Новости

Що таке товарний знак / Основні терміни: товарний знак, торгова марка, логотип, бренд, слоган

  1. Поняття: торгова марка, торговий знак, логотип і товарна марка, фірмовий знак і фірмова емблема

До товарних знаків та знаків обслуговування відносяться зареєстровані в установленому порядку позначення, здатні відрізняти товари і послуги одних юридичних або індивідуальних підприємців від однорідних товарів і послуг інших юридичних або індивідуальних підприємців.

Можна виділити кілька основних завдань, для вирішення яких призначений товарний знак.

Товарний знак є засобом індивідуалізації підприємства, а також вироблених їм товарів або послуг, що надаються. Виразний, простий і легко запам'ятовується товарний знак покликаний асоціюватися у споживача з конкретною фірмою, якістю пропонованих нею товарів або послуг, що надаються. Будучи одним з головних елементів іміджу фірми, товарний знак допомагає споживачеві у виборі товарів і послуг.

Добре відомий товарний знак без докладного вивчення товару дозволяє визначити його походження і судити про якість. Покупець готовий заплатити вищу ціну за товар, що випускається під відомим і зарекомендували себе товарним знаком, ніж придбати порівняно дешевий і, можливо, неякісний товар невідомого виробника. Таким чином, до товарного знаку споживач звертається в першу чергу як до гарантії якості.

І, нарешті, товарний знак незамінний, як засіб реклами. Відображаючи інформацію про якість товару і його виробника, товарний знак може розміщуватися на товар, на упаковці і в рекламі і дозволяє споживачу відразу відрізняти його від аналогічних товарів інших виробників.

Крім цього, товарний знак являє собою власність фірми, так як він має свою вартість в грошовому вираженні (часом дуже високу), він може входити в нематеріальні активи підприємства, може бути проданий або надано в користування.

Поняття: торгова марка, торговий знак, логотип і товарна марка, фірмовий знак і фірмова емблема

Для початку розмови про товарні знаки потрібно визначитися в поняттях. Що ж розуміється під терміном "ТОВАРНИЙ ЗНАК"

Торгова марка і торговий знак, логотип і товарна марка, фірмовий знак і фірмова емблема - всі ці поняття використовуються як назви позначень, що дозволяють відрізняти товари і послуги одних виробників від інших.

Поняття торгова марка, торговий знак, є варіантами перекладу англомовного слова trademark.

Фірмовий знак, логотип, фірмова емблема це спеціально розроблена, стилізована скорочена форма назви фірми, часто в оригінальному накресленні.

Ці поняття часто використовують, проте в законодавстві РФ про товарні знаки терміни: торгова марка, товарна марка, фірмовий знак або торговий знак відсутні.

Позначення, які призначені для індивідуалізації товарів і послуг і дозволяють відрізняти товари і послуги одних виробників від інших, визначаються Законодавством РФ " Про товарні знаки .. . "Терміном товарний знак (для товарів) або знак обслуговування (для послуг).

Терміни: ТОВАРНИЙ ЗНАК, ТОРГІВЕЛЬНА МАРКА, ЛОГОТИП, СЛОГАН, БРЕНД.

Нижче наведені деякі визначення елементів фірмового стилю:

ТОВАРНИЙ ЗНАК Товарний знак - це позначення, які призначені для індивідуалізації товарів і дозволяють відрізняти товари одних виробників від інших, і підлягає спеціальній реєстрації. ТОРГІВЕЛЬНА МАРКА Trademark (торгова марка, торговий знак, товарна марка) - те саме, що і товарний знак, тобто позначення, здатне відрізняти товари одних юридичних або індивідуальних підприємців від однорідних товарів інших юридичних або індивідуальних підприємців ЛОГОТИП Логотип - [ньому. Logotype, англ. logotype <грец. logos слово + typos відбиток] - Спеціально розроблена, стилізована скорочена форма назви фірми, часто в оригінальному накресленні Cмотри також статтю Реєстрація логотипу >> ФІРМОВИЙ ЗНАК Фірмовий знак - [ньому. Logotype, англ. logotype <грец. logos слово + typos відбиток] - це унікальний графічний елемент, який зазвичай розташовується поруч з назвою компанії, але може використовуватися і окремо. ЗНАК ОБСЛУГОВУВАННЯ (SERVICE MARK) Знак обслуговування - це той же товарний знак, тільки він використовується для індивідуалізації послуг, а не товарів. Термін знак обслуговування еквівалентний поняттю товарний знак, різниця полягає лише в тому, що під цим знаком надають послуги, а не випускають товари СЛОГАН Слоган Slogan - [англ. slogan <to slog сильно ударяти] - Рекламна формула у вигляді афористично, легко запам'ятовується короткої фрази. За іншою з версій слово слоган є похідною формою слова sluagh-ghairm, яке в давні часи використовувалося кельтами в значенні "бойовий клич". Cмотри також статтю Реєстрація слогана >> БРЕНД (BRAND) Брендом зазвичай називають вже відносно добре відому споживачам і тому "розкручену" торгову марку, вже завоювала певну частку ринку. Коли говорять про розробку нового продукту або послуги, частіше використовують визначення торгова марка, а коли новий продукт отримує визнання споживачів і набуває певну популярність, впізнаваність і частку ринку, витісняючи своїх конкурентів, він стає брендом. Дивись також статтю Чи існує різниця між поняттями БРЕНД і ТОВАРНИЙ ЗНАК? ЗНАК ОХОРОНИ товарних знаків ® Знак охорони ® - Символ у вигляді латинської літери "R" або латинської літери "R" в окружності, або напис "товарний знак" чи "зареєстрований товарний знак", що поміщаються поруч з позначенням і вказують на те, що позначення є зареєстрованим товарним знаком. Детальніше про знаки охорони Дивись статтю Знаки охорони і попереджувального маркування товарного знака >>

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: