Новости

Як вибрати нішу для свого бізнес-блогу

  1. Що таке ніша
  2. Як вибрати нішу
  3. Приклади вибору ніш
  4. Від теорії до практики

Вітаю всіх заглянули на Blog-Bridge

Вітаю всіх заглянули на Blog-Bridge.ru. З вами знову я - Катерина Калмикова. Останнім часом я стала помічати, що багато хто з нас почали відмовлятися від традиційного розуміння слова «робота» і стали переходити на новий рівень цього поняття. Про що це я? Про те, що досить велика кількість людей відкрили для себе такий вид заробітку як власний сайт.

Про це ми вже говорили тут і тут . Для того, щоб ваш вибір приносив вам гроші, потрібно трохи постаратися.

Першим кроком для цього і буде відповідь на питання: як вибрати нішу для свого блогу!

Що таке ніша

Для того щоб визначити свою область, потрібно зрозуміти, що це взагалі таке. Це тема вашого контенту, якщо говорити простою мовою. На ресурсах заробляють за допомогою реклами, а вона, як ви знаєте, повинна бути тематичною. Не можна просто розмістити у себе банер продажу рибальських снастей в статті, яка присвячена кульковим ручкам. По-перше, цю рекламу просто не помітять, по-друге, рекламодавець не захоче цього робити - це не вигідно, так як немає цільової аудиторії.

Блог обов'язково повинен бути тематичним, який буде збирати у себе певних людей, а за рахунок цього можна буде вже домовлятися з рекламодавцями, яким ця аудиторія цікава. Отже, як же правильно підібрати тему для блогу.

Як вибрати нішу

Ви вже точно визначилися зі сферою? Відмінно! Але ось яку область зайняти ви не знаєте. Давайте разом поміркуємо, який блог буде найбільш прибутковим саме для вас.

1. По-перше, для того щоб ділитися якоюсь інформацією, потрібно щоб вона викликала у вас інтерес. І як би ви не говорили: «Заради грошей я готовий на все!» І т.д. Уявіть, ви вибрали собі спосіб заробітку, яким будете займатися тривалий час, а може бути і все життя. Вам весь цей час доведеться розповідати людям про одну й ту ж проблему, наприклад, яким чином встановлювати двері. Якщо ви творча людина, не думаю, що ви впораєтеся з цим завданням. А якщо і впораєтеся, то робити це ви будете не від душі, а дуже посередньо. Тому найголовніше, щоб матеріал був цікавий в першу чергу саме вам!

2. По-друге, ви повинні хотіти розвиватися саме в цій ніші. Якщо не буде розвитку, блог зачахне. Ви не зможете давати необхідну інформацію читачам. Ним стане нудно. Якщо ви з разу в раз будете розповідати, як почистити апельсин, люди вже навчаться це робити самі, навчать своїх друзів, і вас вже не будуть читати. Тому, якщо ви ділитеся про що-небудь з людьми, будьте готові до того, що вам необхідно буде самостійно розвиватися в цій сфері.

3. По-третє, і це скоріше втекти з другого пункту, ви повинні хоч трохи розбиратися про що ви пишете. Я не сперечаюся, навчитися можна всьому. Але! Якщо у вас не математичний склад розуму, може і не варто писати про фінанси, яким би прибутковим цей ресурс не був. Адже знайдуться блогери, які будуть розбиратися в цьому краще, а, відповідно, і написати про це зможуть набагато простіше, але більш інформативним. В цьому випадку ви залишитеся в прольоті. Тому, якщо ви нічого не вмієте, крім того, як працювати в саду або дуже смачно варити каву, пишіть краще про це, інакше у вас просто не буде читачів.

4. По-четверте, тематика контенту повинна бути затребувана. Є сайти, які допоможуть вам дізнатися число запитів в тій ніші, яку ви вибрали. Ось виходячи з них і варто вести свій блог. Наприклад, ви ділитеся інформацією з людьми про те, як висаджувати яблуньки, введіть цей запит в вордстат, і він видасть вам найбільш часті запити з цього питання. Вордстат - це сервіс Яндекса, який допомагає блогерам, інфобізнесменов і просто зацікавленим шукати найбільш затребувані запити.

5. По-п'яте, тема повинна бути актуальна. Як це перевірити? Знайдіть аналогічний ресурс в обраній вами ніші і подивіться:

- відвідуваність за допомогою спеціальних програм або сервісів, які надає, наприклад, Liveinternet;

- наявність лайків;

- посилання на ресурс з інших сайтів.

Ось основні принципи, яких потрібно дотримуватися при виборі ніші.

Ось основні принципи, яких потрібно дотримуватися при виборі ніші

Приклади вибору ніш

бізнес

Про бізнес пишуть дуже багато, тому що це затребувано. Однак, інформація про це також може мати кілька варіантів.

  • Форекс. Це платформа, яка дозволяє заробляти на продажу валюти. Однак для того, щоб про це говорити, потрібно знати основи цього бізнесу. Конкурентів в цій сфері досить і велика частина з них - професіонали. Якщо ви добре розбираєтеся в Форексі - дерзайте! В іншому випадку краще зупинитися на чомусь іншому.
  • Франшизи. Теж популярний запит. Адже багато хто зараз хочуть відкрити свою справу, а що як не франшиза допоможе зробити це в найкоротші терміни. Інформації по цій темі дуже багато, тому ділитися їй буде легко.
  • Блогінг. Як не дивно, але ви можете вести тему про те, з чим самі стикалися при веденні блогу. Ви можете розповідати про свої проблеми, шляхи їх вирішення, як правильно визначитися з областю роботи. Звичайно, конкурентів теж досить, але якщо ви правильно розкрутіть свій блог, то вся аудиторія буде вашою.

Нерухомість

Теж досить популярна проблема в наші дні. Вона охоплює 2 види:

  • Будівництво. Багато людей зараз цікавляться будівництвом. Ми стали більше працювати своїми руками, без допомоги підрядників, тому, якщо ви захочете поділитися думкою про те, як поставити вікна, двері, побудувати будинок і т.д. Читачів буде хоч відбавляй!
  • Нерухомість. Як правильно зняти квартиру, купити її і т.д. Ці юридичні питання дуже часто хвилюють населення нашої країни. Куди вкласти гроші: в житло, що будується або купити вже готову нерухомість? Якщо ви розбираєтеся в цьому питанні, ось ваша сфера, багато хто буде вам вдячні, і ви зможете заробити!

просування

Достатня кількість блогерів зараз стали писати про просування. Про те, як правильно розкрутити свій сайт, ресурс, інтернет магазин і т.д. Можна поговорити і про це, але проблема в тому, що в цій справі досить тонкощів, в яких потрібно добре орієнтуватися. Хоча, якщо вам це цікаво, ви дійсно в цьому розбираєтеся, ви на практиці цим займалися, тоді, мабуть, вам варто про це розповісти.

жіноча тематика

Ви бачили скільки сайтів для жінок існує? Ви бачили скільки запитів на цю тематику? Величезна кількість! Там можна ділитися думкою про все! Про вагітність, про відносини, про психологію, про косметику, в прямому сенсі про все! Більш того реклами жіночих товарів величезне число, так що проблем з рекламодавцями не буде.

Найголовніше, не треба думати, що якщо ви хлопець, вас навряд чи будуть читати. Помиляєтеся! Жінкам дуже важливо знати думку чоловіків, адже бути красивими вони намагаються в більшості випадків для них!

Існує ще дуже багато різноманітних тем для обговорення: спорт, ігри, хобі, розваги.

Головне вибрати те, що подобається не тільки читачам, але і вам!

Від теорії до практики

Зараз я вам покажу проста вправа на вибір ніші на практиці. Візьміть аркуш паперу і ручку або відкрийте Excel і напишіть 10 ніш. Серед них можуть бути представлені ті:

- в яких ви добре розбираєтеся,

- які вам цікаві,

- грошові, на вашу думку,

- затребувані іншими людьми.

Далі заповніть таблицю за такими правилами:

У графі «Ваш інтерес» проставте за 10-бальною шкалою вашу оцінку обраної ніші (10 - мега цікава і так далі за зменшенням);

У графі «Бажання розвиватися» поступите аналогічним чином (10 - дуже хочу і так далі за зменшенням);

У графі «Експертність» оціните себе, тільки чесно, розбираєтеся ви в зазначеній ніші (10 - ви супер-експерт і на спадання);

У графі «Актуальність» проставте оцінки, виходячи з проведеного заздалегідь аналізу конкурентних ресурсів даної ніші (відвідуваність, лайки, посилання) (10 - дуже актуально і по спадаючій вниз);

У графі «Затребуваність» пропишіть цифри з Вордстат.Яндекс.

Ну ось і все готово. Заповнені дані залишилося проаналізувати і зробити відповідні висновки. Підсумуйте всі бали по кожній ніші + не забувайте оцінити затребуваність. І перед вами вийде список ніш від самого кращого варіанту до гіршого.

Вибір за вами!

Вибір за вами

Примітка: всі цифри в наведеній таблиці вигаданих

Здорово, що існує багато різних ніш і кожен може підібрати щось своє.

Як ви зрозуміли, є дуже багато сфер про які можна розповідати на своєму ресурсі. Вам залишається тільки визначитися з нею і правильно подати її для своїх читачів.

Удачі вам у визначенні своєї ніші!

Діліться своїми успіхами або труднощами в коментарях!

З вами була Катерина Калмикова

Про що це я?
Як це перевірити?
Куди вкласти гроші: в житло, що будується або купити вже готову нерухомість?
Ви бачили скільки запитів на цю тематику?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: