Новости

Де додатки зберігають свої дані

  1. Андрій підкинемо При використанні додатків під Android іноді з'являються питання: «А де додаток зберігає...
  2. Зовнішнє сховище «особистих» даних
  3. Загальна зовнішнє сховище
  4. Як можна видалити файли, не видаляючи додатки

Андрій підкинемо

При використанні додатків під Android іноді з'являються питання: «А де додаток зберігає створені файли?», «Чи можна до них достукатися?» І «видалити чи файли при видаленні додатка?» Давайте спробуємо подивитися, де ж додаток може зберігати свої дані і які наслідки це має для користувача.

Внутрішнє сховище даних

Сенс слід безпосередньо з назви. Внутрішнє сховище (internal storage) розташовується завжди в пам'яті смартфона незалежно від того, чи є можливість установки карти пам'яті (і тим більше того, вставлена ​​чи вона). Ця область пам'яті є захищеною. Знаходиться в системному розділі / data. За замовчуванням всі файли, які там розташовуються, доступні тільки тому додатком, що їх створила. Зрозуміло, можна зробити файли доступними для інших додатків, але це треба робити спеціально. Якщо програма не відкриває файли для доступу ззовні, достукатися до них можна буде тільки отримавши root.

Призначення сховища зрозуміло: внутрішні захищене відео, до яких не повинно бути нерегламентованої доступу. Проблеми (з точки зору користувача) можуть бути в наступних випадках:

  • Невиправдано великий обсяг даних. Хочеться винести дані на карту пам'яті, щоб заощадити внутрішній простір для інших потреб, а програма не дає.
  • На думку користувача, регламент доступу до даних повинен бути іншим, не таким, як пропонує додаток.

На думку користувача, регламент доступу до даних повинен бути іншим, не таким, як пропонує додаток

приклад: додаток " Лекції з історії Росії » . У додатку хороший контент (і за змістом, і за якістю звуку). Але зберігається він у внутрішню пам'ять. На бюджетних пристроях, де цієї пам'яті мало, стає скрутним закачати заздалегідь багато лекцій, а потім, відключившись від інтернету, слухати їх. Другою проблемою стає власне регламент доступу до даних. Навіть якщо обмежитися тематикою історії, у мене є аудіофайли, отримані з трьох джерел: програму, подкасти та аудіоверсії роликів з youtube. Хочеться взяти і об'єднати навік в їх земній юдолі під пануванням всесильним Володаря Мордора їх все в єдиний плейлист, і слухати його одним аудіоплеєром. Але на смартфоні без root це зробити неможливо.

Але на смартфоні без root це зробити неможливо

Зовнішнє сховище «особистих» даних

З точки зору розробника, крім внутрішнього сховища даних, для персональних цілей програми є ще зовнішнє сховище. Воно необов'язково розміщується на карті пам'яті. Це може бути і внутрішня пам'ять смартфона, але весь розділ з такими даними розміщується в загальному доступі. У корені розділу є папка Android / data, а в ній - підпапки з іменами пакетів програм.

Плюси такого підходу очевидні: дані доступні ззовні для цілей користувача. А якщо це карта пам'яті, то і ємність може бути обмежена тільки вашими фінансами (в продажу вже можна знайти карти пам'яті на 400 гігабайт). Мінуси теж зрозумілі: в будь-який момент будь-який додаток (звичайно, має дозвіл на доступ до «зовнішнім» даними) може взяти і стерти чужі файли. Також файли будуть видалені системою при видаленні додатка (або при очищенні його даних).

Приклад програми: подкаст-менеджер BeyondPod (Більш-менш свіжої версії, раніше файли зберігалися по-іншому). Користувач має доступ до скачаним підкастів і може легко видаляти їх (наприклад, з метою економії місця) або слухати їх в зовнішньому плеєрі.

Загальна зовнішнє сховище

Розташовується в корені «зовнішнього» розділу на одному рівні з папкою «Android». Призначається для зберігання даних, що розділяються між різними додатками. Зазвичай в документації Google як приклад наводять картинки (фото з камери - папка DCIM). Основна проблема даних файлів: вони ніколи не видаляються автоматично. Навіть якщо додаток ви видалили.

приклад: месенджер Telegram . Після того, як ви видалили додаток, завантажені файли нікуди не зникають. Вони продовжують спокійно лежати на пристрій зберігання даних, займаючи дорогоцінне місце.

Як можна видалити файли, не видаляючи додатки

Тут важливо ввести ще одну класифікацію файлів додатків. Вона справедлива для внутрішнього сховища і для зовнішнього сховища особистих даних. Всі дані діляться на два типи: власне дані і кеш.

Дані (папка data) - якісь файли, які, за логікою Google, потрібні для постійної роботи з ними. Якщо повністю їх видалити, то додаток поведе себе точно так само, як якщо б його переустановили (видалили і заново встановили). Часткове видалення файлів може не привести до жодних неприємних наслідків. Але важливо розуміти, які саме дані ви видаляєте (наприклад, очевидно, що викачані файли подкастів можна видаляти абсолютно вільно - це не вплине на працездатність подкаст-менеджера).

Кеш - тимчасові дані, які сформовані в ході роботи програми і потрібні для прискорення цієї роботи. Наприклад, дані, які часто потрібні в інтернеті, завантажуються і надалі замість завантаження відкриваються локально (зрозуміло, кеш може оновлюватися, щоб не показувати застарілі дані). Видаляти кеш усіх програм можна абсолютно спокійно, це штатна операція.

Очищення пам'яті і кеша викликається з установок програми. Кнопка «Очистити кеш» очищає тільки кеш, а кнопка «Очистити дані» - і кеш, і дані додатка.

Видалення файлів програми із загального зовнішнього сховища виконується тільки вручну. Більш того, навіть оцінка того, від якого додатка ці файли залишилися, теж виконується вручну.

», «Чи можна до них достукатися?
» І «видалити чи файли при видаленні додатка?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: