Новости

Як зробити свою марку одягу в Росії

6 травня творці марки Oh, my Надя Стасова і Сергій Ковеленов провели в Петербурзі майстер-клас, де на прикладі власної марки Oh, my knits! розповіли, як зробити свою марку одягу в Росії. Look At Me публікує транскрипцію майстер-класу.

Look At Me публікує транскрипцію майстер-класу

Вітчизняна модна індустрія знаходиться в опалі. Про неї люблять говорити, проводять круглі столи, обговорюють, але на ділі мало чого відбувається. Є навіть міф, що цим займатися нецікаво і невигідно. Ми б хотіли розвіяти цей міф: займатися цим не тільки цікаво і вигідно, але можна це робити, не ущемляючи власного відчуття стилю і смаку.

Модна індустрія - це виробництво, преса і магазини. Виробництво - це і дизайн, і виготовлення тканини та пошиття, і виробництво фурнітури. Без преси індустрія теж не може існувати, тому що люди повинні про вас дізнаватися. І без магазинів теж, адже продажі - це головне.

У кожної компанії є концепція. Раніше нам здавалося, що це безглузда штука, але потім ми зрозуміли, для чого вона потрібна. Треба, щоб кожен співробітник розумів, що він робить і для чого. Тому ми сіли і написали, про що наша марка Oh, my і що ми хочемо зробити. А хочемо ми зробити в Росії марку недорогого трикотажу, за всіма параметрами відповідає рівню стабільного європейського бренду. І орієнтувати її не тільки на російський ринок, але зробити впізнаваною і продається у всьому світовому фешн-співтоваристві.

Треба зрозуміти, чи є для вас ніша на ринку. У Росії, з одного боку, повно люкса, а з іншого - є величезна кількість роздрібних мереж, де рідко зустрінеш щось цікаве. А між ними порожнеча. Звичайно, є хороші бренди небанальною і при цьому недорогий дизайнерського одягу, яку може купити кожен з нас. Але цих брендів не так багато, щоб вони формували якусь тенденцію. Ми зрозуміли, що на ринку діра, і ми цілком можемо почати її заповнювати.

Дуже важливо мати сліпу віру в себе. Тому що крім якихось об'єктивних моментів бізнесу і роботи є магія, коли все ніби само собою зростається. Але бізнес-складова теж дуже важлива, без розрахунку нічого не вийде. Те, що ми шиємо, треба буде продати так, щоб потім заново пошити і, може бути, навіть заробити.

Припустимо, що до вересня ми хочемо запустити марку одягу. У нас три місяці, за які, не маючи нічого, крім деякої кількості коштів, ми цілком можемо встигнути. Тимчасової план ділиться на етапи роботи. Кожен етап - в свою чергу на покроковий процес на шляху до готових речей.

Для початку ми просто лазили по інтернету і збирали картинки, які нам подобаються. Ми чітко розуміли, що хочемо робити недорогий хороший трикотаж. Є American Apparel, є H & M, є ще купа чого, а у нас своєї марки такої немає. Зібравши багато картинок, ми визначилися, які ми хочемо робити речі. У нас було кілька категорій речей: майки, футболки, лонгсліви, водолазки і худі.

Визначитися з моделями треба до 6 червня. До 11 червня - намалювати ескізи. Паралельно треба займатися пошуком конструктора, який все це для вас буде робити, тому що ви конструювати не вмієте. Конструктор - професіонал, і він в результаті зрозуміє, чого ви хочете. Процес конструкції, якщо колекція невелика і речі більш-менш схожі (наприклад, 10 нескладних суконь), займає місяць. Конструктора можна найняти на стороні, а можна взяти в штат.

Паралельно треба шукати тканину і фурнітуру. Тканина в Росії купити ніде. І хорошу фурнітуру теж - так, щоб було дешево. У нас є магазини, є склади, але те, що там продається, - дорого і не кращої якості. Тому ми замовляємо тканину в Прибалтиці, що в підсумку виходить дешевше, ніж купувати її тут. Знайти все це нескладно, якщо у вас є Google і Yandex. Ви знаходите постачальника, він висилає вам зразки, а ви, вже походивши по магазинах і складах у нас, розумієте, чого хочете. Ви можете купити футболку, відправити їм і сказати: я хочу таку тканину, такі властивості, такий склад. Ще треба мати на увазі митницю. Взимку нам тканину йшла два з половиною місяці. Але якщо все робити грамотно, знайти хорошого посреднка, то буде недовго. Самим краще цим не займатися.

Самим краще цим не займатися

Паралельно треба шукати виробництво. У нас в країні високотехнологічного виробництва немає, зате можливостей зшити футболку з полотна - завались. У Петербурзі цього робити не варто - дорого. Але це можна зробити в Ленінградській області, де швачка заробляє не 20 000 грн., А 10 000 р., І собівартість речі виходить дуже невисока. Виробництво теж можна знайти в інтернеті. Ось ви вже готові відправити розроблені лекала на виробництво.

В цей час починається робота з пресою. Нехай ви ще не знаєте точно, яка буде обробка у рукавів і воріт у футболки, ви повинні вже точно розуміти, хто ваша аудіорія і в яких журналах ви хочете побачити матеріали про себе. Треба мати на увазі, що номер в середньому здається за місяць, і якщо ви хочете потрапити в друковане видання, то потрібно місяці за два вислати прес-реліз, на який би журналісти звернули увагу, і зйомку, щоб вони зрозуміли, про що їм пропонують написати. За цей місяць ви вже повинні чітко розуміти, яка у вас є тканина, ви берете 10 метрів цієї тканини, шиєте з неї розроблені вами моделі і знімаєте їх. У вас виходять гарні фотографії речей ще до того, як ці речі у вас є насправді. І за два місяці, поки верстаються журнали, у вас вже є що їм відправити і що їм сказати.

Прес-реліз. Головна проблема більшості прес-релізів - що замість конкретної інформації журналістам доводиться читати, в якому прекрасному летить образі ви будете гуляти по місту. І таких повідомлень у журналіста в ящику 50 штук, тому він їх відкриває і відразу закриває. Пишіть як є: ви уявляєте з себе таку-то марку, вона цікава завдяки тому-то і тому-то. На вас варто звернути увагу, тому що це красиво і при цьому дешево. Або такого ніхто до вас не робив. Адреси журналістів ви знайдете, якщо підійдете до кіоску і купіть ті журнали, які вас цікавлять. Пишіть кожному журналісту окремий лист. Написали скопом - отримали скопом відповідь «ні». І головне: хороший прес-реліз коштує стільки ж, скільки поганий, і хороша зйомка коштує стільки ж, скільки погана. Треба це мати на увазі.

Треба це мати на увазі

Коли речі готові, їх треба відправити в магазин. Для цього до собівартості речі треба додати ще й вашу націнку. Це називається додаткова вартість. Ось, наприклад, сукня: якщо до його вартості ви додасте 100% і в магазині до нього додадуть ще 100%, воно коштуватиме 1 500 р. Але у вас плаття таке круте, що воно буде проданий і за 3 000 грн. Значить, ви можете додати більше. У доданої вартості немає чіткого коефіцієнта. Але на початковому етапі треба додавати побільше, так як у вас по ходу справи ще буде купа помилок, косяків, затримок, і це все буде коштувати грошей. І поки у вас маленький оборот, ці помилки потрібно застрахувати.

Використовуйте інтернет. Не думайте про показ, він вам не принесе ніякого результату, так як у нас немає індустрії. Зате якщо ви зробите красивий сайт, ефект буде куди більше.

Придумуйте спецпроекти. Часто друкованому виданню нецікаво публікувати у себе новина, про яку ще два місяці тому написали 150 коментарів на Look At Me. Тому можна придумувати всякі цікаві речі - наприклад, лімітовану колекцію, про яку нікому не розповідати, крім редакторів друкованих видань.

Тому можна придумувати всякі цікаві речі - наприклад, лімітовану колекцію, про яку нікому не розповідати, крім редакторів друкованих видань

Використовуйте всі безкоштовні можливості. Публікація - це інструмент продажів. Коли з'явилася марка Oh, my posh! , Про неї написали цілу сторінку в «Афіші», і все до нас приходили і питали: «Скільки ви заплатили?» Ви не повірите, але такого поняття, як оплата публікації, для хорошого журналу не існує. Красиве відео і фотографії теж можна зняти безкоштовно, і в цьому немає нічого ганебного.

Допоможіть магазину. Для магазину ви є партнером, йому цікаво вас продавати, на вас заробляти. Тому роздрукуйте прайс, підготуйте красиві лукбука, це буде коштувати вам 5 000 р., Але це буде інструментом, який вам допоможе краще продаватися. Лукбук - це банально, добре сфотографірование на білому тлі речі, де підписані артикули, склад, кольору і розміри.

Думайте про те, куди ви будете рухатися далі. Якщо ви витратили на початковий проект свої гроші, то потім можна знайти інвестора, який дозволить вам вийти на новий етап. Вам вже буде з чим до нього піти.

Про неї написали цілу сторінку в «Афіші», і все до нас приходили і питали: «Скільки ви заплатили?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: