Новости

Реклама в соціальній мережі Facebook для новачків

Facebook - це надзвичайно ефективний канал платного трафіку, який, однак, обов'язково необхідно тестувати

Facebook - це надзвичайно ефективний канал платного трафіку, який, однак, обов'язково необхідно тестувати.

З цього керівництва ви дізнаєтеся, які галузі бізнесу підходять для просування через PPC-оголошення, як працюють групи для реклами в facebook та як запускати успішні маркетингові кампанії в цій мережі. Також ми розглянемо найпоширеніші помилки, що здійснюються маркетологами, і спробуємо визначити найважливіший фактор, від якого залежить успіх вашого оголошення.

зміст:

Типи рекламних оголошень в facebook
Як розмістити оголошення в фейсбук і як воно працює
Кому потрібна реклама товару в фейсбуці?
«Відкладене конверсія»
Як правильно зорієнтувати оголошення Facebook
Таргетування по широким категоріям інтересів
Точне таргетування за інтересами (Точні інтереси)
Як створити картинку для реклами в соціальних мережах
зображення людей
шрифти
Забавні картинки
Спліт-тестування
Як написати рекламний текст для оголошення Facebook
Ставки на оголошення Facebook (CPC, CPM)
Орієнтування facebook: прогноз бюджету
Що вважається показом на facebook?
Як оплатити таргетинг в фейсбук?
Що робити, якщо не запускаються схвалена реклама на фейсбук?
Як показувати рекламу в facebook одній людині?
Спліт-тестування оголошень таргетированной реклами та настроїти таргетування - шлях до постійного збільшення CTR
Цільові сторінки
Як відстежувати ефективність оголошення
висновок

Типи рекламних оголошень в facebook

У Фейсбуці є три типи оголошень:

 • Оголошення, що містяться в рекламному блоці. Вони дешеві, але їх СTR низький.
 • Реклама в стрічці новин. Вона коштує дорого, але її СTR високий.
 • Рекламні оголошення в мобільній стрічці новин. Вони знадобляться вам, щоб охопити мобільних користувачів Фейсбуку.

Назад до змісту

Як розмістити оголошення в фейсбук і як воно працює

Реклама в Facebook в даний час ділиться на кілька категорій: реклама фан-сторінок, реклама автономної цільової сторінки / сайту, повідомлення на сторінках і дії користувачів.

Редагування оголошення
Редагування оголошення.

Так бачить вашу рекламу користувач
Так бачить вашу рекламу користувач.

Оголошення Facebook можуть бути таргінг за наступними критеріями: місце розташування користувача, його демографічні параметри та інформація, що міститься в його профілі. Багато з цих опцій «націлювання» доступні виключно на Facebook і з'являться вже на першому етапі налаштування вашої рекламної кампанії.

Після створення оголошення ви визначаєте рекламний бюджет і ціну за клік (CPC) або тисячу показів (CPM) вашого оголошення.

Назад до змісту

Кому потрібна реклама товару в фейсбуці?

Багато галузей онлайн-або оффлайн-бізнесу ніколи не будуть використовувати рекламні можливості Facebook просто тому, що їм не підходить соціальний трафік.

Перш ніж взятися за просування свого товару або послуги в Facebook, вам слід врахувати кардинальна відмінність рекламної кампанії в цій соціальній мережі від PPC- (Яндекс. Директ, Google Adwords) і SEO-кампаній в пошукових системах: Facebook показує таргінг оголошення конкретним користувачам, вибраним на основі даних їх аккаунта і інтересів, а не згідно з пошуковим запитам.

Подібна маркетингова схема визначається самою сутністю соціальних мереж: користувачі з'являються в них, щоб зв'язатися з друзями, а не для покупки товарів. Цей момент і відрізняє пошукову рекламу від соціальної.

Навички роботи з лідамі і ефективного використання стратегії email-маркетингу будуть провідними факторами при виборі соціального каналу трафіку для вашого бізнесу.

Назад до змісту

«Відкладене конверсія»

Бізнес-проекти, які стали успішними за допомогою реклами в Facebook, об'єднує одна особливість: вони пропонували користувачеві заповнити лід-форму або оформити підписку, а не купити що-небудь негайно. Щоб досягти успіху в соціальному маркетингу (SMM), ви повинні використовувати метод «відкладеної конверсії», або, іншими словами, метод більш легкого входження вашого потенційного клієнта в «тунель продажів».

Пояснимо докладніше, що розуміється під «відкладеної конверсією».

Почнемо з того, що відвідувач соціальної мережі не шукав ваш продукт / послугу. Він зайшов в Facebook перевірити статуси своїх «френдів», його увагу випадково привернула ваша реклама facebook, і він, підкоряючись скороминущої примхи, раптово клікнув по ній.

Якщо ваша маркетингова стратегія будується на припущенні, що користувачі соціальних мереж негайно кинуться купувати запропоновані вами товари (так, ми знаємо, що ви хочете, щоб ROI вашого рекламного оголошення якнайшвидше став позитивним), то ви гарантовано зазнаєте невдачі.

Соціальна мережа - це середовище відпочинку і спілкування, і тому майже кожен користувач Facebook негайно натисне кнопку «Назад» на панелі свого браузера, варто вам тільки рішуче вимагати від нього підвищеної уваги до вашого ділового пропозиції.

Ми рекомендуємо іншу тактику: запропонуйте користувачеві зробити зовсім просте, не трудомістка дію, таке як підписка на розсилку, заповнення невеликої лід-форми або надання адреси електронної пошти.

Навіть якщо ви продаєте реальні товари, а не послуги, ви повинні робити упор на проміжне перетворення, таке як підписка на розсилку: остаточної конвертації (продажу) ви зможе домогтися пізніше за допомогою email-маркетингу.

Приклад реально існуючої  фан-сторінки Facebook з формою підписки
Приклад реально існуючої фан-сторінки Facebook з формою підписки .

приклад  фан-сторінки платформи LPgenerator  для таргетированной реклами на facebook
приклад фан-сторінки платформи LPgenerator для таргетированной реклами на facebook.

Кращі приклади компаній, яким допомогла добитися успіху реклама в групах фейсбук, - це Groupon, AppSumo і Fab. Всі вони працюють за наведеною нами схемою: після того як ви відгукніться на одне з їхніх оголошень, вони просто попросять Вашу електронну адресу електронної пошти. «Відкладене конверсія» завершиться трохи пізніше.

Фан-сторінки Facebook є, як правило, оптимальним середовищем для конвертації соціального трафіку, оскільки користувач, який відвідує фан-сторінку, проявляє лояльність до рекламованого на ній бренду.

Назад до змісту

Як правильно зорієнтувати оголошення Facebook

Головна помилка більшості маркетологів, які працюють з оголошеннями Facebook, - неправильно таргетування. Сервіс реклами facebook цінний саме тим, що «націлювання» оголошень в ньому по точності і гнучкості налаштувань на голову перевершує всі інші аналогічні інструменти. Оголошення Facebook можна орієнтувати для показу на цільову аудиторію, користуючись наступними критеріями:

 • місце розташування;
 • підлога;
 • інтереси;
 • зв'язку;
 • сімейний стан;
 • мова;
 • освіта;
 • місце роботи.

Перед тим, як створити рекламу в фейсбук, складіть профіль свого потенційного клієнта, керуючись цими критеріями.

Опція «місце розташування» дозволяє зорієнтувати ваше оголошення для користувачів з певної країни або міста, або користувачів, що користуються певним поштовим індексом (так зване «геотаргетірованіе»).

Параметри «вік» і «стать» встановлюються відповідно до особливостей вашої реально існуючої цільової аудиторії. Якщо її складають в основному жінки у віці 25-44 роки, то націлюйте показ оголошення саме на них. Отримавши прибуток від своєї основної цільової аудиторії, ви можете розширити межі таргетування на суміжні демографічні групи. Таргетування за інтересами є найбільш потужним і, одночасно, найбільш неправильно вживаним інструментом «націлювання» оголошень Facebook.

Назад до змісту

Таргетування по широким категоріям інтересів

Широкі категорії включають в себе такі теми як «садівництво», «фільми жахів» або «побутова електроніка». Нещодавно в Facebook з'явилися нові категорії таргетування, такі як «чим займався в цей день рік тому», «далеко від рідного міста» і «мають день народження на одному тижні».

Не використовуйте широкі категорії для націлювання facebook: чим ширше ваша цільова аудиторія, тим дорожче вам обійдеться реклама в фейсбуці і тим менше продажів ви зробите в результаті, так як конверсія (Conversion Rate) буде низькою. Такий підхід більше використовується рекламодавцями, які мали великим бюджетом.

Не використовуйте таргетування по широким категоріям!

Назад до змісту

Точне таргетування за інтересами (Точні інтереси)

Точне таргетування за інтересами дозволяє націлювати показ оголошень для цільової аудиторії на основі інформації, викладеної користувачами в своїх профілях: симпатії та інтереси, улюблені сторінки, використовувані додатки і т. Д. Саме воно буде сприяти збільшенню ROI.

Тепер нам належить найважче: з усього розмаїття інтересів вибрати потрібні, що дозволяють точно націлити рекламу на певну групу.

Зосередьте вашу увагу на конкретні інтереси ваших потенційних клієнтів. Досліджуйте, які журнали і блоги вони читають, чому «фолловять» в мережі Twitter, які товари купують: тільки так ви зможете визначити серед широкої потенційної аудиторії саме тих користувачів, які найбільш зацікавлені у вашому реченні і готові витрачати на нього гроші.

Проведіть дослідження поведінкових патернів вашої цільової аудиторії або попрощайтеся з грошима.

Назад до змісту

Як створити картинку для реклами в соціальних мережах

Найважливішою частиною вашого оголошення є зображення. Ви можете створювати самі блискучі рекламні тексти в світі, але якщо зображення не приверне увагу користувача, ви не отримаєте жодного кліка по рекламному оголошенню, його CTR буде прагнути до нуля, і Facebook просто не покаже його. Тому перед тим, як дати оголошення в групі в фейсбук, підберіть відповідні картинки.

Не використовуйте зображення низької якості, загальнодоступні безкоштовні фотографії або будь-які зображення, явно захищені значком авторських прав. Якщо ваш бренд поки що ні всесвітньо відомий, не використовуйте свій логотип.

Найкращий вихід для тих, хто зацікавлений в якісних малюнках і фотографіях для рекламних оголошень, - купити їх в банках зображень, створити їх самостійно або використовувати зображення, поширювані за ліцензією Creative Commons. Нижче ви дізнаєтеся, які типи зображень «працюють» в оголошеннях Facebook найкраще і де їх можна знайти.

Назад до змісту

зображення людей

Найкраще працюють зображення людей, кращі великі плани осіб. Використовуйте фотографії людей, схожих на представників вашої цільової аудиторії.

Молодше - не означає краще: якщо ваша цільова група - пенсіонери, немає ніякого сенсу використовувати фотографію 25-річної красуні.

Розмір фотографій, розміщених в оголошеннях Facebook, невеликий (100 × 72 пікселів). Переконайтеся в тому, що в центрі фотографії знаходиться саме обличчя людини, і відріжте все зайве, якщо це необхідно. Не використовуйте нечіткі або темні картинки.

Додаткова порада: використовуйте зображення людей, що дивляться в праву сторону. Користувачі будуть дотримуватися лінії зору (зліва направо) зображеного суб'єкта і з більшою ймовірністю прочитають текст вашого оголошення. Ви також можете публікувати фотографії ваших реальних клієнтів (з їх дозволу, звичайно).

Назад до змісту

шрифти

Чіткі, добре читаються шрифти можуть привернути увагу користувачів до оголошення. Яскраві кольори шрифтів додатково виділять ваше оголошення на сторінці Facebook. Якщо на зображенні є напис, то вона повинна за змістом відповідати основному тексту оголошення.

Назад до змісту

Забавні картинки

Такі картинки гарантовано збирають «багатий урожай» кліків, багато хто з них стають популярними інтернет-мемами. На жаль, тізерна реклама в фейсбук, навіть супроводжувана змістовним текстом, не завжди ефективна.

Якщо ви використовуєте цей прийом, встановіть низький бюджет і уважно відстежуйте ефективність вашого оголошення. Заздалегідь приготуйтеся до того, що ви привернете безліч цікавих, які будуть кликати по вашій об'яві, але далі справа не піде.

Заздалегідь приготуйтеся до того, що ви привернете безліч цікавих, які будуть кликати по вашій об'яві, але далі справа не піде

Назад до змісту

Спліт-тестування

Починаючи нову соціальну кампанію, ви повинні мати в запасі принаймні два оголошення, звернених до однієї і тієї ж цільової групи і точно націлених за інтересами. Змінюючи оголошення на сторінці та відстежуючи їх CTR, ви зможете зібрати статистику по кожному з них. Через кілька днів видаліть оголошення з низьким CTR, залишивши переможця. Як орієнтир прагнете до CTR оголошення, приблизно рівному 0,1%. Почнете ви, найімовірніше, з середнього значення CTR 0,04%.

Почнете ви, найімовірніше, з середнього значення CTR 0,04%

Перед вами спліт-тест рекламної кампанії послуг пластичного хірурга по виправленню форми носа. Як ви думаєте, яка картинка зацікавила користувачів більше: лікар або Буратіно? Відповідь очевидна. :).

CTR портрета Буратіно склав 0.35% - це на 300% більше, ніж показник кликабельности фотографії хірурга. Незважаючи на високий CTR і достатня кількість кліків, дана кампанія вважається невдалою, так як ціна конверсії / ліда (CPL, Cost Per Lead) була занадто висока (трафік конвертувався на цільовій сторінці).

Назад до змісту

Як написати рекламний текст для оголошення Facebook

Незважаючи на суворі обмеження, що накладаються Facebook (25 знаків для заголовка і 90 - для основного тесту оголошення), ми можемо використовувати знамениту формулу вдалих продажів AIDA :

 • (A) ttention / Увага: зверніть увагу користувача на оголошення за допомогою інтригуючого заголовка.
 • (I) nterest / Інтерес: залучіть користувачів, зацікавлених у вашій пропозиції, коротко описавши його переваги.
 • (D) esire / Бажання: вселите користувачеві бажання негайно придбати ваш продукт зі знижкою або його безкоштовну пробну версію, жорстко обмеживши вашу пропозицію по часу.
 • (A) ction / Дія: закінчите оголошення закликом до дії.
 • Формулу AIDA досить складно «вмістити» в 115 символів, тому вам доведеться потренуватися: напишіть 5-10 пробних оголошень, поки ви не навчитеся викладати вашу пропозицію (оффер) в максимально лаконічній формі.

Ось приклад оголошення для інтерактивного курсу програмування:

Стань веб-розробником.
Дізнайся все, що потрібно, щоб стати веб-розробником з нуля.
Заощадити 65%.
Зареєструйся зараз!

Назад до змісту

Ставки на оголошення Facebook (CPC, CPM)

Як і в будь-який веб-маркетингової кампанії, саме правильна стратегія ставок визначає різницю між прибутком і збитком. Нижче ми розглянемо приблизну стратегію ставок на показ рекламних оголошень.

Скільки коштує реклама на фейсбук? Після створення оголошення Facebook покаже вам діапазон значень ставок, запропонованих за клік на оголошення. Для початку встановіть ставку поблизу нижньої межі цього діапазону. Ваш CTR відразу ж почне диктувати ціну, яку ви повинні будете платити за клік. Якщо CTR високий (0.2% і вище), пропоновані вам ставки будуть знижуватися. Якщо CTR низький (0.1% і нижче), то вам потрібно вибирати більш високі ставки за кожен клік.

Назад до змісту

Орієнтування facebook: прогноз бюджету

Щоб зробити точний прогноз, краще за все провести тестування і орієнтуватися на отримані показники. Але якщо ви хочете спрогнозувати бюджет заздалегідь, використовуйте наступну схему:

1. Виберіть показник, від якого будете відштовхуватися: суму грошей, яку ви готові витратити на рекламу, або бажану кількість передплатників за певний період часу. Мінімумом можна вважати 5 000 передплатників за півроку.

2. Середній показник по вступу і кліках серед платоспроможною аудиторією (старше 21 років) для Facebook становить 9,8 рублів за перехід і 18 рублів за кожного що вступив. Додайте до нього приблизно 20%, щоб створити собі «подушку безпеки». Насправді ціна напевно виявиться нижче.

3. Складіть звичайну таблицю в Excel і поділіть бюджет на часовий проміжок і число нових передплатників.

Назад до змісту

Що вважається показом на facebook?

Якщо оголошення повністю завантажується, відображається (тобто не стає жертвою блокувальника реклами), і користувач проводить на сторінці не менше п'яти секунд, воно вважається показаним.

Назад до змісту

Як оплатити таргетинг в фейсбук?

У Facebook плата стягується за покази або за кліки, а їх ціна залежить від виду реклами і налаштувань націлювання. Якщо у вас виникає питання, як оплатити рекламу в ФБ, то це не проблема - ви зможете оплатити будь-якими способами: кредитні карти, пластикові карти Mastercard, Visa, American Express, Discover, JCB, система PayPal, Яндекс.Деньги, мобільний телефон і так далі.

Назад до змісту

Що робити, якщо не запускаються схвалена реклама на фейсбук?

Причини цього явища можуть бути різні. Одна з них полягає в занадто низькій ставці за клік. Вам знадобиться клікнути по напису «Перейти до розширених налаштувань ціни» в настройках своєї рекламної кампанії і задати ціну, рекомендовану Facebook.

Назад до змісту

Як показувати рекламу в facebook одній людині?

Як часто один і той же користувач facebook бачитиме оголошення з вашої сторінки? Частота і сам факт показу залежать від орієнтування, аукціону реклами та багатьох інших факторів, але одне і те ж оголошення демонструється відвідувачеві соціальної мережі не більше чотирьох разів за день. Побачити середня кількість показів можна в розділі Звітність по рекламі в стовпці «Частота».

Назад до змісту

Спліт-тестування оголошень таргетированной реклами та настроїти таргетування - шлях до постійного збільшення CTR

Ваша ставка буде візначаті НЕ только Кількість кліків по Оголошення, но и ті, яка частина Вашої цільової аудіторії зможу его Побачити. Для кожної рекламної кампанії Facebook «малює» діаграму, що показує розмір вашої цільової аудиторії, а також частина цієї аудиторії, охоплену вашою кампанією.

Діаграма Facebook, що показує, яку частину потенційної аудиторії привернуло вашу рекламу

Якщо ви збільшите ставку, ваше оголошення побачить значна частина цільової аудиторії. Якщо ваше оголошення працює добре, але ви охоплюєте менше 75% можливої ​​цільової аудиторії, то ви можете збільшити ставку, щоб отримати більше кліків.

Якщо охоплення аудиторії широкий, збільшення рекламного бюджету збільшить частоту показів вашого оголошення. Загалом, Facebook, як і всі рекламні майданчики, хоче, щоб ви витрачали більше грошей на його послуги.

Назад до змісту

Цільові сторінки

Отримання кліка - це тільки початок: відвідувач повинен конвертуватися. Переконайтеся, що ви направили його до точно таргетированной цільовій сторінці з високим коефіцієнтом конверсії. Ви вже знаєте вік, стать та інтереси користувача, так що покажіть йому сторінку, яка допоможе йому вирішити його проблеми. ;)

цільова сторінка повинна містити просту, зручну для заповнення лід-форму. Вам слід зосередитися саме на генерації ліда, а не на прямий продаж продукту. Запропонуйте відвідувачеві підписатися на розсилку новин, розкажіть йому про переваги вашого оффера і згадайте про подарунок, який він зможе отримати «в обмін» на адресу своєї електронної пошти і т. П.

Назад до змісту

Як відстежувати ефективність оголошення

Як налаштувати, відстежити і зробити рекламу в Фейсбук? Facebook не пропонує опцію відстеження конверсій. Так, сервіс Facebook Insights прекрасно підходять для збору і аналізу внутрішніх даних в цій соціальній мережі, але не може надати інформацію про користувачів, які покинули цей ресурс, перейшовши за посиланням з вашого оголошення. У фейсбук ефективність кампаній можна відстежувати за допомогою «зовнішніх» програм, наприклад, Google Analytics. Найважливіший показник для вас - кликабельность. Ваш CTR впливає на кількість кліків, одержуваних вами, і суму, яку ви будете платити за клік (CPC).

Оголошення з низьким CTR перестав будуть показуватися взагалі, або їх показ стане недозволено дорогим. Оголошення, що володіють високим CTR, будуть генерувати для вас стільки кліків, скільки витримає ваш рекламний бюджет. Ці кліки також будуть коштувати дешевше. Відстежуйте CTR для оголошень і для ваших таргет-груп «за інтересами», щоб дізнатися, які частини цільової аудиторії охоплені найкраще.

Кількість показів навіть кращих оголошень буде знижуватися з плином часу. Чим менше цільова аудиторія, тим швидше це станеться. Зазвичай ви побачите падіння трафіку через 3-10 днів показу. Коли це станеться, поновіть оголошення, замінивши зображення і текст. Видаліть всі оголошення, які не одержують кліків. На наступний день ви побачите зміни на краще.

Відстежуйте ефективність використовуваних зображень протягом досить довгого часу, щоб побачити, які з них генерують кращий CTR. Ви можете повертати високопродуктивні зображення назад в оголошення кожні кілька тижнів, поки вони не перестануть викликати кліки по ньому. Коефіцієнт конверсії цільової сторінки поряд з CTR - головний показник ефективності вашої соціальної реклами.

Назад до змісту

Висновок

Хоча навчання новим тактикам і технікам пов'язане з неминучими труднощами, реклама в Facebook може стати найкращою маркетинговою каналом для багатьох бізнес-проектів.

Пам'ятайте про найбільш важливих моментах:

 • дослідження цільової аудиторії;
 • точне таргетування за інтересами;
 • використання привабливих зображень в оголошеннях;
 • використання «відкладеної конверсії»;
 • уважне відстеження CTR;
 • спліт-тестування оголошень і цільових сторінок.

Високих вам конверсій!

За матеріалами: blog.kissmetrics.com image source masterosm2011

17-08-2012

Як оплатити таргетинг в фейсбук?
Що робити, якщо не запускаються схвалена реклама на фейсбук?
Як показувати рекламу в facebook одній людині?
Як ви думаєте, яка картинка зацікавила користувачів більше: лікар або Буратіно?
Скільки коштує реклама на фейсбук?
Як часто один і той же користувач facebook бачитиме оголошення з вашої сторінки?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: