Як конвертувати документи PDF у формати електронних книг FB2 і ePub | білі віконця

 1. Як конвертувати документи PDF у формати електронних книг FB2 і ePub Б Ольша частина книг і журналів...
 2. І FB2, і ePub - це формати електронних книг
 3. Веб-сервіс Online-Convert.Com
 4. програма Calibre
 5. Програма ABBYY PDF Transformer +
 6. Як конвертувати документи PDF у формати електронних книг FB2 і ePub
 7. PDF vs FB2 і ePub
 8. І FB2, і ePub - це формати електронних книг
 9. Веб-сервіс Online-Convert.Com
 10. програма Calibre
 11. Програма ABBYY PDF Transformer +
 12. Як конвертувати документи PDF у формати електронних книг FB2 і ePub
 13. PDF vs FB2 і ePub
 14. І FB2, і ePub - це формати електронних книг
 15. Веб-сервіс Online-Convert.Com
 16. програма Calibre
 17. Програма ABBYY PDF Transformer +
 18. Як конвертувати документи PDF у формати електронних книг FB2 і ePub
 19. PDF vs FB2 і ePub
 20. І FB2, і ePub - це формати електронних книг
 21. Веб-сервіс Online-Convert.Com
 22. програма Calibre
 23. Програма ABBYY PDF Transformer +
 24. Як конвертувати документи PDF у формати електронних книг FB2 і ePub
 25. PDF vs FB2 і ePub
 26. І FB2, і ePub - це формати електронних книг
 27. Веб-сервіс Online-Convert.Com
 28. програма Calibre
 29. Програма ABBYY PDF Transformer +

Як конвертувати документи PDF у формати електронних книг FB2 і ePub

Б Ольша частина книг і журналів в Інтернеті можна скачати в PDF - універсальний форматі, який можна відкрити на будь-якому комп'ютерному пристрої, в будь-деськтопной операційній системі навіть звичайним браузером. Формат PDF дозволяє створити в електронному вигляді точну копію реальної книги з друкарським оформленням та ілюстраціями. Матеріал книги в PDF-документ при бажанні автора може бути захищений від копіювання.


А ось файли в форматах електронних книг FB2 або ePub в Інтернеті викладені рідше.

 1. PDF vs FB2 і ePub

Незважаючи на універсальність PDF, в зручності використання він поступається форматам FB2 або ePub. Так, останні більш функціональні і більш легковажні в порівнянні з PDF. Деякі мобільні пристрої можуть підтримувати читання електронних книг тільки в форматі ePub, що не вміючи відтворювати ні PDF, ні будь-які інші формати документів. З проблемою читання електронних книг в PDF можуть зіткнутися користувачі бюджетних рідерів зі слабким процесором. Такі можуть підтримувати відтворення PDF згідно з технічними характеристиками, однак на практиці робота буде неможлива через постійні підписань і гальмувань. Так що там бюджетні рідери, PDF-документ, в якому більше 500 сторінок, може подвисать навіть на комп'ютері, якщо у того слабке «залізо».

Не всі програмні рідери можуть працювати з PDF. Наприклад, функціональні Windows-читалки CoolReader і ICE Book Reader, які підтримують можливість озвучування тексту комп'ютерним голосом за допомогою голосових движків, працюють тільки з текстовими форматами.

І FB2, і ePub - це формати електронних книг

І FB2, і ePub - це формати електронних книг

Це компактні текстові файли з розміткою і структурою. Наявність змісту, можливість переходити на потрібні глави - важливі переваги книг FB2 і ePub перед документами PDF. Формат ePub важче FB2, оскільки підтримує складну верстку і ілюстрацію більш якісними зображеннями. Тоді як FB2 більш легкий, але і відображає ілюстраційні матеріали в гіршій якості. Ці два формати також відрізняються захистом від копіювання. Якщо матеріали в книгах FB2 можна копіювати без будь-яких перешкод, то книги ePub від копіювання можуть бути захищені. Формат ePub поширений в країнах Заходу. Довгий час на просторах Рунета він не був відомий, та й зараз популярним його назвати не можна. З цих двох форматів велика частина книг російською мовою представлена ​​в FB2.

Якщо є цікава книга в PDF-файлі, це ще не означає, що її не можна прочитати за допомогою рідера, що працює тільки з форматами електронних книг. Файл PDF можна конвертувати в FB2 або ePub. Нижче розглянемо три способи, як це зробити.

 1. Веб-сервіс Online-Convert.Com

Online-Convert.Com ( http://www.online-convert.com/ru ) - не єдиний веб-сервіс, який пропонує в онлайн-режимі конвертування файлів з одних форматів в інші, але обраний саме він через популярність і юзабельності. Сайт має русифікований і зрозумілий ітерфейс, і конвертувати файли з його допомогою досить просто. На головній сторінці вибираємо розділ «Конвертор електронних книг», виставляємо формат на виході - FB2 або ePub - і тиснемо кнопку «Почати».

Далі завантажуємо на сервер сервісу вихідний PDF-файл або вказуємо його адресу, якщо він викладений в Інтернеті. При необхідності міняємо назвою електронної книги або її автора, також можемо поставити додаткові настройки конвертації. Тиснемо «Перетворити».

Якщо конвертується великий файл, можна ввести свою адресу електронної пошти, куди прийде посилання на скачування файлу в вихідному форматі після завершення процесу конвертації.

Невеликі ж PDF-файли конвертуються швидко: вже через пару секунд після завантаження PDF-файлу на сервер можемо завантажити вихідний файл FB2 або ePub.

Веб-сервіси на перший погляд можуть здатися найпростішим способом перетворення одних форматів в інші, оскільки немає потреби морочитися з установкою програм на комп'ютер. У той же час робота з конвертацією файлів за допомогою веб-сервісу може за часом надовго затягнутися через існування черги.

Ще кілька недоліків роботи з Online-Convert.Com: в файлах FB2 і ePub на виході, як правило, відсутня зміст книг, не кожен процес конвертації може завершитися успішно, а безкоштовність користування послугами веб-сервісу умовна. Так, без платної підписки конвертувати можна тільки PDF-файли, вага яких не перевищує 100 Мб.

 1. програма Calibre

Безкоштовна програма Calibre конвертування файлів в книжкові формати - зокрема, з PDF в FB2 або ePub - пропонує в якості додаткового функціоналу. Основним же призначенням Calibre є каталогізація електронної бібліотеки користувача. Програма облаштована внутрішньому рідером, можливістю синхронізації бібліотеки з портативними і мобільними пристроями, новинним модулем, пошуком нових електронних книг за спеціальними веб-ресурсів та іншими корисними функціями для справжніх книголюбів.

Відразу при установці програми пропонується вибрати каталог Calibre - папку, де на комп'ютері будуть зберігатися електронні книги.

Відразу при установці програми пропонується вибрати каталог Calibre - папку, де на комп'ютері будуть зберігатися електронні книги

Щоб конвертувати файл з PDF в FB2 або ePub, в головному вікні Calibre тиснемо кнопку «Додати книги» і вибираємо вихідний PDF-файл. Файл з'явиться в списку в центрі вікна програми, тепер тиснемо кнопку «Перетворити книги», потім - «Індивідуальне перетворення».

Файл з'явиться в списку в центрі вікна програми, тепер тиснемо кнопку «Перетворити книги», потім - «Індивідуальне перетворення»

Відкриється форма перетворення, де в правому верхньому куті необхідно вибрати формат - в нашому випадку FB2 або ePub - і при необхідності заповнити поля нижче.

Відкриється форма перетворення, де в правому верхньому куті необхідно вибрати формат - в нашому випадку FB2 або ePub - і при необхідності заповнити поля нижче

При бажанні в формі перетворення можна виставити інші параметри, наприклад, у вкладці «Налаштування сторінки» в профілі виведення вказати конкретний пристрій - рідер або планшет.

При бажанні в формі перетворення можна виставити інші параметри, наприклад, у вкладці «Налаштування сторінки» в профілі виведення вказати конкретний пристрій - рідер або планшет

Любителям структурованих книг в допомогу опція примусової генерації змісту у вкладці «Зміст». Для старту процесу конвертації тиснемо «Ок».

Для старту процесу конвертації тиснемо «Ок»

Програма Calibre не обмежена роботою лише з одним документом, конвертація файлів можливо в пакетному режимі. Хід конвертації можна переглянути, натиснувши кнопку «Завдання».

Хід конвертації можна переглянути, натиснувши кнопку «Завдання»

По завершенні операції перетворені електронні книги автоматично з'являться в бібліотеці Calibre - і в вихідному форматі PDF, і в форматі на виході FB2 або ePub.

По завершенні операції перетворені електронні книги автоматично з'являться в бібліотеці Calibre - і в вихідному форматі PDF, і в форматі на виході FB2 або ePub

Завантажити програму Calibre можна на сайті розробника ( http://calibre-ebook.com/download ).

На противагу такому перевазі конвертації з PDF в FB2 або ePub двома розглянутими вище способами, як безкоштовність, на жаль, доведеться протиставити якість файлів на виході. Не всі сторінки можуть бути переведені в текстовий формат, окремими шматками в книгах можуть раз у раз будуть з'являтися зображення сторінок. Не завжди навіть програмі Calibre вдасться сформувати зміст в електронних книгах формату FB2.

 1. Програма ABBYY PDF Transformer +

Компанія ABBYY, відома багатьом користувачам по програмному продукту ABBYY FineReader для розпізнавання тексту, як ніхто інший знає про те, як краще перетворювати справжні відскановані книги з файлів PDF в текстові формати. У програмі ABBYY PDF Transformer + об'єднаний різний інструментарій для редагування PDF-файлів, включаючи його перетворення в інші формати, зокрема, в електронні книги FB2 і ePub.

ABBYY PDF Transformer + - платний продукт, і варто програма 3890 руб. На сайті розробника ( http://www.abbyy.ru/pdftransformer ) Представлена ознайомлювальна версія, в якій можна безкоштовно використовувати функціонал програми протягом 30 днів, правда, з серйозним обмеженням при конвертації - не більше 100 сторінок. Проте, з усіх розглянутих вище способів перетворення файлів з PDF в FB2 або ePub програма ABBYY PDF Transformer + може запропонувати найкращу якість конвертації.

Після запуску програми функцію конвертації файлів PDF і вибір вихідних форматів побачимо відразу ж в головному вікні. Вибираємо потрібний формат - FB2 або ePub.

Далі автоматично з'явиться вікно провідника для вибору вихідного файлу PDF.

У невеликому віконці параметрів майбутньої електронної книги можемо вказати її назву і автора.

По завершенні процесу перетворення програма видасть форму збереження файлу на виході.

Кнопки конвертації також доступні у вікні програми при відкритті файлів PDF.

Як конвертувати документи PDF у формати електронних книг FB2 і ePub

Б Ольша частина книг і журналів в Інтернеті можна скачати в PDF - універсальний форматі, який можна відкрити на будь-якому комп'ютерному пристрої, в будь-деськтопной операційній системі навіть звичайним браузером. Формат PDF дозволяє створити в електронному вигляді точну копію реальної книги з друкарським оформленням та ілюстраціями. Матеріал книги в PDF-документ при бажанні автора може бути захищений від копіювання.


А ось файли в форматах електронних книг FB2 або ePub в Інтернеті викладені рідше.

 1. PDF vs FB2 і ePub

Незважаючи на універсальність PDF, в зручності використання він поступається форматам FB2 або ePub. Так, останні більш функціональні і більш легковажні в порівнянні з PDF. Деякі мобільні пристрої можуть підтримувати читання електронних книг тільки в форматі ePub, що не вміючи відтворювати ні PDF, ні будь-які інші формати документів. З проблемою читання електронних книг в PDF можуть зіткнутися користувачі бюджетних рідерів зі слабким процесором. Такі можуть підтримувати відтворення PDF згідно з технічними характеристиками, однак на практиці робота буде неможлива через постійні підписань і гальмувань. Так що там бюджетні рідери, PDF-документ, в якому більше 500 сторінок, може подвисать навіть на комп'ютері, якщо у того слабке «залізо».

Не всі програмні рідери можуть працювати з PDF. Наприклад, функціональні Windows-читалки CoolReader і ICE Book Reader, які підтримують можливість озвучування тексту комп'ютерним голосом за допомогою голосових движків, працюють тільки з текстовими форматами.

І FB2, і ePub - це формати електронних книг

І FB2, і ePub - це формати електронних книг

Це компактні текстові файли з розміткою і структурою. Наявність змісту, можливість переходити на потрібні глави - важливі переваги книг FB2 і ePub перед документами PDF. Формат ePub важче FB2, оскільки підтримує складну верстку і ілюстрацію більш якісними зображеннями. Тоді як FB2 більш легкий, але і відображає ілюстраційні матеріали в гіршій якості. Ці два формати також відрізняються захистом від копіювання. Якщо матеріали в книгах FB2 можна копіювати без будь-яких перешкод, то книги ePub від копіювання можуть бути захищені. Формат ePub поширений в країнах Заходу. Довгий час на просторах Рунета він не був відомий, та й зараз популярним його назвати не можна. З цих двох форматів велика частина книг російською мовою представлена ​​в FB2.

Якщо є цікава книга в PDF-файлі, це ще не означає, що її не можна прочитати за допомогою рідера, що працює тільки з форматами електронних книг. Файл PDF можна конвертувати в FB2 або ePub. Нижче розглянемо три способи, як це зробити.

 1. Веб-сервіс Online-Convert.Com

Online-Convert.Com ( http://www.online-convert.com/ru ) - не єдиний веб-сервіс, який пропонує в онлайн-режимі конвертування файлів з одних форматів в інші, але обраний саме він через популярність і юзабельності. Сайт має русифікований і зрозумілий ітерфейс, і конвертувати файли з його допомогою досить просто. На головній сторінці вибираємо розділ «Конвертор електронних книг», виставляємо формат на виході - FB2 або ePub - і тиснемо кнопку «Почати».

Далі завантажуємо на сервер сервісу вихідний PDF-файл або вказуємо його адресу, якщо він викладений в Інтернеті. При необхідності міняємо назвою електронної книги або її автора, також можемо поставити додаткові настройки конвертації. Тиснемо «Перетворити».

Якщо конвертується великий файл, можна ввести свою адресу електронної пошти, куди прийде посилання на скачування файлу в вихідному форматі після завершення процесу конвертації.

Невеликі ж PDF-файли конвертуються швидко: вже через пару секунд після завантаження PDF-файлу на сервер можемо завантажити вихідний файл FB2 або ePub.

Веб-сервіси на перший погляд можуть здатися найпростішим способом перетворення одних форматів в інші, оскільки немає потреби морочитися з установкою програм на комп'ютер. У той же час робота з конвертацією файлів за допомогою веб-сервісу може за часом надовго затягнутися через існування черги.

Ще кілька недоліків роботи з Online-Convert.Com: в файлах FB2 і ePub на виході, як правило, відсутня зміст книг, не кожен процес конвертації може завершитися успішно, а безкоштовність користування послугами веб-сервісу умовна. Так, без платної підписки конвертувати можна тільки PDF-файли, вага яких не перевищує 100 Мб.

 1. програма Calibre

Безкоштовна програма Calibre конвертування файлів в книжкові формати - зокрема, з PDF в FB2 або ePub - пропонує в якості додаткового функціоналу. Основним же призначенням Calibre є каталогізація електронної бібліотеки користувача. Програма облаштована внутрішньому рідером, можливістю синхронізації бібліотеки з портативними і мобільними пристроями, новинним модулем, пошуком нових електронних книг за спеціальними веб-ресурсів та іншими корисними функціями для справжніх книголюбів.

Відразу при установці програми пропонується вибрати каталог Calibre - папку, де на комп'ютері будуть зберігатися електронні книги.

Відразу при установці програми пропонується вибрати каталог Calibre - папку, де на комп'ютері будуть зберігатися електронні книги

Щоб конвертувати файл з PDF в FB2 або ePub, в головному вікні Calibre тиснемо кнопку «Додати книги» і вибираємо вихідний PDF-файл. Файл з'явиться в списку в центрі вікна програми, тепер тиснемо кнопку «Перетворити книги», потім - «Індивідуальне перетворення».

Файл з'явиться в списку в центрі вікна програми, тепер тиснемо кнопку «Перетворити книги», потім - «Індивідуальне перетворення»

Відкриється форма перетворення, де в правому верхньому куті необхідно вибрати формат - в нашому випадку FB2 або ePub - і при необхідності заповнити поля нижче.

Відкриється форма перетворення, де в правому верхньому куті необхідно вибрати формат - в нашому випадку FB2 або ePub - і при необхідності заповнити поля нижче

При бажанні в формі перетворення можна виставити інші параметри, наприклад, у вкладці «Налаштування сторінки» в профілі виведення вказати конкретний пристрій - рідер або планшет.

При бажанні в формі перетворення можна виставити інші параметри, наприклад, у вкладці «Налаштування сторінки» в профілі виведення вказати конкретний пристрій - рідер або планшет

Любителям структурованих книг в допомогу опція примусової генерації змісту у вкладці «Зміст». Для старту процесу конвертації тиснемо «Ок».

Для старту процесу конвертації тиснемо «Ок»

Програма Calibre не обмежена роботою лише з одним документом, конвертація файлів можливо в пакетному режимі. Хід конвертації можна переглянути, натиснувши кнопку «Завдання».

Хід конвертації можна переглянути, натиснувши кнопку «Завдання»

По завершенні операції перетворені електронні книги автоматично з'являться в бібліотеці Calibre - і в вихідному форматі PDF, і в форматі на виході FB2 або ePub.

По завершенні операції перетворені електронні книги автоматично з'являться в бібліотеці Calibre - і в вихідному форматі PDF, і в форматі на виході FB2 або ePub

Завантажити програму Calibre можна на сайті розробника ( http://calibre-ebook.com/download ).

На противагу такому перевазі конвертації з PDF в FB2 або ePub двома розглянутими вище способами, як безкоштовність, на жаль, доведеться протиставити якість файлів на виході. Не всі сторінки можуть бути переведені в текстовий формат, окремими шматками в книгах можуть раз у раз будуть з'являтися зображення сторінок. Не завжди навіть програмі Calibre вдасться сформувати зміст в електронних книгах формату FB2.

 1. Програма ABBYY PDF Transformer +

Компанія ABBYY, відома багатьом користувачам по програмному продукту ABBYY FineReader для розпізнавання тексту, як ніхто інший знає про те, як краще перетворювати справжні відскановані книги з файлів PDF в текстові формати. У програмі ABBYY PDF Transformer + об'єднаний різний інструментарій для редагування PDF-файлів, включаючи його перетворення в інші формати, зокрема, в електронні книги FB2 і ePub.

ABBYY PDF Transformer + - платний продукт, і варто програма 3890 руб. На сайті розробника ( http://www.abbyy.ru/pdftransformer ) Представлена ознайомлювальна версія, в якій можна безкоштовно використовувати функціонал програми протягом 30 днів, правда, з серйозним обмеженням при конвертації - не більше 100 сторінок. Проте, з усіх розглянутих вище способів перетворення файлів з PDF в FB2 або ePub програма ABBYY PDF Transformer + може запропонувати найкращу якість конвертації.

Після запуску програми функцію конвертації файлів PDF і вибір вихідних форматів побачимо відразу ж в головному вікні. Вибираємо потрібний формат - FB2 або ePub.

Далі автоматично з'явиться вікно провідника для вибору вихідного файлу PDF.

У невеликому віконці параметрів майбутньої електронної книги можемо вказати її назву і автора.

По завершенні процесу перетворення програма видасть форму збереження файлу на виході.

Кнопки конвертації також доступні у вікні програми при відкритті файлів PDF.

Як конвертувати документи PDF у формати електронних книг FB2 і ePub

Б Ольша частина книг і журналів в Інтернеті можна скачати в PDF - універсальний форматі, який можна відкрити на будь-якому комп'ютерному пристрої, в будь-деськтопной операційній системі навіть звичайним браузером. Формат PDF дозволяє створити в електронному вигляді точну копію реальної книги з друкарським оформленням та ілюстраціями. Матеріал книги в PDF-документ при бажанні автора може бути захищений від копіювання.


А ось файли в форматах електронних книг FB2 або ePub в Інтернеті викладені рідше.

 1. PDF vs FB2 і ePub

Незважаючи на універсальність PDF, в зручності використання він поступається форматам FB2 або ePub. Так, останні більш функціональні і більш легковажні в порівнянні з PDF. Деякі мобільні пристрої можуть підтримувати читання електронних книг тільки в форматі ePub, що не вміючи відтворювати ні PDF, ні будь-які інші формати документів. З проблемою читання електронних книг в PDF можуть зіткнутися користувачі бюджетних рідерів зі слабким процесором. Такі можуть підтримувати відтворення PDF згідно з технічними характеристиками, однак на практиці робота буде неможлива через постійні підписань і гальмувань. Так що там бюджетні рідери, PDF-документ, в якому більше 500 сторінок, може подвисать навіть на комп'ютері, якщо у того слабке «залізо».

Не всі програмні рідери можуть працювати з PDF. Наприклад, функціональні Windows-читалки CoolReader і ICE Book Reader, які підтримують можливість озвучування тексту комп'ютерним голосом за допомогою голосових движків, працюють тільки з текстовими форматами.

І FB2, і ePub - це формати електронних книг

І FB2, і ePub - це формати електронних книг

Це компактні текстові файли з розміткою і структурою. Наявність змісту, можливість переходити на потрібні глави - важливі переваги книг FB2 і ePub перед документами PDF. Формат ePub важче FB2, оскільки підтримує складну верстку і ілюстрацію більш якісними зображеннями. Тоді як FB2 більш легкий, але і відображає ілюстраційні матеріали в гіршій якості. Ці два формати також відрізняються захистом від копіювання. Якщо матеріали в книгах FB2 можна копіювати без будь-яких перешкод, то книги ePub від копіювання можуть бути захищені. Формат ePub поширений в країнах Заходу. Довгий час на просторах Рунета він не був відомий, та й зараз популярним його назвати не можна. З цих двох форматів велика частина книг російською мовою представлена ​​в FB2.

Якщо є цікава книга в PDF-файлі, це ще не означає, що її не можна прочитати за допомогою рідера, що працює тільки з форматами електронних книг. Файл PDF можна конвертувати в FB2 або ePub. Нижче розглянемо три способи, як це зробити.

 1. Веб-сервіс Online-Convert.Com

Online-Convert.Com ( http://www.online-convert.com/ru ) - не єдиний веб-сервіс, який пропонує в онлайн-режимі конвертування файлів з одних форматів в інші, але обраний саме він через популярність і юзабельності. Сайт має русифікований і зрозумілий ітерфейс, і конвертувати файли з його допомогою досить просто. На головній сторінці вибираємо розділ «Конвертор електронних книг», виставляємо формат на виході - FB2 або ePub - і тиснемо кнопку «Почати».

Далі завантажуємо на сервер сервісу вихідний PDF-файл або вказуємо його адресу, якщо він викладений в Інтернеті. При необхідності міняємо назвою електронної книги або її автора, також можемо поставити додаткові настройки конвертації. Тиснемо «Перетворити».

Якщо конвертується великий файл, можна ввести свою адресу електронної пошти, куди прийде посилання на скачування файлу в вихідному форматі після завершення процесу конвертації.

Невеликі ж PDF-файли конвертуються швидко: вже через пару секунд після завантаження PDF-файлу на сервер можемо завантажити вихідний файл FB2 або ePub.

Веб-сервіси на перший погляд можуть здатися найпростішим способом перетворення одних форматів в інші, оскільки немає потреби морочитися з установкою програм на комп'ютер. У той же час робота з конвертацією файлів за допомогою веб-сервісу може за часом надовго затягнутися через існування черги.

Ще кілька недоліків роботи з Online-Convert.Com: в файлах FB2 і ePub на виході, як правило, відсутня зміст книг, не кожен процес конвертації може завершитися успішно, а безкоштовність користування послугами веб-сервісу умовна. Так, без платної підписки конвертувати можна тільки PDF-файли, вага яких не перевищує 100 Мб.

 1. програма Calibre

Безкоштовна програма Calibre конвертування файлів в книжкові формати - зокрема, з PDF в FB2 або ePub - пропонує в якості додаткового функціоналу. Основним же призначенням Calibre є каталогізація електронної бібліотеки користувача. Програма облаштована внутрішньому рідером, можливістю синхронізації бібліотеки з портативними і мобільними пристроями, новинним модулем, пошуком нових електронних книг за спеціальними веб-ресурсів та іншими корисними функціями для справжніх книголюбів.

Відразу при установці програми пропонується вибрати каталог Calibre - папку, де на комп'ютері будуть зберігатися електронні книги.

Відразу при установці програми пропонується вибрати каталог Calibre - папку, де на комп'ютері будуть зберігатися електронні книги

Щоб конвертувати файл з PDF в FB2 або ePub, в головному вікні Calibre тиснемо кнопку «Додати книги» і вибираємо вихідний PDF-файл. Файл з'явиться в списку в центрі вікна програми, тепер тиснемо кнопку «Перетворити книги», потім - «Індивідуальне перетворення».

Файл з'явиться в списку в центрі вікна програми, тепер тиснемо кнопку «Перетворити книги», потім - «Індивідуальне перетворення»

Відкриється форма перетворення, де в правому верхньому куті необхідно вибрати формат - в нашому випадку FB2 або ePub - і при необхідності заповнити поля нижче.

Відкриється форма перетворення, де в правому верхньому куті необхідно вибрати формат - в нашому випадку FB2 або ePub - і при необхідності заповнити поля нижче

При бажанні в формі перетворення можна виставити інші параметри, наприклад, у вкладці «Налаштування сторінки» в профілі виведення вказати конкретний пристрій - рідер або планшет.

При бажанні в формі перетворення можна виставити інші параметри, наприклад, у вкладці «Налаштування сторінки» в профілі виведення вказати конкретний пристрій - рідер або планшет

Любителям структурованих книг в допомогу опція примусової генерації змісту у вкладці «Зміст». Для старту процесу конвертації тиснемо «Ок».

Для старту процесу конвертації тиснемо «Ок»

Програма Calibre не обмежена роботою лише з одним документом, конвертація файлів можливо в пакетному режимі. Хід конвертації можна переглянути, натиснувши кнопку «Завдання».

Хід конвертації можна переглянути, натиснувши кнопку «Завдання»

По завершенні операції перетворені електронні книги автоматично з'являться в бібліотеці Calibre - і в вихідному форматі PDF, і в форматі на виході FB2 або ePub.

По завершенні операції перетворені електронні книги автоматично з'являться в бібліотеці Calibre - і в вихідному форматі PDF, і в форматі на виході FB2 або ePub

Завантажити програму Calibre можна на сайті розробника ( http://calibre-ebook.com/download ).

На противагу такому перевазі конвертації з PDF в FB2 або ePub двома розглянутими вище способами, як безкоштовність, на жаль, доведеться протиставити якість файлів на виході. Не всі сторінки можуть бути переведені в текстовий формат, окремими шматками в книгах можуть раз у раз будуть з'являтися зображення сторінок. Не завжди навіть програмі Calibre вдасться сформувати зміст в електронних книгах формату FB2.

 1. Програма ABBYY PDF Transformer +

Компанія ABBYY, відома багатьом користувачам по програмному продукту ABBYY FineReader для розпізнавання тексту, як ніхто інший знає про те, як краще перетворювати справжні відскановані книги з файлів PDF в текстові формати. У програмі ABBYY PDF Transformer + об'єднаний різний інструментарій для редагування PDF-файлів, включаючи його перетворення в інші формати, зокрема, в електронні книги FB2 і ePub.

ABBYY PDF Transformer + - платний продукт, і варто програма 3890 руб. На сайті розробника ( http://www.abbyy.ru/pdftransformer ) Представлена ознайомлювальна версія, в якій можна безкоштовно використовувати функціонал програми протягом 30 днів, правда, з серйозним обмеженням при конвертації - не більше 100 сторінок. Проте, з усіх розглянутих вище способів перетворення файлів з PDF в FB2 або ePub програма ABBYY PDF Transformer + може запропонувати найкращу якість конвертації.

Після запуску програми функцію конвертації файлів PDF і вибір вихідних форматів побачимо відразу ж в головному вікні. Вибираємо потрібний формат - FB2 або ePub.

Далі автоматично з'явиться вікно провідника для вибору вихідного файлу PDF.

У невеликому віконці параметрів майбутньої електронної книги можемо вказати її назву і автора.

По завершенні процесу перетворення програма видасть форму збереження файлу на виході.

Кнопки конвертації також доступні у вікні програми при відкритті файлів PDF.

Як конвертувати документи PDF у формати електронних книг FB2 і ePub

Б Ольша частина книг і журналів в Інтернеті можна скачати в PDF - універсальний форматі, який можна відкрити на будь-якому комп'ютерному пристрої, в будь-деськтопной операційній системі навіть звичайним браузером. Формат PDF дозволяє створити в електронному вигляді точну копію реальної книги з друкарським оформленням та ілюстраціями. Матеріал книги в PDF-документ при бажанні автора може бути захищений від копіювання.


А ось файли в форматах електронних книг FB2 або ePub в Інтернеті викладені рідше.

 1. PDF vs FB2 і ePub

Незважаючи на універсальність PDF, в зручності використання він поступається форматам FB2 або ePub. Так, останні більш функціональні і більш легковажні в порівнянні з PDF. Деякі мобільні пристрої можуть підтримувати читання електронних книг тільки в форматі ePub, що не вміючи відтворювати ні PDF, ні будь-які інші формати документів. З проблемою читання електронних книг в PDF можуть зіткнутися користувачі бюджетних рідерів зі слабким процесором. Такі можуть підтримувати відтворення PDF згідно з технічними характеристиками, однак на практиці робота буде неможлива через постійні підписань і гальмувань. Так що там бюджетні рідери, PDF-документ, в якому більше 500 сторінок, може подвисать навіть на комп'ютері, якщо у того слабке «залізо».

Не всі програмні рідери можуть працювати з PDF. Наприклад, функціональні Windows-читалки CoolReader і ICE Book Reader, які підтримують можливість озвучування тексту комп'ютерним голосом за допомогою голосових движків, працюють тільки з текстовими форматами.

І FB2, і ePub - це формати електронних книг

І FB2, і ePub - це формати електронних книг

Це компактні текстові файли з розміткою і структурою. Наявність змісту, можливість переходити на потрібні глави - важливі переваги книг FB2 і ePub перед документами PDF. Формат ePub важче FB2, оскільки підтримує складну верстку і ілюстрацію більш якісними зображеннями. Тоді як FB2 більш легкий, але і відображає ілюстраційні матеріали в гіршій якості. Ці два формати також відрізняються захистом від копіювання. Якщо матеріали в книгах FB2 можна копіювати без будь-яких перешкод, то книги ePub від копіювання можуть бути захищені. Формат ePub поширений в країнах Заходу. Довгий час на просторах Рунета він не був відомий, та й зараз популярним його назвати не можна. З цих двох форматів велика частина книг російською мовою представлена ​​в FB2.

Якщо є цікава книга в PDF-файлі, це ще не означає, що її не можна прочитати за допомогою рідера, що працює тільки з форматами електронних книг. Файл PDF можна конвертувати в FB2 або ePub. Нижче розглянемо три способи, як це зробити.

 1. Веб-сервіс Online-Convert.Com

Online-Convert.Com ( http://www.online-convert.com/ru ) - не єдиний веб-сервіс, який пропонує в онлайн-режимі конвертування файлів з одних форматів в інші, але обраний саме він через популярність і юзабельності. Сайт має русифікований і зрозумілий ітерфейс, і конвертувати файли з його допомогою досить просто. На головній сторінці вибираємо розділ «Конвертор електронних книг», виставляємо формат на виході - FB2 або ePub - і тиснемо кнопку «Почати».

Далі завантажуємо на сервер сервісу вихідний PDF-файл або вказуємо його адресу, якщо він викладений в Інтернеті. При необхідності міняємо назвою електронної книги або її автора, також можемо поставити додаткові настройки конвертації. Тиснемо «Перетворити».

Якщо конвертується великий файл, можна ввести свою адресу електронної пошти, куди прийде посилання на скачування файлу в вихідному форматі після завершення процесу конвертації.

Невеликі ж PDF-файли конвертуються швидко: вже через пару секунд після завантаження PDF-файлу на сервер можемо завантажити вихідний файл FB2 або ePub.

Веб-сервіси на перший погляд можуть здатися найпростішим способом перетворення одних форматів в інші, оскільки немає потреби морочитися з установкою програм на комп'ютер. У той же час робота з конвертацією файлів за допомогою веб-сервісу може за часом надовго затягнутися через існування черги.

Ще кілька недоліків роботи з Online-Convert.Com: в файлах FB2 і ePub на виході, як правило, відсутня зміст книг, не кожен процес конвертації може завершитися успішно, а безкоштовність користування послугами веб-сервісу умовна. Так, без платної підписки конвертувати можна тільки PDF-файли, вага яких не перевищує 100 Мб.

 1. програма Calibre

Безкоштовна програма Calibre конвертування файлів в книжкові формати - зокрема, з PDF в FB2 або ePub - пропонує в якості додаткового функціоналу. Основним же призначенням Calibre є каталогізація електронної бібліотеки користувача. Програма облаштована внутрішньому рідером, можливістю синхронізації бібліотеки з портативними і мобільними пристроями, новинним модулем, пошуком нових електронних книг за спеціальними веб-ресурсів та іншими корисними функціями для справжніх книголюбів.

Відразу при установці програми пропонується вибрати каталог Calibre - папку, де на комп'ютері будуть зберігатися електронні книги.

Відразу при установці програми пропонується вибрати каталог Calibre - папку, де на комп'ютері будуть зберігатися електронні книги

Щоб конвертувати файл з PDF в FB2 або ePub, в головному вікні Calibre тиснемо кнопку «Додати книги» і вибираємо вихідний PDF-файл. Файл з'явиться в списку в центрі вікна програми, тепер тиснемо кнопку «Перетворити книги», потім - «Індивідуальне перетворення».

Файл з'явиться в списку в центрі вікна програми, тепер тиснемо кнопку «Перетворити книги», потім - «Індивідуальне перетворення»

Відкриється форма перетворення, де в правому верхньому куті необхідно вибрати формат - в нашому випадку FB2 або ePub - і при необхідності заповнити поля нижче.

Відкриється форма перетворення, де в правому верхньому куті необхідно вибрати формат - в нашому випадку FB2 або ePub - і при необхідності заповнити поля нижче

При бажанні в формі перетворення можна виставити інші параметри, наприклад, у вкладці «Налаштування сторінки» в профілі виведення вказати конкретний пристрій - рідер або планшет.

При бажанні в формі перетворення можна виставити інші параметри, наприклад, у вкладці «Налаштування сторінки» в профілі виведення вказати конкретний пристрій - рідер або планшет

Любителям структурованих книг в допомогу опція примусової генерації змісту у вкладці «Зміст». Для старту процесу конвертації тиснемо «Ок».

Для старту процесу конвертації тиснемо «Ок»

Програма Calibre не обмежена роботою лише з одним документом, конвертація файлів можливо в пакетному режимі. Хід конвертації можна переглянути, натиснувши кнопку «Завдання».

Хід конвертації можна переглянути, натиснувши кнопку «Завдання»

По завершенні операції перетворені електронні книги автоматично з'являться в бібліотеці Calibre - і в вихідному форматі PDF, і в форматі на виході FB2 або ePub.

По завершенні операції перетворені електронні книги автоматично з'являться в бібліотеці Calibre - і в вихідному форматі PDF, і в форматі на виході FB2 або ePub

Завантажити програму Calibre можна на сайті розробника ( http://calibre-ebook.com/download ).

На противагу такому перевазі конвертації з PDF в FB2 або ePub двома розглянутими вище способами, як безкоштовність, на жаль, доведеться протиставити якість файлів на виході. Не всі сторінки можуть бути переведені в текстовий формат, окремими шматками в книгах можуть раз у раз будуть з'являтися зображення сторінок. Не завжди навіть програмі Calibre вдасться сформувати зміст в електронних книгах формату FB2.

 1. Програма ABBYY PDF Transformer +

Компанія ABBYY, відома багатьом користувачам по програмному продукту ABBYY FineReader для розпізнавання тексту, як ніхто інший знає про те, як краще перетворювати справжні відскановані книги з файлів PDF в текстові формати. У програмі ABBYY PDF Transformer + об'єднаний різний інструментарій для редагування PDF-файлів, включаючи його перетворення в інші формати, зокрема, в електронні книги FB2 і ePub.

ABBYY PDF Transformer + - платний продукт, і варто програма 3890 руб. На сайті розробника ( http://www.abbyy.ru/pdftransformer ) Представлена ознайомлювальна версія, в якій можна безкоштовно використовувати функціонал програми протягом 30 днів, правда, з серйозним обмеженням при конвертації - не більше 100 сторінок. Проте, з усіх розглянутих вище способів перетворення файлів з PDF в FB2 або ePub програма ABBYY PDF Transformer + може запропонувати найкращу якість конвертації.

Після запуску програми функцію конвертації файлів PDF і вибір вихідних форматів побачимо відразу ж в головному вікні. Вибираємо потрібний формат - FB2 або ePub.

Далі автоматично з'явиться вікно провідника для вибору вихідного файлу PDF.

У невеликому віконці параметрів майбутньої електронної книги можемо вказати її назву і автора.

По завершенні процесу перетворення програма видасть форму збереження файлу на виході.

Кнопки конвертації також доступні у вікні програми при відкритті файлів PDF.

Як конвертувати документи PDF у формати електронних книг FB2 і ePub

Б Ольша частина книг і журналів в Інтернеті можна скачати в PDF - універсальний форматі, який можна відкрити на будь-якому комп'ютерному пристрої, в будь-деськтопной операційній системі навіть звичайним браузером. Формат PDF дозволяє створити в електронному вигляді точну копію реальної книги з друкарським оформленням та ілюстраціями. Матеріал книги в PDF-документ при бажанні автора може бути захищений від копіювання.


А ось файли в форматах електронних книг FB2 або ePub в Інтернеті викладені рідше.

 1. PDF vs FB2 і ePub

Незважаючи на універсальність PDF, в зручності використання він поступається форматам FB2 або ePub. Так, останні більш функціональні і більш легковажні в порівнянні з PDF. Деякі мобільні пристрої можуть підтримувати читання електронних книг тільки в форматі ePub, що не вміючи відтворювати ні PDF, ні будь-які інші формати документів. З проблемою читання електронних книг в PDF можуть зіткнутися користувачі бюджетних рідерів зі слабким процесором. Такі можуть підтримувати відтворення PDF згідно з технічними характеристиками, однак на практиці робота буде неможлива через постійні підписань і гальмувань. Так що там бюджетні рідери, PDF-документ, в якому більше 500 сторінок, може подвисать навіть на комп'ютері, якщо у того слабке «залізо».

Не всі програмні рідери можуть працювати з PDF. Наприклад, функціональні Windows-читалки CoolReader і ICE Book Reader, які підтримують можливість озвучування тексту комп'ютерним голосом за допомогою голосових движків, працюють тільки з текстовими форматами.

І FB2, і ePub - це формати електронних книг

І FB2, і ePub - це формати електронних книг

Це компактні текстові файли з розміткою і структурою. Наявність змісту, можливість переходити на потрібні глави - важливі переваги книг FB2 і ePub перед документами PDF. Формат ePub важче FB2, оскільки підтримує складну верстку і ілюстрацію більш якісними зображеннями. Тоді як FB2 більш легкий, але і відображає ілюстраційні матеріали в гіршій якості. Ці два формати також відрізняються захистом від копіювання. Якщо матеріали в книгах FB2 можна копіювати без будь-яких перешкод, то книги ePub від копіювання можуть бути захищені. Формат ePub поширений в країнах Заходу. Довгий час на просторах Рунета він не був відомий, та й зараз популярним його назвати не можна. З цих двох форматів велика частина книг російською мовою представлена ​​в FB2.

Якщо є цікава книга в PDF-файлі, це ще не означає, що її не можна прочитати за допомогою рідера, що працює тільки з форматами електронних книг. Файл PDF можна конвертувати в FB2 або ePub. Нижче розглянемо три способи, як це зробити.

 1. Веб-сервіс Online-Convert.Com

Online-Convert.Com ( http://www.online-convert.com/ru ) - не єдиний веб-сервіс, який пропонує в онлайн-режимі конвертування файлів з одних форматів в інші, але обраний саме він через популярність і юзабельності. Сайт має русифікований і зрозумілий ітерфейс, і конвертувати файли з його допомогою досить просто. На головній сторінці вибираємо розділ «Конвертор електронних книг», виставляємо формат на виході - FB2 або ePub - і тиснемо кнопку «Почати».

Далі завантажуємо на сервер сервісу вихідний PDF-файл або вказуємо його адресу, якщо він викладений в Інтернеті. При необхідності міняємо назвою електронної книги або її автора, також можемо поставити додаткові настройки конвертації. Тиснемо «Перетворити».

Якщо конвертується великий файл, можна ввести свою адресу електронної пошти, куди прийде посилання на скачування файлу в вихідному форматі після завершення процесу конвертації.

Невеликі ж PDF-файли конвертуються швидко: вже через пару секунд після завантаження PDF-файлу на сервер можемо завантажити вихідний файл FB2 або ePub.

Веб-сервіси на перший погляд можуть здатися найпростішим способом перетворення одних форматів в інші, оскільки немає потреби морочитися з установкою програм на комп'ютер. У той же час робота з конвертацією файлів за допомогою веб-сервісу може за часом надовго затягнутися через існування черги.

Ще кілька недоліків роботи з Online-Convert.Com: в файлах FB2 і ePub на виході, як правило, відсутня зміст книг, не кожен процес конвертації може завершитися успішно, а безкоштовність користування послугами веб-сервісу умовна. Так, без платної підписки конвертувати можна тільки PDF-файли, вага яких не перевищує 100 Мб.

 1. програма Calibre

Безкоштовна програма Calibre конвертування файлів в книжкові формати - зокрема, з PDF в FB2 або ePub - пропонує в якості додаткового функціоналу. Основним же призначенням Calibre є каталогізація електронної бібліотеки користувача. Програма облаштована внутрішньому рідером, можливістю синхронізації бібліотеки з портативними і мобільними пристроями, новинним модулем, пошуком нових електронних книг за спеціальними веб-ресурсів та іншими корисними функціями для справжніх книголюбів.

Відразу при установці програми пропонується вибрати каталог Calibre - папку, де на комп'ютері будуть зберігатися електронні книги.

Відразу при установці програми пропонується вибрати каталог Calibre - папку, де на комп'ютері будуть зберігатися електронні книги

Щоб конвертувати файл з PDF в FB2 або ePub, в головному вікні Calibre тиснемо кнопку «Додати книги» і вибираємо вихідний PDF-файл. Файл з'явиться в списку в центрі вікна програми, тепер тиснемо кнопку «Перетворити книги», потім - «Індивідуальне перетворення».

Файл з'явиться в списку в центрі вікна програми, тепер тиснемо кнопку «Перетворити книги», потім - «Індивідуальне перетворення»

Відкриється форма перетворення, де в правому верхньому куті необхідно вибрати формат - в нашому випадку FB2 або ePub - і при необхідності заповнити поля нижче.

Відкриється форма перетворення, де в правому верхньому куті необхідно вибрати формат - в нашому випадку FB2 або ePub - і при необхідності заповнити поля нижче

При бажанні в формі перетворення можна виставити інші параметри, наприклад, у вкладці «Налаштування сторінки» в профілі виведення вказати конкретний пристрій - рідер або планшет.

При бажанні в формі перетворення можна виставити інші параметри, наприклад, у вкладці «Налаштування сторінки» в профілі виведення вказати конкретний пристрій - рідер або планшет

Любителям структурованих книг в допомогу опція примусової генерації змісту у вкладці «Зміст». Для старту процесу конвертації тиснемо «Ок».

Для старту процесу конвертації тиснемо «Ок»

Програма Calibre не обмежена роботою лише з одним документом, конвертація файлів можливо в пакетному режимі. Хід конвертації можна переглянути, натиснувши кнопку «Завдання».

Хід конвертації можна переглянути, натиснувши кнопку «Завдання»

По завершенні операції перетворені електронні книги автоматично з'являться в бібліотеці Calibre - і в вихідному форматі PDF, і в форматі на виході FB2 або ePub.

По завершенні операції перетворені електронні книги автоматично з'являться в бібліотеці Calibre - і в вихідному форматі PDF, і в форматі на виході FB2 або ePub

Завантажити програму Calibre можна на сайті розробника ( http://calibre-ebook.com/download ).

На противагу такому перевазі конвертації з PDF в FB2 або ePub двома розглянутими вище способами, як безкоштовність, на жаль, доведеться протиставити якість файлів на виході. Не всі сторінки можуть бути переведені в текстовий формат, окремими шматками в книгах можуть раз у раз будуть з'являтися зображення сторінок. Не завжди навіть програмі Calibre вдасться сформувати зміст в електронних книгах формату FB2.

 1. Програма ABBYY PDF Transformer +

Компанія ABBYY, відома багатьом користувачам по програмному продукту ABBYY FineReader для розпізнавання тексту, як ніхто інший знає про те, як краще перетворювати справжні відскановані книги з файлів PDF в текстові формати. У програмі ABBYY PDF Transformer + об'єднаний різний інструментарій для редагування PDF-файлів, включаючи його перетворення в інші формати, зокрема, в електронні книги FB2 і ePub.

ABBYY PDF Transformer + - платний продукт, і варто програма 3890 руб. На сайті розробника ( http://www.abbyy.ru/pdftransformer ) Представлена ознайомлювальна версія, в якій можна безкоштовно використовувати функціонал програми протягом 30 днів, правда, з серйозним обмеженням при конвертації - не більше 100 сторінок. Проте, з усіх розглянутих вище способів перетворення файлів з PDF в FB2 або ePub програма ABBYY PDF Transformer + може запропонувати найкращу якість конвертації.

Після запуску програми функцію конвертації файлів PDF і вибір вихідних форматів побачимо відразу ж в головному вікні. Вибираємо потрібний формат - FB2 або ePub.

Далі автоматично з'явиться вікно провідника для вибору вихідного файлу PDF.

У невеликому віконці параметрів майбутньої електронної книги можемо вказати її назву і автора.

По завершенні процесу перетворення програма видасть форму збереження файлу на виході.

Кнопки конвертації також доступні у вікні програми при відкритті файлів PDF.

Кнопки конвертації також доступні у вікні програми при відкритті файлів PDF

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: