Новости

Україна в рейтингах - скільки українці і європейці платять за продукти і житло

  1. Найдешевший інтернет і дорога оренда житлоплощі
  2. Ціни на продукти в Україні нижчі, ніж в сусідніх країнах

Україна опинилася в рейтингу найдешевших країн через сильну девальвацію гривні. Фото: pixabay.com

В Україні низькі зарплати, дороге житло і дешеві продукти. Незважаючи на те, що наша країна опинилася на третьому місці по дешевизні життя, тут є чимало спірних моментів. Сайт "Сегодня" порівняв українські ціни на оренду житла, оплату комунальних послуг та інтернету, обід в ресторані, покупку продуктів і проїзд в транспорті з цінами в європейських країнах.

Найдешевший інтернет і дорога оренда житлоплощі

Як повідомлялося недавно, Україна опинилася в трійці лідерів серед найдешевших країн світу згідно з дослідженням The Cost of Living Around the World 2018, яке засноване на індексі Numbeo. У рейтингу враховувалося багато різних факторів, серед яких була вартість оренди і покупки житла, абонемент в спортзал, оплата комунальних послуг, проїзд на міському транспорті, покупка продуктів і харчування в недорогих ресторанах.

За підсумком, найдешевшими країнами виявився Пакистан, Єгипет і Україна. Так, за даними Numbeo, середня зарплата в Україні вийшла в районі 6827 грн (263 дол.), Комунальні послуги з розрахунку на 80 кв. м. - 2389 грн (92,23 дол.), проїзд в транспорті - 5 грн (0,19 дол.), оренда однокімнатної квартири - 8 253 грн (318 дол.) на місяць. Середня ціна на блюдо в недорогому закладі виявилася всього 100 грн (3,8 дол.), А ціна на капучино - 23 грн (0,88 дол.).

Ми порівняли вартість базових послуг і речей в Україні та країнах Європи, і виявилося, що майже всюди вартість життя на 150% більше, ніж в нашій країні.

Так, наприклад, чашка капучіно в Польщі обійдеться в 2,3 дол., Блюдо в ресторані - 5,9 дол., Проїзд в транспорті - 1 дол., За комунальні послуги доведеться заплатити 184,8 дол., А за оренду однушки - 534 дол. У той же час, середня зарплата там досягає 971 дол.

Найбільша різниця вийшла зі Швецією і Францією. У Франції вартість життя на 196,96% перевищує українські показники. Середня зарплата там становить 2 350 доларів, оренда однокімнатної квартири ближче до центру міста - 834 дол., Оплата комунальних послуг - 165 дол., Проїзд в транспорті - 1,98 дол. Пообідати в ресторані там можна в середньому за 14,84 дол. , а чашка капучіно буде варто 3,26.

Зі Швецією теж істотна різниця - в 184%. Середній заробіток там становить 2613 доларів, оренда квартири буде коштувати 909 дол., А от комунальні послуги тут навіть дешевше, ніж в Україні - 78,4 долара. Одне блюдо в ресторані коштує близько 12 дол., А чашка капучіно аж 4,11 дол.

Цікаво відзначити, що в Україні дуже дешевий інтернет. Якщо в Німеччині за місяць користування безлімітним інтернетом потрібно віддати більше 34 доларів, в Греції - 31 долар, в Польщі - 14,8, то в Україні користування інтернетом коштує всього 4,19 доларів на місяць.

Незважаючи на те, що Україна виявилася однією з найдешевших країн, у нас дуже дорога оренда житла; до того ж, вона набагато вище середньої зарплати. Якщо українці в середньому заробляють 263 долара на місяць, то за оренду однушки потрібно віддати 318 доларів. В інших країнах таких невідповідностей немає. Наприклад, Єгипет і Пакистан опинилися на першому і другому місці по дешевизні, але в Єгипті середня зарплата 161 дол., А оренда квартири - 155 доларів. У Пакистані все трохи краще, зарплата тут досягає 252 доларів, а орендувати житло можна за 138 доларів на місяць.

Ціни на продукти в Україні нижчі, ніж в сусідніх країнах

Купити продукти в Україні теж набагато дешевше, ніж за кордоном. Наприклад, хліб у нас коштує близько 0,3 дол., Літр молока - 0,73 долара, а кілограм курячого філе - 2,96 долара. Хліб найдорожче коштує в Чехії - 2,44 долара, у Франції - 1,69 дол., В Німеччині - 1,41 дол., А в Італії - 1,85 дол.

М'ясо найдорожче виявилося у Франції - 11,98 долара, трохи дешевше в Чехії та Італії - близько 10 доларів, в Швеції всього 6,76 дол., А в Греції і Німеччини ціни схожі - близько 8 доларів.

Що стосується молока, тут особливої ​​різниці між цінами в Німеччині, Греції, Італії та Польщі немає - так, в Польщі літр молока коштує 0,7 дол., А в Швеції - 0,85 дол.

До слова, експерти відзначили, що виявитися лідером в такому рейтингу - не найкращі показники. Правда, в розрахунках можливі маніпуляції, вважають економісти, тому що вони проводяться в доларах, а гривня останнім часом сильно впала.

Борис Кушнірук, керівник Українського експертно-аналітичної ради, розповів в коментарі сайту "Сегодня", що рейтинг не відображає реального стану речей, тому що всі розрахунки проводяться в доларах, а останнім часом спостерігалася істотна девальвація гривні.

"Розраховують цей показник в доларах, і виходить, що для багатьох іноземців, у яких європейські або американські зарплати, витрати в Україні на все виходять дуже низькими. Хоча ми і витрати здійснюємо в гривнях, і доходи отримуємо в гривнях. Для іноземця це недорого, а для українця - не так дешево ", - пояснює специфіку розрахунків Кушнірук.

Схожу думку висловив і Андрій Новак, голова Комітету економістів України. Він нагадує, що через стрибок долара і знецінення гривні наша країна і виявилася в лідерах рейтингу найдешевших для життя, що означає низький рівень доходів населення.

"Причина того, що Україна опинилася в трійці найдешевших країн світу - це доларовий еквівалент, який у нас дуже змінився після надзвичайно глибокої девальвації гривні. Саме тому в доларовому еквіваленті, в Україні зараз що ціни, що доходи виглядають одними з найнижчих в світі , зокрема в Європі.

З одного боку, це погана характеристика для країни - то, що що вона є однією з найдешевших, адже це означає, що в країні один з найнижчих рівнів доходів населення ", - підсумував Новак.

Нагадаємо, нещодавно Україна потрапила в ТОП-10 "найнещасніших" економік , Зайнявши сьому позицію з 66.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: