів Linux і операційних системи - openSUSE, Fedora, Gentoo, Mandriva, Slackware, AltLinux, Free / NetBSD, Solaris, Mac OS X. Як і інші програми цього огляду, за допомогою K3D можна редагувати інформацію в тегах відразу декількох файлів різних версій v1.1, v2.3 і v2.4 і конвертувати версію тега. Записи в тегах легко перетворити в верхній або нижній регістри. Підтримується робота з базами gnudb.org, TrackType.org, MusicBrainz і Discogs.com. Підтримується заповнення тегів на підставі імені файлу і навпаки перейменування файлів і створення каталогів по полях узятим з тегів. Інформацію з тегів експортується в плейлисти різних форматів, а також в файли CSV, HTML, Kover XML та інші.

В репозитарії Ubuntu є ще один зручний і простий в зверненні редактор тегів - Exfalso, який входить в пакет quodlibet Написаний з використанням бібліотек GTK / pygtk.

В репозитарії Ubuntu є ще один зручний і простий в зверненні редактор тегів - Exfalso, який входить в пакет quodlibet Написаний з використанням бібліотек GTK / pygtk

З його допомогою можна переглянути і відредагувати теги в файлах форматів MP 3, Ogg Vorbis, FLAC, Musepack (MPC), WavPack і MOD / XM / IT. Підтримується автодоповнення вводу, перейменування файлів і генерація тегів за шаблоном, редагування тегів в декількох файлах відразу. В останньому випадку теги які не будуть редагуватися позначаються як різні.

Ось тільки деякі програми, але їх можливостей цілком достатньо для виконання поставленого завдання. Linux forever!

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: