Новости

Збираємо настільний ПК: крок 3 - вибираємо блок живлення, радіатор і кулер для CPU

  1. Система охолодження
  2. Варіант CHIP:
  3. Радіатор з кулером для CPU Xilence M403

Згодом, в результаті перепадів напруги в електромережі і підвищеної температури, характеристики БП можуть деградувати, тому необхідно вибирати надійні моделі з деяким запасом потужності.

Вибираючи навіть дуже хороший БП, обов'язково робіть запас потужності на майбутнє, і чим більше, тим краще. Однак зайві вати стоять пристойних грошей. Подумайте, чи так вам потрібен 1000-ватний БП, якщо ви не завзятий ігроман. Оптимальним рішенням може бути апарат з видаваної потужністю 600-750 Вт.

З особливостями підбору блоку живлення для ПК ви можете ознайомитися в статті Як вибрати блок живлення для комп'ютера .

Згодом, в результаті перепадів напруги в електромережі і підвищеної температури, характеристики БП можуть деградувати, тому необхідно вибирати надійні моделі з деяким запасом потужності

Плоскі шлейфи кабелів забезпечать кращу циркуляцію повітря, а додаткова оплетка захистить від пошкодження

БП з модульними відстібаються кабелями стоять трохи дорожче, але це дуже зручно, тому що полегшує охолодження системи, спрощує монтаж і покращує зовнішній вигляд вашої системи, якщо корпус прозорий або має вікно. Плоский кабель зручніше прокладати по корпусу, а кабель, захищений опліткою, набагато менше схильний до пошкоджень. Вентилятор може розташовуватися на задній стінці БП або на його нижній / верхній стороні - вибирайте виходячи з будови вашого корпусу.

Гвинти з накаткою дають можливість швидко і без викрутки встановити або зняти блок живлення

Система охолодження

При внутрішньої компонуванні комплектуючих також дуже важливо, щоб було якомога менше перешкод проходженню повітря. Вентиляційні отвори не повинні перекриватися, потоки повітря від вентиляторів можна направляти один проти одного. Для простоти установки на бічній частині вентилятора розміщені стрілки, що позначають напрям повітряного потоку.

З деякими додатковими порадами ви можете познайомитися в нашій статті Як встановити процесор в материнську плату і кулер на нього.

Монтаж системи охолодження процесора необхідно виконувати до установки материнської плати в корпус

Мабуть, найбільш відповідальною частиною в монтажі системи охолодження є установка радіатора на CPU. Перед цією процедурою необхідно нанести на вже встановлений процесор тонкий рівний шар термопасти, а з самого радіатора не забути зняти захисну плівку. Далі залишається тільки змонтувати радіатор з кулером на процесор, зафіксувавши наявними на платі затискачем, і підключити кабель кулера до системної плати. Зазвичай контакти на ній позначені як «CPU FAN».

Чим вище швидкість - тим краще і швидше охолоджується система, але і шум теж вище. Швидкість обертання можна регулювати програмно або за допомогою спеціальних пристроїв, в залежності від того, як підключений вентилятор.

Різні форми лопатей і текстура їх поверхні впливають на шум виникає при обертанні вентилятора. При складанні тихих систем цей параметр є одним з найважливіших. Розмір вентилятора CPU не повинен перевищувати допустимі корпусом або радіатором габарити. Зазвичай вказується в міліметрах: 40х40, 80х80, 120х120, 140х140, 200х200.

Варіант CHIP:

Блок живлення Chieftec 750W CTG-750C

Недорогий, але надійний БП, що має хороший запас потужності. Непотрібний в даний момент кабель можна відстебнути. Всі кабелі захищені опліткою - додатковим захистом від пошкоджень.

Середня ціна: 4400 руб.

Радіатор з кулером для CPU Xilence M403

Потужний, надійний і тихий процесорний кулер і радіатор.
Його запасу цілком вистачить, щоб охолодити будь-який сучасний процесор, навіть якщо він піддався розгону.

Середня ціна: 1500 руб.

Читайте також:

Збираємо настільний ПК: крок 1 - вибираємо корпус

Збираємо настільний ПК: крок 2 - вибираємо процесор і системну плату

У наступному практикумі - кроці 3, ми розповімо, на що звернути увагу при виборі оперативної пам'яті і відеокарти

Текст: Валентин Павленко

Фото: компанії-виробники, Валентин Павленко

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: