Новости

Історії логотипів компаній: що робить бренди впізнаваними

Історія логотипів компаній або, точніше, світових брендів має початок в далекому минулому. Перші символи, які є прабатьками сьогоднішніх брендів, зустрічаються в епоху палеоліту, близько 2,5 мільйонів років тому. Як правило, вони позначали природні явища і тварин.

Найвідоміший в наш час символ тієї епохи - свастика, зображення якої в залежності від повороту позначало благополуччя і життя або руйнування і смерть. Історія молодших логотипів брендів починається в Древній Греції, - «Гиппократова чаша», зображення змії, що обвиває навколо чаші, як символ зцілення і мудрості, крила бога Гермеса - символ швидкості і, звичайно, ваги і пов'язка Феміди - судова справедливість і неупередженість.

У торгівлі використання зображень як торгових марок почалося в XIII столітті, в епоху Відродження, коли ювеліри і ремісники проставляли на своїй продукції особисте клеймо.

Термін «логотип» (з грецької logo - слово, typos - відбиток) в історії логотипів світових брендів вперше почали використовуватися на початку XIX століття в типографике як синонім терміну «лігатура» - об'єднання двох або трьох знаків типографського шрифту.

До середини XIX століття логотипом називали будь-яке текстове кліше, яке не потрібно було кожен раз набирати заново, наприклад назву газети. У XX столітті під логотипом на увазі стилізоване шрифтове зображення назви організації або товару.

Першим офіційним логотипом, прийнятим в 1896 році, стало зображення «Скала Гібралтару», яке використовувалося фінансовою компанією Prudential Insurance. Слоган свідчив: «Сила Гібралтару». До речі, логотип компанія використовує до сих пір, без змін. Саме він задав тон в історії логотипів компаній.

Цікава історія логотипу компанії Nike. Галочка - це крило богині Ніки, відсилаючи до якої є в назві самої фірми. Умовно цей логотип називається Swoosh (приблизний переклад - «пролітає зі свистом»). Намалювала його Керолін Девідсон, будучи студенткою Portland State University в 1971 році. Дивно, але тоді молодій художниці заплатили всього лише $ 35.

Правда в 1983 році голова ради директорів компанії Філ Найт в знак вдячності запросив її в ресторан і презентував золотий перстень, прикрашений фірмовою «галочкою».

Філ додав до свого подарунку конверт з деякою кількістю акцій компанії. З тих пір логотип не сильно трансформувався: в 1978 році змінився шрифт підпису Nike і вона була витіснена з «крила». Таким ми знаємо його і зараз.

Сподобалася стаття? Діліться з колегами - нехай оцінять!

Сподобалася стаття?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: