Новости

Alexander Borshak

  1. Крок 1-й. Завантажити та встановити собі Flash Player Debug
  2. Крок 2-й. Налаштування Flash Player Debug
  3. Крок 3-й. Знайти те місце, де розташований лог :)
  4. Крок 4-й. Власне налагодження ролика

Іноді буває ситуація, коли робиш ролик на flash - і локально все працює чудовою. А коли викладаєш в мережу - виникають проблеми. Десь щось "косячіт".

Доводиться знову завантажувати Flash IDE, в сотий раз все перевіряти, знаходити помилки - виправляти - викладати в мережу, і ... О, чорт! Знову щось не так!

Щоб спростити налагодження роликів, їх можна налагоджувати прямо онлайн. Звичайно, повнофункціональний Debugger - як в Flash IDE - буде недоступний. Але у Вас буде можливість писати в лог-файл всі повідомлення, які Ви в ролику виводите за допомогою команди trace ().

Іншими словами, Ви зможете отримати той же, що і у вікні Output під час виконання ролика - але тільки при виконанні з сайту, онлайн.

Все, що для цього знадобиться - встановити собі спеціальний Flash Player Debug. Це версія, призначена для FLEX-розробників (FLEX виконується за допомогою звичайного флеш-плеєра). Зрозуміло, саме середовище FLEX нам не знадобиться - нам потрібен тільки Flash Player Debug.

Отже, по кроках, що і як треба зробити, щоб отримати можливість налагодження flash-роликів (.swf) в онлайні.

Крок 1-й. Завантажити та встановити собі Flash Player Debug

Завантажити цей плеєр можна безкоштовно, зі сторінки сайту Adobe - http://www.adobe.com/support/flashplayer/downloads.html

На зображенні нижче показано, де на даній сторінці знаходиться цей плеєр - він є в версії під Internet Explorer, і під Nescape-сумісні браузери (Firefox, Opera). Ну і плюс під Мак і Linux:

Іноді буває ситуація, коли робиш ролик на flash - і локально все працює чудовою

Перед установкою даного плеєра Вам необхідно видалити з системи Ваш поточний - звичайний - flash-плеєр. У Windows це можна зробити або через "Панель управління / Установка і видалення програм", або за допомогою спеціального дєїнсталлятора від Adobe. Отримати його можна на сторінці http://kb2.adobe.com/cps/141/tn_14157.html

Там же є і інструкції - правда, англійською. Але думаю, ніяких проблем у Вас не виникне - просто перед деінсталяції треба закрити ВСІ програми, які можуть використовувати Flash - браузери, месенджери (типу ICQ), окремо відкриті SWF-файли та ін.

Після установки Flash Player Debug запустіть браузер, і відкрийте який-небудь флеш-ролик. Над роликом відкрийте контекстне меню Flash-плеєра. Там повинні бути пункти меню "Отладчик" і "Показати області перемальовування" (як на зображенні нижче):

Там повинні бути пункти меню Отладчик і Показати області перемальовування (як на зображенні нижче):

Якщо є - все окей, плеєр встановлений.

Крок 2-й. Налаштування Flash Player Debug

Отладочная версія Flash Player виводить лог в файл на локальному комп'ютері. Але щоб він почав виводити цей лог, спочатку потрібно вирішити цей лог формувати. І робиться це трохи заморочений способом.

А саме.

Спершу треба прописати файл конфігурації. Але в строго певне місце - в папку, яка призначена в системі як домашня для поточного користувача.

Зверніть увагу - як правило, в системах Windows ці змінні вже задані, і вказують на домашню папку того користувача, під яким Ви працюєте в системі.

Тобто - C: \ Documents and Settings \ <ім'я-користувача>.

У самій системі Windows розташування даної папки задається за допомогою т.зв. змінних системного оточення - HOMEDRIVE і HOMEPATH.

Але якщо хочете перевірити напевно - натисніть на меню "Пуск", виберіть пункт "Виконати ...", введіть cmd і натисніть Enter. Запуститься інтерпретатор командного рядка. У ньому введіть команду set і знову натисніть Enter. Перед Вами з'явиться список всіх змінних системного оточення - включаючи їх імена і значення. Знайдіть там HOMEDRIVE і HOMEPATH. Вони і задають те місце, куди треба прописати файл конфігурації.

Якщо ж цих змінних в списку немає, то їх треба задати примусово. Для цього слід натиснути правою кнопкою мишки на іконці "Мій комп'ютер", і вибрати "Властивості". Потім у вікні, перейти на вкладку "Додатково", і там - майже в самому низу - натиснути на кнопку "Змінні середовища".

У новоствореному вікні слід створити дві зазначені змінні. Для цього натискаємо кнопочку "Створити" в верхньому блоці ( "Змінні середовища користувача для <яке-у-Вас-там-ім'я>"), і заповнюємо два поля. Верхнє - ім'я змінної (HOMEDRIVE або HOMEPATH), друге - її значення.

Для прикладу:

HOMEDRIVE C:

HOMEPATH \ Documents and Settings \ <ім'я-Вашого-користувача>

Після створення змінних увійдіть або комп'ютер.

Отже, будемо вважати, що у нас вже задана папка для файлу конфігурації - C: \ Documents and Settings \ <ім'я-користувача>.

У цій папці нам треба створити текстовий файл, який називається mm.cfg.

У ньому слід прописати кілька налаштувань (кожна з нового рядка):

TraceOutputFileEnable = 1 ErrorReportingEnable = 1 MaxWarnings = 500

Параметр TraceOutputFileEnable визначає, чи будуть виводиться в лог ті рядки, які ви в Flash-ролику формуєте за допомогою команди trace (). Якщо цей параметр дорівнює 0 (тобто TraceOutputFileEnable = 0) - то ці рядки в лог виводиться не будуть. Якщо 1 - будуть.

Параметр ErrorReportingEnable визначає, чи будуть виводити в лог повідомлення про помилки відтворення. Якщо вони Вам не потрібні - можете їх відключити (тобто прописати ErrorReportingEnable = 0).

Параметр MaxWarnings визначає, скільки рядків зможе записати в лог-файл Flash Player Debug. За замовчуванням це значення дорівнює 100 - після чого нові рядки в лог не пишуть. На прикладі вище ми задали обмеження в 500 рядків. До речі, якщо прописати MaxWarnings = 0, то ми знімемо будь-яке обмеження на довжину балки.

Важливо - при кожному новому запуску Flash Player Debug вміст логу знищується.

Крок 3-й. Знайти те місце, де розташований лог :)

Раніше, до апдейта 9-й версії Flash Player Debug розташування лог-файлу можна було задати самому - прописавши його в файлі конфігурації mm.cfg (використовувався параметр TraceOutputFileName = <повний-шлях-до-файлу / назва_пакунка>).

Але тепер місце розташування і ім'я файлу жорстко зафіксовані.

Називається він flashlog.txt.

У системах Windows 95/98 / ME / 2000 / XP цей файл знаходиться за адресою C: \ Documents and Settings \ <ім'я-Вашого-користувача> \ Application Data \ Macromedia \ Flash Player \ Logs

В системі Windows Vista лог-файл лежить за адресою C: \ Users \ <ім'я-користувача> \ AppData \ Roaming \ Macromedia \ Flash Player \ Logs

(Якщо Ваша домашня папка на іншому диску - або називається раптом по іншому - що можна перевірити за значенням змінних HOMEDRIVE або HOMEPATH, про які згадувалося Вище, то початок шляху треба поміняти на той, що заданий цими змінними.)

Крок 4-й. Власне налагодження ролика

Відкриваємо Flash IDE, створюємо новий документ, і в першому кадрі нашого єдиного шару вписуємо ActionScript - щось на зразок:

trace ( "Test message from Flash"); var a = 10; var b = 20; var c = a + b; trace ( "c =" + c);

Натискаємо Ctrl + Entrer, дивимося, чи все в порядку. З'явиться вікно Output, де буде результат наших команд trace ().

Перед тим як зробити Publish ролику, щоб протестувати його онлайн, не забудьте в налаштуваннях публікації (Ctrl + Shift + F12) дозволити налагодження для скомпільованої файлу. У мене - у Flash IDE 8 вона називається Debagging Permitted. У Вас же - якщо версія IDE новіша - може називатися по іншому. Наприклад, Enable Debugging. Якщо її не включити, в лог-файлі може нічого не з'явиться.

Потім завантажуємо наш ролик в Інтернет (за допомогою будь-якого доступного способу впровадження в html - через JavaScript, тег <object> або <embed>) - і дивимося в лог-файл.

І бачимо:

Test message from Flash c = 30

От і все. Залишилася справа за малим - виводити за допомогою trace потрібні нам значення змінних, знаходити помилки, виправляти і насолоджуватися коректно працюють флеш-роликами.

Загалом, вдалою Вам налагодження flash-роликів онлайн!

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: