Новости

Як шукати виконавців сподобалася музики: Shazam і не тільки

 1. Пошук музики за допомогою смартфона
 2. Shazam
 3. Siri і Google Assistant
 4. SoundHound
 5. Sound Search
 6. Боти в Telegram
 7. Пошук музики з комп'ютера
 8. AudioTag.info
 9. Midomi
 10. Moomash
 11. Audiggle
 12. Рітмотека
 13. Бонус: пошук за фрагментами тексту

Хорошу музику можна почути де завгодно: в громадському транспорті, торговельних центрах, спортзалах і навіть в навушниках поруч стоять людей. Якщо хочете за пару секунд визначати назву і виконавця сподобалася пісні, вам знадобиться додаток Shazam або його найближчі альтернативи - разом вони допоможуть зібрати відмінну музичну колекцію.

Пошук музики за допомогою смартфона

Зі смартфоном ми розлучаємося хіба що на кілька годин сну, тому він - головний помічник у пошуку мелодії, що сподобалась, почутої випадково. Запустіть спеціальний додаток і менш ніж через хвилину дізнавайтеся, хто ж виконує і як називається пісня, яка припала до душі. Але врахуйте, що для доступу до бази даних з композиціями смартфону знадобиться підключення до Інтернету. А поки пропонуємо почати з вивчення можливостей самого популярного мобільного застосування.

Shazam

Це безкоштовний додаток для Android і iOS вже кілька років допомагає людям визначати, що за музика звучить поряд з ними. Раніше сервісом могли користуватися тільки власники мобільних пристроїв. Але після того як Shazam купила компанія Apple, з'явилося аналогічне по функціональності додаток для macOS і останніх версій Windows.

У базу сервісу занесена інформація про 11 мільйонів треків, і ця цифра невпинно зростає. Щоб розпізнати мелодію, достатньо записати її 10-секундний фрагмент. Програма видасть ім'я виконавця та назва композиції, а також посилання на магазин контенту, де її можна легально купити. Інформацію про знайдений треку легко «розшарити» на популярні соціальні мережі або просто відправити друзям в месенджері.

Пара приємних додаткових можливостей: Shazam вміє синхронізуватися з іншими музичними сервісами (наприклад, Spotify) і шукати пісні по текстовому фрагменту.

Siri і Google Assistant

Користувачі iOS-смартфонів напевно знайомі з голосовим помічником Siri, але мало хто знає, що він підтримує функціонал Shazam'а (не дивно, адже Apple тільки недавно купила цей музичний сервіс). Вам навіть не доведеться давати особливі вказівки Siri - вона сама зрозуміє, що від неї вимагається, якщо ви дасте їй прослухати невеликий фрагмент пісні. Аналогічно поводиться помічник Google Assistant, встановлений на Android-пристроях. Але майте на увазі, обидва помічника не працюють на смартфонах, в яких за замовчуванням встановить мову.

SoundHound

Це один з найближчих конкурентів Shazam для використання на смартфоні. Додаток адаптовано для роботи Android і iOS-пристроїв. Воно вміє миттєво визначати назву і виконавця композиції, пропонує ознайомитися з текстом пісні і дає прямі посилання на її покупку. До речі, ви можете натиснути помаранчеву кнопку, максимально схоже наспівати фрагмент пісні в мікрофон смартфона, а система спробує розпізнати її. Якщо вам далеко до зірок караоке, використовуйте стандартний функціонал, який аналогічний Shazam. Бонуси - добірки популярних пісень і виконавців, перегляд відеокліпів і біографій музикантів.

Shazam і SoundHound використовують для роботи Big Data ( «великі дані») і нейромережі.

Sound Search

Власники Android-смартфонів часто не підозрюють про те, вони можуть шукати музику без встановлення сторонніх додатків. Для цього використовується стандартний віджет Sound Search, який доступний в контекстному меню на робочому столі мобільного пристрою. Просто натисніть на віджет, коли зазвучить вподобана мелодія, і через кілька хвилин отримаєте назву, виконавця та посилання на скачування треку в Google Play.

Боти в Telegram

Бот Яндекс.Музика доступний за адресою @yamelodybot. Він розпізнає мелодію, яка грає поруч з динаміком мобільного пристрою, всього за кілька секунд. Бот синхронізується з Яндекс.Музика - дає посилання на композицію в цьому сервісі, правда, без можливості скачування. У самому Яндексі чесно попереджають: точність розпізнавання залежить від навколишніх шумів. Але це справедливо і для інших схожих сервісів.

@Tadam_bot теж досить точно пізнає музику. Він використовує базу даних сервісу ACRCloud, в якій налічується близько 40 мільйонів композицій. Запишіть 10-секундний фрагмент сподобалася пісні і відправте його в чат з ботом. Відповіддю буде детальна інформація про трек і посилання на нього в сервісі YouTube.

Відповіддю буде детальна інформація про трек і посилання на нього в сервісі YouTube

Пошук музики з комп'ютера

Якщо вам комфортніше шукати улюблену музику на комп'ютері, скористайтеся одним з наступних інструментів.

AudioTag.info

Цьому сервісу вже багато років, але останнім часом база даних не оновлюється, тому музичних новинок в ній немає. Проте сховище як і раніше вражає розмірами - в ньому більше 2 мільйонів треків. Запишіть короткий (на 15-45 секунд) фрагмент, введіть капчу і отримаєте назву композиції і ім'я її виконавця. Робот для розпізнавання музики відмінно допоможе в організації персональної колекції, так як ідентифікує безіменні треки з назвами виду Track001 і йому подібні.

Midomi

Цікавий англомовний сервіс, в якому розбереться навіть новачок. Натисніть на першій сторінці сайту кнопку з написом Click and Sing or Hum, дозвольте додатком доступ до мікрофона і Напійте невеликий фрагмент композиції. Не обов'язково знати слова пісні - досить передати її ритм. На жаль, програма вміє розпізнавати тільки англомовні композиції.

Moomash

За способом пошуку музики цей сервіс схожий на улюблений багатьма Shazam. Головна особливість Moomash в тому, що він шукає назви композицій і виконавців у треків, які звучать у відеороликах на YouTube і менш популярних в нашій країні Vimeo і Dailymotion.

на головній сторінці сервісу вставте посилання на відеоролик в рядок пошуку, натисніть кнопку Search і отримуйте назву треку і його виконавця. Пошук може затягнутися на 5, 10 і навіть більше хвилин - багато що залежить від популярності треку, довжини завантаженого відрізка і ступеня обробки композиції. Незареєстровані користувачі можуть розпізнавати не більше одного двухминутного відрізка в день, після реєстрації це обмеження знімається.

Audiggle

Невелике десктопних програм для комп'ютерів під управлінням Windows. Програму легко встановити, але перед першим запуском доведеться зареєструватися на офіційному сайті - без цього вона не буде працювати навіть в тестовому режимі. Програма шукає музику, що лунає як у вигляді окремих треків, так і фоном у відеороликах, телепередачах і кінофільмах.

Рітмотека

Хочемо запропонувати один незвичайний спосіб розпізнавання музики - за допомогою « Рітмотекі ». У цьому сервісі користувачі ... настукувати мелодію кнопкою «Пропуск» на клавіатурі, а інтелектуальна система намагається зіставити цей стукіт з популярними музичними композиціями. Перед початком пошуку виберіть тип музики з двох варіантів: класична або некласична. Розробники «Рітмотекі» чесно попереджають: так як мелодії різних пісень дуже схожі, сервіс шукає тільки серед хітів.

Корисний лайфхак: не тільки настукувати, але і наспівуйте улюблену пісню - так ви підвищуєте шанси знайти її виконавця.

Бонус: пошук за фрагментами тексту

Запам'ятайте хоча б кілька йдуть підряд слів пісні, і ви легко знайдете її назву і виконавця за допомогою будь-якої пошукової системи - Google, Яндекс або інший. Не намагайтеся «вирахувати» назву або запам'ятовувати весь приспів - досить буде фрази з 4-5 слів. Якщо пісня англійською мовою, додайте перед або після фрази слово lyrics ( «текст пісні» в перекладі з англ.).

Для розпізнавання саундтреків до фільмів пропонуємо такий лайфхак: додайте до назви кінострічки слово OST і отримаєте в результатах видачі весь список саундтреків. Після вам залишиться тільки вибрати з них сподобався.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: