Відкриття та збереження файлів у Photoshop

  1. По темі:

Відкрити файл в Photoshop можна різними способами. Перший, і, напевно, найпростіший - це зробити клацання правою кнопкою миші по значку файлу в Провіднику Windows, вибрати в меню пункт Відкрити за допомогою> Adobe Photoshop CS6 (рис. 1.3.).

Зверніть увагу на те, що в якості значка файлів фотознімків на малюнку використовується логотип Photoshop. Це говорить про те, що при подвійному натисканні на такому файлу він буде відкритий в Photoshop, так як програма призначена в системі для обробки

таких файлів. Але для відкриття таких файлів може бути призначена і інша програма. Тому, якщо ви точно не знаєте - в чому саме буде відкритий файл, можна скористатися вищенаведеної командою. Якщо за умовчанням файли відкриваються в іншій програмі, а вам потрібен саме Photoshop, ви може скористатися командою Вибрати програму, яка так само присутній в меню, показаному на рис. E3., Після чого вибрати Photoshop для відкриття файлів.

, Після чого вибрати Photoshop для відкриття файлів

Рис. E3. відкриття

графічного файлу з Провідника

Якщо ви хочете відкрити файл прямо з Photoshop - ви можете скористатися командою меню Файл> Відкрити). Після вибору цієї команди з'явиться стандартне вікно для відкриття файлів.

Існують і інші способи відкриття файлів. Наприклад, для швидкого доступу до файлів, які ви вже відкривали, можна скористатися командою Файл> Відкрити останній.

Після того, як зображення відкрито, з ним можна працювати - редагувати його. Про редагуванні ми поговоримо далі, а зараз розглянемо деякі важливі питання, що стосуються збереження файлу.

Припустимо, ви відкрили цифровий фотознімок, попрацювали з ним і хочете зберегти його. Найкраще для цього скористатися командою Файл> Зберегти як ... і зберегти відредагований документ, давши йому нове ім'я. Це потрібно для того, щоб оригінал зображення залишився недоторканим. Інакше, якщо ви не робили резервних копій ваших фотографій і відредагований варіант, який було збережено замість вихідного файлу, вас не влаштував, ви не зможете повернутися до вихідного зображення.

Після того, як файл буде збережений під новим ім'ям, ви можете, в процесі роботи над ним, періодично використовувати команду Файл> Зберегти для того, щоб не загубити зроблених змін. Програма вміє автоматично зберігати інформацію, потрібну для відновлення файлу при непередбаченому завершенні роботи, це робиться кожні десять хвилин. Відповідний параметр настройки можна знайти у вікні, яке з'являється при виконанні команди Редагування> Установки> Обробка файлів. Однак ручне збереження не завадить. Наприклад, виконувати команду збереження зображення можна після завершення кожного важливого етапу роботи над ним.

Коли ви вирішите зберегти файл в перший раз, виконавши команду Файл> Зберегти як, ви зіткнетеся з питаннями вибору нового імені та формату файлу. Ім'я файлу можна дати будь-яке (з урахуванням того, що в іменах файлів можна використовувати спеціальні символи на зразок значка зірочки), а ось вибір формату файлу вимагає деяких додаткових відомостей про ці формати. На рис. 1.4. ви можете бачити діалогове вікно Зберегти як.

На ілюстрації видно відкритий список Тип файлів. Тут майже два десятка найменувань. У повсякденній роботі вам знадобляться лише деякі з них, і про них ми зараз поговоримо докладніше. Зокрема, найчастіше при роботі з цифровими фотознімками користуються форматами JPEG, PSD і TIFF.

Зокрема, найчастіше при роботі з цифровими фотознімками користуються форматами JPEG, PSD і TIFF

Рис. 1.4. Діалогове вікно збереження файлів

Тип або формат файлу - це його внутрішня структура, що інтерпретується програмним забезпеченням. Розуміння особливостей різних форматів графічних файлів дозволить вам правильно користуватися ними.

JPEG (Joint Photographic Experts Group) - це один з найпоширеніших форматів графічних файлів. В такому форматі вміють зберігати фотознімки все цифрові фотокамери (хоча, професійні і напівпрофесійні апарати підтримують і інші формати), він же використовується в стільникових телефонах, JPEG популярний в Інтернеті. Особливість цього формату полягає в тому, що він дозволяє стискати зображення для зменшення розмірів їх файлів. Причому - підтримує різні рівні стиснення. Невелике стиснення майже не погіршує якості зображення, а сильне стиснення, хоча і впливає на якість, дозволяє дуже сильно зменшувати розміри файлів зображень. Мабуть, те, що високі рівні стиснення сильно впливають на якість зображення - головний недолік JPEG. Формат JPEG слід використовувати для фінального збереження роботи, зберігаючи проміжні результати в інших форматах, наприклад, у форматі PSD. Справа в тому, що якщо зберігати в JPEG проміжні результати, спотворення, що вносяться стисненням в зображення, будуть накладатися один на одного, що погіршить якість результуючої роботи. Якщо ви збираєтеся роздруковувати фотографію - її можна зберегти в JPEG з невисоким рівнем стиснення.

Якщо ви збираєтеся роздруковувати фотографію - її можна зберегти в JPEG з невисоким рівнем стиснення

Рис. 1.5. Діалогове вікно

Отже, якщо в діалоговому вікні збереження файлів ви вибрали формат JPEG і натиснули на кнопку Зберегти, з'явиться вікно, що дозволяє задавати параметри збереження в JPEG (рис. E5.).

Тут є група налаштувань Параметри зображення - за допомогою повзунка в цій групі параметрів можна налаштовувати якість зображення. Чим вище якість - тим більше розмір файлу і менше рівень стиснення. Якщо в даному вікні встановлений прапор Перегляд, то на зображенні, відкритому у вікні Photoshop, буде показано вплив на нього стиснення. Спробуйте перемістити бігунок в крайнє ліве положення, ви побачите, що вид зображення погіршиться. Якщо ваше завдання - зберегти зображення з максимальною якістю, наприклад, для друку - використовуйте найвищий рівень якості. Якщо ж вам потрібно, щоб файл зображення мав певний розмір, ви можете налаштовувати якість і тут же оцінювати розмір майбутнього файлу. Його можна побачити відразу під прапором Перегляд. Зазвичай файли певного розміру (наприклад, щось на зразок «не більше 1 Мб) потрібні для розміщення їх в Інтернеті. Якщо ви готуєте фото для Інтернету, для його збереження можна скористатися спеціальним засобом, який можна викликати командою Файл> Зберегти для Web. Тут, при збереженні можна не тільки налаштовувати рівень JPEG-стиснення, але і змінювати розміри зображення в пікселях. Однак, зручніше налаштовувати розміри зображення, все ж, в самому Photoshop.

PSD (Adobe Photoshop Document) - це стандартний формат файлів Adobe Photoshop.

Він дозволяє зберігати графічні файли без внесення в них спотворень, а найголовніше - може зберігати в собі всі відомості про документ Photoshop (як ви побачите пізніше, їх дуже багато). В процесі роботи над файлом проміжні збереження має сенс виконувати саме в цьому форматі.

TIFF (Tagged Image File Format) - головне достоїнство цього формату - можливість стиснення файлів без втрати якості. У цьому форматі можуть зберігати фотографії

деякі цифрові камери, в ньому ж є сенс зберігати відскановані фотографії, призначені для обробки і відновлення. Так само в цьому форматі зазвичай зберігають зображення, призначені для обробки в інших графічних програмах.

При збереженні зображення в форматі TffF ви побачите діалогове вікно для вибору параметрів збереження файлу. У ньому найбільший інтерес представляє група параметрів Стиснення зображення (рис. 1.6.).

Зазвичай TIFF-файли зберігають або в стислому вигляді (опція НІ), або - з використанням LZW-стиснення (опція LZW). Стиснені TIFF-файли займають досить багато місця, якщо ви не переслідуєте яких - то особливих цілей, їх найкраще стискати з використанням LZW.

Стиснені TIFF-файли займають досить багато місця, якщо ви не переслідуєте яких - то особливих цілей, їх найкраще стискати з використанням LZW

файлу

Тепер поговоримо про створення нового документа.

Рис. 1.6. Діалогове вікно збереження TIFF-

Джерело: Олександр Заїка, Photoshop для початківців, Видавництво: Рипол Класик, Рік: 2013, Сторінок: 200

По темі:

на Ваш сайт.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: