блокнот впроваджувача

 1. Підсвічування синтаксису вбудованої мови
 2. Підсвічування мови запитів
 3. порівняння модулів
 4. Редагування вихідних кодів на інших «супутніх» мовами
 5. макроси

08.10.2014 08

Сьогодні хочу розповісти про один зі своїх найулюбленіших програмних інструментів - Notepad ++ (Notepad plus plus, на сленгу npp) і про його застосуванні в роботі -программист. Це «звичайний» блокнот. Звичайний, та не звичайний. Створено програмістами і для програмістів. завантажити його можна абсолютно безкоштовно на офіційному сайті.

Не будемо перераховувати всі його і без того відомі функції, натомість зупинимося на тих, які можуть стати в нагоді саме 1С-Програмістові.

 1. Підсвічування синтаксису вбудованої мови

  Може стати в нагоді, якщо, наприклад, потрібно написати код в режимі Підприємства. Штатно цієї функції в Notepad ++ немає, все-таки закордоном про 1С «ні слухом, ні духом» (сама фірма 1С активно бореться з цією безінвестностью). Однак, редактор дозволяє додавати свої варіанти синтаксису. додаю xml , Який допоможе це зробити.
  Може стати в нагоді, якщо, наприклад, потрібно написати код в режимі Підприємства

 2. Підсвічування мови запитів

  Звичайна ситуація, коли може стати в нагоді така функція - Вам потрібно проаналізувати великий запит без використання конструктора. Робиться аналогічно попередньому пункту. Xml так само додаю.
  Звичайна ситуація, коли може стати в нагоді така функція - Вам потрібно проаналізувати великий запит без використання конструктора

 3. порівняння модулів

  Дуже зручний інструмент, що дозволяє порівняти 2 вихідних коду з відображенням карти відмінностей і синхронізацією прокрутки. Викликається командою «Модулі» - «Compare» - «Compare«. Перед цим необхідно один з кодів помістити в бічне віконце. Для цього натискаємо по корінці файлу і в контекстному меню вибираємо «Перемістити в іншу область«.

 4. Редагування вихідних кодів на інших «супутніх» мовами

  Оскільки 1С має досить широкі можливості інтеграції (А подекуди і кастомізації ), 1С-програмісту доводиться мати справу не тільки зі звичним російськомовним фреймворком, але і вміти писати / аналізувати код на деяких більш «класичних» мовами. Тут можуть бути JavaScript, php, ini, VBA. Особливо хочеться відзначити зручний редактор xml-файлів в notepad ++.
  Оскільки 1С має досить широкі можливості  інтеграції  (А подекуди і  кастомізації  ), 1С-програмісту доводиться мати справу не тільки зі звичним російськомовним фреймворком, але і вміти писати / аналізувати код на деяких більш «класичних» мовами

 5. макроси

  В системі є можливість записати будь-яку послідовність дій (натискання клавіш, вибір пунктів меню і т.д.) у вигляді макросу, а після - «програти» його довільну кількість разів. Цікавою і корисною функцією є можливість «програвати» макрос до кінця файлу. Зокрема, я записав макрос, який проставляє вертикальні лінії на початку кожного рядка до кінця файлу.

 6. «Гарячі» замітки

  Номер телефону клієнта, код елемента довідника з помилкою, вирізка статті з браузера, «безмовне» спілкування в режимі віддаленого управління, обривки вихідного коду і т.д. Просто відкриваєте notepad ++, подвійним кліком створюєте нову вкладку і пишете туди свої замітки. Не потрібно тримати для цього «важкий» Word або десятки вікон класичного блокнота. Все в одному місці, і займає мінімум машинних ресурсів. Згодом можна вирішити, які з цих заміток потрібно зберегти, а які - видалити безповоротно. До речі, в останніх версіях npp, відкриті файлу зберігаються автоматично при виході з програми.

пов'язані записи

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: