Новости

Огляд цікавих модифікацій Android від різних вендорів

 1. Зміст статті Google розробила досить гнучку ОС. Але чистий AOSP вендорів часто не влаштовує, і вони...
 2. Amazon Fire OS
 3. Android-x86
 4. Продовження доступно тільки учасникам
 5. Варіант 2. Відкрий один матеріал

Зміст статті

Google розробила досить гнучку ОС. Але чистий AOSP вендорів часто не влаштовує, і вони змушені допілівать його під себе; втім, мова не про них. «Корпорація добра» на подив лояльно ставиться до ФОРКОМ свого дітища, тому не дивно, що вони ростуть як гриби після свіжого дощу. Давай подивимося на найцікавіші.

Вступ

Форк Android існує багато. Велика їх частина, звичайно, не містить кардинальних змін, але деякі досить сильно відрізняються від AOSP: один - посиленою безпекою, інший - використанням виключно відкритих компонентів і так далі. У цій статті ми поговоримо про таких случаях Android:

 • Amazon Fire OS - форк Android від Amazon. Відмітна особливість - відв'язування від сервісів Google і орієнтація на контент.
 • Android-x86 - форк для (застарілих) нетбуків на платформі x86.
 • Console OS - знову ж форк для x86-платформи, заточений під сучасні девайси.
 • CopperheadOS - Android з підвищеною безпекою.
 • Replicant - повністю вільний клон Android. Столлман схвалює.

Такі Форк, як CyanogenMod, AOKP або MIUI, сенсу описувати не має - тема вже жувати-пережована.

Amazon Fire OS

Як відомо, у Amazon є планшет-читалка, одна з лінійок моделей якої працює на клоні Android. На цьому ж клон працює і провалився Fire Phone. Подивимося, які особливості є у цього варіанту Android.

Перш за все, Fire OS повністю відв'язана від інфраструктури Google. В принципі, це логічно, але Amazon пішла ще далі, створивши заміну якщо не всім, то багатьом сервісів Google. Так, замість Play Store є Amazon Appstore (з премодерацією контенту), замість Google Maps - свій картографічний сервіс; навіть рекламна платформа своя.

Другий момент, який варто відзначити, - власний лаунчер. Він набагато більше орієнтований на контент, ніж стандартні лаунчер, завдяки так званому carousel view - режиму відображення додатків, який представляє собою великі (на весь екран) значки додатків, які потрібно гортати. Крім того, інтерфейс через такого «карусельного» дизайну здається більш заточеним під віджети.

Крім того, інтерфейс через такого «карусельного» дизайну здається більш заточеним під віджети

Інтерфейс Fire OS

По-третє, в Fire Phone була така цікава річ, як динамічна перспектива, що дозволяє створити ілюзію 3D-інтерфейсу. Працює це таким чином: чотири інфрачервоних датчика, які знаходяться по кутах передньої панелі пристрою, фіксують нахил голови і кут зору, і в залежності від цього Fire OS змінює інтерфейс. Це виглядає досить ефектно, але для практичного застосування, мабуть, не годиться - перш за все через відсутність додатків.

Ще одна цікава функція - Firefly, що розпізнає предмети (в найширшому сенсі), які потрапляють в об'єктив активованої камери (і, відповідно, пропонує їх купити). Працює це, зрозуміло, тільки з товарами західного ринку.

Варто зауважити, що Amazon не входить в OHA (Open Handset Alliance - союз розробників смартфонів на базі Android), так що при установці сторонніх додатків є ризик, що вони просто не запрацюють. Незважаючи на це, в іншому Fire OS - все той же Android; його навіть можна рутіть (специфічним для Fire OS способом).

Android-x86

Android спочатку розроблявся для ARM-систем (що й зрозуміло - тоді x86-процесори по енергоспоживанню ніяк не підходили для смартфонів). Однак приблизно в цей же час піднялася хвиля інтересу до дешевих нетбуків, і відразу кілька груп ентузіастів почали портувати Android на x86-платформу. З цих портів найбільш популярним став Android-x86.

Фактично він представляє собою повноцінний дистрибутив з текстовим інсталятором (який, правда, служить всього лише для розбивки на розділи і запису образу Android в виділений розділ) і можливістю запуску в режимі Live CD. Однак підтримка пристрою обмежена і в основному покриває legacy-пристрої на базі Intel Atom:

 • Asus EEE PC;
 • Viewsonic Viewpad 10;
 • Viliv S5;
 • Dell Inspiron Mini Duo
  і деякі інші.

Продовження доступно тільки учасникам

Варіант 1. Приєднайся до товариства «Xakep.ru», щоб читати всі матеріали на сайті

Членство в співтоваристві протягом зазначеного терміну відкриє тобі доступ до ВСІХ матеріалами «Хакера», збільшить особисту накопичувальну знижку і дозволить накопичувати професійний рейтинг Xakep Score! Детальніше

Варіант 2. Відкрий один матеріал

Зацікавила стаття, але немає можливості стати членом клубу «Xakep.ru»? Тоді цей варіант для тебе! Зверни увагу: цей спосіб підходить тільки для статей, опублікованих більше двох місяців тому.


Ru»?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: