Новости

IT-World: Як підключити Android-гаджет до локальної мережі Windows

  1. Сергій Гріцачук

IT Expert Як це зробити Сам собі адмін

Сергій Гріцачук | 28.08.2012

Як покроково об'єднати Android-гаджет з локальною мережею
Як організувати доступ до карти пам'яті Android-гаджета
Маючи в своєму розпорядженні Android-гаджет (смартфон або планшет), будь-який користувач рано чи пізно захоче отримати з нього доступ до контенту, розміщеному на настільному ПК під управлінням Windows. Причому цікавий не тільки перегляд фото / відео і прослуховування музики, а й копіювання файлів в обох напрямках. Чомусь ця задача постійно викликає складності і питання, хоча для її вирішення не потрібно нічого, крім двох згаданих пристроїв, Wi-Fi-роутера і уважного підходу. Я розповім, як це зробити з мінімальними витратами сил і часу.
Як покроково об'єднати Android-гаджет з локальною мережею
Найчастіше виникає ситуація, коли треба переглядати фотографії та відео, а також копіювати музику в пам'ять гаджета. Передбачається, що Wi-Fi-роутер у вас вже є і налаштований для виходу в Інтернет з Android-пристрої; до нього ж підключений і ваш десктоп. Якщо ж роутера немає, його доведеться придбати, оскільки іншого доступного способу об'єднання Adroid-гаджета і локальної мережі Windows практично не існує.
Якихось модерних дій з налаштування роутера не знадобиться. Єдине, що дуже бажано, - прив'язати IP-адреси, що роздаються службою DHCP роутера, до MAC-адресу кожного пристрою або взагалі прописати «айпішник» вручну кожному з них. Наприклад, у більшості роутерів D-Link це робиться в розділі DHCP Server Settings / Параметри DHCP-сервера, а у моделей TP-Link - в розділі DHCP> Address Reservation. Для чого це потрібно? Для того щоб позбавити себе від можливих проблем, пов'язаних з пошуком пристроїв у локальній мережі. На жаль, він не завжди і не на всіх пристроях діє коректно, оскільки комп'ютери з ОС Windows вміють працювати з власними іменами (точніше, іменами NetBIOS), а Android-гаджети - тільки з IP-адресами. Зрозуміло, треба подбати і про захист бездротового з'єднання: закрити його для інших комп'ютерів, крім зареєстрованих (фільтрація по MAC-адресу) і забезпечити захищене з'єднання (наприклад, за протоколом WPA2 з надійним паролем). Останнє обов'язково, якщо ви не хочете «поділитися» своїми файлами з сусідами і любителями халяви.
Наступний крок - створити розшарені папки з контентом на комп'ютері. Я не рекомендую вказувати відразу весь диск (C: \ або D: \) - краще окремі папки ( «Музика», «Фото», «Відео»). Це можна зробити під аккаунтом «Адміністратор», але краще завести окремого «безправного» користувача ( «Звичайний користувач»), наприклад, з ім'ям Android User. Головне, щоб у нього був пароль (не обов'язково складний, але і не «12345», звичайно) і права доступу до Розшарені папках. У Widows 7 для цього натисніть правою кнопкою миші по вибраній папці, зайдіть у вкладку «Доступ» і виберіть «Загальний доступ». У меню вкажіть ім'я користувача, якого створили в ході попереднього етапу, потім змініть права доступу на «читання і запис» (якщо ви не плануєте тільки читати звідти).
Якщо все зробили коректно - перевіряйте працездатність схеми. Для цього скачайте з Google Play і встановіть на гаджет безкоштовний додаток ES Провідник. Запустіть його. У лівому верхньому кутку програми є кнопка, що дозволяє вибрати спосіб підключення.

У нашому випадку потрібно LAN, його і вибираємо. У вікні, повинні з'явитися всі комп'ютери локальної мережі, але якщо цього не сталося - тисніть клавішу «Пошук».

Найсумніше, що може статися, - програма нічого не знайде. Ось тоді і стане в нагоді призначений IP-адреса, про що я писав на початку. Для цього натискайте кнопку «Створити», вводите адресу ПК, ім'я та пароль (можна залишити «Анонімно») - і у вас з'являється доступ. Дізнатися призначений адреса в Windows можна, натиснувши «Пуск» - «Виконати», набравши cmd. У вікні вбийте ipconfig, де для обраного адаптера в рядку IPv4 Addres з'явиться шуканий IP (наприклад, 192.168.1.3).


Після того як ви виберете свій комп'ютер, у вас запитають логін / пароль - введіть то, що ви вказали для нового користувача. Після успішної авторизації на екрані з'явиться список доступних файлів і папок. Навігація по ним досить проста, але якщо папок багато і заблукати ви не хочете - дивіться відображається повний шлях (у верхній частині ES Провідник), орієнтуючись по ньому. Ось, власне, і все - можете вибрати будь-який файл і переглядати його вміст, а також виконувати інші операції (копіювати, видаляти).
Як організувати доступ до карти пам'яті Android-гаджета
Зворотна ситуація: ви бажаєте, працюючи за ПК, переглядати і копіювати файли з Android-гаджета. Найпростіше це організувати за допомогою утиліти Samba Server for Android , Важлива умова якої - необхідність прав root.

Налаштування програми досить проста, при першому запуску на екран виводиться інструкція. Перше, що потрібно зробити, - поставити пароль для доступу до ресурсів Android-пристрої. Робиться це в Menu - Settings - Password. Там же необхідно змінити ім'я користувача, а також вказати «ім'я», «робочу групу» (воно обов'язково повинно збігатися з ім'ям тієї робочої групи, яка прописана в мережевих налаштуваннях комп'ютера) і NetBIOS-ім'я гаджета (воно буде відображатися в «мережевому оточенні» на ПК). Краще вибрати зрозуміле, наприклад «Планшет».

Після виконання цих пунктів настройки в головному вікні програми виберіть Menu - Enable. SAMBA-сервер запуститься, і ви побачите його в «мережевому оточенні». За замовчуванням йому присвоюється ім'я Samba on Android - вибравши його, ви отримаєте доступ до єдиної папці SDCARD, що і було потрібно.
Однак доступ з правами суперкористувача є далеко не у всіх власників мобільних пристроїв, а тому можна спробувати інший спосіб - встановити FTP-сервер. Звичайно, це не настільки зручно, як в першому випадку, але завдання теж вирішує. Отже, знадобиться безкоштовна програма SWIFTP (Або On Air, FTPServer і інші аналоги).

Встановивши її, зайдіть в меню Setup та пропишіть ім'я користувача / пароль для доступу до FTP-сервера (інші настройки можна залишити як є). Після виходу з меню залишається натиснути кнопку Start - і FTP-сервер повинен запуститися. Якщо вам досить тільки читати файли з Android-пристрої, то можна користуватися звичайним браузером, ввівши в адресний рядок ftp: // <IP-адреса гаджета>. При необхідності двостороннього обміну даними скористайтеся будь-яким FTP-клієнтом (я рекомендую FileZilla, з ним проблем найменше) або «Провідником» Windows (тоді ваш ресурс відкриється як звичайна папка).
висновки
Існує багато рішень (додатків), що дозволяють робити те ж саме, як і способи, описані в статті. Але саме ці варіанти я привів як перевірені, діючі на більшості Android-гаджетів і досить прості в налаштуванні. Якщо ж у вас не стануть працювати запропоновані варіанти - звертайтеся на форуми, присвячені саме вашої моделі пристрою, напевно там знайдеться відповідь. Головне - заздалегідь подбайте настройками роутера і десктопа так, як я описав вище. Це захистить вас від безлічі проблем, пов'язаних як з безпекою, так і з надійністю роботи додатків.

Ключові слова: новини Android

про авторів

Сергій Гріцачук

Оглядач, аналітик, інженер-системотехнік. Дійсний член «Клубу експертів Intel», сертифікований фахівець (Мюнхен) з мережних і серверних технологій з 1993 року. Комп'ютерами та супутніми рішеннями займається з 1985-го, учасник численних виставок, володар нагород за оригінальні схемотехнічні і програмні розробки. Перший диплом отримав в 1984 році від «Патентного бюро» журналу «Юний технік». Захоплюється полюванням, риболовлею, водно-моторним спортом. «Статут суєтою цивілізації, вважаю за краще відокремлене життя вдалині від неї. Весь вільний час віддаю родині і дітям ».

Для чого це потрібно?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: