Леонід Волков

У п'ятницю ввечері робоча група з перевірки підписних листів, що складається з членів виборчої комісії Новосибірської області, вирішила рекомендувати виборчої комісії Новосибірської області відмовити списку РПР-Парнас в реєстрації на виборах в Законодавчі збори Новосибірської області через перевищення граничної кількості недійсних підписів, виявлених в ході роботи робочої групи.

Нагадаю, що згідно із законом ми мали право здати не більше 11722 підписів на підтримку висування списку РПР-Парнас (ми здали 11682 підписи), з яких за підсумками перевірки не менше 10657 підписів повинні були опинитися дійсними і достовірними. Однак, робоча група з перевірки підписних листів нарахувала серед наших підписів
10187 дійсних і достовірних,
8 недостовірних (чотири пари по два підписи мають ознаки внесення дати однією рукою),
1487 недійсних (тобто справжніх підписів виборців, виконаних, проте, з порушенням встановлених критеріїв, на підставі яких підпис визнається дійсною).

Однак, робоча група з перевірки підписних листів нарахувала серед наших підписів   10187 дійсних і достовірних,   8 недостовірних (чотири пари по два підписи мають ознаки внесення дати однією рукою),   1487 недійсних (тобто справжніх підписів виборців, виконаних, проте, з порушенням встановлених критеріїв, на підставі яких підпис визнається дійсною)

Копія протоколу робочої групи: сторінка 1

Таким чином, на думку робочої групи, для того, щоб наш список був зареєстрований, не вистачає 470 дійсних підписів (тобто близько 4% від загального числа необхідних підписів). Нібито 96% "нормативу" зі збору підписів ми виконали бездоганно, а ось "зовсім трохи" нам не вистачило. Добре, мовляв, попрацювали, молодці, але злегка не пощастило, ну та нічого страшного, приходьте іншим разом. ці претензії робочої групи юридично і логічно незбагненні . Проте, згідно із законом, якщо ми з цим нічого не зробимо, комісія прийме рішення про відмову в реєстрації нашого списку, і далі вже залишиться дорога тільки в суд і в вищестоящий виборчком.

Друга сторінка протоколу

У понеділок, 27 липня, о 17.00, відбудеться засідання виборчої комісії Новосибірської області, на якому, на підставі рекомендації робочої групи, і буде прийнято вже остаточне, юридично значиме рішення про відмову в реєстрації. Наш список буде офіційно знято з дистанції передвиборчої гонки, і нам треба буде оскаржити рішення виборчої комісії Новосибірської області в суді та / або в вищестоящої виборчої комісії (тобто в ЦВК).

Ми до цього, безумовно, готові, і будемо це робити, якщо доведеться, але це не всі наші можливості юридичної і політичної боротьби, наш арсенал засобів опору ширше. Дуже багато чого можна зробити і в найближчі 55 годин, до засідання облвиборчкому. І ми все це зробимо.

Ось, наприклад, зверніть увагу на четвертий рядок підсумкового протоколу. По підставі "невірне завірення збирача" у нас знято 109 підписів. У середу, коли перевірка підписних листів була закінчена, робоча група збиралася забракувати за цим пунктом близько 450 підписів , 4% від загального числа ( я тоді докладно писав про це ). Але нам дали ознайомитися з зауваженнями, ми знайшли там купу їх помилок (типу вимоги вказати "Ачинський район" для збирача з г.Ачінска, який до складу Ачинського району не входить ). У четвер наші юристи написав докладні заперечення на ці зауваження, і, вуаля, - велика частина цих заперечень була виборчкомом прийнята, більше 300 підписів наші юристи "відбили", у цій підставі в шлюб пішло "всього" 109 підписів (менше 1%).

Рішення робочої групи - не істина в останній інстанції, ми вміємо з ними боротися і вміємо їх "відбивати". Власне саме тому, оскільки аргументів для того, щоб нас зняти, у виборчкому не знайшлося, вони і придумали сховатися за широкою спиною УФМС. Як видно з представленого вище протоколу, переважна більшість підписів - 1313 штук (!) - "забраковано" по підставі "невідповідності з базою УФМС". (1 278 підписів тільки за цим пунктом, 35 ​​підписів з цього і ще по якомусь).

(1 278 підписів тільки за цим пунктом, 35 ​​підписів з цього і ще по якомусь)

Всю ніч з п'ятниці на суботу в штабі йшла робота з оцифрування протоколу з УФМС

Перевірка по базі УФМС - абсолютно непрозора штука. Деякі співробітники виборчкому якимось чином вбивають дані про підписи з підписних листів на якусь таблицю (як при цьому влаштований контроль якості введення і чи є він - ми не знаємо), ця таблиця передається в УФМС, там за якоюсь процедурою звіряється з їх адресною базою (якість якої, як добре відомо, не витримує ніякої критики), і результати перевірки передаються назад в виборчком. Пропонується вважати, що на ці дані можна покладатися - хоча навіть якщо в базі УФМС є помилки в 5% записів і в роботі оператора виборчкому є 5% похибки, це вже дасть 10% браку, необхідних для зняття списку з виборів. Саме таку історію новосибірський Облвиборчком і намагається зараз провернути.

Однак, згідно із законом, не випадково останнє засідання робочої групи проводиться не менше ніж за два дні до підсумкового засідання виборчої комісії, і за підсумками засідання робочої групи кандидат (в даному випадку - виборче об'єднання) отримує на руки протокол, з яким він має право ознайомитися і представити свої заперечення. Важливо розуміти: законодавець спеціально передбачив цей дводенний зазор (в новосибірському випадку він, на жаль, припав на вихідні дні) для того, щоб кандидат міг проаналізувати протокол перевірки підписів і оскаржити його.

Саме цим ми і займаємося зараз. Ми прекрасно знаємо ( і, більш того, вміємо це доводити строго математично ), Що наші підписи бездоганні, і все "розбіжності" нібито виявлені УФМС, є наслідком наступних трьох джерел:
- технічні помилки, допущені в виборчкомі при введенні даних (деякі оператори в виборчкомі вбивали 11682 підписи в базу для перевірки в дуже стислі терміни, і, природно, при цьому наробили темряву помилок)
- помилки і невідповідності в самій базі даних УФМС, яких там повнісінько (її теж ведуть якісь люди, які отримують крихітну зарплату і ніяк не мотивовані на те, щоб в базі не було помилок)
- (можливо) навмисні фальсифікації, спотворення, фальсифікація.

Отримали 122 листа зауважень

З великими труднощами, буквально з боєм наші юристи в п'ятницю пізно ввечері видряпали з облвиборчкому протокол перевірки підписних листів з УФМС. Робоча група, однак, відмовилася оглядати цей протокол, і звіряти його дані з даними підписних листів. Зрозуміло чому - адже навіть побіжний перегляд цього протоколу повністю підтверджує нашу правоту:

сторінка 1
Виборець Ш. Анна Валеріївна, 1995 р.н., в підписному листі вказано паспорт серії 5015, за даними УФМС паспорт серії 5011 (нагадаю, що дві останні цифри серії паспорта відповідають році видачі паспорта ) - очевидно, дівчина поміняла паспорт у 20 років, як це і належить за законом, але в базі УФМС це ще не відображено
Виборець С. Маргарита Ігорівна, в підписному листі адресу вул. Ш ... д. 21, кв. 2, в даних УФМС те ж саме, а ось виборчком передав на перевірку адресу "вул. Ш ... д.21 / 2", без номера квартири, тобто оператор виборчкому вбив номер квартири помилково в поле "корпус"
Виборець С. Ольга Володимирівна, і в підписному листі і в даних УФМС адресу "м Бердськ, вул. М ..., д. 22, кв. 72", виборчком передав на перевірку адресу "Новосибірськ, вул. М. .., д.22, кв.72 ", теж зрозумілий технічний огріх при оцифрування - більшість підписів у нас, звичайно, з г.Новосибирска, і оператор на автоматі вбила Новосибірськ.

або ось
сторінка 3
Виборець Е. Максим Фрадріховіч - вердикт УФМС "не значиться такий громадянин РФ". Ще б! Очевидно, до ворожки не ходи, що він Фрідріховичу, а ніякий не "Фрадріховіч", і що це знову ж помилка введення оператора в виборчкомі. Але виборчком (налажал!) Публічно заявляє (а тупе стадо нашистів тиражує) - Парнас представив підписи громадян, які не є громадянами РФ. Ганьба! Сенсація!
І далі на тій же самій сторінці 3 (!):
Виборець Т-ова Марія Осипова (sic! А в підписному листі Йосипівна - як можна було так налажал при введенні даних?)
Виборець Ураванцева М.М. (Насправді вона Урванцева)
Виборець Белокорцева Д. Михайлова (насправді вона Бєлогорцева, і, звичайно ж, Михаловна - відразу дві помилки в одному ПІБ)
- на одному тільки аркуші протоколу відразу 4 виборців визнали «не-людьми" через те, що оператор в облвиборчкому вводив дані лівою п'ятою.

Є і зовсім дикі історії.
Виборець К. Микола Борисович, 1949 р.н., в базі УФМС значиться як зареєстрований за ... свідоцтвом про народження (а не по паспорту),
Виборець К. Світлана Віталіївна - в виборчкомі просто ... забули набити по батькові, передали в УФМС Світлану без по батькові, УФМС вказує на невідповідність,
Виборець К. Олександра Юріївна - навпаки, немає по батькові в базі УФМС, просто порожнє поле там у них - і знову невідповідність!
Виборець С. Дарина Тимуровна - а по базі УФМС "має бути" по батькові Тімуровіч!
Виборець Г. Єлизавета Дмитрівна - "не значиться даний громадянин РФ", тому що при введенні даних вказали рік народження 199 (без останньої цифри!), Ну і "Наталія / Наталія" - в обидва боки розбіжності, штук десять, напевно.
... і так далі, майже до нескінченності.

Але окремі випадки тільки показують крайні прояви неохайності в цих базах, нам же важливіше статистика. Вона така, що, наприклад, на першій сторінці протоколу УФМС всього зазначено 10 "розбіжностей". І 3 з них неозброєним поглядом ідентифікуються як технічний брак УФМС або виборчкому (див. Вище). За іншими листами така ж приблизно картина. Тобто приблизно 30% підписів забраковано очевидно помилково. Але і левова частка з інших 70% - теж їхній шлюб, але щоб це довести, нам доведеться знайти копію паспорта громадянина, щоб довести, що він дійсно проживає там, де проживає, і що його дійсно звуть так, як його звуть. Люди дійсно переїжджають іноді і змінюють паспорти, в базу УФМС ці відомості потрапляють з великою затримкою. Нам доведеться дзвонити виборцям, їздити до них, переконувати сфотографувати паспорт або прийти в виборчком. Це буде пекельна робота, але ми її зробимо. Викинемо ще купу сил, тільки тому, що так звана перевірка підписних листів проводиться негідними засобами по непридатним баз даних ...

Резюме: Робоча група облвиборчкому з перевірки підписів не виконала своїх посадових обов'язків. Отримавши довідку з УФМС, вони просто взяли дані з цієї довідки на віру, хоча вони не витримують ані найменшої критики, і це видно з першого погляду. В порушення закону, вони відмовилися звіряти дані "перевірки" з підписними листами. Тепер нам належить "відбивати" наші підписи на засіданні виборчкому в понеділок, всі правові підстави для цього у нас є.

Так що, друзі, ми не здаємося і не кисня ( дуже добре про це написав Володимир Мілов ).
Ми працюємо.

За минулу ніч ми оцифрували 122-сторінковий протокол з УФМС. По кожній "забракованої" ними підписи пишемо докладний заперечення, яке виборчкому доведеться розглянути. У тому випадку, коли невідповідність можна встановити тільки за паспортом (в базі УФМС значиться один адресу, в підписному листі зовсім інший: потрібна копія сторінки паспорта з актуальною пропискою), наші волонтери за вихідні знайдуть в соцмережах або Видзвонити по телефону людини і спробують отримати копію паспорта. І ще кілька ідей є.

Буду тримати всіх в курсі цієї роботи.

А в підписному листі Йосипівна - як можна було так налажал при введенні даних?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: