Ідеальний адблок можливий. Мережа без реклами вже близько

Протистояння реклами і рекламних фільтрів (як їх ще називають: адблокери або адблокі - від англ. Adblock) завжди вважалося боєм без кінця. Зрозуміло, чому: на вигляд це класичне протистояння щита і меча, снаряда і броні: одні придумують витончену захист, другі - все більш ефективні способи її подолати. Однак озвучений цієї весни новий підхід до виявлення і блокування реклами змушує переосмислити перспективу.

Якщо коротко, виявилося, що на стороні захисту - важлива перевага, і рано чи пізно, воно буде реалізовано і покаже себе, поставивши крапку в (нібито) нескінченної боротьби. Прототипи вже написані - і вони демонструють маленьке диво, блокуючи то, що раніше блокувати не вдавалося. Втім, давайте по порядку.

Як працює класичний рекламний фільтр? Він аналізує код веб-сторінки (причому частіше оформлення, ніж сам контент) і вичищає з нього те, що збігається з шаблоном. Популярний AdBlock Plus робить саме це. А шаблони часто ще й виносяться на відкриті списки, які складають ентузіасти і взагалі всі зацікавлені в Мережі без реклами (див., Наприклад, список EasyList ). Адже реклама нині не просто відволікає, але і жере процесорний час, і такий цінний заряд батареї на мобільних пристроях ...

Проблема з класичним підходом ясна: існує маса способів такої блок обійти. У найпростішому випадку досить злегка змінити код рекламної вставки, щоб він перестав співпадати з шаблоном. Крім того, видавець, помітивши адблок (сторінка елементарно перевіряється скриптом), може «стати в позу» і зажадати фільтрацію відключити. Нарешті, найстрашніший варіант, який використовується з минулого року Facebook і іншими соцмережами за його прикладом: зробити рекламу принципово неотличимой від основного контенту. У соцмережах це логічно і просто: рекламні вставки робляться у вигляді постів в новинній стрічці - і тут вже ніякими засобами, крім може бути штучного інтелекту, їх не виявиш і не відкинеш!

На щастя, як виявилося, є зачіпка, яка повертає контроль над ситуацією в руки користувача / споживача. Тільки вона не технічна, а правова!

Протистояння реклами і рекламних фільтрів (як їх ще називають: адблокери або адблокі - від англ

Знайомий символ, правда? Так члени однієї з найбільших рекламних асоціацій Північної Америки позначають свій контент.

Справа в тому, що у всіх розвинених країнах (і в Росії теж) закон вимагає, щоб рекламні матеріали публікувалися з позначкою, яка явно видає їх рекламну суть. Це може бути іконка а-ля AdChoices, текст «Sponsored content» або «На правах реклами», це може бути виділення кольором і т.п. Саме ця дрібниця дозволяє стверджувати, що над рекламою буде здобута повна перемога.

Класичному адблоку, правда, ця позначка роботу не полегшує: вона ж не завжди навіть в формі тексту, може бути зображенням, і навіть виявивши мітку, виділити рекламний блок тільки аналізом коду все одно складно. Але чому не застосувати методи машинного зору?

Ось тут ми приходимо до наукової роботи, чернетка якої тільки що опублікований групою дослідників з Прінстона і Стенфорда. Взагалі-то присвячена вона не якомусь одному методу блокування реклами, а математичного доказу того, що адблок має ряд принципових переваг і врешті-решт переможе. Але в якості ілюстрації автори демонструють кілька новаторських методів, ці переваги реалізують. Виявлення рекламних вставок за допомогою машинного зору - один з них.

Такий фільтр влаштований просто. Замість того, щоб ритися в HTML-коді, браузерні плагін / розширення дивиться на веб-сторінку так само, як це робить людина, тобто оцінює її зовнішній вигляд на екрані. І - відшукує блоки, помічені (як того вимагає закон) як реклама. Після цього залишається тільки їх видалити. Діючий прототип, у вигляді розширення для браузера Chrome, що розпізнає рекламу, зокрема, на Facebook, вже написаний: можете встановити його звідси .

Щоб зберегти неупередженість, автори - вчені все-таки, а не бізнесмени - поки не стали рекламу видаляти, обмежилися її тушевкой. Але і в такому вигляді це вже чудо: фейсбуковскую рекламу не виявляє більше жоден фільтр. Але найважливіше, що видавець, який розміщує рекламу, вже нічого не в силах протиставити: він не має права видалити позначку «На правах реклами» (або, як в даному випадку, «Рекомендована публікація»), бо тим самим порушить закон. Так, він як і раніше в силах розпізнати, що реклама була видалена, і зажадати у користувача фільтр відключити. Але тоді в хід йде Друга принципова перевага адблоков - вже технічне.

Суть в тому, що у браузерних плагінів / розширень і відображуваного браузером контенту за визначенням різні права. Контент (HTML-код, скрипти) обмежений в правах - і завжди таким залишиться, бо довіра до нього нижче. Це, в свою чергу, відкриває можливість для «невидимої» фільтрації реклами. Дещо спрощуючи, схема наступна. Адблок робить копію веб-сторінки, яку модифікує (видаляє з неї рекламу), а потім показує користувачеві. А ось скрипти на сторінці працюють з її оригіналом, який залишається незмінним і користувачеві не видно. Діючий прототип авторами також вже написаний і його исходник лежить на GitHub .

Підсумовуючи це все, отримуємо картину воістину апокаліптичну: Мережа без реклами! Тим, хто пам'ятає інтернет другої половини 90-х, таке уявити легше. Та ось невдача: тоді Мережа була цікавою іграшкою, в яку всім хотілося пограти, але від якої нічого не вимагали. Сьогодні такий підхід непридатний. Ідеальний адблок вдарить по всім: і по магазинам, які без реклами не зможуть продавати досить, і з незалежних ЗМІ, які втратять головне джерело фінансування. Для бізнесу виходом залишиться тільки платний контент. Але це, на жаль, не повноцінна заміна: стрибнути вимоги до якості і слабкі гравці вимруть.

Лякає, але ... погляньте на це очі не бізнесу, а споживачів: парадоксальним чином Мережа без реклами стане місцем більш приємним і ефективним! Менше навантаження на цифрові пристрої, менші обсяги інформації, краще її якість - до сих пір про таке можна було тільки мріяти. Ідеальний адблок подарує нам все це. Більше того, тепер питання можна вважати вирішеним: залишилося тільки почекати, поки ідеальний адблок буде реалізований в коді. Або приєднатися до його розробки. Вихідні тексти всього, про що сьогодні йшлося, опубліковані під вільною ліцензією (MIT). Користуйтеся!

Як працює класичний рекламний фільтр?
Знайомий символ, правда?
Але чому не застосувати методи машинного зору?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: