Новости

Як зробити і відкрити приховані, невидимі файли і папки

 1. Робота з прихованими файлами і папками
 2. Як приховувати файли в Windows
 3. Приховування даних в Провіднику
 4. Командний рядок в створенні прихованої директорії
 5. тактична хитрість
 6. Як приховати / показати директорії і файли в Windows
 7. Параметри директорій в Windows XP
 8. Параметри відображення в Windows 7
 9. Параметри папок в Windows 8
 10. Приховані файли на флеш-носії
 11. Неполадки під час налаштування відображення папок
 12. Відновлення пункту «Параметри папок»
 13. Корекція системного реєстру

Операційна система - тонко організована. Пошкодження або видалення деяких ключових її елементів може привести до проблем у функціонуванні або повної його втрати. У зв'язку з цим життєво важливі системні файли приховані, тобто не відображаються в провіднику. Таким чином, вони вживають запобіжних засобів від можливих пошкоджень. Це важливо враховувати, перед тим як зробити невидиму директорію.


Це важливо враховувати, перед тим як зробити невидиму директорію

Робота з прихованими файлами і папками

Часом необхідно отримати доступ до прихованих даними. Така необхідність найчастіше виникає при заражених вірусами. Виконавчі і супутні частини шкідливого програмного забезпечення «люблять» маскуватися під елементи системи. Багато з них забезпечуються функцією приховування.

У боротьбі з вірусними зараженнями комп'ютера можливість переглядати приховані директорії критична. Саме тому в Windows існують спеціальні настройки відображення документів, змінюючи які можна приховувати і показувати різні типи даних.

Незважаючи на те, що зазначені повноваження носять практичний характер, деякі користувачі можуть використовувати їх і для забезпечення збереження конфіденційної інформації, особливо коли конкретний ПК знаходиться в спільному або якого публічного використання.

Від цілеспрямованого пошуку інформації такі заходи навряд чи врятують, а от кількість випадкового доступу до особистої інформації можуть звести практично до нуля. Захистити свої дані можна багатьма іншими способами. Такому способу краще віддавати перевагу, коли дані не критичні, але все ж конфіденційні. Укупі установкою пароля це будуть достатні запобіжні заходи.

Укупі установкою пароля це будуть достатні запобіжні заходи

Як приховувати файли в Windows

Як створити невидиму папку? Для цього є безліч способів. Найчастіше використовуються засоби управління операційною системою. Більш надійно заховати дані можна з командного рядка.

Рівня комерційної безпеки такими засобами, природно, не досягти, але в побуті подібні заходи дуже корисні. Відключення відображення директорії або маскування її під графічний документ допоможуть запобігти небажаний випадковий доступ, однак від дій вірусів або цілеспрямованих атак це не допоможе.

Ступінь необхідної безпеки і конфіденційності кожен забезпечує самостійно, проте базовими навичками нехтувати все ж не варто. Далі розглянемо основні способи створення прихованих директорій.

Приховування даних в Провіднику

Перший, найлегший і найменш надійний спосіб приховування важливих файлів або документів реалізований в налаштуваннях операційної системи. Більш-менш підготовлений користувач зможе без проблем знайде приховані таким чином відомості.

А ось для захисту від непідготовлених користувачів зміна параметрів відображення в провіднику дуже навіть дієво. Щоб приховати дані таким чином знадобиться проїдати такі дії:

 1. Правий клік на приховуваний об'єкт;
 2. Пункт «Властивості»;
 3. У вікні властивостей розділ «Атрибути»;
 4. Галочка «Прихований»;
 5. «Застосувати».

Правий клік на приховуваний об'єкт;  Пункт «Властивості»;  У вікні властивостей розділ «Атрибути»;  Галочка «Прихований»;  «Застосувати»

Робимо приховану папку через провідник

Внаслідок цих нехитрих маніпуляцій отримаємо приховані файли в Windows 7 і інших версіях, яка буде не видна при відповідних настройках Провідника Windows. Проводити подібні операції можна як з цілими директоріями, так і з окремими файлами.

Примітка: Є спосіб знайти приховану папку, не змінюючи налаштувань системи. Для цього знадобиться запам'ятати повний шлях до необхідної директорії, а потім ввести його в адресний рядок провідника. Цей спосіб дозволяє швидко отримати доступ до прихованих тек.

Командний рядок в створенні прихованої директорії

Другий спосіб передбачає використання командного рядка. Щоб відкрити командний рядок, знадобиться викликати вікно виконання (Win + R) і надрукувати в поле введення «cmd.exe», потім натиснути «Enter». У відкрилася консолі необхідно прописати наступне:

attrib + s + h "Повний шлях до директорії, яку треба приховати"

attrib + s + h Повний шлях до директорії, яку треба приховати

Для зняття подібної блокування відображення знадобиться ввести attrib -s -h і повний шлях до директорії. Примітно, що прихована таким шляхом розташування перестає відображатися в провіднику навіть після зміни системних налаштувань. До того ж, навіть якщо вона і виявлена, то зміна атрибутів у властивостях недоступно, поки блокування не буде знято.

Цей спосіб забезпечує більш високу ступінь захисту особистих даних, так як заховані з його допомогою дані не видно навіть при включеному відображенні прихованих директорій.

тактична хитрість

Є ще один хороший спосіб надійно приховати папку на комп'ютері. Всякий необізнаний користувач буде думати, що файл і є зображенням, а насправді це архів. Буде потрібно довільне зображення і архів з прихованими файлами. Їх потрібно помістити ближче до кореневого каталогу (щоб адреса, прописується в командному рядку, був коротший).

Далі буде потрібно відкрити командний рядок і прописати там наступне:

 • cd повний шлях до директорії, де розташовуються файли, з якими будуть проводиться маніпуляції;
 • copy / b назва зображення з розширенням / b + назва архіву з розширенням назву / b зображення в якому це все буде заховано з розширенням.

Система запросить підтвердження заміни файлу пункту призначення, яке потрібно буде схвалити.

Примітка: В іменах файлів не потрібно використовувати прогалини, вони порушують синтаксис команди. Крім того пробіл потрібно ставити між іменами другого і третього файлів. Перші два і знак плюс потрібно вводити без пробілів.

Перші два і знак плюс потрібно вводити без пробілів

З файлом, отриманим внаслідок таких маніпуляцій можна звертатися як завгодно. Навряд чи кому-то в голову прийде відкривати зображення в архіваторі. Правда, способу звернути процес не існує, якщо видалити оригінальний архів, то всі дані так і залишаться в форматі зображення. Якщо змінити розширення на .rar або .zip (в залежності від вихідного архіву), то файл буде відкриватися у відповідній програмі.

Як приховати / показати директорії і файли в Windows

У всіх версіях операційної системи за властивості прихованих даних відповідає один і той же вікно налаштувань. Перед тим, як відкрити приховані папки необхідно змінить в ньому настройки. Принципова різниця тільки в способах його відкриття. У всіх версіях ОС виклик згаданого вікна налаштувань можливий з вікна «Виконати». Викликати його можна за допомогою комбінації «Win» + «R» (клавіша «Win» з піктограмою ОС). В XP для цього є окремий рядок в «Пуск»

У рядку введення потрібно надрукувати «control folders» і натиснути «Enter». Примітно, що останній запит зберігається в рядку введення до нового або до перезапуску системи. Тобто таким способом наступний доступ до вікна налаштувань можна здійснювати натисканням всього трьох клавіш.

Параметри директорій в Windows XP

У даній версії операційної системи, щоб потрапити в меню налаштувань, потрібно відкрити будь-яку директорію. При натисканні кнопки «Alt» випаде додаткове меню. У ньому буде розділ «Сервіс», він то нас і цікавить. У його випадаючому меню є пункт «Властивості папок», клік по ньому викличе вікно параметрів.

Потрібні опції знаходяться у вкладці «Вид». У самому низу списку «Додаткові параметри» буде розділ «Приховані файли і папки». У ньому два гранично зрозумілих пункту. Зазначений чекбокс позначає активну опцію. Після вибору потрібної досить натиснути «Застосувати», потім «ОК». Після чого і можна побачити приховані папки.

Параметри відображення в Windows 7

Показати приховані файли в Windows 7 допоможуть такі дії і місця:

 • Згадане вікно «Виконати»;
 • Панель управління;
 • провідник;
 • Рядок пошуку в меню «Пуск».

У «Панель управління» потрапляють через «Пуск», там є окремий рядок. Потрібні опції знаходяться в розділі «Оформлення та персоналізація». Ближче до кінця списку буде категорія «Параметри папок». Клік по її назві і викличе необхідне вікно.

Провідник відкриває ще одну легку можливість виклику вікна параметрів прихованих папок Windows 7. Для цього достатньо клікнути на кнопку «метод», що в правому верхньому куті вікна. У меню потрібно пункт «Параметри папок і пошуку», який і відкриє необхідне вікно.

У сьомій версії операційної системи існує ще один спосіб швидкого доступу до налаштувань параметрів папок. Пов'язані вони з тим, що частина функціональних можливостей вікна «Виконати» була реалізована в пошуковому рядку меню «Пуск».

Щоб відкрити згадане вікно буде потрібно, власне, натиснути на «Пуск» і в рядок пошуку ввести «параметри папок» і натиснути «Enter». Ця можливість дозволяє отримувати доступ до необхідних на будівництвах за кілька секунд.

Параметри папок в Windows 8

У плані виклику панелі налаштувань властивостей папок Windows 8 не особливо відрізняється від інших операційних систем. У «вісімці» так само можна користуватися вікном провідника, панеллю керування або вікном «Виконати». Однак з викликом останнього є нюанс .. «Виконати» можна знайти в пошуку по додатках або в меню, що з'являється після натиснення «Win» + «X». Згодом програму можна буде закріпити в панелі завдань.

Є і властивий тільки «вісімці» спосіб показу прихованих папок. Потребують відкрити директорію і в верхньому рядку вибрати вкладку «Вид». У правом її частини буде пункт «Параметри», натискання по якому і викличе необхідні параметри.

Приховані файли на флеш-носії

Приховані файли, переміщені з іншого комп'ютера або записані на флеш носій, можуть не відображатися навіть при правильних налаштуваннях провідника. Виявити їх в такому випадку допоможе невелика хитрість.

Відкривши флеш носій в провіднику Windows, потрібно створити новий текстовий документ блокнота. Ця можливість доступна по правому кліку на порожньому полі вікна. Відкривши його, потрібно буде написати такий рядок:

attrib -s -h -r -a *. * / s / d

Після чого «Зберегти як», замінивши розширення з «.txt» на «.bat». Готовий файл можна перейменовувати як зручно. Для виявлення буде досить запустити його з кореневого каталогу флешки. На якусь мить з'явиться чорне віконце, як у командного рядка, після чого всі приховані об'єкти на USB-диску стануть видимими.

Неполадки під час налаштування відображення папок

Деякі користувачі стикатися з тим, що можливість відобразити приховані папки стає недоступною. Швидше за все, це наслідок впливу вірусів та іншого шкідливого ПЗ. Ця обставина свідчить про те, що дії піддався провідник системи.

Перевстановлення ОС до таких випадках міра кардинальна. Поправити ситуацію допоможуть більш тонкі і менш трудомісткі операції. Насамперед необхідно перевірити систему на наявність вірусів. Глибокий аналіз хорошим антивірусним ПЗ напевно виявить якусь капость. Після очищення системи можна приступати до усунення неполадок.

Відновлення пункту «Параметри папок»

Навіть якщо вірус видалений, пункт сам не відновиться. У жодному антивірусі не передбачена така можливість, тому доведеться засукати рукава і зайнятися цим самостійно. Для цього доведеться запустити редактор групової політики.

У «Виконати» необхідно прописати «gpedit.msc» і натиснути «Enter». Відкриється вікно редактора групової політики. У навігаційній частині потрібно пройти за наступним шляхом: Групова політика => Політика «Локальний комп'ютер» => Конфігурація => Адміністративні шаблони => Компоненти Windows => Провідник.

У правій частині вікна буде рядок «Видалити команду« властивості »з меню« Сервис », по правому кліку відкривається вікно властивостей. У ньому потрібно встановити пункт «Вимкнути (не використовується)», потім кнопку «Застосувати» і «ОК».

Потім потрібно згорнути всі вікна. Зробити це можна спеціальною кнопкою, розташованої на правому краю панелі завдань або натиснувши «Win» + «D». Робочий стіл потрібно буде обносити. Для цього служить клавіша F5 або пункт «Оновити» в випадаючому по правому кліку на поле робочого столу меню. Для надійності можна також перезапустити систему.

Корекція системного реєстру

Якщо описані вище маніпуляції не подіяли, то доведеться коригувати системний реєстр. Вірус міг видалити з нього відповідні записи, які відповідають за рядок «Параметри папок» в меню «Сервис».

Процес відновлення не довгий. Для початку потрібно відкрити «Виконати» і в рядок введення команди ввести:

% Windir% \ system32 \ REG.exe add HKCU \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer / v NoFolderOptions / t REG_DWORD / d 0 / f

Скопіювавши рядок, треба натиснути «Enter». Після цього залишиться перезавантажити комп'ютер і все, налаштувати зовнішній вигляд знову готова.

Уважне ознайомлення з наведеними вище матеріалом дозволить не зазнавати труднощів у роботі з прихованими директоріями.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: