журналіст професія

 1. види журналістики
 2. блогінг
 3. Історія професії «журналіст»
 4. Плюси професії журналіста
 5. Мінуси професії журналіста
 6. жорсткі терміни
 7. Критика з боку
 8. Критика від самого себе
 9. конкуренція
 10. Необхідність бути скромніше
 11. ризики
 12. Зарплата
 13. Коментарі

Журналістика - професія, оточена легендами і міфами, гучними історіями і неоднозначними коментарями; у неї є своя історія, свої герої і «темні плями». На рівні масової свідомості згадки про журналістів викликає реакцію від захвату до жорсткої критики - в залежності від того, кого обговорюють, хто виносить оцінку, в якому контексті професія обговорюється.

Лише під одним фактом підпишеться кожен: журналістика - потужний інструмент впливу на громадську думку. Чи йде мова про політику, культуру, економіку; сфері розваг і моді, здоров'я і театрі, міжнародних відносинах і технологіях - у всіх сферах суспільства ЗМІ формують думки, оцінки, висновки. Тому, мабуть, найголовніше, що повинно хвилювати справжнього професіонала - це відповідність його дій принципам етики.

Адже володіючи потужним інструментом - словом - можна нести гуманітарну місію (робити світ кращим), а можна маніпулювати, сіяти розбрат. Здавалося б, вибери «безпечну» нішу, щоб не стояти перед моральним вибором. Наприклад, пиши про моду, автомобілях або вирощуванні квітів. Фокус в тому, що в будь-якій сфері можна говорити правду або брехати, подавати інформацію об'єктивно або заангажовано, відчувати особисту відповідальність або покладати її на головного редактора та редакційну політику. У професію варто йти людям, які вже зробили моральний вибір на користь об'єктивності, відповідальності, гуманізму.

Говорити про журналіста взагалі - заняття невдячне, оскільки напрямків в цій спеціальності дуже багато. Спробуйте порівняти роботу репортера , Що знімає відео з гарячої точки, і журналіста-блогера , Пише про бодібілдингу. Техніка пошуку матеріалів, їх подачі, ступеня ризику, витрати тимчасові і душевні - діаметрально різні. З іншого боку, є у професіоналів, які представляють різні сфери, загальні риси:

 • Прагнення і здатність бути завжди «на хвилі». Не важливо, про що пише журналіст, його інформація цінна в тому випадку, якщо вона актуальна. Чи йде мова про події або трендах - журналіст повинен фокусувати увагу на важливому, актуальному.
 • Здатність аналізувати великі обсяги інформації в короткі терміни, вміння відділяти важливе від другорядного. Журналістські матеріали, як правило, готуються в умовах жорстких дедлайнів, так що на орієнтацію, пошук фактів, свідчень, перевірку достовірності, підготовку власне матеріалу (тексту, аудіо- чи відеозапису, фото) відводиться мало часу. В умовах психологічного напруження потрібно зібрати відомості, подати їх в структурованому, зрозумілому читачеві вигляді, часто (хоча не завжди) з висновками, що спираються на перевірені факти і надійні експертні думки.
 • Товариськість. Важко домогтися успіху в цій спеціальності, якщо ти не готовий постійно спілкуватися з людьми, при цьому далеко не кожен співрозмовник відкритий для діалогу і доброзичливий.
 • Кураж. справжній журналіст завжди знаходиться в пошуку чогось такого: історії, сюжету, інформації, людей. Сенсаційні матеріали завжди несподівані. Їх народженню передує великий обсяг роботи, удача, ризики, часто - перебування в умовах дискомфорту, фізичного або душевного, небезпеки. І все це - заради ідеї, теми, в якій ти - першовідкривач, інформаційний Колумб.
 • Скрупульозність. Увага до деталей важливо для складання об'єктивної картини того, що відбувається. Крім того, на стадії збору матеріалу доводиться грамотно його впорядковувати, систематизувати, щоб в короткі терміни обробити і зробити висновки.
 • Сміливість. Доводиться стукати в двері, за якими вас не чекають; спонукати до контакту людей, які не схильні спілкуватися; з честю виходити з конфліктних ситуацій; іноді рятувати своє життя.
 • Аналітичний склад розуму. Всі чули вислів «журналістське розслідування». Це ж і справді розслідування - коли на основі розрізнених фактів потрібно скласти загальну картину; в хід йде розум, інтуїція, кругозір.

види журналістики

Класифікацій багато. Навіть виходячи з загальної ерудиції, можна виділити теле- і радіожурналістику, фотожурналістику, Інтернет-журналістику, пресу. Виділяється також безліч жанрів: нотатки, звіти, репортажі, інтерв'ю, есе, рецензія, фейлетон, і багато інших.

Різні види і жанри припускають різну ступінь представленості думки самого автора в продукті. Так, репортаж, замітка, хроніка є безпристрасне виклад фактів, подій. Інша справа - інтерв'ю, есе, рецензія; ці жанри припускають демонстрацію думки автора про предмет (зрозуміло, думка ґрунтується на фактах і аргументується).

Залежно від жанру, змінюється вираженість творчої складової. Так, художня публіцистика наближає журналістську діяльність до письменницької, а, припустимо, звіт або репортаж припускають «сухе» виклад фактів, висновків, і в такій роботі переважає «технічність» на противагу творчій уяві.

Чим більше навичок у професіонала, ніж з великою кількістю жанрів, стилів він здатний працювати, тим вище шанси на працевлаштування. З іншого боку, можна домогтися успіху в вузькій області - наприклад, висвітлюючи сферу політики, культури, спорту, соціальні проблеми і т. Д.

блогінг

З поширенням інтернету роль журналіста змінилася докорінно. Сьогодні ЗМІ - електронний журнал, газету, хроніку - може створити будь-яка людина, що вміє писати тексти, що володіє базовими знаннями про верстку сайтів, web-дизайні, SEO-просуванні. З кожним днем ​​зростає вплив блогосфери - сукупності інтернет-ресурсів, на яких автор пише на довільні теми, в вільному стилі, збираючи навколо свого щоденника зацікавлену аудиторію. чи вважати блогера професіоналом? Журналісти з «класичним» освітою і досвідом могли б гаряче посперечатися з цією точкою зору, але факт залишається фактом: популярність багатьох успішних блогерів часто випереджає популярність традиційних ЗМІ.

Історія професії «журналіст»

Замість нудного розділу про становлення журналістики в світі, з безліччю імен, дат і назв ми поділимося інформацією про курйозні випадки в роботі професіоналів. Вважайте це міні-екскурсом в історію. :)

Плюси професії журналіста

Плюси очевидні: неосяжний коло спілкування, широкий кругозір, популярність (різного масштабу, від жменьки передплатників у початківця блогера до мільйонної аудиторії у відомого журналіста), можливість спілкуватися з людьми, що представляють різні соціальні групи, цінності, робота в режимі нон-стоп (плюс для трудоголіків), творчий характер завдань, відчуття корисності, здатності змінювати дійсність на краще.

Мінуси професії журналіста

Про витратах професії розповість один з авторів онлайн-журналу Lifehacker Льюїс Хемфріс (Lewis Humphries) - блогер, копірайтер з Великобританії. (Хоча про мінуси ми вже згадували, доповнимо картину).

жорсткі терміни

Стаття, написана із запізненням навіть в кілька годин - для актуальних подій, наприклад, коли їх барвисто описали конкуруючі видання - вже не потрібна.

Критика з боку

Автор завжди на виду, його легко критикувати «технічно» - особливо в інтернеті. Чи варто говорити, що далеко не всі критикують аргументують свою точку зору і висловлюють її в коректній формі?

Критика від самого себе

Справжній професіонал прискіпливий до своєї роботи. Доводиться правити матеріал, і ще раз правити, і ще. І потім, дивлячись на готовий продукт (статтю, відеоролик або радіоповідомлення) - шкодувати, що можна було зробити краще.

конкуренція

Престижні видання, теле- і радіоканали зазивають до себе тільки найвідоміших письменників. Іншим доводиться пробивати собі дорогу до затребуваності, шляхом великої роботи, зусиль, подолання невдач. І успіх не гарантований.

Необхідність бути скромніше

На перших етапах кар'єри доводиться спостерігати, як ваші тексти нещадно редагуються. Причому ваша думка не приймається в розрахунок: спочатку станьте маститим автором, потім качайте права. Людям з сильним «его» важко змиритися з таким станом речей.

ризики

Ризики всюди. Інформація може виявитися недостовірною, журналіста можуть звинуватити в підтасовуванні фактів, брехні. Може підвести інформатор (в журналістських розслідуваннях). Автори, які пишуть на гострі теми, мають безліч недоброзичливців. Ті, хто працює в нестабільних регіонах, часом ризикують життям.

Зарплата

Чи вважати оплату праці російських трудівників пера плюсом чи мінусом, дивіться самі. Ми надамо лише об'єктивні цифри.

За даними нашої статистики зарплат, середня зарплата журналіста за останній рік становить 30000 руб. Найбільш оплачуваними є спеціалізації «Політичний журналіст» і «Заступник редактора» (65000 руб.), Наступні місця в рейтингу (в порядку убування) займають спеціальності: «Військовий журналіст» (50000 руб.), «Журналіст-райтер» (45000 руб.), "випускаючий редактор" (45000 руб.), "головний редактор" (40000 руб.).

)

«Журналіст» - професія was last modified: by Олена Набатчікова

Коментарі

comments

Чи варто говорити, що далеко не всі критикують аргументують свою точку зору і висловлюють її в коректній формі?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: