Новости

Як скласти семантичне ядро ​​сайту (онлайн безкоштовно)

 1. 1. Семантичне ядро: що це таке?
 2. 2. Як скласти семантичне ядро
 3. 2.2 Етапи створення семантичного ядра
 4. 2.3 Часті помилки, що виникають при складанні СЯ
 5. 3. Безкоштовні способи складання семантичного ядра
 6. 3.1 Яндекс.Вордстат
 7. 3.2 Google.Adwords
 8. 3.3 Rambler.Adstat
 9. 3.4 Вебеффектор
 10. 3.5 Аналіз конкурентів
 11. 4. Платні способи складання семантичного ядра

Найважливіший етап внутрішньої оптимізації - це створення семантичного ядра сайту. Семантичне ядро ​​(СЯ) - це група цільових запитів, які вводять користувачі в рядки пошуку Рамблера, Гугла, Яндекса і інших пошукових систем. Ці ключові запити повинні відображати тематику сайту, тобто відповідати на питання «про що цей сайт?». Пошукове просування починається якраз з створення семантичної складової вашого сайту, тому що СЯ - це ваш план, якого потрібно триматися.

Дана стаття присвячена саме створення правильного, грамотного (з точки зору СЕО) семантичного ядра, яке підійде вашому сайту і допоможе в його просуванні Дана стаття присвячена саме створення правильного, грамотного (з точки зору СЕО) семантичного ядра, яке підійде вашому сайту і допоможе в його просуванні. Неправильно складене семантичне ядро - запорука безуспішних спроб розкрутити сайт в пошукових системах.

1. Семантичне ядро: що це таке?

Що ж це за семантичне ядро ​​і для чого воно потрібне? Як я вже згадував, СЯ вашого сайту - це список ключових запитів, які характеризують тематику вашого сайту. Наприклад, мій сайт присвячений блоговеденія - з огляду на це, я вибираю такі ключові слова:

Це лише мала частина семантичного ядра, тому що насправді воно дуже велике, а що входять до нього слів дуже багато. Наприклад, величезні сайти з тисячами сторінок мають семантичне ядро ​​розміром в 2-3 тисячі слів! І чим більше сайт, тим більше список запитів.

Як бачите, я вибираю словосполучення не випадково - вони відмінно характеризують мій блог і його тематичну спрямованість. Крім цього, ці пошукові запити часто набирають користувачі в Яндексі і Гуглі, а значить, вони будуть приходити на мій сайт. Причому я підібрав такі словосполучення, за якими мій блог здатний конкурувати з іншими схожими на мій блогами. Тобто можна зробити кілька висновків про те, що пошукові запити:

 • повинні приводити відвідувачів на сайт з пошукових систем;
 • не повинні бути високо конкурентними (про це трохи нижче);
 • зобов'язані характеризувати тематику сайту.

Крім того семантичне ядро ​​може використовуватися при внутрішньої оптимізації, а точніше - внутрішньої перелинковке. Внутрішня перелінковка - це зв'язування сторінок одного сайту між собою за допомогою посилань, тобто з одних сторінок сайту посилання ведуть на інші сторінки цього ж сайту. Так от якщо в якості тексту посилання буде використовуватися якийсь запит з семантичного ядра, то це допоможе на етапі просування.

Крім цього семантичне ядро ​​сайту допомагає і при зовнішньої оптимізації (покупці постових і посилань). Знову ж таки, вибираючи в якості тексту посилання пошуковий запит з СЯ, ви значно підвищуєте ефект зовнішньої оптимізації.

Тепер стає зрозуміло, що семантичне ядро ​​призводить нових відвідувачів на ваш сайт з пошукових систем, а чим більше відвідувачів - тим вище траст сайту . А як відомо, трафік (відвідувачі) з пошукових систем стабільний, тому займатися СЕО (пошуковим просуванням) потрібно обов'язково! А якщо це так, то пора дізнатися, як же скласти семантичне ядро ​​для свого сайту.

2. Як скласти семантичне ядро

2.1 Поняття частотності і конкурентності запитів

Перш ніж перейти до способів складання семантичного ядра, потрібно познайомитися з деякими базовими поняттями, без яких - нікуди! Поставтеся серйозно до цього, адже від цього, можливо, буде залежати доля вашого сайту

Всі пошукові запити, які користувачі вводять в пошукові системи, умовно діляться на:

 • Високочастотні (ВЧ)
 • Середньочастотні (СЧ)
 • Низькочастотні (НЧ)

Запит прийняти відносити в ту чи іншу групу в залежності від того, як часто його набирають користувачі. Однак строгих меж, що відокремлюють ВЧ, СЧ і НЧ між собою - не існує, вони дуже умовні. Причому вони можуть залежати від тематики сайту і деяких інших параметрів. Але ми будемо вважати низькочастотними запитами ті, які набираються раз 500-700 / місяць; середньочастотними - 1-2 тис. / місяць; високочастотними - більше 2 тис. / місяць.

Але складати семантичне ядро, грунтуючись лише на критерії частотності запитів, не можна Але складати семантичне ядро, грунтуючись лише на критерії частотності запитів, не можна. Варто ще дізнатися, наскільки конкурентний той чи інший ключовий запит, тобто як складно буде просунутися по ньому в ТОП пошукових систем. Введемо ще одне поняття, поділ запитів по конкурентності:

 • Високо конкурентні (ВК)
 • Середньо конкурентні (СК)
 • Низько конкурентні (НК)

Найчастіше для спрощення вебмастера вважають Високочастотні запити високо конкурентними, середньочастотні - середньо конкурентними, а низькочастотні - низько конкурентними. Але це дуже наближено, не забувайте! Далеко не завжди НЧ запити виявляються НК, вони в деяких тематиках бувають настільки затребуваними, що пробитися в ТОП по ним просто неможливо {як створити сайт з нуля; як збільшити відвідуваність сайту}. А буває і навпаки - ВЧ або СЧ запит не має конкуренції. Як правило, це ключові слова, які містять помилки або якісь специфічні запити (наприклад, url-адреса сайту і т.д.). Такими запитами можуть бути {Yandex. ru пошукова система; прадвіженіе сайтів; раскрука сайтів}.

Найцікавіше те, що визначити конкурентність запитів набагато складніше, ніж їх частотність, доведеться проводити цілий аналіз конкурентності пошукових запитів , Про що ви можете докладніше дізнатися зі статті, перейшовши за посиланням. Обов'язково почитайте її, щоб навчитися досить швидко відокремлювати ВК запити від СК і НК і грамотно формувати семантичне ядро ​​сайту.

І наостанок ось ще три важливих поняття:

 • Первинні запити - ті запити, які характеризують ваш сайт «в загальному», тобто найбільш узагальнені запити. Для мого сайту первинними запитами будуть {заробіток в інтернеті, розкручування сайту, заробіток на сайті, створення сайту, просування сайту і т.д. }.
 • Основні запити - ті запити, які є основою семантичного ядра і за якими буде плануватися просування. У моєму випадку {як створити блог, як розкрутити сайт з нуля, як заробити в інтернеті з нуля, як створити сайт з нуля і т.д. }.
 • Допоміжні запити (асоціативні) - ті запити, які відносяться хоч і до іншої, але досить близькою темі. Ці запити також набираються користувачами, що вводять основні запити. Наприклад, для запиту {семантичне ядро} асоціативними будуть {внутрішня оптимізація, просування сайту в пошукових системах, сео, seo}. Про те, де їх взяти, ви дізнаєтеся нижче.

2.2 Етапи створення семантичного ядра

Тепер давайте поговоримо про те, як скласти семантичне ядро. Робиться це в кілька етапів, по ходу яких «зайві» запити відсіваються.

 1. Збираються всі можливі запити, які характеризують тематику вашого сайту. Можна обмежитися 100-200 словами. Підбираються запити за допомогою спеціальних онлайн сервісів, про які ви дізнаєтеся трохи нижче. Для підбору відповідних слів дайте собі відповідь на питання «про що мій сайт?».
 2. Відсів невідповідних слів. Видаліть ті запити, які вам явно не підходять, і за якими ви не будете просуватися. Таких ключів, як правило, більше 50%.
 3. Відсів запитів, за якими ваш сайт не витримає конкуренції. Очевидно, що просуватися по таким ключам невигідно. 75%, що залишилися запитів виявляться високо конкурентними для вас.
 4. Розподіл готового списку ключових слів по різних сторінках сайту. Більш конкурентні ключі потрапляють на головну сторінку сайту, а також на сторінки з великим статичним вагою (ті сторінки, на які найбільше посилаються інші сайти та інші сторінки вашого сайту). Менш конкурентні - групуються за змістом і розкидаються на все решту сторінки сайту.

Для наочності ви можете заповнити список ключових слів в документ Exel, де вже буде простіше розкидати запити по сторінках сайту. Скільки слів виділяти на сторінку - вирішуйте самі. Особисто я дотримуюся такої схеми: {5-10 СК} - на головну, {2-3 СК або 2-3 СЧ} - на сторінки з великим статичним вагою, {2-3 НЧ + 1 СЧ + кілька допоміжних} - для всіх інших.

2.3 Часті помилки, що виникають при складанні СЯ

При складанні семантичного ядра у вас можуть виникнути проблеми наступного роду (стара їх уникати):

 • Ядро включає в себе лише загальні фрази, що характеризують сайт лише «в загальному», або навпаки - надто вузькі фрази. Намагайтеся знайти золоту середину: занадто вузькі запити будуть гальмувати зростання відвідуваності, а надто загальні погіршать призначені для користувача фактори.
 • Надмірна кількість запитів розподіляється на малий обсяг тексту. Ось, наприклад, моя стаття про створення фавікон для сайту містить більше 15 ключових виразів, але і об'єм у неї великий. Я, чесно кажучи, намагаюся інтуїтивно визначити, скільки запитів виділити на статтю. Але ви можете дотримуватися наступного плану: не більше 1-2 ключів на кожні 2 тис. Символів тексту.
 • При складанні СЯ не використовувалися асоціативні запити. Їх обов'язково варто включати в семантичне ядро, тому що завдяки ним пошукові системи будуть сильніше цінувати ваші статті.
 • Чи не використовувалися слова, що містять помилки. Наприклад, людина набирає «Таїланд» замість правильного «Таїланд» або «котедж» замість «котедж». А іноді користувач забуває міняти розкладку клавіатури, набираючи «rfr cjplfnm cfqnf» замість «як створити сайт». Подібні слова теж варто включати в семантичне ядро ​​сайту.

3. Безкоштовні способи складання семантичного ядра

І ось ми підійшли до того, як скласти семантичне ядро ​​для сайту безкоштовними способами. А шляхів може бути два - онлайн сервіси або спеціальні програми. Серед безкоштовних програм варто виділити одну - «Словодер», але це вже старий софт. Якщо ви все ж хочете спробувати Словодер, спробуйте знайти посилання на його скачування в Гуглі або Яндексі.

Інша справа - онлайн сервіси. Вони досить гнучкі і завжди актуальні. Ними і будемо користуватися для складання СЯ.

3.1 Яндекс.Вордстат

Яндекс.Вордстат - один з найпопулярніших сервісів. У більшості вебмайстрів складання семантичного ядра асоціюється саме з вордстат. По суті це статистика, яку веде яндекс, що показує кількість запитів того чи іншого слова (за минулий місяць). Для створення семантичного ядра сайту найкраще використовувати саме Яндекс.Вордстат.

Сервіс дуже простий у використанні: ви вводите первинний запит (для сторінки, на яку планується підбір ключових слів) і отримуєте статистику: основні запити і асоціативні (допоміжні).

Як видно на скрині вище, зліва колонкою виводяться основні запити (їх і потрібно додавати в СЯ), а праворуч - допоміжні Як видно на скрині вище, зліва колонкою виводяться основні запити (їх і потрібно додавати в СЯ), а праворуч - допоміжні. До речі, тільки вордстат виділяє асоціативні запити в один стовпчик, тому допоміжні ключі найпростіше шукати саме за допомогою цього сервісу.

Тепер вам потрібно вибрати відповідні слова з лівої колонки і перевірити їх ще раз. Справа в тому, що зараз яндекс показав не точне кількість запитів, щоб уточнити дані, вам потрібно знати принцип роботи вордстата:

 • Якщо ви ввели в віконце ключове слово (семантичне ядро), то в цифрі будуть враховані всі запити з цим ключовим словом (семантичне ядро сайту, складання семантичного ядра, правильне семантичне ядро і т.д. - все це буде пораховано). А нам потрібні дані тільки по нашому ключовим словом.
 • Якщо ввести ключове слово в лапках ( «семантичне ядро»), то тоді ми отримаємо вже цифру трохи менше. Тепер враховуються тільки все словоформи вираження (семантичному ядру, семантичного ядра, семантичним ядром і т.д.). Вже краще, але нам потрібна точна цифра за запитом.
 • Щоб отримати точну цифру, потрібно ввести запит в лапках і перед кожним словом поставити знак оклику ( «! Семантичне! Ядро»), тепер ми бачимо вже точну цифру - ту, яка нам потрібна.

Ядро»), тепер ми бачимо вже точну цифру - ту, яка нам потрібна

Тому після того як ви отримали в лівій колонці відповідні запити, вам потрібно буде їх перевірити за допомогою лапок і знаків оклику на частотність. Без частотності, як ми вже з'ясували, скласти правильне семантичне ядро ​​не вийде.

До речі, вордстат дозволяє уточнювати регіон пошуку (Ростовська область, Москва, Краснодарський край і т.д.), але для общерегіональних сайтів (блогів) уточнювати нічого не треба.

На жаль, але у цього сервісу є і недолік - цифри в ньому завищені через те, що вони накручуються програмами-парсер, які автоматично вводять запити в пошукові системи. Такі програми використовують веб-майстра і оптимізатори, щоб відстежувати позиції своїх сайтів.

Але й не варто забувати, що пошук від Яндекса використовують тільки 66% користувачів рунету, інші використовують Гугл, Рамблер і т.д. Тому всі показники вордстат - це лише 66% від всієї картини.

3.2 Google.Adwords

Дуже схожий сервіс розробив і Гугл -  АдВордса Дуже схожий сервіс розробив і Гугл - АдВордса . Дуже зручний спосіб скласти семантичне ядро.

Працювати з ним трохи простіше, наприклад, вводити лапки й оклику не потрібно - досить поставити галочку в потрібному місці (як на скрині), і все.

Для отримання основних запитів вам знову доведеться ввести первинний запит в віконце (і, можливо, ввести капчу). Ось, наприклад, що вийшло у мене для запиту {семантичне ядро}:

Ви можете помітити, що цифри близькі до вордстат, але трохи нижче Ви можете помітити, що цифри близькі до вордстат, але трохи нижче. Також зауважте, що основні запити і допоміжні тут перемішані - що не дуже зручно, в вордстат все було наочніше.

Використовуйте Гугл.Адвордст в комбінації з вордстат для більш точного складання семантичного ядра сайту.

3.3 Rambler.Adstat

Ще можна скористатися Рамблером , Але це вже крайній випадок. Охоплення Рамблера - близько 5-6% всіх користувачів рунету, тому цифри дуже неточні і маленькі. Однак звідси можна почерпнути деякі цікаві запити, які інші сервіси не показують.

Принцип отримання основних запитів аналогічний попереднім сервісів - просто введіть первинне ключове слово.
Принцип отримання основних запитів аналогічний попереднім сервісів - просто введіть первинне ключове слово

3.4 Вебеффектор

Цей спосіб складання семантичного ядра відрізняється від інших. тут використовується контрольний агрегатор , Який автоматично підбере вам ключові слова і розрахує приблизну кількість переходів (саме переходів!) На сайт.

Вебеффектор володіє найширшою статистикою пошукових запитів, він фактично бере на себе всю роботу, яку ви робили в ручну, але фільтрувати невідповідні запити все ж доведеться. Загалом, використання довідкового агрегатора - відмінний спосіб складання семантичного ядра.

Насамперед, вам потрібно буде зареєструватися на сайті, перейшовши за посиланням (зелена, трохи вище в змісті). Після цього натисніть на кнопку «Нова Кампанія», а потім виберіть «Експертна Запуск».

Потім введіть в поле «url сайту» адреса вашого сайту, а трохи нижче - первинні запити (як на скрині вище) Потім введіть в поле «url сайту» адреса вашого сайту, а трохи нижче - первинні запити (як на скрині вище). Також вкажіть регіон (без цього ніяк), можна використовувати «Москва і область», і натисніть на кнопку «Наступний крок».

В принципі, це все - Еффектор складе прогнозоване число переходів, вам лише залишиться відфільтрувати непотрібні запити - ось і готово семантичне ядро ​​для вашого сайту В принципі, це все - Еффектор складе прогнозоване число переходів, вам лише залишиться відфільтрувати непотрібні запити - ось і готово семантичне ядро ​​для вашого сайту.

3.5 Аналіз конкурентів

Крім використання онлайн сервісів, можна також вдатися до аналізу конкурентів. Напевно ви знаєте кілька сайтів схожої тематики з вашим, їх і спробуйте проаналізувати. Детально про це написано в статті «Аналіз конкурентності пошукових запитів», посилання давалася вище. Тут я коротко скажу, як це можна зробити:

 • Знайти ресурс з відкритою статистикою liveinternet і заглянути в розділ «по пошуковим фразам» - тут ви побачите кількість переходів на сайт і варіанти пошукових запитів.
 • Відкрити в браузері вихідний код сторінок сайту (Ctrl + U), а далі подивіться, що знаходиться в мета-тегах (description і keywords).
 • використовувати сервіс semrush . Тут вам потрібно буде ввести url-адреса головної сторінки сайту-конкурента і ви побачите кілька перспективних запитів для нього - вони підійдуть і вам. Однак щоб отримати повний доступ до сервісу, вам потрібно буде заплатити великі гроші, але поверхневий аналіз можна зробити безкоштовно.

4. Платні способи складання семантичного ядра

Про всяк випадок я згадаю і про платні способи складання семантичного ядра. Їх досить багато, але я виділю два основних:

 1. Можна найняти оптимізатора, який за винагороду складе вам гарне семантичне ядро. Ніяких турбот, ніяких переживань - ви отримаєте грамотне СЯ. Замовити створення семантичного ядра можна, наприклад, тут .
 2. Придбати кращу програму по созденію семантичного ядра - Key Сollector. Вона не дуже дорога - близько 800 рублів (+ ви можете роздобути і знижку) - програма коштує своїх грошей.

Правильно складене СЯ - основа пошукового просування. Ви зможете заощадити багато грошей, якщо не заощадите на складанні семантичного ядра - не забувайте про це.

І в кінці хотілося б показати вам невелике відео про корисність семантичного ядра.

1. Семантичне ядро: що це таке?
Ці ключові запити повинні відображати тематику сайту, тобто відповідати на питання «про що цей сайт?
1. Семантичне ядро: що це таке?
Що ж це за семантичне ядро ​​і для чого воно потрібне?
Для підбору відповідних слів дайте собі відповідь на питання «про що мій сайт?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: