Новости

Український ринок мобільного комерції вже випереджає російський

Близько 10% замовлень в інтернеті українці роблять за допомогою смартфонів і планшетів. До таких висновків прийшли опитані «Капіталом» учасники ринку електронної комерції. Для порівняння: в Росії тільки 6% замовлень онлайн відбувається через мобільні пристрої.

За оцінками експертів, для найбільших торговців технікою (наприклад, інтернет-магазинів Rozetka і Sokol) цей показник становить приблизно 15%. «На таких сайтах багато просунутих користувачів, які намагаються застосувати всі можливості своїх мобільних пристроїв», - пояснює директор агентства LEAD9 Назар Гриник.

Магазини широкого профілю, що пропонують товари для різних категорій населення, зазвичай мають менший відсоток мобільних продажів. Наприклад, 200 тис. Інтернет-магазинів, що працюють на платформі Prom.ua, 5% своїх замовлень отримують через смартфони і мобільні ПК і ще стільки ж - через планшетні пристрої. На Prom.ua, як і в середньому по ринку електронної комерції в Україні, мобільний трафік складає 10%, розповідає директор з розвитку бізнесу Prom.ua Денис Горовий.

Частка мобільних продажів в грошах може становити до 5%. «Найбільш дорогі категорії товарів, автомобілі та нерухомість, як і раніше продаються офлайн», - констатує Гриник. Загальний обсяг українського ринку електронної комерції, за даними компанії «Ашманов і Партнери Україна», до кінця 2013 року досягне $ 2-2,4 млрд.

Смартфони змінили підхід до інтернет-шопінгу

Зростання кількості мобільних пристроїв змушує клієнтів українських інтернет-магазинів по-іншому поглянути на онлайн-шопінг, впевнений менеджер з розвитку ІТ-клієнтів компанії «Google Україна» Євген Галкін. Згідно зі звітом Google, 55% українських користувачів смартфонів хоча б раз на місяць роблять покупки за допомогою мобільних пристроїв. Таким чином, понад 5 млн українців купують товари та послуги по мобільному виходячи із загальної кількості смартфонів в Україні (понад 10 млн шт.). За даними мобільних операторів, щорічно кількість смартфонів в їх мережах зростає на 50-70%, відповідно розширюється і аудиторія мобільного комерції.

35% українців підкреслили, що основна перешкода при здійсненні онлайн-покупок - недостатня швидкість інтернету. У 2G-мережах сайти вантажаться повільніше, ніж в 3G, які є вже в усьому світі, крім України. Згідно з дослідженням Google, маленький розмір екрану перешкодою вважають 32% респондентів.

Інтернет-магазини не готові

Незважаючи на зростаючу популярність мобільного шопінгу, вітчизняні інтернет-магазини не поспішають адаптувати свої сайти до нових реалій. За підрахунками Горового, тільки у 2% українських онлайн-продавців є мобільні версії. Але Україна все ж випереджає за цим показником Росію. За інформацією Data Insight, тільки 1% російських інтернет-магазинів пристосований до мобільних покупок.

«Мобільна версія все ще залишається іміджевим інструментом», - констатує Горовий. На його думку, мобільна версія поки потрібна далеко не всім інтернет-магазинах, так як при покупці техніки і електроніки користувачі частіше використовують мобільні версії інтернет-магазинів для порівняння цін з офлайн-рітейлом.

Якщо ж магазин реалізує категорії товарів, яким притаманні спонтанні покупки, то мобільна версія повинна існувати і бути пристосована до здійснення замовлення, впевнений експерт.

У категоріях послуг, таких як замовлення квитків, таксі, доставка їжі, вже рівнозначно використовуються мобільні і десктопні версії. А з часом практично всі замовлення будуть відбуватися через мобільні версії, припустив Горовий.

продовження читайте тут .

продовження читайте   тут

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: