Новости

Bluetooth-оберіг на всьому готовому

  1. Вступ Здрастуй, читач. Ця стаття пишеться, щоб поділитися простим, але корисним Лайфхак, який я...
  2. Реалізація
  3. Що виходить в результаті:
  4. Шляхи розвитку:

Вступ

Здрастуй, читач. Ця стаття пишеться, щоб поділитися простим, але корисним Лайфхак, який я недавно ввів в пробну експлуатацію.
Було потрібно вирішити наступне завдання. Для дуже літньої родички, що не приймаючи стільникові телефони (тим більше смартфони) треба було зробити переносну кнопку екстреного виклику, яка може бути використана, щоб оповістити рідних, наприклад, про те, що вона впала в межах квартири, пересуваючись на ходунках, і не може встати / дістатися до телефону (власне, з такої нагоди завдання і виникла).
Здрастуй, читач
Забігаючи вперед, скажу, що в підсумку вийшло більш широке рішення, яке може використовуватися, щоб швидко і непомітно оповістити кого-то про те, що щось сталося, не дістаючи стільниковий телефон. І все це без «ще одного пристрою, який треба заряджати».
Фраза «на всьому готовому» має на увазі, що все залізо можна знайти майже без додаткових витрат. Своїх додатків писати не треба. Програмувати - графічно, паяти - за бажанням. Коротше, все просто.

ідея


Незважаючи на те, що ринок насичений пристроями, придатними для вирішення завдань термінового оповіщення, всі вони, від дитячих годин-трекерів до різних BLE-кнопок, мають істотний недолік: забув зарядити / поміняти батарейку вчасно - прощай головна функція. Функціонал годин при цьому явно надлишковий, а управління - ускладнено.
У BLE-кнопок явну перевагу - одна кнопка, і живе вона кілька місяців на одній батарейці типу CR2032. Власне, поки вибирав, яку кнопку замовити, все і придумалося, і необхідність замовлення відпала.
А придумалася наступна проста ідея: блютус пристрою екстреного зв'язку не тільки не обов'язково, але навіть шкідливо бути включеним в «мирний час». Нехай сигналом тривоги буде сам факт включення і приєднання пристрою до смартфону. Таким чином, пристрій завжди готове до виконання своєї, нехай нечасто, але архіважливої функції (при працюючому смартфоні з блютус). І виходить, теоретично, навіть неважливо, що це за пристрій. Виявили Bluetooth-з'єднання з заданим пристроєм - запустили процес екстреного оповіщення. Втім, вибір як пристрій блютуз гарнітури дозволяє додати до основного функціоналу корисних булочок.

Реалізація


Отже, система екстреного внутрішньоквартирного оповіщення може бути запущена на Android-смартфоні в майже довільному стані (аби працював блютус і стільниковий зв'язок), що стоїть на вічному приколі на зарядці в центральній кімнаті, куди дострілював блютус з усіх кінців квартири.
Як блютус пристрої використано вухо від зламаних блютус навушників. Акумулятор з другого вуха благополучно вліз в перше. Приробив шнурок на шию - вийшов оберіг.
Отже, система екстреного внутрішньоквартирного оповіщення може бути запущена на Android-смартфоні в майже довільному стані (аби працював блютус і стільниковий зв'язок), що стоїть на вічному приколі на зарядці в центральній кімнаті, куди дострілював блютус з усіх кінців квартири
Як завжди, забув сфотографувати кінцевий результат.
Програмна частина - чудове додаток Automate , Що дозволяє алгоритмизировать і автоматизувати різні процеси з використанням можливостей смартфона. Давно хотів спробувати, так часу і випадку не було. Що можу сказати - дуже круто. Відразу безліч ідей виникає, що ще можна зробити.
Для Automate написано два процеси ( «flow» в термінлогіі додатки) «Bluetooth connection alert» - для оповіщення і «Auto answer» для прийому вхідних дзвінків:

Сценарії виглядають дуже просто, блоки конфігуруються інтуїтивно, в програмі доступна довідка за функціями і конфігурації блоків.
Трохи тексту під спойлером

Сценарій 1) Розсилка СМС за списком номерів при з'єднанні з заданим блютус пристроєм і наступний дзвінок на заданий номер телефону. На старті конфигурируется масив рядків номерів оповіщення [ "+ 7номер1", "+ 7номер2" ....], далі - блок перевірки з'єднання блютус пристрої, законфігурірованний на заданий мак-адресу пристрою.
MAC-адресу гарнітури для конфігурації блоку Device Connect можна дізнатися за допомогою програми типу Bluetooth Device Info.
Після з'єднання - цикл розсилки SMS за номерами масиву, дзвінок на заданий номер і цикл очікування відключення блютус пристрої для переходу в стан нового очікування.
Сценарій 2) Авто відповідь на дзвінок з будь-якого номера зі списку - працює незалежно від стану тривоги.
Блок Incoming Call повертає аргумент строкової записи номера, який потім перевіряється на членство в заданому масиві номерів. У разі знаходження номера в масиві виклик автоматично приймається.


Automate конфигурируется на запуск при завантаженні телефону, при старті запускаються запущені в останній раз сценарії. Обмеження вільної версії (ліміт одночасних потоків, ліміт на відправку СМС та ін.) Не перешкоджають нормальній роботі системи екстреного оповіщення.
Зазначу, що блок автовідповідача (про це попереджає і Automate) може працювати не на всіх телефонах. Наприклад, на старому Fly iQ411 (Android 4.3) на якому була запущена система оповіщення, автовідповідь працює, на тестовому LG G4 (Android 6) - немає.

Що виходить в результаті:


При подію досить затиснути кнопку пристрою на кілька секунд до його включення. Виявивши підключення Bluetooth-пристрої з заданим адресою, смартфон розсилає оповіщення і набирає номер. При цьому, раз пристрій - гарнітура, то звук йде через неї, і її мікрофон працює, що дозволяє тому, чий номер набраний, чути те, що відбувається, а визвавшему- спілкуватися з ним, приклавши «оберіг» до вуха. Якщо ж номер не відповів, то при дзвінку будь-якого довіреної особи телефон автоматично прийме виклик, знову ж через гарнітуру.
Якщо до телефону підключити колонки, можна дзвонити і звертатися до родича через автовідповідь по гучному зв'язку в «мирний час», коли блютус Немає обладнання активовано і звук відтворюється через колонки.

Шляхи розвитку:


Списки номерів які задані у вигляді масиву рядків, потенційно можна читати з адресної книги, фільтруючи за певними позначками (типу тега «SOS» в примітках). Це винесе конфігурацію номерів з програми Automate і дозволить використовувати один і той же універсальний сценарій на різних телефонах.
Стосовно до мобільного використання оберега дитиною, можна запускати GPS, зчитувати і відсилати GPS координати події, ініціювати процес періодичної посилки нових координат при переміщеннях.
Стосовно до мобільного використання автовідповідь, звичайно, має сенс робити умовним - щоб він працював тільки в стані тривоги.
Для літніх родичів можна додати сценарій Automate для дистанційного відключення блютуз гарнітури після її випадкового включення, щоб не сідала батарейка: Посилка спеціальної команди через СМС відключає на телефоні блютус на кілька хвилин → Гарнітура, втративши телефон, відключається сама.
От і все. Может кому пригодится.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: