Новости

Верховний суд ввів в Україні пеню за прострочені депозити

Банкам доведеться платити за затримку повернення депозитних грошей. Фото з архіву "Сегодня"

Верховний суд ввів в Україні пеню за прострочені депозити https://cdn.segodnya.ua/img/article/4406/88_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/4406/88_tn.jpg 2013-06 -06T08: 25: 27 + 03: 00 Фінанси Вкладники отримали шанс "відбити" гроші у недобросовісних банків

Українські вкладники отримали додатковий інструмент для захисту своїх фінансових прав, які порушувалися в період кризи. Верховний суд постановив, що всі банки зобов'язані виплачувати відсотки не тільки за термін дії депозитних договорів, а й за весь період прострочення, якщо кошти не були повернуті вчасно, пише " Комерсант-Україна ".

Суд прийшов до такого твердження, керуючись ст. +1061 Цивільного кодексу, яка вимагає від банків нараховувати відсотки за вкладом за весь період з моменту отримання грошей клієнта до їх фактичного повернення або списання з депозитного рахунку з інших причин. Незважаючи на те що ця норма містилася в Цивільному кодексі, суди на свій розсуд приймали взаємовиключні рішення - ставали то на бік вкладників, то на бік банків.

Найбільше таких проблем виникало під час кризи у сотень тисяч вкладників проблемних банків, де працювали тимчасові адміністрації. Але і зараз установи не завжди вчасно повертають вклади.

Вимагати від банків сплати відсотків за прострочення по депозитах можуть практично всі постраждалі вкладники, навіть якщо вони не вимагали цього у банків раніше. Термін позовної давності по таких справах становить три роки, однак громадяни можуть звертатися в суди для його відновлення, пояснює старший партнер адвокатської компанії " Кравець і партнери "Ростислав Кравець.

Юристи кажуть, що суди охоче погоджуються розглядати такі справи. Тому можна подати позов з вимогою нарахувати відсотки навіть на депозит, який був прострочений ще в 1990-і роки.

Читайте також: Українці почали позбуватися від доларових запасів

"Банки користувалися грошима вкладників і не платили їм за це. Тепер громадяни можуть заявити, що тільки зараз дізналися про порушення своїх прав. Вони можуть звертатися до суду з позовом до будь-якого існуючого банку. Виняток становлять ті вкладники, які вже судилися з банками з приводу виплати відсотків за прострочення по депозитах. Для них термін позовної давності становить один рік, - пояснює Ростислав Кравець Також бувають випадки, коли банк нарешті повертає вкладнику депозит, але при цьому вимагає розписку, що людина не має більше ні Акіхо претензій. У цьому випадку суд неможливий ".

Крім банків, вкладники можуть пред'являти претензії і до Фонду гарантування вкладів фізосіб.

"Були випадки, коли термін депозиту завершувався, а ліквідація банку починалася тільки через якийсь час, лише тоді фонд починав виплачувати вкладникам депозити. Тепер громадяни можуть звертатися безпосередньо до фонду для отримання компенсацій за прострочення в рамках діючих на той момент лімітів компенсацій", - вважає Кравець.

Згідно ст. 360-7 Цивільного процесуального кодексу, рішення ВС, прийняте за результатами неоднакового використання касаційними судами ідентичних норм права, є обов'язковим для виконання всіма судами України і держорганами.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: