Новости

Види шахрайства з банківськими картами - як можуть вкрасти гроші з картки? - ПапаБанкір.ру

 1. Види шахрайства з банківськими картами
 2. Як можуть вкрасти гроші з картки?
 3. Як забезпечити безпеку банківських карт?

Статистика свідчить про те, що з кожним роком види шахрайства з банківськими картами стають все більш витонченим, набирають обертів злочинні махінації з кредитками. Щоб уникнути неприємностей, необхідно знати як можуть вкрасти гроші з вашої картки і дотримуватися певних заходів безпеки.

По-перше, дотримання простих правил допоможе запобігти шахрайству з банківськими картами в відношенні вас, але для цього слід виконувати ряд заходів безпеки, і в цій публікації ми розповімо про те, що необхідно робити власнику кредитки (дебетової картки), щоб не потрапити в мережі шахраїв, зберегти свої гроші, нерви і час.

Питання, розглянуті в матеріалі:

Питання, розглянуті в матеріалі:

Види шахрайства з банківськими картами

На сьогоднішній день махінацій з банківськими картами можна нарахувати безліч. Давайте розглянемо найпоширеніші види шахрайства з банківськими картами:

 1. Шахрайство з банкоматами (скімінг, банкомати-фантоми, шиммінг, ліванська петля, скотч-метод).
 2. Шахрайство при розрахунках за покупки в супермаркеті, торговому комплексі за допомогою банківських карт.
 3. Шахрайство при оплаті безготівкових рахунків в готелях, кафе або ресторанах.
 4. Крадіжка даних кредитних картах за допомогою вірусів і троянів на комп'ютері
 5. Шахрайство з банківськими картами під час покупок товарів через інтернет.
 6. Обман власника банківської карти по телефону / SMS.

Як можуть вкрасти гроші з картки?

Тепер давайте розберемося з часто зустрічаються схемами шахрайства з банківськими картами, будь то кредитки або дебетові картки:

 • Шахрайство з банківською картою при користуванні банкоматом. Це найнебезпечніший спосіб шахрайства, так як варіантів обману є безліч. Ось найпоширеніші схеми:
  - Використання на клавіатурі спеціальних накладок, здатних зчитувати ПІН-коди;
  - Установка банкоматів-імітаторів (фантомів), які нічим не відрізняються від справжніх. Їх завдання - запам'ятати дані, що вводяться громадянином. При цьому грошові кошти, природно, не видаються;
  - установка відеокамер невеликого розміру, які не видно споживачеві. Їх мета - знімати клієнта під час вода ПІН-коду;
  - застосування карт більшого розміру, вставлених шахраями в приймач. Їх завдання - перешкоджати доступу до карти споживача. Причому витягнути карту не надається можливим.
 • Шахрайство з картами в мережі Інтернет. Наприклад, вам потрібно оплатити товар або ви завантажуєте якийсь файл за гроші, і для цього вас просять ввести дані банківської картки. Після цього без вашого на те згоди на вас буде оформлена підписка на послуги сайту, а потім на регулярній основі з вашої картки будуть зніматися конкретні грошові суми в рахунок оплати шахрайської підписки. Пам'ятайте важливий момент, що коли ви керуєте дані своєї карти на сайті, ви даєте злочинцям відомості про свій рахунок. Цю інформацію вони можуть використовувати для того, щоб зняти гроші з кашею карти;
 • Телефонне шахрайство відносно власників кредиток - одне з найпоширеніших. Наприклад, власникам пластикових карт може прийти смс (як ніби від банківських працівників), в якій мовиться, що з їх банківської карти була списана значна сума або що з метою безпеки рахунок був заблокований. І попросять вказати будь-які персональні дані або ПІН-код, з метою скасування даної операції. Крім смс, вам можуть просто зателефонувати на телефон і проговорити інформацію про таких, нібито «банківських» діях. В ході телефонної розмови шахраї отримують їх цікавлять відомості особисто від власника картки і використовують їх у своїх злочинних цілях. Зокрема, для списання грошей з банківського рахунку потерпілого від обману громадянина;
 • Шахраї можуть увійти в злочинну змову з співробітниками торговельно-розважальних закладів, зокрема магазинів, кафе, ресторанів, супермаркетів. У цих випадках шахрайські дії полягають в зчитуванні інформації про карту з магнітної смуги пластикової карти за допомогою скімера. Коли клієнт розраховується за товар або послугу по безналу, скиммером будуть прочитані дані карти, а потім вони переносяться на клон вашої карти. Після цього «нова» карта з вашими даними використовується для зняття грошових коштів або для здійснення розрахунків. Бувають ситуації, коли скімери у вигляді накладок встановлюються на банкомат для подальшого зчитування даних вашої карти;
 • Шахрайські дії за допомогою всіляких бонусних програм, лотерей, розіграшів. Даний спосіб полягає в тому, що на ваш телефон або електронну пошту приходить повідомлення, що ви, нібито, щасливчик і виграли приз або отримали якийсь бонус. Також вас можуть повідомити по телефону. Але для того, щоб заповітний подарунок отримати в руки, вам запропонують в якості застави (це може бути податок або членський внесок - шахраї вигадують різні варіанти, які змушують клієнта повірити в реальність того, що відбувається) заплатити певну грошову суму з вашої банківської карти. Якщо обманутий чоловік піде на поводу і переведе цю суму грошей, то є висока ймовірність, що він позбудеться всіх грошей, які перебувають у нього на мапі, так як передані відомості шахраї можуть оперативно використовувати в своїх злочинних діях;

Ви повинні розуміти, що наведений нами перелік шахрайських схем далеко не повний, так як злочинці з кожним роком розробляють все більш витончені види крадіжки грошей з пластикових карт клієнтів банків і потрібно постійно бути напоготові. Згадані нами види шахрайства - найпоширеніші і відомі на сьогодні. З розвитком технічного прогресу, появою сучасних платіжних технологій і пристроїв безконтактного здійснення платежів, кількість злочинів з картами збільшується, а способи стають все більш досконалими.

Нижче ми з вами поговоримо про те, як убезпечити свою банківську карту від несанкціонованого зняття грошей зловмисниками і як не стати жертвою шахраїв при оплаті товарів або послуг. Також ми розберемося в способах захисту безготівкових грошових коштів.

Також ми розберемося в способах захисту безготівкових грошових коштів

Як забезпечити безпеку банківських карт?

Сьогодні є ряд загальноприйнятих правил, які слід застосовувати під час користування пластиком, щоб забезпечити безпеку банківських карт. Якщо не забувати ці прописні істини, то можна уникнути крадіжку ваших грошей з зарплатної, дебетової картки або кредитки:

 1. Запам'ятайте раз і назавжди як аксіому - ваш ПІН-код повинен бути відомий тільки вам і нікому більше. Уважно стежте, щоб сторонні особи не знали захисний код. Співробітники поліції, а також банківські працівники постійно загострюють увагу клієнтів на цьому важливому моменті, але деякі громадяни досі не розуміють, наскільки це важливо для захисту своїх безготівкових коштів. Візьміть за правило, що коли ви підходите до банкомату і вводите ПІН-код, ви повинні првоеріть, чи ніхто не спостерігає за вашими діями, не встановлені на банкоматі будь-які камери або об'єктиви, які не передбачені конструкцією банкомату, якщо поруч є сторонні люди , то з метою захисту інформації прикривайте клавіатуру банкомату / терміналу рукою.
 2. Ніколи не тримайте ПІН-код при собі! Деякі недбалі громадяни суттєво полегшують життя шахраям - вони просто пишуть ПІН-код на самій карті! Це прямий шлях до того, що ваші гроші будуть зняті «під нуль» в лічені секунди після того, як карта буде вкрадена або знайдена кимось на вулиці в разі втрати.
 3. Ще одне важливе правило - ніколи не передавати PIN-код третім особам, навіть якщо цю інформацію запитують особи, що представляються банківськими службовцями. Запам'ятайте, що співробітники кредитних установ ніколи, і ні за яких обставин не мають права запитувати ці дані і вимагати від клієнта ПІН-код. Це протизаконна дія, суворо заборонене регламентами всіх без винятку банків. Запам'ятайте, що якщо щось станеться з вашою банківською картою і співробітникам буде потрібно будь-яка інформація, запитувати у вас її по телефону ніхто не буде. Вас попросять приїхати особисто в банк для вирішення виниклих проблем. Не забудьте, до того ж, поставити особистий підпис на карті, після того, як співробітник банку вручить вам її із захисним ПІН-кодом (який крім вас ніхто не знає - він генерується спеціальною програмою і невідомий співробітникам).
 4. Коли ви підходите до банкомату, особливо в тих місцях, де їх раніше не було, уважно подивіться, чи немає на клавіатурі нетипових елементів (накладки, незвичайний шрифт клавіатури, об'єктиви, мініатюрні камери). Перед тим, як вставити карту, обов'язково проводите візуальний огляд приймача і банкомату. Найкраще користуватися банкоматом в банківських відділеннях або спеціальних приміщеннях, де передбачені посилені заходи захисту, що знижують шанси злочинців зробити шахрайські дії. За банкоматами в кредитних установах спостереження ведеться ретельніше.
 5. Постійно контролюйте операції, які ви здійснюєте за допомогою банківської карти. Рух грошових коштів можна контролювати просто - підключіть sms-інформування на ваш номер телефону. Кожен раз, при знятті або переказ грошей, вам прийде повідомлення про характер операції та суму списання. Дану процедуру можна здійснювати через інтернет в режимі онлайн - для цього в банку слід попросити співробітника підключити вас до інтернет-банкінгу. Вам видадуть логін і пароль, який ви самі змініть. Не забувайте зберігати чеки та квитанції за проведеними операціями. Всі ці нескладні заходи допоможуть вам оперативно помітити списання коштів, яке відбулося без вашої згоди. Якщо ви помітили шахрайські дії з банківською картою, відразу звертайтеся в службу безпеки банку і блокуйте вашу карту.
 6. Не робіть покупок на маловідомих сайтах, про репутацію яких у вас немає інформації. Робіть інтернет-покупки тільки на перевірених інтернет-ресурсах, на яких покупці залишають відгуки і якими вже користувалися ваші друзі. Перед тим, як оплатити товар, обов'язково перевірте, чи є на даному ресурсі інформація про організацію, яка здійснює поставку товару (послуги). Надійні компанії не приховують даних про себе, роблячи їх відкритими для покупців. Віддавайте перевагу фірмам, в яких оплата товару проводиться після отримання (якщо така можливість є). Важливо звернути увагу і на наявність SSL-сертифікату у сайту, в адресному рядку браузера адресу сайту повинен починатися не з http: // а з httpS: // і існувати можливість при натисканні дізнатися ким і на ім'я якої компанії виданий ssl-сертифікат, що забезпечує шифрування трафіку від комп'ютера користувача до біллінгового центру, який займається обробкою платежі
 7. Якщо у вас викрали банківську карту або ви її втратили, то ОБОВ'ЯЗКОВО якомога швидше повідомте про це в банк, щоб карту заблокували - від оперативності ваших дій залежить безпека знаходяться на рахунку карти грошових коштів.
 8. Компанії повинна бути надійно захована, її не можна залишати без нагляду. Якщо ви розраховуєтесь карткою в ресторані або готелі, карта повинна бути завжди на виду. Наприклад, слід попросити співробітника здійснити операцію з картою в вашій присутності. Не забувайте про те, що злочинцям вистачить кількох хвилин, щоб вважати з магнітної смуги вашої карти наявну інформацію.

Якщо ви ставитеся до категорії громадян, яка в більшості випадків купує товари (послуги) через інтернет, то, ясна річ, відмовлятися від цього зручного способу покупок не варто в цілях безпеки і захисту банківської карти.

Рекомендуємо для цих цілей відкрити спеціальну банківську карту, на яку ви перед черговою покупкою переведете необхідну кількість грошових коштів. І якщо при найсумнішому сценарії шахраї все ж заволодіють номером вашої карти , То все що ви втратите - це сума, виділена на 1 покупку. Погодьтеся, це мінімальна втрата в порівнянні з усіма засобами на вашому картковому банківському рахунку!

Видів шахрайства з банківськими картами чимало, але якщо ви запам'ятаєте всі ці нехитрі правила безпеки і розповісте про них вашим близьким, то ймовірність, що ви станете жертвою шахраїв, стане мінімальною. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам забезпечити безпеку ваших банківських карт.

Як забезпечити безпеку банківських карт?
Як можуть вкрасти гроші з картки?
Як забезпечити безпеку банківських карт?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: