Новости

Статистика трейдера. Щоденник угод. Торговий журнал.

 1. Для чого потрібна статистика трейдера?
 2. Щоденник трейдера - ваша найкраща настільна книга

Якщо справа дійшла до розбору скоєних угод, значить, не так все погано Якщо справа дійшла до розбору скоєних угод, значить, не так все погано.

Якщо все живі, то інші підсумки торгівлі мають вторинне значення.

Всім привіт!

Як завжди, під чашечку ранкового (а у кого-то вечірнього) кави, блог Ib-Broker Evda буде пудрити вам мізки. Йтиметься про те, чи вести щоденник угод і на якого дідька нам потрібна статистика трейдера.

Не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Особисто ви пам'ятаєте всі свої позиції, які ви відкривали за тиждень, за місяць, за рік? За тиждень, припустимо, пам'ятайте. А ось за рік - сумніваюся.

Ось тут якраз на виручку і приходить щоденник угод, з якого ви черпаєте дані своєї статистики як трейдера. Вести торговий журнал чи ні - це навіть не обговорюється. Однозначно вести!

Коли я був зеленим новачком, я навіть не підозрював, скільки корисної інформації можна вивудити з власної статистики торгів, завдяки журналу трейдера. Один тільки розрахунок математичного очікування відразу зніме з вас рожеві окуляри. Але давайте про все по порядку.

Для чого потрібна статистика трейдера?

Статистика трейдера дозволяє кожному з нас бачити свою торгівлю з боку. Вона дозволяє знаходити помилки в торгівлі до того, як вони переростуть в фінансові проблеми.

Статистичний аналіз незамінний інструмент у вивченні ринку і самого себе. Так як більшість помилок пов'язано саме з нашими поведінковими реакціями на ту чи іншу ситуацію на ринку. Або ж з нашою торговою системою і підходами щось не так. І ось тут аналіз статистики угод допоможе нам знайти причини невдач і витягнути нашу торгівлю з виру.

Для просунутих аналітиків можна звичайно розраховувати коефіцієнт Шарпа або Сортіно. Ті з вас, хто любить математику і теорію ймовірності, можуть знайти застосування нормального розподілу або розподілу Гаусса.

Я не такий просунутий математик - аналітик, щоб оцінювати результати торгівлі даними математичними вишукуваннями. Може бути в майбутньому і виникне така необхідність, а зараз для оцінки результатів мені вистачає більш приземлених понять.

На що я звертаю увагу при аналізі: На що я звертаю увагу при аналізі:

 • Число угод і їх розмір за тиждень або за місяць.
 • Співвідношення ризик-прибуток (Кратне R) на угоду і середнє значення за місяць.
 • Яких угод в цьому місяці було більше - по тренду або контртрендових.
 • Відсоток позитивних угод (включаючи угоди, закриті в +1 пункт) до загальної кількості відкритих позицій. Це дає розуміння, наскільки прибуткова ваша торгова система.
 • Середній час утримання позиції.
 • Середній профіт і стоп за аналізований період.

За підсумками аналізу роблю висновки про власну торгівлю і думаю над тим, як її поліпшити. Що додати, а що прибрати.

Причому аналіз статистики треба робити в спокійній обстановці, коли на вас не тиснуть відкриті угоди, і відсутнє емоційне напруження. А ось для того, щоб було що аналізувати, і необхідно вести торговий журнал.

Щоденник трейдера - ваша найкраща настільна книга

І це я говорю без жодного перебільшення. Жодна прочитана вами розумна книга про трейдингу не замінить торговий журнал, написаний вами власноручно. У ньому ви в одній особі і автор, і головний герой, і цензор.

Регулярне ведення щоденника угод в сукупності зі статистичним аналізом, по-перше, дисциплінує, не дозволяючи влазити в ринок абияк і аби куди. По-друге, надає прекрасну можливість стежити за розвитком вас як трейдера.

Мій щоденник трейдера ділиться на 2 частини:

 1. Окремо я записую результати закритої угоди, для того, щоб можна було в подальшому провести аналіз. У ньому я відображаю:
 1. Окремо записую все, що стосується даної угоди.

Перш за все, це свого роду торговий план, в якому я розраховую параметри угоди:

 • Не менш 3х причин для відкриття позиції саме на цьому рівні і саме в цьому напрямку.
 • Рівень стоп лосс і тейк профіту (які виставляю в момент відкриття).
 • Відображаю все, що пов'язано з веденням угоди, в тому числі і власні емоції.
 • Для тих, кому складно пригадати, де і коли на графіку була відкрита позиція, можна робити скріншоти угод (особисто мені досить записаних даних).

Таким чином, я маю результуючий звіт для статистики та подальшого аналізу (1 частина), і мені не складає ніяких труднощів подивитися подробиці по кожній угоді (2 частина).

Повторюся, щоденник угод допомагає вам аналізувати ваші помилки і не допускати їх у майбутньому.

На дворі 21 століття. Якщо вам утомливо вести щоденник трейдера вручну, ви можете знайти версію електронних торговельних журналів .

А я, напевно, консерватор. Мені подобається чорнильною ручкою з золотим пером записувати всі угоди в свою зошити. Ну а вам, як то кажуть, і карти в руки.

PS На закінчення трохи про особисте. Я на вихідних був на дачі. Ну що, товариші, сказати, весна прийшла остаточно і безповоротно! Сад цвіте, бджоли літають - краса! Порадувала маленька вишенька, яку посадив в минулому році. Намагається дівчинка рости і цвісти щосили. Квітучі яблуні (а у мене їх 5) - це, хлопці, щось невимовне! Стоїш, як заворожений і очей не можеш відірвати від всієї цієї краси. Тому не засиджуйтеся будинку за комп'ютерами. Вперед на вулицю, на природу, назустріч теплим травневим променям сонця! Користуючись нагодою, хочу привітати всіх з наступаючим 1 Травня - днем ​​солідарності всіх трудящих. А ми з вами справжнісінькі трудяги. Але і трудягам часом треба відпочивати. Так що на травневі свята блог Ib-broker Evda йде на міні канікули. Весняно-польові роботи зобов'язують ...

Всім удачі і гарних вихідних!

Господа трейдери
Господа трейдери! Підписалися на отримання анонсів внизу блогу - отримали корисну інформацію раніше за інших!

З вами був Сергій Євдокименко. Відповім на всі ваші запитання в коментарях.

Додайте «плюс» до своєї кармі. Поділіться корисною інформацією з друзями, вони скажуть Вам «Спасибі»

Для чого потрібна статистика трейдера?
Особисто ви пам'ятаєте всі свої позиції, які ви відкривали за тиждень, за місяць, за рік?
Для чого потрібна статистика трейдера?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: