Новости

Як роздати інтернет з Windows 7 - по локальній мережі

 1. Налаштування фізичного підключення комп'ютерів
 2. Якщо потрібно з'єднати два ПК
 3. Якщо потрібно з'єднати більше двох ПК
 4. Налаштування комп'ютера, що роздає інтернет
 5. Налаштування комп'ютера-клієнта
 6. Як обрати
 7. Відео Інтернет по локальній мережі
 8. Налаштування роздачі Wi-Fi через командний рядок

Це стаття навчить вас, як роздати інтернет з Windows 7 в локальній мережі або через Wi-Fi, а так само створювати і налаштовувати папки із загальним доступом.

Важливо! Можливість роздачі інтернету стандартними засобами заблокована в Windows 7 Starter, так що якщо ви - "щасливий" власник такої версії ОС, подальша інформація буде марною.

Налаштування фізичного підключення комп'ютерів

Д ля початку, необхідно буде переконатися, що потрібні вам комп'ютери об'єднані в LAN на фізичному рівні:

 1. машини з'єднані безпосередньо через кабель \ роутер;
 2. налаштовані всі діапазони IP-адрес;
 3. задані унікальні мережеві імена;
 4. ПК об'єднані в одну робочу групу.
Це стаття навчить вас, як роздати інтернет з Windows 7 в локальній мережі або через Wi-Fi, а так само створювати і налаштовувати папки із загальним доступом

Фото: створення мережі

Якщо з першим пунктом все досить просто (купуєте кабель, вставляєте кабель в потрібний роз'єм), то інші можуть зажадати деяких пояснень.

Імена пристроїв краще зробити максимально короткими, але зрозумілими, щоб не допустити плутанини в подальшому.
Те ж саме відноситься до імені робочої групи, якщо таких планується зробити декілька.

Особливу обережність слід проявити у привласненні мережевих адрес.
Маску підмережі система виставить самостійно, а ось безпосередньо діапазон IP доведеться задавати вручну (для LAN - 192.168.xx.xx).

Фото: установка мережевих адрес

Важливо! IP-адреси ні в якому разі не повинні повторюватися!

Якщо потрібно з'єднати два ПК

При з'єднанні двох комп'ютерів для "розшарювання", один ПК буде виконувати роль сервера (це повинно бути пристрій, що має вихід в інтернет), а другий - клієнта.

При з'єднанні двох комп'ютерів для розшарювання, один ПК буде виконувати роль сервера (це повинно бути пристрій, що має вихід в інтернет), а другий - клієнта

Фото: мережа з двох ноутбуків

Важливо розуміти, що при такій схемі роботи виходити в мережу з ПК 2 можна буде ТІЛЬКИ при включеному і справно функціонує ПК 1.

Крім того, для сервера іноді потрібно докуповувати додаткове обладнання - другу мережеву карту (вихід в Web буде підключений в слот першої картки, а LAN, відповідно, - в слот другий).

Якщо потрібно з'єднати більше двох ПК

Якщо ви хочете підключити до інтернету по локалке більше, ніж два комп'ютери, то нічого складного в цьому немає, різниця лише в довжині проводів, які доведеться протягнути і діапазоні необхідних IP-адрес.

Якщо ви хочете підключити до інтернету по локалке більше, ніж два комп'ютери, то нічого складного в цьому немає, різниця лише в довжині проводів, які доведеться протягнути і діапазоні необхідних IP-адрес

Фото: підключення через роутер

Насправді, для вирішення завдання підключення великої кількості машин до інтернету, куди простіше купити і налаштувати спеціальний маршрутизатор.
Це істотно спростить використання і зменшить знос обладнання (сервера вже не потрібно буде працювати 24 \ 7).

Важливо! Для серйозної роботи (на великому підприємстві або в серйозній конторі) дійсно вкрай рекомендується придбати хоча б один простенький і дешевий роутер.

Налаштування комп'ютера, що роздає інтернет

З апаратною частиною покінчено, час перейти, безпосередньо, до програмної налаштування комп'ютерів.

Почнемо з сервера, який потрібно буде настроїти через стандартну службу Windows 7 - ICS (служба загального користування).

поїхали:

 • заходимо в список доступних сполук: відкриваємо "Пуск" вибираємо меню "Виконати" (можна використовувати комбінацію клавіш Win + R), в що з'явилося віконце вводимо "ncpa.cpl", щоб перейти в потрібний розділ;

  Фото: вводимо ncpa.cpl

 • вибираємо активну інтернет-підключення: зазвичай, потрібний варіант виділений кольором або підписаний, якщо немає, то перевірити можна, заглянувши в властивості конкретного підключення;

  фото: вибираємо інтернет-підключення

 • дозволяємо іншим комп'ютерам використовувати підключення: в контекстному меню потрібного нам сполуки вибираємо "Властивості", потім переходимо у вкладку "Доступ" і ставимо галочку на пункті "Дозволити іншим користувачам використовувати дане підключення";

  Фото: властивості підключення

 • зберігаємо зміни: після натискання кнопки "ОК", система може попередити вас, що IP-адреса з'єднання змінений на 192.168.137.1, це стандартна адреса для сервера в службі ICS, тому не лякаємося і ще раз тиснемо "ОК".

  Фото: протокол інтернету

Готово, якщо ви все зробили правильно, то сервер можна вважати налаштованим і повністю готовим до роботи.

Налаштування комп'ютера-клієнта

Тепер перейдемо до налаштування інших пристроїв в LAN.
Вони будуть називатися клієнтами, і отримувати вихід до "всесвітньої павутини" через ПК-сервер.

Як обрати

Для того щоб система запрацювала, необхідно на кожній машині у властивостях підключення вказати наступні параметри:

 • IP-адреса: 192.168.137.xx (xx> 1)
 • Основний шлюз: 192.168.137.1
 • DNS-сервер: 192.168.137.1

Маску система встановить самостійно.

Важливо! В параметрах є кнопка «Отримати IP і шлюз автоматично», але надійніше буде вписати всі значення вручну, благо, це не займе багато часу.

Відео Інтернет по локальній мережі

Загальна папка для користувачів в мережі

Маючи налаштовану локалку, гріх не використовувати протягом ще одним зручним інструментом Windows, таким як загальний доступ, а якщо простіше - "расшаріваніє" мережевих дисків і каталогів.

Налаштувавши один раз мережевий ресурс, можна легко позбутися від непотрібної біганини з флешками і жорсткими дисками, передаючи дані безпосередньо з одного комп'ютера на інші.

Створити загальну папку під силу навіть початківцям користувачам.

Все, що потрібно зробити - чітко слідувати інструкції:

 1. вибираємо або створюємо потрібну папку:
  Для початку потрібно визначитися з тим, до якої саме папці ви хочете забезпечити загальний доступ. Це може бути практично будь-який (крім системних!) Каталог на жорсткому диску, всередині якого зберігаються різні файли: від важливих документів до улюбленої музики і фільмів;
 2. заходимо в налаштування:
  Через пункт контекстного меню "Властивості" потрапляємо у вікно параметрів, після чого перемикається на вкладку "Доступ".

  Фото: налаштування доступу

 3. включаємо видимість в LAN: натискаємо на кнопку "Розширена настройка" і в вікні, ставимо галочку "Дозволити загальний доступ до папки";

  Фото: дозволити загальний доступ до папки

 4. налаштовуємо (необов'язково): в цьому ж вікні можна змінити деякі параметри тільки що включеного вами мережевого ресурсу, наприклад, обмежити кількість одночасних звернень до папки інших користувачів.

Після виконання цих чотирьох (а без детального зміни конфігурації - всього трьох!) Нескладних кроків, обраний каталог стане видно всім користувачам робочої групи і, в залежності від дозволів, вони зможуть переглядати, змінювати і додавати туди свої файли.

Створення спільного мережевого ресурсу може істотно полегшити життя у великій квартирі, в офісі або на підприємстві. Не полінуйтеся витратити п'ять хвилин на настройку, щоб заощадити не одну годину на біганині від одного ПК до іншого!

Налаштування роздачі Wi-Fi через командний рядок

Інформація в цьому пункті відмінно підійде власником нетбука або ноутбука з Wi-Fi адаптером. Роздавати інтернет в локальній мережі з такого девайса куди простіше, особливо якщо інші пристрої так само працюють зі стандартами бездротового зв'язку.

Найпростіший спосіб створити загальнодоступну WLAN - це командний рядок Windows.
Для цього не потрібно володіти глибокими знаннями або встановлювати в систему додаткове програмне забезпечення.

Все, що потрібно для створення нашої точки доступу через cmd - це вміння друкувати на клавіатурі і десять хвилин вільного часу:

 1. запускаємо командний рядок:
  Відкриваємо меню "Пуск", натискаємо "Виконати", потім вписуємо в вікно, що з'явилося "cmd", через пару секунд на екрані з'явиться темно-сірий інтерфейс командного рядка.

  Фото: запускаємо командний рядок

 2. створюємо WLAN:
  Вписуємо або копіюємо в вікно, що з'явилося наступний текст: "netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = NETNAME key = PASS" Тут "NETNAME" - ім'я мережі англійськими літерами, а "PASS" пароль, що складається мінімум з восьми символів;

  Фото: команда netsh wlan set

 3. підтверджуємо створення мережі: натискання кнопки "Enter" виконає команду, після чого на екрані має з'явитися коротке повідомлення, що сповіщає користувача про те, що ім'я мережі і пароль були успішно змінені;
 4. включаємо WAP: Тепер необхідно ввести ще одну команду: "netsh wlan start hostednetwork", яка відповідає за запуск точки доступу;
 5. після натискання "Enter" консоль виведе ще одне повідомлення, на цей раз про те, що все успішно запущено.
 • Якщо ви раптом побачите помилку "Не вдається запустити розміщену мережу", то не лякайтеся, а виконайте в командному рядку ще дві невеликих команди: "netsh wlan set hostednetwork mode = disallow" і "netsh wlan set hostednetwork mode = allow";

  Фото: дозвіл мережі

 • після цього, зайдіть в диспетчер пристроїв, виберіть зі списку "Мережеві адаптери", потім "Віртуальний адаптер" і з його контекстного меню - пункт "Включити";
 • після цього, ще раз вписуємо в консоль команди з другого і четвертого пункту списку вище.

Увага! Зручніше буде додатково включити використання загального доступу до підключення так само, як ми робили це раніше!

Тепер все має запрацювати!
Перевірити точку можна, підключившись до неї з будь-якого пристрою, що володіє Wi-Fi модулем (планшет, телефон, комп'ютер зі спеціальним адаптером).

Важливо! Не забудьте при підключенні зберегти пароль, щоб не вводити його кожного разу!

Отже, прочитавши цю статтю, ви повинні були дізнатися, як роздати інтернет з Windows 7 по локалке, навчиться декільком нескладним консольним командам, азам IP-адресації та роботі з сервісами загального доступу.

Ці знання можуть допомогти серйозно оптимізувати роботу, забезпечити додаткову зручність використання, а так само заощадити масу вашого часу!

Увага! Сучасні операційні системи та обладнання досить терпимі до будь-яких із внесеними змінами, так що не бійтеся пробувати і експериментувати (в розумних межах!).
Якщо ж ви все-таки побоюєтеся самостійно змінювати конфігурацію свого комп'ютера, то краще звернутися до професіоналів!

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: