Новости

Як примножувати контент на основі опублікованих в минулому статей?

 1. Які статті підходять для того, щоб зробити з них серію публікацій
 2. Як проаналізувати публікації, і знайти кращі теми для нових статей
 3. Як написати нову успішну статтю
 4. підсумки

Всім привіт, друзі і шановні читачі BiznesSystem.ru. Сьогодні я хочу поговорити про таку важливу тему для веб-майстрів, як написання статей. Цей процес займає багато часу у власників сайтів. При цьому, вони ризикують написати не актуальну публікацію, яка викличе відторгнення у аудиторії. Відповідно, час витрачено даремно - конкуренти скористаються цим.

Відповідно, час витрачено даремно - конкуренти скористаються цим

У той же час, блогери знають, які статті привернули найбільше уваги цільової аудиторії. Необхідно зробити з них джерело інших, ще більш цікавих і прибуткових статей.

Які статті підходять для того, щоб зробити з них серію публікацій

Після прочитання серії статей у мене виникає почуття глибокої задоволеності. Це може бути мануал або тематично пов'язана серія. Такі публікації по-окремо виглядають безглуздо, але разом являють собою складові частини одного цілого.

Наприклад, свого часу зачитувався ось цієї чудової статті на Хабрахабр. Я не дуже захоплююся піксель-артом, і з моєю основною діяльністю воно не перегукується, але серія цих публікацій заворожувала.

Давайте оцінимо, які передумови закладені в першій статті (посилання вище), щоб стати основою для багатьох публікацій:

 • початкова мета написання статті - гайд для початківців дизайнерів;
 • відсутня логічна завершеність - після прочитання тільки однієї статті неможливо опанувати мистецтвом піксель-арту;
 • максимальна практична користь в простому і цікавому викладі;
 • успішність публікації - безліч лайків, активне обговорення в коментарях.

Трапляється, відсутні статті, які підпадають під всі ці критерії. Однак, якщо стаття успішна, і складається з практичних кейсів, то невеличкий експеримент їй не зашкодить. Для його проведення слід зробити наступне:

 • проаналізувати публікації на сайті;
 • знайти перспективні ключові слова для подальшого просування;
 • написати пов'язану з початкової статтю.

Як проаналізувати публікації, і знайти кращі теми для нових статей

Для дослідження статей використовуємо сервіс пошукової аналітики Serpstat .

Вводимо адресу домену (я ввів свій, як приклад), і вибираємо пошукову систему. Переходимо в модуль "SEO-аналіз", розділ "Дерево сайту".

Переходимо в модуль SEO-аналіз, розділ Дерево сайту

Під посиланнями на статті представлені запити, за якими сторінка ранжируется в топ-100 пошукової видачі. Копіюємо один з них, і отримуємо все варіації введеного ключа.

Наприклад, моя стаття про заробіток в інтернеті ранжируется по ключовому запиту "халявні гроші". Він високочастотний щодо інших ключових слів, тому використовуємо його для звуження тематики.

Експортуємо отримані фрази в окрему таблицю. Для цього натискаємо на кнопку "Експорт таблиці", і вибираємо відповідний формат.

У моєму прикладі в підібраних фразах присутні ключові слова, за якими початкова стаття не ранжируется в пошуку - "халявні гроші на телефон" і "халявні гроші на webmoney". Ці ключові слова - теми для написання нових статей. Вони за змістом пов'язані з початковою статтею.

Далі, заходимо в розділ "Схожі фрази". Здійснюємо аналогічні дії з пошуку і експорту ключів в таблицю.

Ці ключові фрази синонімічні або за змістом схожі з введеної, тому максимально підходять для нової статті.

Ці ключові фрази синонімічні або за змістом схожі з введеної, тому максимально підходять для нової статті

Також, для пошуку нових тем підходять пошукові підказки. Вони корисні, тому, ними часто користуються.

Переходимо в розділ "Пошукові підказки". У верхньому кутку розташовані найбільш вживані слова, які пов'язані з введенням запитом. Якщо клікнути по одному з них, то побачите всі фрази з цим словом.

Тепер натискаємо кнопку "Тільки питання". Цей розділ - готові теми статей, так як питальна форма заголовка підстьобує читача відкрити статтю повністю.

Питання згруповані по найбільш вживаним питальним словами - як, де, чому, яким?

Питання згруповані по найбільш вживаним питальним словами - як, де, чому, яким

Як написати нову успішну статтю

Тепер необхідно вирішити, як створити чіпляють публікацію. Таку, щоб читачі самі захотіли продовження (для аудиторії з 90-х це почуття - як після перегляду культових фільмів в дитинстві, типу Mortal Combat).

Для цього використовуємо конкурентів. Напевно, простори інтернету затоплені статтями на обрану тему. Необхідно серпстать їх, і вдосконалити.

Вводимо знайдені ключі, і вибираємо пошукову систему. Переходимо в модуль "Аналіз SERP'а", розділ "Топ по фразі". Тут представлені кращі публікації по заданому запиту.

Відкриваємо, аналізуємо, і вибираємо тези для нового матеріалу. За першою посиланням в нашому прикладі ми отримуємо вичерпну інформацію по темі.

Також, для знаходження конкурентів підходить розділ "Динаміка позицій". Він показує, як змінилися позиції в пошуковій видачі тих доменів, які ранжуються в пошуку за вашим запитом.

Слід проаналізувати отриману інформацію. Не завжди зміна позиції пов'язана з публікацією на наш запит.

Не завжди зміна позиції пов'язана з публікацією на наш запит

підсумки

Серія публікацій на цікаву тему не тільки позитивно впливає на репутацію блогера, але і приносить додаткові дивіденди у вигляді збільшення трафіку. Причому, джерелом такої серії є напрацьований раніше пул статей, що є в розпорядженні сайту.

В першу чергу, необхідно вибрати успішну статтю, яка підходить по ряду критеріїв.

Після цього знаходимо ключові запити, за якими ранжируется дана стаття в пошуку. З них вибираємо найбільш перспективні, і шукаємо схожі за змістом ключові слова. Такі ключові фрази синонимичного характеру - основа нової публікації.

Запозичуємо кращий досвід конкурентів, які писали статті на аналогічні теми. Для цього аналізуємо динаміку позицій суперників в SERP.

Таким чином, отримуємо кращий контент для створення серії статей. Дякую за увагу, і до нових зустрічей!

Питання згруповані по найбільш вживаним питальним словами - як, де, чому, яким?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: