Новости

Управління базою даних WordPress за допомогою phpMyAdmin - інструкція для початківців

 1. Відео урок
 2. Яким чином WordPress використовує базу даних
 3. Таблиці бази даних WordPress
 4. Управління базою даних WordPress за допомогою phpMyAdmin
 5. Як зробити резервну копію бази даних WordPress через phpMyAdmin
 6. Створення резервної копії WordPress за допомогою плагіна
 7. Оптимізація бази даних WordPress через phpMyAdmin
 8. Що ще можна робити за допомогою phpMyAdmin
 9. Безпека бази даних WordPress

WordPress написаний за допомогою скрипт-мови PHP і працює з системою управління базою даних MySQL. Вам не обов'язково вивчати їх, щоб користуватися WordPress. Однак базові знання про них можуть допомогти вам самим усувати проблеми і поліпшити розуміння роботи WordPress. У цій статті ми пояснимо, яким чином WordPress використовує базу даних, а також дефолтні таблиці в базі даних WordPress. Ми покажемо вам, як управляти базою даних WordPress за допомогою phphMyAdmin; в тому числі поговоримо про те, як створити резервну копію бази даних, оптимізувати базу даних WordPress і багато іншого.

Відео урок

Якщо вам не сподобалося відео або потрібні подальші інструкції, читайте далі.

Яким чином WordPress використовує базу даних

WordPress використовує PHP (мова програмування) для зберігання і отримання даних з бази даних. Інформація, яка зберігається в базі даних на WordPress, включає в себе: пости, сторінки, коментарі, категорії, теги, індивідуалізовані поля, користувачів і інші опції вашого сайту, такі як url ​​і т.д. Ми ще повернемося до цього трохи пізніше, коли будемо говорити про таблиці бази даних WordPress.
Коли ви встановлюєте WordPress в перший раз, від вас вимагається ввести назву бази даних, хостинг, ім'я користувача і пароль. Ця інформація зберігається в файлі конфігурації (wp-config.php).

Під час установки WordPress використовує ту інформацію про базу даних, яку ви надаєте, для створення таблиць і зберігання дефолтних настановних даних в цих таблицях. Після установки, WordPress посилає запити в базу даних, щоб динамічно згенерувати сторінки HTML для вашого сайту або блогу. Саме це робить WordPress потужною платформою, тому що вам не потрібно створювати новий .html файл для кожної сторінки. WordPress робить це динамічно.

Таблиці бази даних WordPress

У кожній установці WordPress є 11 таблиць в базі даних за замовчуванням. Кожна таблиця бази даних містить дані, що відносяться до різних розділів, аспектам і функцій WordPress. Якщо ви подивіться на структуру цих таблиць, то зможете без праці зрозуміти, де зберігаються окремі частини вашого сайту. На даний момент при установці WordPress за замовчуванням створюються такі таблиці:

Примітка: wp_ перед назвою кожної таблиці - це префікс бази даних, який ви вибираєте під час установки. Він може відрізнятися.

wp_commentmeta: Ця таблиця містить інформацію про коментарі, опублікованих на сайті WordPress. У цій таблиці є чотири різних поля - meta_id, comment_id, meta_key і meta_value. Кожен meta_id пов'язаний з comment_id. Приклад метаінформації коментаря - його статус (схвалений, розглядається, вилучений і т.д.).

wp_comments: Як можна здогадатися з назви, ця таблиця містить коментарі на вашому WordPress. Вона містить ім'я автора коментаря, його url, імейл, сам коментар і т.д.

wp_links: Використовується, щоб управляти блогрол в більш ранніх версіях WordPress або через плагін Link Manager .

wp_options: Ця таблиця містить велику частину налаштувань вашого сайту WordPress, таких як: url сайту, імейл адміністратора, дефолтна категорія, кількість постів на сторінці, формат часу і багато іншого. Таблиця опцій також використовується безліччю плагінів WordPress для зберігання налаштувань плагінів.

wp_postmeta: Ця таблиця містить метаінформацію про ваших постах, сторінках і кастомних типах постів. Приклад метаінформації про піст - шаблон, який використовується для відображення сторінки, кастомниє поля і т.д. Деякі плагіни також використовують цю таблицю для зберігання даних плагіна, таких як інформація про SEO WordPress.

wp_posts: Незважаючи на те, що в назві варто "пост", ця таблиця містить всі види постів, або ж всі види контенту. Ця таблиця містить всі пости, сторінки, коригування та кастомниє типи постів.

wp_terms: У WordPress існує потужна система таксономій, яка дозволяє організовувати ваш контент. Індивідуальні складові таксономії називаються terms і зберігаються в цій таблиці. Наприклад, ваші категорії та теги на WordPress - це таксономії, і кожна окрема категорія і тег - це term.

wp_term_relationship: Ця таблиця відповідає за співвідношення між типами посад WordPress і terms в таблиці wp_terms. Ця таблиця допомагає WordPress визначити пост X в категорію Y.

wp_term_taxonomy: Ця таблиця визначає таксономії для terms в таблиці wp_terms. Наприклад, якщо у вас є term "туторіали WordPress", то в цій таблиці будуть міститися дані, в яких буде вказано, що він відноситься до таксономії "категорії". Іншими словами, в цій таблиці знаходяться дані, що допомагають WordPress розрізняти між terms і визначати, який з них є категорією, тегом і т.д.

wp_usermeta: Містить метаінформацію про користувачів вашого сайту.

wp_users: Містить інформацію про користувачів, таку як ім'я користувача, пароль, імейл і т.д.

Управління базою даних WordPress за допомогою phpMyAdmin

phpMyAdmin - це програмне забезпечення open source, яке надає графічний користувальницький веб-інтерфейс для управління базою даних mySQL. У більшість хостинг провайдерів WordPress phpMyAdmin встановлений в панель управління. Це дозволяє користувачам з легкістю отримати доступ до бази даних і виконати загальні завдання з управління базою даних.

Всі веб-хостинг провайдери, яких ми рекомендуємо, використовують cPanel. Щоб увійти в phpMyAdmin через cPanel, зійдіть вниз до Databases і натисніть на phpMyAdmin. Таким чином ви відкриєте phpMyAdmin в новій вкладці браузера.

Таким чином ви відкриєте phpMyAdmin в новій вкладці браузера

Натиснувши на Databases, ви побачите список баз даних, які ви створили і до яких ви маєте доступ. Натисніть на базу даних WordPress, і вам покажуть список таблиць вашої бази даних WordPress.

Натисніть на базу даних WordPress, і вам покажуть список таблиць вашої бази даних WordPress

Ви можете виконати безліч завдань, використовуючи phpMyAdmin, таких як - знайти / замінити певне слово в вашому пості, відновити базу даних, оптимізувати базу даних, додати нового користувача-адміністратора, деактивувати плагіни, міняти паролі і т.д.

Примітка: Перед тим, як що-небудь змінити, обов'язково зробіть резервну копію бази даних. Зміни можна буде скасувати. Тому просто зробіть копію.

Як зробити резервну копію бази даних WordPress через phpMyAdmin

Щоб зробити резервну копію бази даних WordPress через phpMyAdmin, натисніть на вашу базу даних WordPress. У верхньому меню, натисніть на вкладку Export.

Нова версія phpMyAdmin попросить вас вказати метод експортаціі. Швидкий метод експортує вашу базу даних в .sql файл. Кастомний метод надати більше опцій і можливість завантажити резервну копію в стислому архіві zip або gzip. Ми рекомендуємо використовувати кастомний метод і вибрати zip як метод стиснення. Кастомний метод також дозволяє вам виключити таблиці з бази даних. Якщо, наприклад, ви користувалися плагіном, який створив таблицю у вашій базі даних, ви можете виключити цю таблицю з резервної копії, якщо захочете.

Експортований файл з базою даних може бути імпортований назад в ту ж або іншу базу даних за допомогою вкладки Import в phpMyAdmin.

Створення резервної копії WordPress за допомогою плагіна

Регулярні резервні копії вашого сайту WordPress - найкраще, що ви можете зробити для його безпеки. Незважаючи на те, що база даних WordPress містить велику частину інформації на вашому сайті, їй бракує одного важливого елемента - зображень. Всі ваші зображення зберігаються в папці uploads в директорії / wp-content /. Навіть якщо в базі даних є інформація про те, в якому місці кожна картинка прикріплена в пості, вона марна, якщо в папці з зображеннями цих файлів немає.

Часто початківці думають, що резервна копія бази даних - це все, що їм потрібно. Це не так. Вам потрібна повна резервна копія сайту, включаючи теми, плагіни і зображення. І немає, більшість хостингових компаній не роблять щоденні копії.

Примітка: Якщо ви використовуєте керований хостинг, такий як WPEngine , То вам не потрібно про це хвилюватися. Вони роблять резервні копії щодня.
Більшість з нас, які не використовують WPEngine , Має користуватися одним з доступних додатків, які будуть робити регулярні резервні копії сайту.

Ми використовуємо VautPress, платний щомісячний сервіс, для створення регулярних резервних копій вашого сайту. Для тих, хто любить плагіни і не любить регулярні виплати, ми рекомендуємо BackupBuddy , Який є безсумнівно самим повноцінним вирішенням проблеми з резервними копіями WordPress.

Оптимізація бази даних WordPress через phpMyAdmin

Після довготривалого використання WordPress, ваша база даних стає фрагментованою. З'являються додаткові витрати пам'яті, які збільшують загальний розмір бази даних і час обробки запитів. Ті, хто пам'ятає минулі часи ПК, могли помічати, що ваш комп'ютер починав працювати швидше після дефрагментації диска. База даних MySQL працює за тим же принципом. У ній є проста команда, яка дозволяє оптимізувати вашу базу даних. Зайдіть в phpMyAdmin і натисніть на WordPress Database. Таким чином ви побачите список таблиць вашого WordPress. Натисніть на посилання Check All під таблицями. Поруч ви побачите спадаюче меню With Selected - виберіть в ньому Optimize table.

Ця функція оптимізує таблиці WordPress за допомогою дефрагментації. Тепер ваші запити в WordPress будуть оброблятися трохи швидше, а розмір бази даних трохи зменшиться.

Що ще можна робити за допомогою phpMyAdmin

Існує безліч речей, які ви можете поміняти на вашому сайті, помінявши значення в базі даних за допомогою phpMyAdmin. Однак ми настійно рекомендуємо не робити цього без крайньої необхідності, або якщо у вас немає необхідних знань з цього питання. Переконайтеся, що у вас є резервна копія вашої бази даних, перед тим як вносити будь-які зміни. Нижче ми наводимо список речей, які можна зробити з вашою базою даних:

 • Скинути пароль WordPress через phpMyAdmin
 • Додати користувача-адміністратора бази даних WordPress через mySQL
 • Поміняти ім'я користувача WordPress через phpMyAdmin
 • Як деактивувати всі плагіни WordPress через phpMyAdmin

Безпека бази даних WordPress

Спершу ми хочемо сказати, що будь-який сайт може бути зламаний. Однак існують певні заходи, які можна зробити, щоб зробити злом більш важким завданням. Для початку ви можете поміняти префікс бази даних WordPress. Це може значно зменшити шанс нападу за допомогою SQL-ін'єкції, тому що часто хакери націлюються на велику кількість сайтів відразу, в пошуках префікса таблиць wp_, що стоїть за замовчуванням.

Вам слід завжди ставити складне ім'я користувача і пароль для MySQL. Це ускладнить отримання доступу до вашої базі даних.

Ми дуже рекомендуємо використовувати Sucuri для безпеки WordPress. Ось 5 причин, за якими варто використовувати Sucuri.

Ми сподіваємося, що ця стаття допомогла вам краще зрозуміти суть роботи бази даних WordPress. Навіть якщо ви не зрозуміли всього відразу, в майбутньому буде корисно в цьому розібратися.

Наша спеціальність - розробка та підтримка сайтів на WordPress. Контакти для безкоштовної консультації - [email protected] , +371 29394520

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: