Новости

Вибираємо веб-клієнт для електронної пошти

  1. Зміст статті Сьогодні нерідко в одного користувача відразу кілька пристроїв. Це, безсумнівно, зручно,...
  2. Установка RainLoop в Ubuntu 14.04 LTS
  3. Roundcube
  4. AfterLogic WebMail Lite
  5. Mailpile
  6. Atmail
  7. висновок

Зміст статті

Сьогодні нерідко в одного користувача відразу кілька пристроїв. Це, безсумнівно, зручно, але викликає і проблеми, які вирішуються синхронізацією даних або розміщенням даних у хмарі. Саме тому веб-клієнти електронної пошти знову стають затребуваними.

RainLoop

RainLoop - легкий, сучасний і красивий веб-клієнт електронної пошти, розроблений спеціально з прицілом на мале споживання пам'яті та використання на low-end серверах. Витрата ресурсів не залежить від обсягу поштової скриньки, повідомлення або вкладення, а тому кожен активний користувач вимагає трохи пам'яті, навіть в разі обробки великих повідомлень. Такий ефект досягнутий за рахунок того, що веб-клієнт не використовує базу даних, а звертається безпосередньо до файлів поштового сервера і просто відображає наявні там листи, завантажуючи в міру необхідності.

Вбудована система кешування дозволяє підвищити загальну продуктивність і знизити навантаження на веб та поштові сервери. Хоча в залежностях вказана СУБД (MySQL, PostgreSQL, SQLite ...), вона задіюється виключно для зберігання даних контактів. RainLoop - це саме веб-клієнт, в його завдання не входить налаштування поштових серверів і керування обліковими записами. Тому будь-яку базу облікових записів RainLoop не використовує, після настройки підключення до поштових серверів користувач може підключитися, вказавши свій логін і пароль, створені раніше. В налаштуваннях вже є прив'язка до Gmail, Yahoo, Outlook.com і qq.com. Тобто фактично після установки RainLoop користувачі можуть відразу, без додаткових налаштувань, підключатися до цих серверів, використовуючи свої облікові записи. Додати будь-сервер можна за пару кліків. Щоб обмежити підключення до поштових серверів, використовуються білі списки. Але у такого підходу є і мінус - не можна об'єднати кілька ящиків і отримувати до них доступ з одного місця, для кожного облікового запису потрібно відкрити своє вікно.

Підтримує IMAP- і SMTP-протоколи, включаючи захищені SSL і STARTTLS. Можливо шифрування повідомлень за допомогою OpenPGP і управління ключами (імпорт і створення нових).

Інтерфейс локалізований. Причому це можуть бути як корпоративні, так і публічні сервери. Підтримуються багато функцій настільного додатки drag and drop, гарячі клавіші, автозавершення адрес, віртуальні папки, імпорт і експорт контактів (CSV, VCF і vCard). Пункти меню дозволяють провести всі необхідні операції з повідомленням: відредагувати, переслати, позначити як спам, роздрукувати, завантажити у вигляді eml-файлу.

Підтримується інтеграція з Facebook, Google (включаючи Google Drive), Twitter і Dropbox. Можливості розширюються за допомогою плагінів. У постачанні є 15 полігонів, що спрощують інтеграцію з деякими додатками і додають функціональність (білий і чорний списки, капча і інші). Серед плагінів проекту ownCloud також можна знайти RainLoop (Apps -> Enable 'RainLoop'). Ті, хто використовує дану систему для обміну даними та їх синхронізації, ймовірно, оцінять це, тому що підтримується можливість роботи в одному домені з технологією єдиного входу SSO, що дуже зручно як користувачу, так і адміну (немає дублювання облікових записів). Зовнішній вигляд змінюється за допомогою тем. Після установки RainLoop легко оновлюється з адмінки. Щоб познайомитися з інтерфейсом, можна зайти на демостраніцу проекту . Поширюється під вільною Creative Commons ліцензією, що дозволяє його використовувати з некомерційними цілями без обмежень.

Установка RainLoop в Ubuntu 14.04 LTS

Написаний RainLoop на PHP, і для установки буде потрібно, в принципі, стандартний набір: веб-сервер (Apache, nginx, lighttpd, MS IIS або інший) з підтримкою PHP. Для PHP слід встановити і активувати ряд розширень. Тобто будь-яких особливих знань для його розгортання не буде потрібно. Поштовий SMTP / IMAP-сервер може бути будь-хто і працювати на цій же або іншій машині. Його розгортання ми розглядати не будемо. Ставимо пакети для задоволення залежностей:

$ Sudo apt-get install curl libcurl3 libcurl3-dev php5-curl php5-mcrypt php5-cli nginx php5-fpm

Завантажуємо архів з останньою версією, створюємо робочий каталог і розпаковуємо архів:

$ Wget -c http://repository.rainloop.net/v2/webmail/rainloop-latest.zip $ mkdir / var / www / rainloop $ cd / var / www / rainloop $ sudo unzip ./rainloop-latest.zip

Встановлюємо власника і права доступу:

$ Sudo chown www-data: www-data -R / var / www / rainloop $ sudo find. -type d -exec chmod 755 {} \; $ Sudo find. -type f -exec chmod 644 {} \;

Тепер залишилося додати в nginx новий сайт:

$ Sudo nano /etc/nginx/sites-available/rainloop.conf server {server_name rainloop.example.org; listen 80; root / var / www / rainloop; access_log /var/log/access.log; error_log /var/log/error.log; index index.php; location / {try_files $ uri $ uri / /index.php?$query_string; } Location ~ \ .php $ {fastcgi_index index.php; fastcgi_split_path_info ^ (. + \. php) (. *) $; fastcgi_keep_conn on; include / etc / nginx / fastcgi_params; fastcgi_pass unix: /var/run/php5-fpm.sock; fastcgi_param SCRIPT_FILENAME $ document_root $ fastcgi_script_name; } Location ~ /\.ht {deny all; } Location ^ ~ / data {deny all; }}

При необхідності підключаємо SSL, приклади можна легко знайти в інтернеті. Робимо сайт активним, створивши символічне посилання в sites-enabled:

$ Sudo ln -s /etc/nginx/sites-available/rainloop.conf /etc/nginx/sites-enabled/rainloop.conf

Налаштовуємо DNS-сервер або прописуємо в / etc / hosts відповідність IP-адреси імені вузла:

192.168.1.100 rainloop.example.org

Перезапускаємо веб-сервер:

$ Sudo service nginx restart

В принципі, зараз можна зайти на сторінку http://rainloop.example.org/ і спробувати підключитися до свого аккаунту Gmail (настройки для нього вже є), все повинно працювати. Адаменко знаходиться за адресою http://rainloop.example.org/?admin , Логін і пароль для входу admin і 12345. Далі налаштувань трохи, і вони, загалом, повинні бути зрозумілі без особливих пояснень - вказуємо мову за замовчуванням, ліміт на розмір файлу, міняємо пароль за замовчуванням і так далі. Просто йдемо по всіх вкладках і переглядаємо. Необхідно додати домени, з яких клієнти будуть отримувати листи. Для цього переходимо в Domains, натискаємо Add Domain і заповнюємо дані SMTP- і IMAP-сервера: ім'я, IP-адреса і порт, можливий вибір захищеного з'єднання та налаштування білого списку користувачів, яким буде дозволено доступ. Щоб користувач реєструвався без вказівки домена, тільки за логіном, необхідно поставити прапорець «Usе short login form» і налаштувати сторінку входу з «Домен за замовчуванням». Інтеграція з соціальними мережами налаштовується у вкладці Social. Для кожного сервісу настройки свої, всі подробиці з прикладами і адресами розписані в документації.

Roundcube

Roundcube - веб-клієнт для роботи з електронною поштою, що надає можливість підключення до поштових скриньок за протоколами IMAP і відправки повідомлень через зовнішній SMTP. Проект заснований в середині 2005 року і спочатку надавав вельми скромний функціонал по роботі з email, але з часом його можливості постійно вдосконалювалися, а продукт позбувався дитячих хвороб. У квітні 2014 го вийшла версія 1.0, тому можна сказати, що розробка основного функціоналу завершена. Roundcube притаманний весь функціонал настільного додатки, включаючи drag and drop, створення і перенаправлення листів із вкладеннями, персональні / загальні / глобальні папки, робота з декількома обліковими записами відправника і доменами. Повідомлення відображаються у формі деревовидного списку, можлива сортування по будь-якому полю. Можна помітити, зберегти, роздрукувати повідомлення, переглянути вихідний текст. В налаштуваннях дуже багато всяких параметрів, які дозволяють зробити використання Roundcube максимально комфортним.

Дозволяє підключати адресну книгу, що зберігається в LDAP, або використовувати персональні адресні книги. Реалізовано пошук по повідомленнях і контактам, автодоповнення адрес. Забезпечується повна підтримка MIME- і HTML-повідомлень. В якості редактора використовується TinyMCE, орфографія перевіряється за допомогою Googiespell або Aspell. Для обмеження доступу реалізовані списки контролю доступу (ACL). Є плагін для управління фільтрами Sieve, сумісний з Dovecot. Roundcube може працювати в високонавантажених середовищах на декількох серверах з балансуванням навантаження. Для прискорення доступу до листів використовується кешування.

AJAX-інтерфейс переведений на більш ніж 70 мов, в списку є російський (локалізацією займається команда російських розробників ). Зовнішній вигляд можна змінити за допомогою шаблонів і скінів. У Roundcube реалізований API-інтерфейс для створення власних плагінів, що розширюють його функціональність. Для зручності пошуку і установки плагінів використовується репозиторій , В якому доступні розширення по декількох ключових питань - аутентифікація (OTP, двофакторна), робота з адресною книгою і повідомленнями (висновок попереджень на робочий стіл, боротьба зі спамом) і налаштування. Не всі плагіни в репозиторії тегованих, тому при виборі потрібного краще користуватися пошуком. Нерідко Roundcube інтегрується і в інші додатки, наприклад, в системі групової роботи Kolab в якості інтерфейсу для роботи з email використовується саме він.

Випускається по ліцензії GNU GPL. Написаний на мові PHP, CSS і XHTML. Для зберігання службової інформації може використовувати базу даних (PostgreSQL, MySQL, SQLite або MS SQL). Для установки буде потрібно будь-який веб-сервер з підтримкою PHP. Повний спіcок PHP-модулів можна знайти на сайті проекту. Сам процес в загальному стандартний для подібних додатків, є пара моментів, але вони все добре описані в документації.

Сам процес в загальному стандартний для подібних додатків, є пара моментів, але вони все добре описані в документації

AfterLogic WebMail Lite

AfterLogic WebMail Lite - безкоштовний POP3 / IMAP4 / SMTP-веб-клієнт з приємним мінімалістичним AJAX-інтерфейсом (HTML5 та CSS3), реалізований для платформ PHP і .NET. Версія PHP (Linux / Windows) опублікована під ліцензією AGPLv3, .NET (Windows) - як freeware. Клієнт дійсно легкий, оптимізований для швидкої роботи та хорошою чуйності. Легко інтегрується з деякими панелями управління серверами (cPanel, DirectAdmin, Plesk і іншими). Власне, ця функція і робить популярною AfterLogic WebMail у деяких провайдерів. Функціонал як для веб-клієнта досить значний і дозволяє задовольнити більшість запитів. Тут і підтримка декількох доменів, поштові фільтри, адресна книга (LDAP і особиста), автодоповнення адреси при наборі, пошук, пересилання повідомлень і автовідповідач, функція підтвердження про доставку. Можлива установка квот на IMAP, синхронізація і управління папками. Реалізовано функція попереднього перегляду повідомлень перед їх завантаженням, блокування зовнішніх картинок і JavaScript. Ілюзію роботи з настільним додатком створюють drag and drop і гарячі клавіші . Їх небагато, але все базові операції доступні. Для створення нових листів можна використовувати вбудований редактор HTML або текстовий. Є функція швидкої відповіді. Листи можна помітити, скачати, роздрукувати і позначити як спам. Користувач може легко підлаштувати клієнта під себе, встановити автоперевірка пошти, виведення повідомлень, налаштувати папки, фільтри, управляти профілями і додати підпис. Доступні скіни.

Для зручності інтеграції представлений фреймворк для розробки плагінів і API. Всі плагіни доступні в репозиторії, в якому вони розділені на вісім груп, що дозволяють управляти входом користувача, змінювати пароль на деяких поштових серверах, управляти відправкою пошти, працювати зі списком контактів і так далі. Вся інформація про установках і користувачів зберігається в базі даних MySQL. Налаштування виробляються за допомогою панелі адміністратора (кілька вкладок, призначення яких зрозуміло з назви), а більш глобальні, що стосуються роботи самого WebMail, - правкою конфігураційного файлу. Тут все стандартно, настройка домену за замовчуванням, підключення до інших серверів (включаючи загальнодоступні начебто Gmail), адресна книга, мова за замовчуванням та інше.

Розгортання в варіанті PHP нічим не відрізняється від подібних LAMP / WAMP-рішень, достатньо скопіювати файли і слідувати вказівкам майстра. Проект пропонує докладні інструкції з установки, настройки і інтеграції з веб-панелями управління сервером.

Крім версії Lite, компанія пропонує за досить демократичною ціною і кілька просунуту версію AfterLogic WebMail Pro в двох варіантах: ASP.NET і PHP, в якому реалізовані додаткові функції (календар, папки IMAP, синхронізація CardDAV / CalDAV і інші). Також реалізований MailSuite, що представляє вже готовий поштовий сервер з інтерфейсом WebMail і веб-панеллю адміністрування.

Також реалізований MailSuite, що представляє вже готовий поштовий сервер з інтерфейсом WebMail і веб-панеллю адміністрування

Mailpile

Mailpile - наймолодший проект огляду і призначений в першу чергу для індивідуального використання. Початок покладено на Indiegogo, коли розробники з серпня по вересень 2013 року залучили понад 160 тисяч доларів. Версія 0.1.0 була представлена ​​вже на початку 2014 року. У Mailpile зробили ставку на конфіденційність і шифрування. Всі файли, що зберігаються на жорсткому диску, за замовчуванням шифруються за допомогою OpenPGP. Також OpenPGP і S / MIME використовується для безпечної передачі і підпису повідомлень. Відповідно, по завданню в даних кожного контакту є пункт для введення відкритого ключа. Налаштування шифрування, підпису повідомлень для кожного контакту виставляються індивідуально за допомогою політик (Crypto Policy). При необхідності, вказавши none, ми можемо взагалі відключити цю функцію. Для спрощення великого числа налаштувань встановлюється політика шифрування за умовчанням. Інтегрована підтримка фільтрації спаму, швидка пошукова система і фільтри. При цьому Mailpile тягне навіть відносно слабкий сервер, в тому числі його можна встановити на VDS початкового рівня або Raspberry Pi. Віртуальні папки тут відповідають тегам, користувач може створювати будь-яку їх кількість. З одним інтерфейсом можна працювати з декількома поштовими скриньками, які тут називаються профілі. Для кожного профілю вказується свій маршрут (SMTP-сервер, порт, логін, пароль). HTML5-інтерфейс дуже простий і зрозумілий навіть новачкові, переведений на більш ніж 30 мов, серед яких є російська.

Поширюється за умовами AGPL і Apache License 2.0. Написаний на Python і може бути розгорнутий на Linux, OS X або Windows.

Написаний на Python і може бути розгорнутий на Linux, OS X або Windows

Atmail

Atmail - проект невеликий (всього 25 співробітників) австралійської компанії, що займається розробкою рішень на базі Open Source. Незважаючи на скромні розміри, компанія має серед своїх клієнтів безліч місцевих фірм і такі серйозні організації, як міністерство енергетики США і NASA. Перші версії, що з'явилися в 1998 році, називалися @Mail, потім проект отримав сьогоднішнє ім'я. Деякий час напрацювання пропонувалися безкоштовно під ім'ям AtmailOpen , Але ця версія вже довгий час не розвивається і не підтримується. Тому на сьогодні залишився тільки комерційний варіант.

Atmail є легкий поштовий веб-клієнт, побудований з використанням технологій AJAX. Підтримується робота по протоколах POP3 / IMAP / SMTP. Інтерфейс простий і легко оптимізується для пристроїв з різною шириною екрану - можна працювати з поштою з ПК, планшета або мобільного через WAP. Крім власне роботи з поштою, реалізовані і додаткові функції - календар і список завдань (персональний і груповий), які можна використовувати для планування свого часу, функції зберігання та обміну файлами. Користувачі можуть приймати по email запрошення на заходи та відзначати в календарі. Онлайн-диск підключається і використовується як локальний, так що легко отримувати доступ до своїх файлів з будь-якого пристрою.

Реалізована синхронізація календаря і контактних даних для всіх підтримуваних мобільних пристроїв контактів через ActiveSync, CardDAV, плагін Atmail ActiveSync (EAS) або Atmail DavSync (для Outlook). Підтримуються персональні і глобальні списки адрес, пошук, імпорт і експорт контактів (через vCards). Atmail автоматично пам'ятає всі введені або отримані нові адреси і зберігає їх у папці контактів. І автоматично заповнює при введенні адреси при відправці або пересилання повідомлення. Контактною інформацією можна ділитися з іншими користувачами, яким буде доступна в тому числі і можливість не тільки читання, а й редагування. Функція ArchiveVault надає інструменти, необхідні для збору, зберігання і відновлення повідомлень, що проходять через систему. Передбачена можливість проведення масових розсилок, швидкий і точний механізм пошуку.

Налаштувань дуже багато, можна виставити попередження про прихід нового листа, є функції переадресації листів, автовідповідач і додавання автоматичної підписи і інше. Використання CSS і простий фреймворк дозволяють адміністратору легко змінити інтерфейс під свої потреби, включаючи добавку логотипу та використання кольорів компанії. Користувачеві доступні теми та кольорове оформлення. Розширення функціональності можливо за рахунок використання плагінів. Також реалізований API для інтеграції з іншими рішеннями. Можлива робота декількох серверів в кластері. Atmail поставляється з інструментами, що дозволяють легко виконати міграцію будь-якої кількості користувачів і даних. Панель адміністратора, напевно, сама функціональна серед рішень огляду. Підтримується декілька поштових доменів, причому кожним доменом може керувати окремий адміністратор. Адміністратор може встановлювати квоти, переглядати графіки завантаженості, підключити антиспам (DNSBL, SURBL, Grey-listing, SPF, Bayesian) і антивірусний захист. Аутентифікація користувачів можлива через власну базу, через LDAP або ОС. Розгортання проблем не викликає. Крім установки на своєму сервері, можна вибрати варіант оренди у вигляді хмарного сервісу.

Крім установки на своєму сервері, можна вибрати варіант оренди у вигляді хмарного сервісу

висновок

Як бачимо, все веб-клієнти реалізовані по-своєму і мають чітке призначення і особливості. Вибравши найбільш підходящий, можна забути про ситуацію, коли скачаний вчора файл залишився на домашньому комп'ютері і доводиться просити кореспондента відправити його повторно. Вся інформація завжди буде під рукою.

Php?
Org/?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: