Новости

Як самостійно зібрати потужний ігровий комп'ютер, його комплектуючі

 1. 1. Переваги та недоліки системного блоку в збірці
 2. 2. Що потрібно для складання комп'ютера своїми руками
 3. 3. Як вибрати комплектуючі
 4. 3.1. Вибір корпусу і БП
 5. 3.2. Процесор, материнська плата, пам'ять, вінчестер
 6. 3.3. відеокарта
 7. 4. Складання системного блоку своїми руками

При покупці комп'ютерної техніки існує два варіанти. Перший - це купити готовий системний блок, а другий - зібрати комп'ютер самостійно. Останній спосіб особливо ефективний в тому випадку, якщо передбачається зібрати потужний ігровий комп'ютер.

розділи: Переваги та недоліки складання комп'ютера - збірка комп'ютера - вибір комплектуючих - Збирання системного блоку

комплектуючі: Корпус і БК - Процесор, материнська плата, пам'ять, вінчестер - відеокарта

1. Переваги та недоліки системного блоку в збірці

У збірці системні блоки продаються практично у всіх магазинах, але вони, здебільшого, розраховані на роботу в офісах. Ігрові комп'ютери зустрічаються нечасто і мають ряд суттєвих недоліків:

 • в них встановлені цілком конкретні комплектуючі, які можуть не відповідати вимогам або особистих вподобань;
 • домовитися про заміну на потрібні не завжди можливо, їх може просто не бути в наявності;
 • доведеться трохи, але переплатити, оскільки фірма-продавець повинна компенсувати свої витрати на складання системного блоку ПК;
 • гарантійні умови часто не дозволяють розкривати системний блок і міняти комплектуючі самостійно.

З іншого боку, купуючи готовий системний блок, ви економите свій час, та й розбиратися в тонкощах складання ПК не доведеться.

2. Що потрібно для складання комп'ютера своїми руками

Ніяких спеціальних інструментів для самостійної збірки системного блоку не буде потрібно. Потрібна лише викрутка з хрестоподібним наконечником і спеціальні хомути з нейлону.

Їх вільно можна купити в будь-якому профільному магазині або на ринку радіотоварів. Після завершення складання ПК всі кабелі і шлейфи рекомендується акуратно розсортувати і стягнути в пучки. Це дозволить уникнути зупинки кольорів через потрапляння проводів, забезпечить зручність при видаленні скупчується в корпусі пилу, та й виглядає такий системний блок набагато акуратніше. При необхідності буде дуже легко і зручно додати в нього планку пам'яті або замінити термопасту на процесорі.

3. Як вибрати комплектуючі

Багато хто помилково вважає, що самостійно зібрати системний блок дуже просто. Для цього достатньо лише купити найсучасніші комплектуючі з топової категорії комп'ютерної продукції і правильно їх підключити. Насправді це не зовсім вірно. Необхідно буде:

 • вибрати якісний корпус і не помилитися з його форм-фактором (потужна ігрова материнка не поміститься в mini-tower);
 • оптимально розрахувати потрібну потужність блоку живлення;
 • врахувати можливу несумісність обладнання.

3.1. Вибір корпусу і БП

До корпусу системного блоку пред'являється кілька вимог. Він повинен бути:

 • візуально привабливий;
 • виготовлений з якісного матеріалу;
 • відповідним за розміром для установки материнської плати, потрібної кількості вінчестерів, додаткового охолодження.

З першим пунктом все зрозуміло, це питання виключно особистих переваг і особливостей інтер'єру кімнати. А ось вибір матеріалу може змусити задуматися. У магазинах комп'ютерної техніки можна купити два типи корпусів:

 • сталеві, відрізняються великою вагою, а значить заглушають шум кольорів, стійкі до вібрації і мають у своєму розпорядженні хорошим запасом міцності;
 • алюмінієві, основною перевагою є високий рівень тепловіддачі. Це дуже цінна якість для потужних ігрових комп'ютерів, які сильно нагріваються.

Виняток становлять різні дорогі варіанти для любителів моддінгу, яких не бентежить висока ціна на прозорі комп'ютерні корпусу, виконані в стилі стім-панк і тому подібні незвичайні вироби .

Основною характеристикою, на яку слід звернути увагу при виборі блоку живлення - його потужність. Для ігрового комп'ютера вона повинна бути досить велика і складати ніяк не менше 850 Вт, а краще відразу передбачити запас в півтора-два рази. Звичайно, якість виконання теж грає велику роль. Невідомі виробники навмисно завищують номінальні параметри пристрою і використовують найдешевші матеріали в процесі виготовлення. Як результат - збої харчування, мимовільні вимикання або перезавантаження комп'ютера і навіть вийшли з ладу комплектуючі.

3.2. Процесор, материнська плата, пам'ять, вінчестер

Основним вузлом будь-якого комп'ютера є процесор з материнською платою. Це взаємозалежні комплектуючі, оскільки довільно обраний процесор може не підтримуватися «материнки».

Основні параметри материнської плати, на які слід звернути увагу:

 • тип сокета для процесора;
 • частота шини для оперативної пам'яті;
 • наявність і кількість роз'ємів PCI-E (відеокарта) і SATA (жорсткі диски).

Вибір процесора для ігрового комп'ютера визначається тактовою частотою і кількістю ядер. Чим більше ці показники, тим краще виявиться продуктивність. Відразу слід подбати про його якісне охолодження. Коробкові варіанти процесорів (Box Edition) комплектуються радіатором з кольором, але цього може виявитися недостатнім. Можливо, доведеться доглянути систему охолодження окремо. Наприклад, від популярного і добре зарекомендував себе виробника Zalman .

Оперативну пам'ять вибирають відповідно до частоти шини материнської плати, зараз найбільш поширені стандарти DDR3 і DDR4. Найоптимальніший варіант - визначитися з встановлюваним обсягом оперативної пам'яті і розділити його на два: якщо потрібно 16 Гб, то кращим рішенням буде купити 2 планки по 8 Гб. Це гарантує максимальну швидкодію і дозволить збільшити кількість оперативної пам'яті в будь-який момент.

Що ж стосується особливостей вибору і підключення жорсткого диска (вінчестера), то про це можна детальніше дізнатися з нашої статті тут .

3.3. відеокарта

Вибір відеокарти для ігрового комп'ютера ніколи не буває однозначною. Виною тому ситуація, яка вже досить давно склалася на ринку, де запекло конкурують лише два виробники: nVidia і ATI . Третю компанію (Intel) можна не брати до уваги, оскільки вона спеціалізується на вбудованих відкритих для ПК і комплектуючих для ноутбуків.

На спеціалізованих форумах не вщухають суперечки про те, який же бренд краще вибрати, щоб отримати максимальну продуктивність за більш низьку ціну, але об'єктивного і чіткої відповіді на це питання не існує.

Найпростіший спосіб позбавити себе від вдумливого читання сотень мегабайт інформації і роздумів на цю тему - використовувати відеокарти ATI c процесорами AMD, а nVidia в поєднанні з продукцією Intel. Це забезпечить максимальну апаратну сумісність (що, до речі, також є суб'єктивною думкою). Основним параметром, на який слід звернути увагу, це обсяг пам'яті на відеокарті, досягнутий на сьогоднішній день максимум становить 12 Гб.

Основними конкурентами в топовом сегменті відеокарт для ігрових комп'ютерів є GeForce GTX Titan X і Radeon XFX Radeon HD7990 . Звичайно, ціна на моделі подібного рівня досить висока, але якщо на материнке присутні два слоти PCI-E, то можна купити дві дешевші відеокарти і використовувати їх спільно (таке підключення називається CrossFire або SLI, в залежності від виробника). Трохи застарілу, але вельми корисну і пізнавальну статтю на цю тему можна прочитати на порталі 3D-News .

4. Складання системного блоку своїми руками

Починати потрібно з установки процесора і системи охолодження на материнську плату. Зробити це можна навіть без допомоги фахівця, самостійно, оскільки контактна група на процесорі і гнізда на материнській платі в одному з кутів має характерний скіс. Системи фіксуючих засувок можуть на різних моделях відрізнятися, але принцип їх роботи стає відразу очевидним. Черговість дій така:

 • установка процесора в сокет;
 • фіксація його спеціальною клямкою;
 • нанесення на підставу радіатора термопасти (якщо вона відсутня) і його закріплення.

Розміщення основних елементів на материнській платі:

 1. Процесор і система охолодження;
 2. Відеокарта PCI-E;
 3. пам'ять;
 4. SATA;
 5. IDE (для старих вінчестерів і CD-ROM);
 6. Отвори для гвинтів (6 штук).

Найскладніша проблема, з якою стикаються ті, хто вперше пробують зібрати комп'ютер самостійно, це установка материнської плати в корпус. Як часто буває, це здається набагато страшнішим і незрозумілим, чим є насправді. Першим в корпус встановлюється блок живлення, потім можна приступити до монтажу материнської плати, що робиться в кілька етапів:

 • розмістити материнку в корпусі і відзначити збігаються з платою отвори на його стінці;
 • встановити спеціальні ізолюючі підпірки із пластику (йдуть в комплекті) в помічені гнізда;
 • прикрутити плату гвинтами з шайбами.

Потім настає час для досить копіткої процесу - підключення всіх необхідних кабелів блоку живлення і корпусу до материнської плати. Утруднення може викликати хіба що визначення правильного способу з'єднання групи дрібних роз'ємів. Для цього потрібно взяти інструкцію, яка додається до материнської плати, і уважно вивчити опис тієї її частини, яка (майже завжди) розміщується в правому нижньому куті плати.

У керівництві користувача обов'язково описаний цей момент, найчастіше у вигляді досить докладної схеми. Всі дрібні контактні групи потрібно підключити так, щоб написи на платі і пластикових наконечниках відповідали один одному, не переплутавши полярність, яка також позначена.

Для додаткового охолодження системного блоку комп'ютера можна використовувати кулери, які купуються окремо. Зазвичай в корпусі для них відведено місце на задній вертикальної панелі (під блоком живлення) і в передній частині, під відсіками для вінчестерів і CD-приводів. Закріплюються вони за допомогою гвинтів-саморізів, які йдуть в комплекті з кулерами.

Установка і підключення залишилися комплектуючих навряд чи викличе труднощі. Помилки виключаються за рахунок того, що всі роз'єми і слоти мають різний форм-фактор. Наприклад, відеокарту PCI-E або оперативну пам'ять не вийде вставити в слот PCI, оскільки вони відрізняються розміром. Зібрати системний блок своїми руками досить просто. Відсутність поспіху і уважне вивчення інструкції є стовідсотковим запорукою успіху.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: