Новости

З чого почати свій бізнес? Як почати свою справу з нуля і без грошей?

 1. Як почати бізнес з нуля: формуємо ідею?
 2. З чого почати малий бізнес?
 3. Як почати бізнес без грошей?
 4. Як створити бізнес план?
 5. Що важливо врахувати при створенні свого бізнесу?

«З чого почати свій бізнес?» - це питання задають собі всі, хто раптом вирішив почати своє життя заново і працювати на себе. Дійсно, найважче - це саме почати, зробити перші кроки на шляху до наміченої мети. У цій статті ми поговоримо про те, які документи необхідно оформити при створенні бізнесу і яке діло можна організувати за відсутності початкового капіталу.

Як почати бізнес з нуля: формуємо ідею?

З чого почати малий бізнес?

Як почати бізнес без грошей?

Як створити бізнес-план?

Що важливо врахувати при створенні свого бізнесу?

Як почати бізнес з нуля: формуємо ідею?

Як почати бізнес з нуля: формуємо ідею

Вирішуючи питання, з чого почати бізнес, перш за все, потрібно сконцентрувати всі свої сили і творчий потенціал на розробці ідеї. Ідея, по суті своїй, - це ваше бажання, яке поступово перетвориться в ціль. Грубо кажучи, необхідно зрозуміти, чим ви хочете займатися, в яку сферу діяльності кинете всі свої сили. Тобто визначитися: який бізнес розпочати.

Ситуація дещо ускладнюється, якщо ви вирішуєте, як створити бізнес з нуля. У цьому випадку ваша ідея повинна відповідати не тільки вашим бажанням і здібностям до певного виду діяльності, а й бути вам по кишені. А також у вас має бути присутня певна частка організаторських здібностей.

Отже, з чого починати свій бізнес? З формування чіткої мети - чим, як і де ви будете займатися; з прийняття остаточного рішення щодо того, який бізнес розпочати. Від того, наскільки повно і чітко ви будете собі це уявляти, залежать ваші подальші дії, в тому числі, і по реєстрації своєї діяльності в уповноважених державних органах. Пояснюємо чому.

Ні для кого не секрет, що вся підприємницька діяльність в нашій країні повинна відбуватися тільки після реєстрації. Зареєструватися можна в якості юридичної особи або індивідуального підприємця. Не варто халатно ставитися до вирішення цього питання, так як певна форма реєстрації найуспішніше відповідає виконанню певних функцій.

Так, наприклад, якщо вами планується відкриття невеликого бізнесу з надання побутових послуг населенню, що не вимагають сертифікації або ліцензування, і його метою є задоволення ваших особистих фінансових потреб (припустимо - отримання певної суми коштів для життя), тоді для вас буде простіше оформитися в якості індивідуального підприємця. Тим самим, вдасться не ускладнити собі життя звітністю, підготовкою додаткових документів або створенням спеціальних умов здійснення діяльності. Може йтися про ремонт одягу, послуги майстра манікюру і педикюру і т. П.

Якщо ж в перспективі вас чекає досить великий бізнес, який ви плануєте постійно розвивати, просувати в різних напрямках, організувати цілу мережу, то, звичайно, без створення юридичної особи не обійтися.

При цьому потрібно враховувати і встановлену законом міру відповідальності юридичних осіб і індивідуальних підприємців. Засновники юридичної особи відповідають за своїми зобов'язаннями (боргами) своїм майном в розмірі внесених ними часткою. А ось індивідуальний підприємець відповідає за борги всім наявним у нього майном. Однак потрібно пам'ятати, що при порушеннях адміністративного законодавства розмір санкцій для юридичних осіб завжди вище, ніж для підприємців.

Слід також враховувати, що юридичні особи бувають різними. Найбільш поширеними і зручними для роботи на сьогоднішній день є товариства з обмеженою відповідальністю. Хоча це, знову ж таки, все залежить від цілей, які переслідує ваша організація.

З чого почати малий бізнес?

З чого почати свій бізнес, якщо з ідеєю ви вже визначилися? Саме час зайнятися підготовкою документів на реєстрацію. Залежно від того яку форму реєстрації ви виберете, вам буде потрібно різний комплект документів. Наприклад, його говорити про те, з чого починати свій бізнес індивідуальному підприємцеві, то потрібно зібрати наступний пакет документів:

Не знаєте свої права?

Підпишіться на розсилку Народний Советнік'.
Безкоштовно, хвилина на прочитання, 1 раз в тиждень.

 1. Заява до податкового органу за встановленою формою, завірену у нотаріуса.
 2. Документ, що підтверджує сплату державного мита за реєстрацію ВП.
 3. Копія паспорта (зараз роблять копії всіх сторінок паспорта, при цьому копія також завіряється у нотаріуса).
 4. Найкраще відразу ж подати заяву про вибір системи оподаткування.

Зібравши всі зазначені папери, вам буде потрібно відправитися в податкову службу за місцем свого проживання і здати їх. При цьому офіційні папери, що підтверджують вашу реєстрацію, будуть видані через 5 днів після подачі комплекту документів до інспекції (Детальніше див .: Як відкрити ІП (покрокова інструкція)? Реєстрація ІП в 2017-2018 році ).

З чого почати свій бізнес, якщо ви вирішили реєструвати юридичну особу, наприклад, товариство з обмеженою відповідальністю? Так само збираємо документи:

 1. Заява встановленої форми на реєстрацію юридичної особи.
 2. Статут.
 3. Документ, що підтверджує сплату державного мита.
 4. Протокол (рішення) про заснування.
 5. Заява на видачу копії статуту та квитанція про сплату державного мита за видачу копії.

Як почати бізнес без грошей?

Після запитання «Як розпочати свою справу?» Найпопулярнішим є ще один: «З чого почати свою справу?». Повірте, без грошей почати бізнес можливо. Успішні нині бізнесмени, даючи поради щодо того, як створити свій бізнес без початкового капіталу, відповідають, що в цьому випадку ідеально підходить сфера послуг. Послуги можуть бути будь-якими. Єдиний нюанс: повинна бути можливість придбання за рахунок замовника витратних матеріалів (тобто надання послуги доводиться на якийсь момент в майбутньому, вже після укладення договору надання послуг і отримання авансу, або витратні матеріали надаються замовником), або ж витратні матеріали повинні бути доступні за ціною бізнесмену.

Прикладом першого випадку може служити майстерня з виготовлення меблів: замовник заплатив аванс, на який можна купити необхідні для роботи матеріали. Приклад для другого випадку - в'язання на замовлення.

З чого почати свій бізнес, якщо і мінімального капіталу немає? Як варіант можна звернутися в банк за видачею кредиту. До речі, багато кредитних організацій розробляють спеціальні програми для тих, хто хоче відкрити свою справу. Можна також спробувати знайти інвесторів. Звучить, звичайно, фантастично, але, як це не дивно, таке цілком можливо. Наприклад, якщо ви надаєте послуги з ремонту та пошиття одягу зі шкіри та хутра, а сусіднє ательє з пошиття одягу не робить аналогічних послуг, то ви можете об'єднатися з ним. Для ательє це буде вигідно в плані залучення клієнтів і розширення сфери послуг, що надаються, а також отримання з вас орендної плати. А ви зможете домовитися про відстрочку першого орендного платежу або навіть користуватися обладнанням майстерні, поки не придбаєте власного.

Хорошим варіантом власної справи, коли ви не знаєте, з чого починати свій бізнес, і грошей на його відкриття у вас немає, може бути виконання ремонтних робіт або робіт по виготовленню меблів. В даних випадках все матеріали ви зможете купити за рахунок замовника. За його ж рахунок можна купити деякі необхідні інструменти, вартість яких потім буде вирахувана з вашого винагороди.

Якщо з виконанням будь-яких робіт або наданням послуг у вас не виходить, то одним з варіантів може стати торгівля. Більшість постачальників готові надати відстрочку платежу або віддати товар на реалізацію. Тобто товар вам привезуть, а заплатити за нього можна буде пізніше. Головне, щоб товар був затребуваним, і ви встигли продати його до того, як підійде час розплачуватися з постачальником.

До речі, заощадити можна і на рекламі. Практично завжди новачків в бізнесі рятує «сарафанне радіо». Ще одним способом економії на рекламі є поширення інформації про себе через компанії, які надають пов'язані з вашою діяльністю послуги. Наприклад, якщо ви майстер манікюру, то цілком можете покласти свої візитки в найближчій перукарні або в магазині косметики.

Як створити бізнес план?

Ще одним важливим аспектом при розгляді питання «З чого почати свій бізнес?» Є складання бізнес-плану. Чимало бізнесменів нехтують його складанням, вважаючи це марною тратою часу і сил. Насправді, запорукою будь-якого успішного підприємства є грамотне планування.

Як створити бізнес-план? Бізнес-план - це, по суті, програма того, як ви плануєте втілити в життя задумане. Що включає в себе програма по його створенню?

 • Плановані капіталовкладення з урахуванням реальної вартості оренди; придбання необхідних матеріалів і устаткування; витрати на залучення робочої сили (якщо ви плануєте наймати додаткових працівників, а не обмежуватися власними силами); енерговитрати і т. п.
 • У проекті повинні прораховуватимуться можливі прибутки з урахуванням особливостей ринку у вашій місцевості, рівня цін на аналогічні товари і послуги.
 • Термін окупності підприємства з обов'язковим урахуванням джерела фінансування. Якщо ви, не знаючи, з чого почати свій бізнес, взяли позикові кошти у банку, то в бізнес-плані слід відобразити не тільки взяту суму, але також щомісячний платіж, розмір сплачуваних відсотків і джерела грошових коштів для погашення позики.
 • Не забудьте також включити в бізнес-план витрати на «розкрутку» вашого бізнесу, якщо такі плануються. Наприклад, на рекламу, відкриття додаткових структурних підрозділів, виготовлення інформаційних конструкцій і т. П.

Що важливо врахувати при створенні свого бізнесу?

Пам'ятайте про те, що найкращою відповіддю на питання «З чого почати свій бізнес?» - це навчитися робити щось краще за інших. Який би вид діяльності ви не вибрали для себе, найголовніше, щоб ви це робили легко і впевнено, а робота доставляла вам задоволення. Тоді ви досягнете в своїй справі певних висот. Вкладайте кошти у свою освіту і відвідування різноманітних майстер-класів. Все це окупається в найкоротші терміни.

Не забувайте про комфорт для своїх потенційних клієнтів. Не скупіться надавати додаткові послуги і робити подарунки. Так, наприклад, зовсім не зайвим під час педикюру буде пригостити гостя чашкою ароматного чаю. Або після пошиття сукні надайте знижку на наступну послугу. Це дозволить не тільки простимулювати клієнта знову повернутися до вас, але і розповісти про вас своїм друзям і рідним.

Якщо ви надаєте будь-які інтелектуальні послуги (наприклад, юридичну допомогу), то непогано виготовити ручки або календарі зі своїм логотипом і дарувати їх своїм клієнтам. Тим більше що такий вид подарунків - це ще й реклама, досить доступна на сьогоднішній день.

Підводячи підсумки вищесказаного, слід сказати, що відповісти однозначно і лаконічно на питання «З чого почати свій бізнес?» Неможливо. Це ціла сукупність необхідних дій, велика праця і відповідальність. Головне - пам'ятати, що гра варта свічок.

Як почати бізнес з нуля: формуємо ідею?
З чого почати малий бізнес?
Як почати бізнес без грошей?
Як створити бізнес план?
Що важливо врахувати при створенні свого бізнесу?
«З чого почати свій бізнес?
Як почати бізнес з нуля: формуємо ідею?
З чого почати малий бізнес?
Як почати бізнес без грошей?
Як створити бізнес-план?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: