Банерна реклама - інструкція початківця рекламодавця

  1. Банер - що це таке і для чого потрібно?
  2. Що краще, статика, анімація, richtext або інтерактивність?
  3. поширені розміри
  4. варіанти розміщення
  5. За що стягується оплата?
  6. Як правильно вести рекламну кампанію?
  7. Як зробити і потім розмістити банери, щоб вони відразу приносили великий прибуток?

Банери ховали стільки раз, як жоден інший вид інтернет-реклами. Подібні картинки, які зустрічаються на мільйонах сайтів, не лаяв тільки ледачий маркетолог. Незважаючи на критику, банерна реклама продовжує існувати і бурхливо розвиватися. Весь негатив по темі виходить від малограмотних фахівців, що поширюють недостовірні чутки. Банерна реклама працює! Для мене і колег даний факт сумнівів не викликає. Як вона це робить, я розповім в пості.

Банер - що це таке і для чого потрібно?

Банер - рекламна картинка. Клацання по ній зазвичай кудись веде. Зовсім не обов'язково за межі сайту. Ніхто не заважає рекламувати якийсь об'єкт прямо на власному ресурсі і використовувати для цього банерні блоки. Деякі зображення явно комерційного характеру нікуди не відсилають, оскільки містять всю необхідну інформацію (скажімо, телефон або адресу). Бувають і такі матеріали, які дозволяють взаємодіяти з користувачем, про що піде мова нижче.

Бажаєте зекономити 50% грошей на рекламі?

види банерів

Говорячи науковою мовою, до питання економічної доцільності банерів я ще повернуся. Поки розглянемо такий вигляд - анімовані зображення. Від статичних відрізняються можливістю застосування різних анімаційних ефектів. Якщо звичайні банери в основному представлені в форматах JPEG або PNG, їх анімовані «колеги» робляться за технологією Flash або у вигляді GIF-файлів. Вважається, банери з анімацією добре привертають увагу.

На черзі Richtext. Не зовсім банери в загальноприйнятому розумінні терміна. Рекламний формат буває чисто текстовим або складається, як з тексту, так і графічного блоку. Деякі маркетологи люблять сперечатися, що Richtext не можна відносити до банерів. Нехай розводять непотрібні дискусії далі. Як початківець банерний рекламодавець, ви просто повинні усвідомити, що такий формат існує. Раптом з часом саме він принесе вам мільйони чистого прибутку.

Останній вид - найцікавіший. Мова йде про інтерактивні банерах, не просто картинках, а повноцінних об'єктах, що дозволяють взаємодіяти з відвідувачем сайту. Професійний «інтерактив» робиться з використанням технології Flash. Менш великовагові варіанти припускають застосування мови JavaScript. Чим хороша інтерактивна реклама, так це залученням людини в якийсь процес. Правда, зробити такий банер набагато складніше, ніж будь-який з трьох описаних раніше.

Що краще, статика, анімація, richtext або інтерактивність?

На це питання немає однозначної відповіді. Хоча багато хто говорить, що ефективніше використовувати анімовані і інтерактивні банери, зовсім не означає, що ви повинні відмовитися від інших форматів. Анімація і «інтерактив» хороші за рахунок двох переваг. По-перше, що рухаються картинки або об'єкти, що дозволяють користувачеві виконати набір дій, відмінно привертають увагу. По-друге, дають можливість показати більше рекламних матеріалів.

Якщо статичний банер несе один рекламний позив, в анімований реально включити відразу 2, 3 або більше змінюваних картинок. На цьому плюси закінчуються. Увага користувачів і взаємодія з ними ніяк не гарантує прибуток. Грубо кажучи, статична картинка, по якій кликнули 30 разів, іноді приносить більше, ніж анімована, що дала 90 переходів. Ефективність банера адекватно показують тільки тести, а не використовується формат.

В рівній мірі це стосується інших моментів, пов'язаних з банерної рекламою. Розмір, варіант розміщення або інший якийсь нюанс ще ні про що не говорить. Рекламна кампанія, заснована на банерах, є вигідною, коли приносить вам прибуток. Забудьте домисли про ефективність різних форматів. Керуйтеся грошима, а не чиїмись міркуваннями про високі матерії. Якщо трафік з банерів погано конвертується, вид реклами значення не має.

поширені розміри

За роки існування в інтернет-рекламі склався певний стандарт, які розміри повинні мати банери. Наприклад, найменший - 88 × 31 пікселів. Назва - мікро смуга. Найбільший варіант займає площу 728 × 90 (горизонтальний або провідний довгий). Розмір банера може бути будь-яким. Аж до картинки, яка займає весь екран. Чи не в пікселях суть. Нагадаю, ставте на перше місце прибуток, а не технічні моменти. До розміру зображення гроші відносяться мало.

Чим більше місця займає банерна реклама, тим вона помітніше. Тільки і всього. Далеко не факт, що мікро смуга виявиться менш ефективною, ніж гігантська картинка на половину екрану. Кінцевий результат залежить від стількох нюансів, що не вистачить цілого життя, щоб з'ясувати всі. Експериментуйте. Лише при постійних тестах ви рано чи пізно виявите оптимальне рішення. Можливо, якраз мікроскопічні банери стануть вашим основною конкурентною перевагою.

варіанти розміщення

Прийшла пора розібрати, де і як розміщуються банери. Зрозуміло, що на чужих або своїх сайтах. Як проводити рекламні кампанії за рахунок власних ресурсів, розгляну іншим разом. Зупинимося на «канонічне» варіанті з застосуванням сторонніх майданчиків. Перший спосіб - знайти потрібні сайти і списатися з власниками, запропонувавши розмістити медійну рекламу . Деякі web-ресурси навіть мають окремі сторінки, де докладно розповідають, що і скільки коштує.

Пошук таких партнерів поганий тим, що вам доведеться вести переписку з десятками або сотнями вебмайстрів. Здається, ніби нічого складного в цьому немає, але часу забирає порядно. Зате спосіб дозволяє рекламуватися на сайтах, які не перебувають в спеціалізованих рекламних сервісах. Яких? Банерні біржі або мережі. Назва не настільки важливо. Головне, вони майже повністю автоматизують взаємодію з власниками потрібних вам ресурсів.

Додаткова перевага - сервіси стежать, щоб вебмастера дотримувалися зобов'язання перед рекламодавцями. Про самостійний розміщенні такого сказати не можна. Звичайно, великі сайти не обманюють, але в сім'ї не без виродка. Сплативши розміщення банера, яке нічим не підкріплено, ви ризикуєте втратити гроші. До речі, замість бірж або мереж ви можете довірити ведення кампанії агентству. Розглядайте даний варіант як додатковий до основних двом.

За що стягується оплата?

Коли справа стосується банерів, поширений варіант з оплатою за 1000 показів. Картинка відкрутилася якесь число раз, з вас списали обумовлену суму. Покази коштують копійки. Низька вартість не повинна вводити вас в оману. Треба розуміти одну важливу річ. Припустимо, ви купили 100000 показів за 100 $ в банерної мережі. Отримали 100 кліків. Ціна одного переходу складе 1 $. Виходить, за 1000 показів заплатили начебто мізер, а 1 клік в результаті коштує 1 $.

Наведений підхід треба використовувати скрізь. Наприклад, оплата нерідко береться за час розміщення. 1 день, тиждень, місяць - терміни різні. Покази не враховуються. Тільки період, за який внесли гроші. Тут знову використовуйте той же правило. Заплатили за 7 днів 150 $, отримує 1000 переходів, ціна одного кліка - 15 центів. Природно, треба враховувати віддачу. Це питання більш важливий, ніж витрачені на рекламу кошти. Будь-яка кампанія затівається заради досягнення якихось цілей, а не просто так.

Крім показів і часу розміщення, гроші можуть брати за кліки Крім показів і часу розміщення, гроші можуть брати за кліки. Власник сайту встановив, що готовий продавати 1 перехід за 30 центів. Стільки і будете платити. Існують також суміщені рішення. Як варіант, щоб відкручуватися протягом дня слід заплатити вказану суму. Після цього з вашого рахунку будуть списуватися гроші за покази чи кліки. Точних правил немає. Є лише усереднені стандарти, характерні для баннерного ринку в більшій чи меншій мірі.

Я зупинився на основних варіантах, як розміщення, так і оплати. Їх набагато більше. Перш ніж почати з кимось співпрацювати, уважно вивчіть «інструкцію з експлуатації» пропонованого інструменту. Іноді трапляються екзотичні умови. Під них доведеться підлаштовуватися, якщо хочете вичавити з реклами максимум. На жаль, стандарти всесвітньої павутини досить умовні. Багато керуються принципом «хто на що здатний».

Як правильно вести рекламну кампанію?

У баннерном справі велике значення має розробка рекламних матеріалів і підбір майданчиків для розміщення. У двох словах розповісти про це не вийде. Безпосередньо ведення кампанії виконується набагато простіше. Розмістили банери, виміряли віддачу, внесли корективи, запустили процес заново. Для відстеження ефективності застосовуйте популярні засоби аналітики (Яндекс.Метрика або Google Analytics) або користуйтеся власним ПО.

Як зробити і потім розмістити банери, щоб вони відразу приносили великий прибуток?

Якби я вмів робити ідеальні банери і з першого разу підбирати кращі майданчики для розміщення, давно б став мільярдером! Створити кампанію, яка після запуску відразу запрацює в плюс, дуже складно. До ідеалу реально прийти тільки після безлічі тестів. Можу лише порадити копати в бік літератури з ведення рекламних кампаній і графічної реклами з «оффлайна», тому що банери прийшли саме звідти. Покладайтеся на тести і здоровий глузд!

Микола Александров, агентство інтернет-маркетингу «Старт»

Банер - що це таке і для чого потрібно?
Що краще, статика, анімація, richtext або інтерактивність?
Як правильно вести рекламну кампанію?
Як зробити і потім розмістити банери, щоб вони відразу приносили великий прибуток?
Банер - що це таке і для чого потрібно?
Бажаєте зекономити 50% грошей на рекламі?
Що краще, статика, анімація, richtext або інтерактивність?
Яких?
За що стягується оплата?
Як правильно вести рекламну кампанію?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: