Новости

Як вибрати блок живлення для комп'ютера

 1. Обчислення необхідної потужності блоку живлення
 2. Розрахунок потужності блоку живлення за допомогою онлайн-сервісів
 3. Наявність сертифікатів 80 plus
 4. Охолодження блоку живлення
 5. присутні роз'єми
 6. Полумодульние і модульні блоки живлення
 7. Кращі виробники
 8. Чи допомогла вам ця стаття?

Блок живлення забезпечує електрикою всі інші комплектуючі

Блок живлення забезпечує електрикою всі інші комплектуючі. Від нього залежить стабільність і надійність системи, тому економити або халатно ставитися до вибору не варто. Поломка блоку живлення часто загрожує виходом з ладу інших деталей. У цій статті ми розберемо основні принципи вибору блоку живлення, опишемо їх види і назвемо кілька хороших виробників.

Зараз на ринку представлено безліч моделей від різних виробників. Вони відрізняються не тільки по потужності і наявності певної кількості роз'ємів, але і мають різної величини вентилятори, сертифікати якості. При виборі необхідно враховувати ці параметри і ще кілька.

Обчислення необхідної потужності блоку живлення

В першу чергу слід визначити, скільки електрики споживає ваша система. Виходячи з цього потрібно буде підібрати підходящу модель. Розрахунок може здійснюватися вручну, вам буде потрібно тільки інформація про комплектуючих. Жорсткий диск споживає 12 Ватт, SSD - 5 Ватт, плашка оперативної пам'яті в кількості однієї штуки - 3 Ватта, а кожен окремо взятий вентилятор - 6 Ватт. Про потужностях інших комплектуючих читайте на офіційному сайті виробника або запитуйте у продавців в магазині. Додайте до отриманого результату приблизно 30%, щоб уникнути неполадок при різкому збільшенні споживання електрики.

Розрахунок потужності блоку живлення за допомогою онлайн-сервісів

Існують спеціальні сайти калькулятори потужності блоків живлення. Вам буде потрібно вибрати всі встановлені компоненти системного блоку, щоб відобразилася оптимальна потужність. В результат враховується додаткове 30% від значення, тому вам не потрібно робити це самостійно, як було описано в попередньому способі.

На просторах інтернету є безліч онлайн-калькуляторів, всі вони працюють за одним і тим же принципом, тому ви можете вибрати будь-який з них для розрахунку потужності.

Наявність сертифікатів 80 plus

Всі якісні блоки мають сертифікат 80 plus. Certified і Standard присвоюється блокам початкового рівня, Bronze і Silver - середнього, Gold - високий клас, Platinum, Titanium - найвищий рівень. Комп'ютери початкового рівня, призначені для офісних завдань, можуть працювати на БП початкового рівня. Дороге залізо вимагає більшої потужності, стабільності і безпеки, тому тут розумно буде придивитися до високого і топового рівня.

Охолодження блоку живлення

Встановлюються вентилятори різних розмірів, частіше за все зустрічаються 80, 120 і 140 мм. Середній варіант показує себе найкраще, практично не шумить, при цьому добре охолоджує систему. Такому вентилятору також простіше знайти заміну в магазині в разі, якщо він вийшов з ладу.

присутні роз'єми

У кожному блоці присутній набір обов'язкових і додаткових роз'ємів. Давайте їх докладніше розглянемо:

 1. ATX 24 pin. Є всюди в кількості однієї штуки, необхідний для підключення материнської плати.
 2. CPU 4 pin. Більшість блоків оснащено одним роз'ємом, але зустрічається і два штуки. Відповідає за харчування процесора і підключається безпосередньо до материнської плати.
 3. SATA. Підключається до жорсткого диска. У багатьох сучасних блоках присутні кілька розділених шлейфів SATA, що дозволяє зручніше підключати кілька жорстких дисків.
 4. PCI-E необхідний для підключення відеокарти. Потужному залозу потрібно два таких роз'єму, а якщо ви збираєтеся підключати дві відеокарти, то купуйте блок з чотирма роз'ємами PCI-E.
 5. MOLEX 4 pin. Підключення старих жорстких дисків і приводів здійснювалося з використанням даного роз'єму, але зараз їм знайдеться своє застосування. Додаткові кулери можна підключити за допомогою MOLEX, тому бажано наявність декількох таких роз'ємів в блоці на всякий випадок.

Додаткові кулери можна підключити за допомогою MOLEX, тому бажано наявність декількох таких роз'ємів в блоці на всякий випадок

Полумодульние і модульні блоки живлення

У звичайних БП кабелі не входять від'єднуються, але якщо необхідно позбутися від зайвого, то рекомендуємо звернути увагу на модульні моделі. Вони дозволяють від'єднати будь-які непотрібні кабелі на час. Крім цього присутні полумодульние моделі, в них знімна тільки частина кабелів, але виробники часто називають їх модульними, тому варто уважно ознайомитися з фотографіями і уточнити інформацію у продавця перед покупкою.

Кращі виробники

Компанія SeaSonic зарекомендувала себе як один з кращих виробників блоків живлення на ринку, але їх моделі і коштують дорожче конкурентів. Якщо ви готові переплатити за якість і бути впевненими, що він пропрацює стабільно багато років, придивіться до SeaSonic. Не можна не згадати про відомі багатьом бренди Thermaltake і Chieftec. Вони виготовляють відмінні моделі відповідно до ціна / якість і ідеально підійдуть для ігрового комп'ютера. Поломки бувають дуже рідко, а також майже не зустрічається брак.Еслі ви доглядаєте бюджетний, але якісний варіант, то підійдуть компанії Coursar і Zalman. Однак найдешевші їх моделі не відрізняються особливою надійністю і якістю збірки.

Сподіваємося, що наша стаття допомогла вам визначитися з вибором надійного і якісного блоку живлення, який би ідеально підійшов для вашої системи. Ми не рекомендуємо до покупки корпусу з вбудованим БЖ, оскільки найчастіше в них встановлюються ненадійні моделі. Ще раз хочеться відзначити, що на цьому не потрібно економити, краще доглянути модель дорожче, але бути впевненим в її якості.

Чи допомогла вам ця стаття?

ТАК НІ

Чи допомогла вам ця стаття?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: